The Inside-Out Revolution

The Inside-Out Revolution
Hay House Inc.
2013-04-30
2013-04-30

Ta książka w Polsce została wydana przez wydawnictwo Wilcza i właśnie z tym wydaniem miałam okazję się zapoznać. Zaskoczyła mnie, bo nie jest typowym poradnikiem, jak dla mnie, to jest bardziej pozycją filozoficzną. Autor jest coachem i przedstawia 3 zasady, które mogą zmienić to, w jaki sposób patrzymy na swoje życie. Wspomina o doznaniu wglądu, 🧘który może doprowadzić do większego spokoju i szczęścia. Książka nie jest gruba, ale za to wymaga skupienia, czasami trzeba przeczytać coś kilka razy, aby zrozumieć przesłanie Michaela. 😛

Początkowo te przedstawione zasady wydały mi się dość oczywiste, 😉 bo w ten lub inny sposób już miałam z nimi styczność. Autor uważa, że ta wiedza może zmienić życie. Może tak być, jeśli ktoś wcześniej nie słyszał o takich poglądach. Jeśli chodzi o mnie, to była to pewna forma przypomnienia sobie części treści. Ciężko mi powiedzieć, czy faktycznie zmieniła moją rzeczywistość, a raczej można tu mówić o zmianie postrzegania doświadczenia. 🕑 Na to potrzeba czasu. Chociaż i tak wychodzę z założenia, że w sumie, to każda książka zmienia nasze życie. Podobał mi się opis windy świadomości, który pokazał, jak bardzo może zmienić się doświadczenie zależnie od wewnętrznego rozwoju.

W książce rozdziały są zakończone podsumowaniem, co pomaga przyswoić najważniejsze kwestie. Jednak nie uważam, że samo przyswojenie wiedzy zmieni wiele. Trzeba stosować ją w praktyce, 😛 a często działamy z automatu, dlatego nie jest to łatwe. Nie zgadzam się z tym, że samo przeczytanie tej książki spowoduje sporą zmianę. Duża część opiera się na tym, jak za pomocą myśli postrzegamy rzeczywistość, jeśli jesteście ciekawi, to warto tą pozycją się zainteresować. 😄

• 2021-2022
  • Umysł ponad materią