Coraz większy mrok

Tłumaczenie: Piotr Grzegorzewski
Wydawnictwo: Otwarte
Verity
aleqsia

Verity Crawford, sławna autorka thrillerów, zostaje sparaliżowana wskutek tragicznego wypadku. Jej mąż zatrudnia pisarkę Lowen Ashleigh, by dokończyła bestsellerową serię książek chorej żony. Podczas przygotowań do pracy w posiadłości Crawfordów Lowen w stosie notatek znajduje niepublikowany dotąd materiał. Tekst, który miał na zawsze pozostać tajemnicą, okazuje się wstrząsającą spowiedzią Verity. Odkrywając sekrety autorki, Lowen coraz bardziej pogrąża się w mroku i niebezpiecznie zbliża się do jej męża Jeremy'ego. Aż w pewnym momencie staje się częścią życia Crowfordów, jeszcze bardziej niepokojącego niż thrillery Verity... Szokująca opowieść o małżeństwie, obsesji i manipulacji.

źródło opisu: Otwarte

źródło okładki: Otwarte

Wiki | 2019-10-18
Przeczytana: 18 października 2019

Odłożyłam książkę 2min temu. Książka, która można przeczytać jednym tchem, tak też właśnie zrobiłam. Myślałam, że w 310 stronach nie łatwo będzie umieścić thrilleru na wysokim poziomie dużo się nie myliłam aczkoliwiek zważając, że to pierwsza powieść tego gatunku Colleen nie ma tragedii. Czytałam wszystkie książki Hoover, oczywiście i w tej nie mogło zabraknąć scen erotycznych i to dość często wręcz z przesadą. Można było w ich miejscu rozwinąć bardziej szczegółowo postaci bohaterów. Rozmowy pomiędzy głównymi bohaterami są bardzo okrojone i nie wnoszą za dużo do powieści. Czytając książkę miałam podobne odczucia co przy Hopeless a była to jedna z pierwszych książek Colleen, po które sięgnęłam tak więc spodziewałam się czegoś mocniejszego po takim czasie. Mam nadzieję, że będę miała okazję przeczytać jeszcze jakiś thriller Colleen. Spoglądając na książkę na regale na pewno podświadomie zobaczę Verity na schodach zaciskającą pięści ze złości..

Rozalia | 2019-10-18
Przeczytana: 18 października 2019

Dałam się nabrać na to, że to "thriller psychologiczny"! Fabuła kompletnie niewiarygodna, jak dla kilkulatków, za to okraszona częstymi opisami pornograficznymi - jak dla mnie, sporo poza granicą dobrego smaku (i już zdecydowanie nie dla kilkulatków) i dość monotonne. Może dla miłośników "momentów" w literaturze, ale dla mnie kompletne chłam. (Dwie gwiazdki, bo jednak bywają jeszcze gorsze...)

Kinga | 2019-10-17

bardzo fajna, zaskakująca książka. Niespodziewałam sie takiego zakończenia. WoW

zaczytanyszubik | 2019-10-12
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 12 października 2019

Początek spoko, ale im bliżej końca 🙈 i te opisy seksu nadawałyby się do erotyka, a nie thrillera psychologicznego. Bohaterowie płascy, a plot twist łatwy do przewidzenia. Jak dla mnie jedna ze słabszych książek Hoover.

Ela91 | 2019-10-11
Przeczytana: 11 października 2019

więcej na: https://elzbietarogalska.blogspot.com/2019/10/ksiazka-coraz-wiekszy-mrok-colleen.html

Podsumowując naprawdę wciągająca książka, która sprawi, że pomyślisz inaczej na temat wielu spraw. Czasami to co wydaje się być prawdą może nią nie być, prawda może być zupełnie odwrotna lub całkowicie inna.

Anna B | 2019-10-11

Bardzo dobra książka, wciągająca, trzyma w napięciu. Polecam

Karolina | 2019-10-09
Przeczytana: 20 lipca 2019

Uwielbiam Hoover za sposób pisania.
Wciągnęła mnie przez "Hopeless" i od tej pory sięgam po każdą jej pozycję.
Ten thiller naprawdę genialnie jej wyszedł. Nie jest przewidywalny, akcja trzyma w napięciu. Wyraziste postaci, dobrze utrzymany klimat.
Szczerze polecam, nie można się oderwać.

Kama | 2019-10-08
Przeczytana: 07 października 2019

Na pewno jest to książka inna niż wszystkie dotychczasowe napisane przez Colleen Hoover. Trzeba przyznać, thriller bardzo dobrze się czyta, wciąga i trzyma w napięciu. Być może oczekiwałabym innego zakończenia, ale to tylko moje odczucie.

psychol_1990 | 2019-10-08
Przeczytana: 07 października 2019

Udany debiut Colleen Hoover w thrillerach. Trzeba powiedzieć, że autorka z pewnością nie zrezygnowała z romansu, opisy intymnych zdarzeń potrafią nastroić czytelnika ;)
Przyznam, że spodziewałam się zakończenia, nie mniej jednak powieść jest przyciągająca i nie nudzi. Polecam fanom Colleen i nietylko!;)

MAD | 2019-10-06
Przeczytana: 05 października 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Coraz większy mrok" Colleen Hoover

Świetnie napisany thriller psychologiczny.
Niesamowity klimat,który wciąga od pierwszych linijek i trzyma do ostatniej kropki.Ciekawy styl. Prosty i bardzo autentyczny pomysł.
Wyjątkowo łatwo było mi wskoczyć w klimat i realia domu w którym dzieje się wszystko.

Dwie kobiety Verity - sparaliżowana żona, autorka bestselerowej serii thrillerów , Lowen - młoda pisarka i jeden mężczyzna  Jeremi - mąż głównej bohaterki ,ojciec dzieci.
Troje dzieci w tym dwie nieżyjące dziewczynki bliźniaczki,które zginęły w tragicznych okolicznościach. Czy jednak to faktycznie były tragiczne wypadki ?
Co dzieje się w głowie zazdrosnej kobiety , która czuje ,że mąż kocha bardziej dzieci niż ją ? "Wiedziałam,że jestem tą trzecią"- pisze.A może powinnam zapytać co dzieje się w głowie mężczyzny,który czuje,że żona odnosi sukcesy, ciągle jest w trasach a on rezygnuje z pracy aby zająć się domem ?
Po trzecie - co czuje młoda kobieta,która trafia do domu Państwa Crawford w...