Dwie miłości

Okładka książki Dwie miłości Sandi Lynn
Okładka książki Dwie miłości
Sandi Lynn Wydawnictwo: Empik Go Cykl: Miłość, pożądanie i… (tom 1) Seria: Miłość, pożądanie i... literatura obyczajowa, romans
Miłość, pożądanie i… (tom 1)
Miłość, pożądanie i...
Love, Lust & A Millionaire
Empik Go
2022-03-30
2022-03-30
miłość wiara pożądanie seks romans uczucia

Ciepla, romantyczna opowiesc o milosci.
Choc historia do bolu stereotypowa, czyta sie ja przyjemnie.
Ksiazka "Dwie milosci" przypadla mi do gustu bardziej, anizeli "Dwa serca", drugi tom serii, ktory opowiada o bracie Oliviera, Liamie i jego drodze do happy endu z niejaka Avery. Oczywiscie polecam obydwie czesci:)

Ciepla, romantyczna opowiesc o milosci.
Choc historia do bolu stereotypowa, czyta sie ja przyjemnie.

"Dwie miłości" były wybrane przeze mnie można powiedzieć przypadkowo do podczytywania w pracy w wolnym czasie, a okazało się że to naprawdę fajna historia. Nie jest to jakaś nie wiadomo jaka głęboka i rozczulająca historia, ale ważne że bohaterowie nie byli głupi. A tego totalnie nie znoszę.
Tak więc w "Dwóch miłościach" poznajemy Delillah i Oliviera którzy pochodzą z dwóch różnych biegunów jeśli chodzi o poziom życia, natomiast połączy ich córka mężczyzny, której opiekunką zostaje dziewczyna. Dellillah opiekunką zostaje z przypadku, wcześniej pracowała w kawiarni, gdzie właśnie poznała małą i jako jedyna potrafiła uspokoić krzyczącą i płaczącą dziewczynkę. Olivier prosi więc ją żeby została opiekunką na pełen etat i zamieszkała w ich rezydencji. Dziewczyna zgadza się na propozycję i od razu nawiązuje świetne relacje z dziewczynką jak i z jej ojcem. Tyle że relacja się komplikuje kiedy oboje zaczynają dostrzegać między sobą coś więcej niż koleżeństwo.
Świetne jest to, że oprócz typowego romansu mamy poruszone też inne tematy niż te czysto fizyczne. Delillah bowiem jest również artystką, gra na gitarze i śpiewa. Oprócz tego wychowywała się z matką alkoholiczką i można powiedzieć, że to ona wychowała swoje rodzeństwo. Córka Oliviera natomiast to rzadki przypadek dziecka wybitnego, którego wychowanie nie jest proste. A sam Olivier jest tajemniczy i skrywa tajemnice i urazy z przeszłości przez co nie pozwala sobie na poważne związki. A jednak ta mieszanka charakterów zamieszkała razem i utworzyła zgrana paczkę.
Naprawdę przyjemnie się to czytało. Chciałabym więcej takich książek z ciekawymi bohaterami.

Oliver Wyatt seksowny i bogaty mężczyzna, przed laty zdradzony przez swoją pierwszą miłość, teraz trzyma kobiety na dystans. Ma dziewczynę, lubi seks, ale nie chce się angażować. Jednak wszystko do czasu... Kiedy musi zaopiekować się swoją córką, wiele się zmienia... Spotkana przypadkiem kelnerka, wpada mu w oko, ale i szybko łapie kontakt z Sophie. Nie waha się ją zatrudnić jako opiekunkę dla córki, co odmieni całe ich życie...
Delilah musiała szybko dorosnąć, aby zająć się swoim rodzeństwem. Mimo wszystko jest pełna pasji i dobroci. Ale umie też pokazać pazury. Zawsze to ona opiekowała się innymi, może więc nadszedł czas, żeby i nią ktoś się zaopiekował...

Kolejny przykład na to, że dobro wraca... Momentami łezka może zakręcić się w oku.
Trochę erotyki i wzruszeń, świat milionerów, opis problemów wychowawczych, do tego inteligentne i uzdolnione dziecko.
Z chęcią sięgnę po kolejną część.

Piękna historia. Wzruszająca choć trochę przesłodzona.

Piękna historia. Wzruszająca choć trochę przesłodzona.

Bardzo przyjemna lekka i miła historia o młodej dziewczynie, która od dziecka opiekowała się i wychowywała trójkę swojego młodszego rodzeństwa. Dla nich zrezygnowała ze swoich ambicji ale nie zrezygnowała z muzyki, która była jej miłością i towarzyszyła jej każdego dnia.
To dzięki muzyce trafiła do domu Oliviera, miliardera, jako opiekunka jego 5-letniej córki.
Tym sposobem jej życie uległo zmianie i obrało nową drogę...

Historia nie ma wielkich zwrotów akcji i jest dość prosta i przewidywalna ale bardzo przyjemnie spędza się przy niej czas.

Tym sposobem...

W sam raz na jeden wieczór i chwilę zapomnienia.

W sam raz na jeden wieczór i chwilę zapomnienia.

Urocza historia o typowo harlequinowej konstrukcji. Nie jest za długa, szybko się czyta, w sam raz na jeden wieczór.
Relacja pomiędzy Olivierem i Delilah jest bardzo fajnie opisana, rozwija się stopniowo, chociaż jak na mój gust mogła być nieco rozciągnięta w czasie, można było wtrącić kilka przeskoków czasowych, bo strasznie nie lubię gdy cała historia dzieje się w zaledwie miesiąc, czy dwa. No ale taka jest specyfika romansów, więc nie ma co narzekać.
Mamy trochę scen seksu i są opisane w typowo romantyczny sposób z zaledwie szczyptą pikanterii.
Bardzo spodobała mi się postać brata Oliviera, Liama i cieszę się że będzie miał swoją historię.

Zastanawia mnie czy to wina tłumaczenia, czy te wydarzenia naprawdę są napisane tak płytko 🤔

Wiele razy już wspominałam, że lubię jak książki są w cyklu i każda opowiada o innej parze. Ta też do takich należy :)
Poznajemy Delilah, która pracuje w restauracji. Jednak po ekscesie małej Sophie szef wywala ją z roboty. Ojciec małej, Olivier proponuje jej pracę opiekunki córki. Delilah nie mając wyjścia, musi przecież jakoś zarabiać, zgadza się na propozycję. I tak zaczyna się taniec dwojga bohaterów.
Delilah czuje coraz większą więź z szefem, ale próbuje się jej wyprzeć, bo wie że to nie wypada. Olivier ma dziewczynę, nadętą Laurell, która za grosz nie ma serca i zwyklej przyzwoitości. Olivier związał się z nią dla wygody, bez uczuć, bez wtopy, wie czego się spodziewać. Czy tak zostanie do końca?

Lekka, wciągająca. Na jeden, dwa wieczory. Historia trochę bajkowa, trochę rzeczywista. :)

• Romans
  • 2017