Verity. Coraz większy mrok

9788381351942
Piotr Grzegorzewski
thriller psychologiczny
Inne

Mnie jakoś nie porwała ta historia. Spodziewałem się jednak czegoś dużo lepszego.

Fabuła super, zwroty akcji też tylko po co ten seks.... nic nie wnosi a przedłuża.

Jest to naprawdę super napisana książka, co chwilę towarzyszył mi dreszczyk emocji, a koniec książki sprawił że czułam się tak jakbym skoczyła z clifu. Warto zaznaczyć że nigdy nie narzekałam na książki Colleen Hoover więc daję zasłużone 10/10.
Uwaga!
Książkę trzeba przeczytać z dobrym nastawieniem bo mocno może obciążyć psychikę!

Uwaga!

Książka ciekawa i wciągająca, lecz i tak dalej czuję po niej niedosyt, spodziewałam się innego zakończenia.

Totalne dno - to najbardziej trafny opis tej książki. Jest obrzydliwa i wulgarna. Rozumiem, że autorka może nie być zbyt dobrym pisarzem, ale o pomstę woła fakt, że to się ludziom podoba. Kolejna okropna pozycja w stylu Greya... Mam nadzieję, że pozytywne opinie wystawiają nastolatki, dla których seks jest jeszcze czymś nowym i tajemniczym, bo nie jestem w stanie zrozumiem jak zdrowi, dorośli ludzie mogą się zaczytywać w takim szmatławcu.

Nie spodziewałam się, że ta książka tak mnie wciągnie. Raczej sceptycznie podchodziłam do tego tytułu, bo autorka jest znana z zupełnie innych klimatów. Było mrocznie i do tej pory nie wiem czy zakończenie było takie jak się wydaje, czy raczej kryje się tam jakieś drugie dno.

Jest to jedna z tych książek, które zostają w głowie na dłużej. Już na samym początku zaczyna się z przytupem, kiedy do Lowen w drodze na spotkanie stanie się świadkiem makabrycznego wypadku na ulicy. To jak jakiś cholerny znak z nieba, żeby do tego spotkania wogóle nie doszło. Jak zapowiedź makabrycznej historii, tragicznego w skutkach romansu. Ale Lowen właśnie stanęła na rozdrożu, bez pieniędzy, w żałobie po stracie matki, bez planów na przyszłość. Praca w posiadłości Crawfordów jest dla niej rzuconym kołem ratunkowym i Lowen podejmuje się by dokończyć pisać serię książek chorej Verenity. Pracując odkrywa niepublikowany materiał , spowiedź Verity i coraz bardziej każdego dnia czytając go zanurza się nie tylko w ramiona jej męża, ale i w mrok , który pochłania ją całkowicie. Z czasem Lowen staje się nią samą ze swoją nienawiścią i szaleństwem, w który popada. Manuskrypt zmusza kobietę do działania, jednak rzeczywistość jest inna niż Lowden sobie wyobraża. To jak fałszywie przedstawiony obraz rodziny w krzywym zwierciadle. Widzi się to w co chce się widzieć. Fascynacja drugą osobą przysłania prawdę i zmusza by zanurzać się w mrok jeszcze bardziej. A potem już nie ma odwrotu. Zakończenie przysłowiowo wbija w fotel. Książkę czyta się szybko. Dużo scen seksu, które napędzają mroczny romans i pchają w coraz większą otchłań. W książce poruszony jest temat rodzicielstwa i ból po stracie, ale nie jest to dramat czy książka obyczajowa. Dla mnie to thiller erotyczny , napięcie rośnie z każdą sceną.

Jednocześnie świetna i przerażająca książka. Czułam niepokój podczas czytania i szok po przeczytaniu. Minus za wiele opisów seksu.

Bardzo wciągające! Przeczytałam na jednym wdechu!

Bardzo wciągające! Przeczytałam na jednym wdechu!

Nie spodziewałam się, że ta książka tak mną wstrząśnie! Jest genialna. Ta historia to same zwroty akcji, nie będziecie się nudzić. Jest pełna niepokoju i mrozi krew w żyłach. Nie mogłam się od niej oderwać. Polecam przeczytać dodatkowy rozdział, bo on jest też niezłym plot-twistem ;))