Wszystkie przygody Żabka i Ropucha

Okładka książki Wszystkie przygody Żabka i Ropucha Arnold Lobel
Okładka książki Wszystkie przygody Żabka i Ropucha
Arnold Lobel Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Seria: Żabek i Ropuch literatura dziecięca
literatura dziecięca
Żabek i Ropuch
Wydawnictwo Literackie
2021-11-10
2017-11-09
Wojciech Mann

Okładka książki Listy od Feliksa. Mały zając podróżuje po świecie Constanza Droop, Annette Langen
Listy od Felik... Constanza Droop, An...
Okładka książki A niech to gęś kopnie Marta Guśniowska, Robert Romanowicz
A niech to gęś... Marta Guśniowska, R...
Okładka książki Edzio. Przyjęcie w blasku księżyca Marc Boutavant, Astrid Desbordes
Edzio. Przyjęc... Marc Boutavant, Ast...

Prześliczna gruba książka dla dzieci w twardej oprawie, wydanie kolekcjonerskie .
Wszystkie opowiadania z czterech zbiorków Żabek i Ropuch: ,, Przyjaźń’’, ,,Razem’’, ,,Przez cały rok’’, ,, Dzień po dniu’’ zostały umieszczone w jednym tomie.
Książka zarówno dla maluchów jak i dla przedszkolaków. Starsze dzieci też zainteresuje. Duża czcionka nie sprawi trudności tym, co zaczynają przygodę z czytaniem.
Ilustracje w stylu vintage w kolorach ziemi podkreślają przekaz ekologiczny i zachwycą każdego zarówno małego jak i dużego.

Jest to wybitna książka o prawdziwej ponadczasowej przyjaźni w tłumaczeniu Wojciecha Manna.
Doborowa para: zielona żaba i ropucha ,należące do płazów bezogonowych, w przyjaźni bez końca.

Krótkie proste opowiadania. Każdemu z nich przyświeca inne przesłanie. My zaś skupmy się na codziennym życiu dwóch przyjaciół , którzy odwiedzają się każdego dnia, spędzają razem czas, wspierają się , okazują wzajemną empatię, udzielają sobie pomocy.
Razem przeżywają różne przygody czy to podczas niejednej kąpieli w stawie – tej zamierzonej czy przypadkowej, czy w nieustraszonej wycieczce w góry, związanej z ucieczką przed lawiną skalną,
podczas puszczania latawca, wielkiego zjazdu sankami w zimie.
Wiele czynności wykonują razem i cieszą się z tego. Ogromną przyjemność mają opowiadając sobie wzajemnie bajki, opowiadania o duchach ; podziwiając piękno przyrody, wschody i zachody słońca; pielęgnując ogródki przydomowe; idąc razem na lody – koniecznie czekoladowe; piekąc i spożywając ciasteczka w swoim towarzystwie.
Nawet wyłowione z wody, utopione mokre kanapki, spożywane na drugie śniadanie smakują im tylko dlatego, że mogą je jeść nie w samotności.
Zawsze wysłuchują jeden drugiego i starają się zaradzić wszelkim troskom i kłopotom, tak jak umieją najlepiej.
Żabek jest wesoły, otwarty na nowe wyzwania, a Ropuch bardziej refleksyjny i melancholiczny , podchodzący do życia z rezerwą.
Przez to doskonale się uzupełniają. Zawsze wolą przepraszać jeden drugiego , za to czego nawet nie zrobili, niż , żeby ich przyjaźń się zachwiała.
Doskonale wychodzi im wspólne długotrwałe milczenie, czy cierpliwe czekanie na coś , co ma się wydarzyć.
A to już świadczy bardzo, bardzo wiele.

Cieplutka, chwytająca za serce, rozczulająca książka.

Piękna niezwykła, przyjaźń.
I takiej właśnie PRZYJAŹNI życzę wszystkim z portalu Lubimy czytać.

Ps. Jak znajdziecie w lesie małą zieloną żabkę, to nie ruszajcie jej . Być może czeka na nią ropuszy przyjaciel i bardzo się martwi.

Idealna pozycja na strapione serce i zatroskaną głowę po ciężkim dniu - przywraca wiarę w przyjaźń i miłość między płazami.

Książka bardzo śmieszna. Najbardziej podobała mi się historia z opowiadaniem bajki. To moja pierwsza przeczytana książka!

Jedna z piękniejszych książek o przyjaźni. Klasyka literatury dziecięcej. Fenomenalny przekład Wojciecha Manna i oryginalne ilustracje.

"Wszystkie przygody Żabka i Ropucha" to kolekcjonerskie wydanie. Zebrano w nim opowiadania o dwójce tych nietypowych przyjaciół, które drukowane dotąd były w oddzielnych zbiorach: "Przyjaźń", "Zawsze razem", "Z Żabkiem i Ropuchem cały rok", "Dzień po dniu". Opowiadania, amerykańskiego pisarza i ilustratora, Arnolda Lebela, wydawane w latach 1970-1979, szybko zyskały miano bestsellera.

Każda z czterech części zawiera pięć opowiadań, w których Żabka i Ropuch przeżywają rozmaite perypetie. Żabek i Ropuch to najlepsi przyjaciele, wszystko robią razem, wspierają siebie nawzajem i pomagają. Żabek, serdeczny i wdzięczy, Ropuch - ten mniej otwarty i nieco powściągliwy, wspólnie tworzą unikatową i niepowtarzalną całość. Opowiadania chwytają za serce - są pochwałą przyjaźni, współpracy, pełne ciepła, empatii i życzliwości. Ujmują prostotą, lekkim humorem, a wdzięku dodaje przekład Wojciecha Manna - płynny i z charakterystyczną dla siebie niespiesznością.

Piękna opowieść o przyjaźni i współpracy. Polecam!

Jest bardzo fajna!

Jest bardzo fajna!

Leniwe, spokojne, zwykle popołudnie
Mój 4,5 letni Syn:
-a może usiądziemy sobie i poczytamy o Żabku i Ropuchu?
I powiem Wam, że w moim odczuciu, lepszej rekomendacji nie trzeba.
Wszystkie przygody Żabka i Ropucha to wydanie kolekcjonerskie, w którym znajdziecie wszystkie 4 tomy (Przyjaźń, Zawsze razem, Z Żabkiem i Ropuchem przez cały rok oraz Dzień po dniu),bestsellerowej serii o przygodach dwóch zielonych przyjaciół.
Te proste, niby zwyczajne opowiastki o perypetiach zwykle wesołego, optymistycznego Żabka i nieco filozoficznego, spokojnego Ropucha podbijają serca mniejszych (i tych większych też) czytelników na całym świecie. I chociaż powstały ładnych już parę lat temu (w latach 70tych) to udowadniają, że wartość prawdziwej przyjaźni, jaka połączyła obu bohaterów jest ponadczasowa, bawi i wzrusza do dziś.
I chociaż czasem przyjaciele robią sobie psikusy, czasem od siebie odpoczywają, to jednak zawsze mogą na siebie liczyć, a ich wzajemna troska zdecydowanie rozczula.

To wydanie kolekcjonerskie, zatem Wydawnictwo Literackie zadbało o piękną oprawę. Gruba, twarda okładka z delikatnym efektem silk-touch oraz uszlachetnionymi literami na okładce sprawiają, że książka będzie ozdobą każdej biblioteczki. Nie sposób pominąć i przejść obojętnie obok tych specyficznych, nieco retro ilustracji. Bardzo podoba mi się ich klimat, a Wy lubicie takie retro?

Leniwe, spokojne, zwykle popołudnie
Mój 4,5 letni Syn:
-a może usiądziemy sobie i poczytamy o Żabku i Ropuchu?
I powiem Wam, że w moim odczuciu, lepszej rekomendacji nie trzeba.

„Wszystkie przygody Żabka i Ropucha” to kolekcjonerskie wydanie wszystkich przygód wesołego Żabka i refleksyjnego Ropucha.

Książka podzielona jest na cztery części – „Przyjaźń”, „Zawsze razem”, „Z Żabkiem i Ropuchem przez cały rok” oraz „Dzień p dniu”. W każdej części czeka na nas po pięć opowieści, z których każda jest inna, każda niesie pewne przesłanie i, co najważniejsze, każda, bez wyjątków, skupia uwagę dzieci. Opisane przygody dwójki przyjaciół nie są jakoś mocno ekscytujące, ale może to właśnie w tej prostocie tkwi sekret? Książka pełna jest humoru, ciepła i w umiejętny sposób przybliża dzieciom jedną z najważniejszych wartości, jaką jest przyjaźń.

Nie wiem, jak to się stało, że wcześniej nie trafiłam na tych bohaterów, ale cieszę się, że teraz miałam przyjemność spędzić z nimi chwilkę czasu. Moje przedszkolaki również ;)

Zbiorowe wydanie Żabka i Ropucha. Trochę za grube i za ciężkie dla maluchów, więc polecam kupić to samo w kilku osobnych książeczkach. Sama treść rewelacyjna.

Książek dla dzieci jest cała masa. Dużo książek pożyczamy z biblioteki, bo zazwyczaj to co pięknie prezentuje na okładce, to nie zawsze treść nas zachwyca. Z ciekawości i z pewnym sceptycyzmem wypożyczyłam Przygody Żabka i Ropucha. Historie przedstawione są rewelacyjne, wywołują u mnie uśmiech i wzruszenie. Dawno nie czytałam tak ciepłej i łapiącej za serducho książki dla dzieci. Jedyny minusik to, że ilustracje są dla mojego dziecka są niezbyt atrakcyjne.

Ta książka to zbiór świetnych opowiadań dla dzieci. Proste historie o przygodach dwóch tytułowych przyjaciół są ciekawe, czasem zabawne czasem smutne.
Dziecko i rodzic na pewno trochę inaczej je zrozumie, dlatego też dziecko do tej książki będzie dorastać i z czasem rozumieć ją inaczej - takie książki to największy skarb dla dziecka ponieważ "rosną razem z nim".
Proste ale niebanalne, ze skromnymi ilustracjami, idealne na wieczór. Zamiast strasznych opowieści pełnych duchów, brzydkich kaczątek i groźnych wilków, które czasem potrafią śnić się po nocach.
Obowiązkowo na półce!

Proste ale...