Coraz większy mrok

Tłumaczenie: Piotr Grzegorzewski
Wydawnictwo: Otwarte
Verity
aleqsia

Verity Crawford, sławna autorka thrillerów, zostaje sparaliżowana wskutek tragicznego wypadku. Jej mąż zatrudnia pisarkę Lowen Ashleigh, by dokończyła bestsellerową serię książek chorej żony. Podczas przygotowań do pracy w posiadłości Crawfordów Lowen w stosie notatek znajduje niepublikowany dotąd materiał. Tekst, który miał na zawsze pozostać tajemnicą, okazuje się wstrząsającą spowiedzią Verity. Odkrywając sekrety autorki, Lowen coraz bardziej pogrąża się w mroku i niebezpiecznie zbliża się do jej męża Jeremy'ego. Aż w pewnym momencie staje się częścią życia Crowfordów, jeszcze bardziej niepokojącego niż thrillery Verity... Szokująca opowieść o małżeństwie, obsesji i manipulacji.

źródło opisu: Otwarte

źródło okładki: Otwarte

mclena | 2018-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2018

"What you read will taste so bad at times, you’ll want to spit it out, but you’ll swallow these words and they will become part of you, part of your gut, and you will hurt because of them."

Colleen Hoover w nowym gatunku? Czy sprostała wymaganiom thrillera i usatysfakcjonowała swoich wiernych fanów?
Osobiście uważam, że "Verity" jako całość jest dokładnie tym czego można się spodziewać po Hoover. Długo zastanawiałam się jaką ocenę wystawić, bo jednak zakończenie pozostawia czytelnika na dość niepewnym gruncie, trudno jest obrać stronę, czy też zdecydować co jest prawdą a co kłamstwem i za tą mistrzowską manipulację należy się jej uznanie. Jednak nie był to thriller z najwyższej półki, a oczekiwałam czegoś naprawdę WOW, czegoś co wyrwie mnie z butów, bo takie miałam wrażenie po komentarzach wielu czytelników, którzy "Verity" promowali. Kreacja bohaterów to jak zwykle majstersztyk, styl tak pięknie płynny, że czyta się z ogomną przyjemnością, odkrywanie bohaterów, oraz to jakie...

czytanienaplatanie | 2019-05-23
Przeczytana: 20 maja 2019

Lowen Asleigh, pisarka w trudnej sytuacji życiowej i ekonomicznej dostaje propozycję kontynuowania serii stworzonej przez cenioną autorkę thrillerów. Ta druga, po poważnym wypadku, nie jest w stanie sprostać wymaganiom wydawnictwa. A Lowen z kolei mimo, że zdaje sobie sprawę z trudności stojącego przed nią wyzwania, nie może pozwolić sobie na odrzucenie propozycji. Trudności, które może sprawić również jej pociąg do męża Verity, Jeremiego.

Na jego zaproszenie przyjeżdża do ich domu, by w gabinecie Verity przeanalizować jej notatki i przygotować się do napisania trzech powieści kończących serię.

Na miejscu trafia na autobiografię Verity, której lektura jeży włos na głowie i wprawia w osłupienie. Czy Verity tak dobrze wcielała się w role czarnych charakterów w swych thrillerach, bo sama jest psychopatką? Czy miała związek z tragicznymi wydarzeniami nękającymi jej rodzinę?

Tak, jak całą powieść czytamy na jednym oddechu, tak zakończenie sprawia, że ten oddech tracimy i długo nie...

Karolina29 | 2019-05-19
Przeczytana: 18 maja 2019

Verity Crawford, bardzo znana i popularna autorka thrillerów, w wyniku wypadku zostaje całkowicie sparaliżowana. Nie jest w stanie dokończyć popularnej serii książek, która przyniosła jej sławę i pieniądze. Mąż kobiety, Jeremy zatrudnia młodą pisarkę, która pod pseudonimem ma napisać kolejne tomy sagi Verity.
Gdy Lowen zabiera się do pracy odkrywa coś co powoduje gęsią skórkę na jej rękach-tekst, który znalazła miał chyba pozostać tajemnicą, ponieważ pokazuje najmroczniejszą stronę Verity, to swoista spowiedź, po której jednak nie wiadomo czy można odpuścić grzechy. Lowen odkrywa rzeczy, o których nie chciała wiedzieć a jednocześnie coraz bardziej zbliża się do pana domu Jeremy’ego.
Dla obojga z nich już wkrótce los przygotuje sporo niespodzianek, z którymi będą musieli się zmierzyć. Kto kim manipuluje? Jaka jest prawda i czy wyjdzie na jaw to co naprawdę stało się kilka lat wcześniej?

Colleen Hoover kojarzę z uroczych, ale niezbyt wyrafinowanych powieści dla nastolatek opartych...

(...)

Muszę przyznać, że trochę obawiałam się tego, jak autorka poradzi sobie z tak odmienną tematyką, ale teraz spokojnie mogę stwierdzić, że obawy były zupełnie bezpodstawne. Autorka miała pomysł na fabułę i świetnie poradziła sobie z jego realizacją. Początkowo wydawało mi się, że trzymałam w rękach romans z bardzo nietypowym rozpoczęciem znajomości, ale to tylko sprytna manipulacja autorki. Im więcej stron było za mną, tym bardziej przekonywałam się, że to wszystko jedna wielka gra, w której trudno stwierdzić, która ze stron jest tą dobrą i czy w ogóle taka istnieje. Coraz większy mrok pokazuje, jak zawiły może być umysł człowieka, jaki mrok może skrywać jedna dusza i jak łatwo jest zmanipulować kogoś, gdy bardzo się chce lub gdy my sami pragniemy odpowiedzi i w rozpaczy jesteśmy w stanie przyjąć każde rozwiązanie. Colleen Hoover stworzyła historię, która od pierwszych stron wciąga i nie daje o sobie zapomnieć. Książka jest dopracowana i potrafi zaskoczyć oraz namieszać w...

Ania | 2019-04-29

Zastanawialiście się kiedyś, jakie życie prowadzą Autorzy? Jak tworzą swoje powieści, a także kto jest ich inspiracją? Czy w fikcyjnym świecie, dzielą się zdarzenia z prawdziwego życia?

Lowen Ashleight otrzymuje propozycję dokończenia serii książek słynnej autorki Verity Crawford. Ceniona autorka ze względu na przebyty wypadek samochodowy i jego następstwa nie może kontynuować wyczekiwanej serii. Panna Ashleight wprowadza się do domu Państwa Crawford, aby wejść w umysł swojej poprzedniczki i poznać jej zapisy oraz szkice planowanych powieści. W tym czasie kobieta musi zmierzyć się z niecodziennymi informacjami, a także stopniowo poznaje sekrety zamknięte w czterech ścianach. Czy uda jej się zrealizować postawione przed nią zadanie? Co takiego skrywa rodzina Crawford? A także, czy każda osoba jest tym, za kogo się podaje?

Główna bohaterka stanęła na życiowym zakręcie i miała problemy finansowe. Po głębszej analizie podjęła się zrealizowania otrzymanej oferty i skorzystała z...

Book_Slaughter | 2019-04-28
Przeczytana: 27 kwietnia 2019

Lowen Ashleigh jest pisarką, która nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Ledwo wiąże koniec z końcem. Jest dosyć lękliwą oraz introwertyczną postacią. Nie dla nie niej publiczne występy. Kiedy jej manager dzwoni do niej z propozycją pracy, nie waha się - idzie na spotkanie. W końcu potrzebuje pieniędzy. Jednak podczas negocjacji waha się. Miałaby za zadanie dokończyć serię thrillerów Verity Crawford. Popularnej serii, na koniec , której czeka wiele osób. Jeremy - mąż Verity przekonuje ją jednak aby przyjęła tą propozycje. Tak jak ustalono, wprowadza się na kilka dni do domu Crawfordów. Tam szokuje ją obraz autorki, która po wypadku nie potrafi nic zrobić samodzielnie - nie ma z nią kontaktu. Wręcz przeraża ją to. Jednak decyduje się podjąć zadania. Podczas przeszukiwania notatek Verity odnajduje maszynopis zatytułowany Autobiografia. Ciekawość zwyciężą i zagłębia się w lekturze, wpadając w coraz to większy mrok jaki tkwi w duszy Verity. Jednocześnie coraz bardziej zbliża się do...

wordsunfinished | 2019-05-06

Bardzo cenię Colleen Hoover i darzę ją dużą sympatią. Niejednokrotnie zachwycałam się napisanymi spod jej pióra romansami, czy powieściami obyczajowymi, również tymi na pograniczu new adult i powieści dla młodzieży. Coraz większy mrok to książka zupełnie inna. Odbiega od dotychczas wydanych przez autorkę tytułów. Ciężko w niej odnaleźć standardowy styl pisarski, do którego przyzwyczaiła swoich czytelników. Ta książka jest pewnym zaskakującym powiewem świeżości.

Do tej pory nie znałam takiej odsłony Colleen Hoover. Obawiałam się jej i jednocześnie nie mogłam się jej doczekać. Podeszłam do tej książki z dużą ciekawością i licznymi oczekiwaniami. Nie wiedziałam, czego mogę się po niej spodziewać.

Główna bohaterka Lowen Ashleigh to mało znana autorka thrillerów, która próbowała pogodzić trudną sytuację finansową z pisaniem, tuż po śmierci jej matki. Kobieta nie lubiła skupiać na sobie uwagi. Nie czuła się dobrze w kontaktach z nielicznymi czytelnikami, ponieważ burzyło to jej...

karjola | 2019-05-07
Przeczytana: 07 maja 2019

Było to moje pierwsze spotkanie z panią Hoover, nie znam innych jej książek. Ta okazała się rewelacyjna. Spośród ostatnio przeczytanych modnych thrillerów psychologicznych (m.in B.A. Paris, Croft, Delaney) ta okazała się najlepsza. Wszystko było spójne, postacie ciekawe, długość książki w sam raz.
Nieznana pisarka Lowen dostaje świetną propozycję: ma dokończyć serię thrillerów za sparaliżowaną w wypadku poczytną autorkę Verity. Żeby lepiej poznać swoją poprzedniczkę, wprowadza się do jej domu i obserwuje toczące się tam życie. Przez przypadek natrafia na zapisy,które całkowicie zmieniają jej opinię o Verity. Wraz z upływam akcji atmosfera w domu staje się coraz bardziej gęsta,na wierzch wychodzą kolejne mroczne sekrety. W akcje wkrada się coraz większy mrok.
Powieść wciągała,nie pozwalała się oderwać, czytałam ją w ogromnym napięciu. I chociaż nie można powiedzieć,że koniec zaskoczył i powalił na łopatki,ale zostawił czytelnika z fajnym niedomówieniem: co było prawdą? Bardzo polecam

Wera2604 | 2019-05-05
Na półkach: 2019, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 01 maja 2019

na tej autorce nie można się zawieść. Autorka coraz częściej wprowadza nas w mroczne klimaty i tutaj mamy do czynienia z thrillerem psychologicznym. Rewelacyjna fabuła, aż mną trzęsły kolejne odkrywcze sekrety głównej bohaterki Lowen- także pisarki. Jak kochacie tę autorkę to musicie koniecznie przeczytać. Nie mogłam się oderwać i przeczytałam w jeden dzień. Dla mnie straszna książka o obsesyjnej miłości i wielkiej mocy manipulacji. Takiego zakończenia pewnych spraw sie niespodziewaniem. Szczególnie po Verity.

nadson_czyta | 2019-05-22
Na półkach: Współpraca, Przeczytane