Arystokrata

Okładka książki Arystokrata Penelope Ward
Okładka książki Arystokrata
Penelope Ward Wydawnictwo: Editio Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Editio Red
The Aristocrat
Editio
2023-05-09
2023-05-09
2021-08-30
Marcin Kuchciński

Okładka książki Zasady randkowania Vi Keeland, Penelope Ward
Zasady randkow... Vi Keeland, Penelop...
Okładka książki Well Played. Zakład o więcej niż wszystko Vi Keeland, Penelope Ward
Well Played. Z... Vi Keeland, Penelop...

Dziś zapraszam was na moją opinię na temat książki Arystokrata od Penelope Ward: Author i Editio Red.

Felicity pierwszy raz zobaczyła Leo, gdy brał prysznic. I chociaż spojrzała w jego stronę przez przypadek, trudno jej było oderwać wzrok od nagiego przystojniaka. Gdy niebawem się spotkali, od razu między nimi zaiskrzyło. Okazało się, że Leo był nie tylko uroczy, ale też mądry, czuły i troskliwy. Burza rudych włosów Felicity wprawiała go w zachwyt, a jej piegi wydawały mu się najseksowniejsze na świecie. Tyle że Felicity nie była kobietą, którą mógłby przedstawić rodzinie.
Od Leo oczekiwano określonego zachowania. Był przez swoją rodzinę bacznie obserwowany i surowo oceniany. Nie mógł być sobą. Warunkiem akceptacji ze strony bliskich było spełnienie konkretnych wymagań. I chociaż wyjazd do Rhode Island miał być dla Leo czymś w rodzaju wakacji, kosztował go sporo nerwów, bo nie szczędzono mu uwag i przestróg. Oczywiste było, że nie mógł samodzielnie wybrać sobie dziewczyny. Jako syn księcia musiał mieć towarzyszkę z odpowiednich sfer.
Felicity wiedziała, że ich związek nie miał najmniejszych szans. Powtarzała to sobie od początku. Zresztą nie umiałaby żyć w warunkach ciągłej kontroli, poddana dziwacznym ograniczeniom. Rozstanie z ukochanym okazało się piekielnie trudne. Uczucie, które do niego żywiła, było zbyt silne. Jednak najtrudniejsza decyzja była dopiero przed Felicity. Pięć lat po powrocie Leo do Anglii niespodziewanie otrzymała list...
Był tym jedynym. A jednak odszedł. Czy zrobił to dla jej dobra?

Było słodko.
Było miło.
Było nierealnie.
Ale to Penelope Ward.
Także już samo nazwisko sprawia, że buzia mi się cieszy.
Arystokrata to współczesna wersja bajek Disney'a, które oglądałam jako dziecko.
Która z nas nie marzyła o swoim księciu?
No i Felicity go dostała.
Swojego wymarzonego księcia.
Lecz życie to nie bajka.
I nie mamy happy endu po pierwszym pocałunku.
A żeby żyć długo i szczęśliwe, to trzeba wylać morze łez.
I musi minąć kilka dobrych lat, i to też nie zawsze.
A jak było w tym przypadku?
Cóż...jeżeli jeszcze jakimś cudem nie czytaliście tej książki, to ja wam tego nie zdradzę.
Ooooo nie.
Sami musicie się przekonać czy Leo ma na tyle duże jaja by walczyć o ukochaną Wiewióreczkę.
Czy jest w stanie porzucić wygodne życie i iść do przodu ramię w ramię z ukochaną kobietą.
Tego wszystkiego dowiecie się czytając tę książkę.

Powiem wam, że momentami jak czytałam tę powieść to przed oczami miałam księcia Harrego i Meghan.
Może to przez fakt, że on jest anglikiem a ona amerykanką.
Rudy kolor włosów, lecz w tym przypadku Felicity, też daje do myślenia ;)
I fakt, że Leo....
A co ja wam będę mówić.
Sami przeczytajcie.
Jeżeli jeszcze nie znacie tej książki.

Zazwyczaj w moich opiniach znajdziecie charakteryzację postaci, ale jakoś w tym przypadku nie odczuwam takiej potrzeby.
Czemu?
Nie wiem.
Najzwyczajniej w świecie, dziś ten etap pominiemy.
Co do bohaterów tej powieści to napiszę jedno: Sigmund.
Z chęcią przeczytałabym co dalej u niego słychać.
Bo jednak należy mu się szczesliwe zakończenie.

Jeżeli poszukujecie słodkiej, bajkowej powieści to trafiliście idealnie.
Arystokrata to historia, która skradła moje serce.
I jestem więcej niż pewna, że kiedyś jeszcze do niej powrócę.
Polecam wam ją z ręką na sercu.
A znajdziecie ją min na Legimi

Początek bardzo przypominał mi "Gdy skończy się sierpień" pod względem miejsca oraz okoliczności poznania się bohaterów, ale muszę przyznać - ta historia była troszkę lepsza. Wciąż jednak chyba duet Keeland&Ward bardziej mi się podoba!

Autorka dała radę. Fajny wakacyjny romans.

Autorka dała radę. Fajny wakacyjny romans.

Do bólu przeeidywalna

Do bólu przeeidywalna

Po kilku, albo kilkunastu podejściach w końcu udało mi się przeczytać, a przede wszystkim skończyć czytać tę książkę. Historia nie porwała mnie, ale nie była też najgorsza. Ciężko mi ocenić.

Zapraszam was na kilka słów o #arystokrata @penelopewardauthor bo choć książka przeczytana od jakiegoś czasu , to wczoraj przeglądając mój zeszyt zauważyłam że opinii nie wstawiłam 🙈

A jak u was z organizacją ? Planujecie i się tego trzymacie czy tak jak ja, planujecie ale czasami życie robi swoje a plany sobie leżą?

Jeśli obserwuje jej mój profil dłużej to wiecie że bardzo lubię książki które autorka pisze w duecie. Jednak ta lektura była równie świetna ❤️ historia zakazanego romansu, świetni bohaterowie którym kibicujemy , jasne czasem irytujący gdyż w naszym odczuciu my zrobilibyśmy kilka rzeczy inaczej jednak mimo to ujmujący i tacy realni jakbyśmy mogli ich dotknąć. Ja dałam się wciągnąć w ich świat i ich rozterki. Leo i Felicity pochodzą z zupełnie innych światów. On pochodzi z arystorkracji co powoduje że jego życie jest pełen oczekiwań innych a zachowanie starannie określone. Ona to zupełnie inny świat. Czy to nie brzmi świetnie ? Jednak czy miłość wystarczy by pokonać wszystkie przeciwności ? Czy jeden z bohaterów będzie musiał zrezygnować z siebie ? Albo odrzucić wszystkie oczekiwania? Tego dowiecie się z lektury ❤️ Oczywiście kochani to książka dla dorosłych czytelników więc scen zbliżeń nie zabraknie ale moim zdaniem są one fajnie napisane i nie przesadzone.

Jeśli obserwuje jej mój profil dłużej to wiecie że...

Szybko się czyta. Leo momentami trochę przesadzony i przesłodzony. Mimo wszystko ciekawa i pełna humoru oraz wzruszeń historia. Chciałabym poznać dalszą historie Sigimunda.

Pierwsze spotkanie Felicity i Leo było dość zabawne, ale oboje szybko przypadli sobie do gustu. Mężczyzna przyjechał do Stanów jedynie, aby odpocząć, a prawdziwe życie czekało na niego w Anglii. Oboje nie robili sobie nadziei, ale korzystali z każdego dnia. Niestety i ten wspólny czas się kończy, ich drogi się rozchodzą, a perspektywy na związek wciąż pozostają zerowe. Wiele się zmienia, kiedy 5 lat później Felicity znajduje list.

Felicity nie miała łatwego startu, ale trafiła na życzliwą osobę, która się nią zajęła. Kobieta prowadziła zwyczaje życie, miała plany, które chciała realizować, a pojawienie się Leo lekko namieszało w jej życiu. Mężczyzna od razu się nią zainteresował, jednak oboje nie mogli liczyć na nic więcej oprócz wakacyjnego romansu. Ktoś tak wysoko postawiony, jak Leo, który miał obowiązki wobec rodziny, nie mógł pozwolić sobie na publiczny związek z Felicity. Serce jednak szybko przejęło nad nim władzę, ale i tak musieli się rozstać. Każde poszło w swoją stronę, nie zapominając o sobie, ale kilka lat później Felicity postanawia odnaleźć Leo. Niestety czas okaże się dla niej niełaskawy.

Bohaterowie pochodzą z zupełnie innych światów i to staje im na przeszkodzie. Intensywnie przeżywają wspólne chwile, czuć chemię i uczucie rodzące się między nimi. Decyzje, które podejmują, są trudne dla obojga i wpływają również na ich dalsze życie.

Historia jest romantyczna i przyjemna, lekka na początku, ale z czasem wszystko wali się jak domek z kart. Wszystkie wydarzenia rozciągają się na wiele lat życia bohaterów.

W pewnym momencie historia wywołuje całą gamę emocji. Bawi, ale też wzrusza. Autorka wie, jak budować historię tak, aby właśnie wzbudzała emocje. Tekst jest dopracowany, ciężko znaleźć w nim zbędne elementy, historia jest spójna i pomysłowa, a bohaterowie pierwszoplanowi i drugoplanowi charakterystyczni. Na pewno nie każdy się z tą historią utożsami, ale chociaż na chwilę można się oderwać dzięki niej od rzeczywistości. Felicity i Leo przyciągają uwagę i zapewniają rozrywkę, mimo że początek może nie zachęcać, wydawać się dość zwyczajny czy prosty, zwykły romans, to z każdą stroną historia się rozpędza.

Mam mieszane odczucia co do tej książki. W pewnym sensie dostałam od niej co chciałam a z drugiej strony nie. Przyznać trzeba że opowieść jest bardzo w stylu autorki, ale przy tym kompletnie nie pasuje mi do tytułu i okładki. Tytuł mimo iż trafny jednak ma w sobie więcej pociągu, napięcia między bohaterami, a mniej miłości, a to właśnie miłość gra tutaj pierwsze skrzypce.

Bez wątpienia jest to książka o miłości. Trudnej miłości, skazanej na wiele przeszkód, o uczuciach z którymi nie da się walczyć, a zarazem nie można im dać się rozwinąć. Poruszyła mnie ta książka, chwytała za serce, ale też przytłoczyła. Mimo wszystko to ckliwa i momentami przesłodzona opowieść.

Na dodatkową uwagę zasługuję jednak Sig. Świetny bohater, który dodawał dynamiki całej akcji. Co prawda nie dostał on swojego happy endu, ale zdecydowanie zasługuje na swoją własną opowieść, gdzie udałoby mu się znaleźć szczęście.

Sama nie wiem jak ją ocenić. Momentami historia była nierealna (ale to jednak opowieść o arystokratach więc jakby normalna w swej nienormalności),a dodatkowa napakowana mnóstwem uczuć. Książka jest dość przeciętna, ale mimo to chyba nie zasługuje na mniej niż 6,5 (~7) gwiazdki.

Dosyć ckliwa powieść. Wszystko jest tak poprawne i kulturalne jak tylko wśród arystokrakow może być 😁
Przyjemnie się czytało, polecam wszystkim fanom uroczych romansów. Bohaterowie są tak przeslodcy, że tęcza przy nich wysiada. Najlepszy jest Sig. Chciałabym poznać jego losy, w innej książce.

• Przeczytane 2023

Penelope Ward Arystokrata Zobacz więcej