Bardzo małe rzeczy. Proste refleksje o życiu i przyjaźni ze Stumilowego Lasu

Okładka książki Bardzo małe rzeczy. Proste refleksje o życiu i przyjaźni ze Stumilowego Lasu Catherine Hapka, Mike Wall
Catherine HapkaMike Wall Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk poradniki
2022-03-09
9788382620788
Ewa Tarnowska
motywacja rozwój osobisty psychologia Kubuś Puchatek

Książka napisane w formie opowiadania z wykorzystaniem najpopularniejszych tekstów z oryginalnego Kubusia Puchatka. Piękna szata graficzna oraz mnóstwo cytatów o życiu. NIe raz do niej wracam, a jedne z cytatów miałam bardzo długo na tapecie w telefonie.

"Bardzo małe rzeczy" wbrew tytułowi poruszają bardzo duże i ważne sprawy. I choć na co dzień wydawać się mogą błahe i proste, to właśnie one o nas świadczą i decydują o tym, jak postrzegamy świat. Bo właśnie w najdrobniejszych gestach, w serdecznych uśmiechach i życzliwych słowach zamknięta jest dobroć. A jak dostrzegać ją na co dzień, nie pokaże Ci nikt inny, jak sam Kubuś Puchatek i jego przyjaciele.

Ta książka to krótka historyjka o tym, jak Krzyś zgubił ważny dla niego kamyk i jak Kubuś postanawia go odszukać. To jednak tylko punkt wyjścia do snucia refleksji o przyjaźni, wsparciu, mądrości, radości i życiu w ogóle. "Bardzo małe rzeczy" uczą bowiem uważności, uwrażliwiają i pokazują, czym jest wdzięczność. A przez to odkrywają piękno i spokój tam, gdzie tak naprawdę znajdują się od zawsze, tylko z jakiegoś powodu rzadko w tych miejscach się zatrzymujemy.

To może być spotkanie z przyjaciółmi lub chwila, w której jesteś sam na sam ze swoimi myślami. To może być rozmowa z kimś bliskim, która daje ulgę i sprawia, że strach staje się mniejszy. Także skakanie po kałużach, ciepła kąpiel czy smak miodu na języku. To również obserwowanie mrówki dźwigającej listek większy od niej samej i snucie marzeń (tych małych, jak i tych wielkich). Tak naprawdę każdy moment dnia może być dobrą okazją do tego, aby okazać wdzięczność, ale również z otwartością ją przyjąć, gdy płynie od innych.

Trudno mi sobie wyobrazić, aby inni bohaterowie literaccy z takim urokiem opowiadali o szczęściu i życzliwości, jak robią to Kubuś Puchatek, Tygrys, Kłapouchy, Maleństwo, Prosiaczek, Sowa, Królik i Krzyś. A robią to nienachalnie i rozbrajająco. Dopiero krótkie afirmacje, zamieszczone na każdej stronie, wyraźnie rzucają światło na to, jakie życiowe prawdy można znaleźć w dialogach bohaterów.

Bardzo czuła jest to książka, łagodna i pogodna. Idealna, aby się zatrzymać i z codziennego chaosu wybrać to, co karmi nasze serce i głowę.

I jestem pewna, że bycie uważnym i życzliwym w towarzystwie Kubusia Puchatka będzie dla Twojego dziecka jeszcze przyjemniejsze i łatwiejsze. Pięknych chwilą z tą książką!

Rewelacyjna książka z ponadczasowym przesłaniem. Polecam!

Rewelacyjna książka z ponadczasowym przesłaniem. Polecam!

Każda chwila, myśl, rozmowa może być początkiem czegoś wyjątkowego. Drobne i małe rzeczy dają radość, udowadniając, że nawet z pozoru błahe sprawy mogą przynieść spełnienie. Oczekiwanie na to co może nadejść, już samo w sobie potrafi dać namiastkę najlepszych doznań.

Warto doceniać wszystko co nas otacza, szczególnie najbliższych, czerpać z życia pełnymi garściami, nawet jeśli to co otrzymamy nie będzie spektakularne. Często to suma drobiazgów może być finalnie bardziej wartościowa niż jedno wielkie osiągnięcie.
Grunt to nauczyć się dostrzegać te bardzo małe rzeczy, które będą nam nieustannie dawać radość.

Ta książka to zbiór złotych myśli, afirmacji i nauka patrzenia na życie. Lekka i przyjemna opowieść z udziałem znanych nam postaci oraz subtelne i zachwycające ilustracje dają przepiękną pozycję, do której warto wracać, gdy się zgubimy.

Pięknie wydana książka, która w krótkich zdaniach przekazuje sens życia.

Pięknie wydana książka, która w krótkich zdaniach przekazuje sens życia.

"Kubuś Puchatek" bije chyba rekordy w cytowaniu złotych myśli bohaterów. Na początku wydają się naiwne, ale takie nie są. Czytamy je na różnych płaszczyznach i, choć tak dawno powiedziane, są cały czas aktualne i mądre.
Książeczka to zbiór tych najciekawszych myśli, ich współczenych odpowiedników i wielu ilustracji, które przenoszą nas do Stumilowego Lasu.
Polecam.

Polecam.

"- Puchatku,czy jest coś przytulniejszego od dźwięku kropel deszczu stukających o dach?
- Tak,Prosiaczku. Słuchanie go w gronie przyjaciół".

"Bardzo małe rzeczy. Proste refleksje o życiu i przyjaźni" to nieduża książka w twardej oprawie dla dużych i małych. Pod pozornie prostym tekstem kryją się różnego rodzaju refleksje i zdania,które pozwalają się trochę zatrzymać, pomyśleć i docenić proste rzeczy.
Większą czcionką mamy przedstawioną historię o poszukiwaniu kamyczków przez Kubusia i jego przyjaciół,które zgubił Krzyś. I to może być wersja dla dzieci 😉 Mniejsza czcionka to afirmacje odnoszące się do konkretnych sytuacji. Każde 2,3 zdania podsumowane są pięknym zdaniem lub ciekawą refleksją.
Samo wydanie jest prześliczne! Przede wszystkim gruba okładka,lekko chropowata,jasna i taka,że od razu ma się ochotę wziąć tą książkę do ręki😁 strony w środku nie są gładkie,lekko beżowe, co nadaje niepowtarzalnego klimatu i wyjątkowości.
Ilustracje mówią same za siebie!

Nie zawsze mam ochotę na takie refleksje i gdybania, jednak myślę,że to taka pozycja którą warto mieć i sięgać w odpowiednim momencie 😉

- Tak,Prosiaczku. Słuchanie go w gronie przyjaciół".

Cudowna książka. Wypełniona ciepłem, inspiracją i pięknymi słowami. Ilustracje zachwycają, aż chce się ja czytać :)

• Przeczytane 2023
  • Poradniki
  • Nowe na półce w 2022

Catherine Hapka Bardzo małe rzeczy. Proste refleksje o życiu i przyjaźni ze Stumilowego Lasu Zobacz więcej