Kubuś i Przyjaciele. Biblioteka Bajek

Okładka książki Kubuś i Przyjaciele. Biblioteka Bajek Thea Feldman, Catherine Hapka
Okładka książki Kubuś i Przyjaciele. Biblioteka Bajek
Thea FeldmanCatherine Hapka Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Biblioteka Bajek literatura dziecięca
literatura dziecięca
Biblioteka Bajek
Egmont Polska
2018-09-05
2018-09-05
dla dzieci bajki Disney Kubuś Puchatek

Po książkę pt. "Kubuś i Przyjaciele. Biblioteka bajek" sięgnęłam, ponieważ czerwiec to na wielu grupach czas powrotu do literatury dziecięcej. Jest to także wyzwanie czytelnicze z lubimyczytac.pl, z czego ogromnie się cieszę.

Czas spędzony na lekturze tej książki był dla mnie wspaniałym powrotem do dzieciństwa. Przygody moich ulubionych bohaterów rozweseliły mi Dzień Dziecka :-) Muszę dodać, że inaczej jest czytać książki dla dzieci, kiedy jest się dorosłym. Tym razem moja uwaga nie koncentrowała się wyłącznie na Kubusiu Puchatku. Bardzo polubiłam Prosiaczka i Kangurzycę. Wcześniej też darzyłam ich sympatią. Tym razem jednak postawa Prosiaczka - jego oddanie i przyjaźń, jaką darzy Puchatka bardzo mnie ujęła. Podobnie jak ogromna miłość Kangurzycy względem Maleństwa, która została wyraźnie pokazana w ostatniej opowieści zawartej w tej książce.
Polecam!

* Biorę udział w Olimpiadzie Czytelniczej organizowanej przez http://www.posredniczka-ksiazek.pl/

"Kubuś i Przyjaciele. Biblioteka Bajek" . W książce znajduje się piętnaście wyjątkowych historii, na których znajdziemy nie tylko Kubusia Puchatka, ale również Prosiaczka, Tygrysa, Kangurzycę z Maleństwem, Kłapouchego, a także Sowę i odwiecznego przyjaciela Kubusia Krzysia. Pierwszą historyjkę, którą napotkamy w wydaniu, jest opowieść o tym, jak Strachliwy Prosiaczek, chce namalować portrety swoich przyjaciół. Na początku nie bardzo mu to wychodzi, gdyż, każdy z nich ma coś do zrobienia i nie jest w stanie pozować w jednej pozycji. Prosiaczek w całej sytuacji dostrzega dobro i rozumie, że każdy z przyjaciół będzie najlepiej wyglądał, w tym, co lubi na co dzień, a mianowicie Kubuś, zdobywając miodek, Królik wraz ze swoimi marchewkami we własnym ogrodzie, oraz wiecznie hopsasający Tygrysek. Każda z historii ma ponad 20 stron i czyta się je bardzo szybko, gdyż czcionka jest duża i w środku znajdziemy przepiękne ilustracje przedstawiających głównych bohaterów.

Książka godna polecenia i uwagi, jak najbardziej publikacja nadaje się na czytanie jej do poduszki. Historyjki są lekkie i dzieci nie są w stanie się przy niej się nudzić, bo każde opowiadanie jest pełne akcji i do tego posiadają piękne duże i bardzo kolorowe ilustracje, które dzieci bardzo lubią. Książka ma duże litery, więc nadaje się do czytania przez dzieci, które dopiero co zaczynają przygodę z literkami. Perypetie małego misia towarzyszyły nam przez kilka jesiennych wieczorów i niebawem do nich powrócimy ponownie. Gorąco polecam:).

Powrót do Stumilowego Lasu!

Fantastyczna podróż sentymentalna do Stumilowego Lasu, w którym możemy spotkać nie tylko samego Kubusia Puchatka, ale i wszystkich jego przyjaciół :) :) Zdaję sobie sprawę, że tego typu książek z bajkami jest na rynku mnóstwo, ta jednak jest po prostu przepiękna (!),a do tego naprawdę pełna czystej, dziecięcej radości :)

Co dostajemy na 304 stronach książki? Piętnaście opowieści o przygodach Kubusia i spółki :) , a każda z nich jest jednocześnie śmieszna, na swój sposób mądra, pełna wartości takich jak przyjaźń, codzienny uśmiech i wiara w to, że wszystko może być dobrze :)

Jakieś konkrety? Proszę bardzo ;) Na kolejnych stronach pobawimy się z mieszkańcami Stumilowego Lasu w chowanego, będziemy malować "portret przyjaźni", pobrykamy ;) , będziemy rzucać z mostu do wody "misie-patysie", a także zobaczymy jak wygląda Dzień Maleństwa i odkryjemy dzielność Prosiaczka :) Jeśli to na zachętę do sięgnięcia po tę książeczkę nie wystarczy, to naprawdę nie wiem co może być lepszą rekomendacją ;) :)

Kubuś Puchatek pod skrzydłami Disneya przeżywa, jak widać, swoją drugą młodość :) Szalenie się z tego cieszę :) To jedna z moich ukochanych bajek dzieciństwa i - wierzcie na słowo - nie ma absolutnie nic przyjemniejszego od pokazania czegoś, co uwielbiało się jako dziecko, własnej córce :) Coś pięknego :) I jest to bardzo fajny pretekst do powrotu (choć na chwilę, ale tych chwil może być baaardzo dużo ;) ) do Stumilowego Lasu - a takich powrotów nigdy zbyt wiele!

Gorąco polecam :)

Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.

Recenzja także na:

Powrót do Stumilowego Lasu!

Co dostajemy na 304...

Kubuś Puchatek to ukochany miś większości dzieciaków już od bardzo dawna, bo pierwsza książka o jego przygodach, autorstwa A. A. Milne, została wydana w 1926 roku, a więc 92 lata temu. Niedługo więc setna rocznica narodzin tego przesympatycznego misia! Ponieważ przygody zabawnych zwierzaków i pewnego małego chłopca to niezwykle wdzięczny temat do snucia opowieści, powstało już całe mnóstwo książek, filmów i seriali inspirowanych przygodami bohaterów obu tomów autorstwa A. A. Milne, "Kubusia Puchatka" i "Chatki Puchatka". Nie inaczej jest w przypadku recenzowanej przeze mnie książki. Zawiera ona piętnaście różnych opowieści o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach. Bohaterowie odkrywają tajemnice otaczającej ich rzeczywistości, przeżywają różne przygody, pakują się w kłopoty, ale zawsze wychodzą z nich cało. W ten sposób uczą się wielu mądrych i przydatnych rzeczy, jak również tego, że prawdziwa przyjaźń jest bardzo cenna.

Miłośnicy Stumilowego Lasu znajdą w tej publikacji wszystkich ukochanych bohaterów. Będzie zatem lękający się wszystkiego Prosiaczek, Sowa Przemądrzała i Kangurzyca z Maleństwem, a także rozbrykany jak zawsze Tygrysek czy ponury Kłapouchy. Książkę czyta się lekko i przyjemnie, i znajdziemy w niej przepiękne ilustracje, w disneyowskim stylu.

Jotka&Zoja

2029

Kubuś Puchatek bawi, uczy i nawet wzrusza nie tylko najmłodszych czytelników od 1926 roku, kiedy to A. A. Milne wydał pierwszy tom przygód misia o Bardzo Małym Rozumku. Od tego czasu jego przygodami zaczytują się dzieci na całym świecie, a co jakiś czas powstają nowe dzieła inspirowane tymi postaciami. Że nie wspomnę tutaj o licznych filmach i serialach, a najnowszy pochodzi z tego roku. W zasadzie ten rok jest bardzo przyjazny Misiowi, bowiem bardzo dużo wydano tytułów w których Puchatek gra pierwsze skrzypce.

Takim tytułem, w którym nasz Miś przeżywa zupełnie nowe przygody, w towarzystwie swoich przyjaciół może być”Kubuś i Przyjaciele. Biblioteka Bajek”
Na księgę tą składa się piętnaście wyjątkowych historii, w których możemy spotkać nie tylko Kubusia Puchatka, ale również strachliwego Prosiaczka, wesołego Tygrysa, Kangurzycę z Maleństwem, Kłapouchego, a także Sowę Przemądrzałą.
Te opowieści to między innymi historia o Sowie, która wyjechała na zjazd rodzinny. I mimo że mieszkańcom Lasu często przeszkadzała jej paplanina zaczynają za nią tęsknić. A kolejna opowiada o Prosiaczku, który bał się dosłownie wszystkiego, a czasem przerażało go jego własne wygodne łóżko. Jednak coś sprawia że Prosiaczek wykaże się wielką odwagą. Zachęcam do lektury.

Podsumowując doskonałe historie, które dziecko pozna na pewno z przyjemnością. To nie tylko historie ukazujące siłę przyjaźni, to także tajemnice, zaskakujące przygody i bohaterowie, których każdy młody czytelnik powinien znać. Co by nie pisać o tej książce-jedno jest pewne-jest niezwykle sympatyczna.
Ale pisząc cokolwiek o tej publikacji, nie można pominąć bajecznych ilustracji, które przedstawiają przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Stumilowy, nie jak przetłumaczono w tej książce Stuwiekowy. Być może bliższe to oryginałowi, ale dla mnie to będzie już zawsze Stumilowy Las.

DISNEJOWSKA REINTERPRETACJA KLASYKI

Ten rok jest wyjątkowo dobrym rokiem dla "Kubusia Puchatka". Nie dość, że to czas kilku jubileuszy misia o małym rozumku (o których pisałem przy okazji jednej z moich wcześniejszych recenzji, więc nie będę się już powtarzał),a w kinach można oglądać kolejny film jemu poświęcony, to jeszcze na księgarskich półkach pojawiła się cała masa nowych pozycji poświęconych tej postaci. Jedną z nich, bardzo ciekawą jest niniejsza publikacja, reinterpretująca klasykę Milne'a w disnejowskim stylu.

Któż z nas nie zna tego sympatycznego misia o małym rozumku? Tego legendarnego Kubusia Puchatka, który jest z nami już prawie wiek, zamieszkując pełen niezwykłych stworzeń Stumilowy Las? W głowie ma tylko jedno – miodek – więc mnóstwo swojego czasu spędza na wynajdywaniu sposobów zdobycia go. Nie na tym jednak kończą się jego przygody. Wraz z przyjaciółmi, do których zaliczają się Prosiaczek, Królik, Kłapouchy, Sowa, Mama Kangurzyca i Maleństwo a także, oczywiście, Krzyś, odkrywają wiele tajemnic otaczającej ich rzeczywistości i pakują się w najróżniejsze tarapaty. Zawsze jednak wychodzą z nich obronną ręką i uczą się wielu mądrych i pożytecznych rzeczy.

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/09/kubus-i-przyjaciele-biblioteka-bajek.html

DISNEJOWSKA REINTERPRETACJA KLASYKI

• Współpraca