The Worst Best Man. Najgorszy drużba

2020-02-04
Klaudia Wyrwińska
One bed Enemies to Lovers Slow Burn

Ślub do odhaczenia

Relacja Liny i Maxa rozwijała się od początku w dość zabawny sposób. Nie nazwałabym jednak tej książki komedią. Po prostu sympatycznym romansem.
Podobało mi się, że dość nieprzewidywalnie relacja się pogłębiała, bo nie było za wiele snucia podejrzeń, wymyślania, i takich tam.
Z kolei przeszkadzały mi sceny z rodziną Liny. Były takie przegadane o niczym, a ten ich temperament mocno dystansował mnie do książki.
Ogólnie bawiłam się dobrze. Sympatyczna, lekka historia na letni wieczór.

Uwielbiam romanse, ale... historia musi być jak najbardziej realna lub... główni bohaterowie mają się bardzo, ale to bardzo nie lubić!
Tutaj punkt o nie lubieniu się został zaliczony, ale sam punkt krytyczny jest taki mało realny.
Niemniej szybko się czyta a i nawet są 2 pikantne sytuacje (nie były nachalne). Miła historyjka na wieczorną lekturę (odłożycie książkę z długim westchnieniem).

Książka pełna humoru,niewymagająca i wciągająca. Jest napisana z dwóch perspektyw: Maxa i Liny przez co możemy poznać uczucia obu bohaterów. W wątek romansu wpleciona jest też temat, w którym kobiety muszą chować emocję by być traktowane poważnie. Relacja Maxa i Liny była na początku bardzo urocza, ale gdy postanowili zostać pzyjaciólmi z korzyściami stała się nudna i nie ekscytująca.Możemy poznać tutaj kulturę brazylijską, a w szczególności od kuchni. Mimo wszytko pomysł jest bardzo ciekawy i jest to idealna pozycja gdy macie zastój albo potrzebujecie czegoś lekkiego po ciężkiej książce.

Nawet urocze

Nawet urocze

Caroline Santos to twarda kobieta, długo pracowała na swoją pozycję i nie pozwoli żeby coś ją złamało, a już na pewno nie porzucenie przez narzeczonego zaraz przed ślubem. Jest organizatorką ślubną, więc awaryjne sytuacje to jej specjalność, nic, ani nikt nie przebije się przez jej gruby pancerz. Szkoda tylko, że nagle wszystko zaczyna się komplikować, jej firma musi zmienić lokalizację, a Liny nie stać na wynajem, co prawda dostaje propozycję wzięcia udziału w rekrutacji na stanowisko organizatora ślubnego w ekskluzywnej sieci hoteli, ale żeby zdobyć te prace musi współpracować z bratem swojego byłego narzeczonego, czyli z człowiekiem przez którego została porzucona przed ołtarzem. Ale nie wszystko jest takie jakie się wydaje, Caroline zaczyna sobie uświadamiać, że być może jej podejście do wielu kwestii jest błędne, a granica między nienawiścią, a miłością jest naprawdę cienka.

Niby wszystko fajnie, dużo się pośmiałam, ale zabrakło mi chemii między bohaterami, jakoś bardziej przekonała mnie ich przyjaźń, niż romans. Ale zdecydowanie polecam te książkę na odstresowanie się :)

Carolinie Santos to ambitna organizatorka ślubna, której w karierze nie przeszkodzi nic, nawet to, że sama została porzucona przed ołtarzem. Jej firma zajmująca się organizacją najpiękniejszego dnia dla zakochanych par, dostaje niesamowitą okazję współpracy. Wszystko układa się po myśli Liny i dziękuję ona w duchu, że los jej sprzyja aż do momentu kiedy dowiaduje się z kim ma współpracować...

Zmęczony życiem ekspert w dziedzinie marketingu Max Hartley jest zdeterminowany, by odciąć się od cienia brata dzięki ważnemu klientowi, który pojawił się na horyzoncie. Potem jednak dowiaduje się, że będzie współpracował z bystrą, oszałamiającą oraz całkowicie niedostępną BYŁĄ narzeczoną brata. A ona go nienawidzi.

Jedyne co trzyma ich w ryzach przez morderstwem jest to, że jeśli przetrwają następne kilka tygodni współpracując nad projektem oboje będą mieli z tego zyski. Jednak im więcej ze sobą przebywają pojawiają się między nimi uczucia, które na pewno są dalekie od nienawiści.
Czy uda im się przejść nad swoimi bagażami doświadczeń i pozwolić by przemówiło serce?

Pierwsze co mi się ciśnie na usta to to, że była to przyjemna historia. Miło ale bez fajerwerek. Po tytule spodziewałam się czegoś innego, ale spędziłam naprawdę miło czas. Aura planowanie ślubów bardzo mi się podobała, bo jako dziecko chciałam zostać taką organizatorką ślubną 😜. Książka pełna dobrego humoru i brazylijskiego akcentu. Książka na pewno spodoba się fanom "The Spanish Love Deception" 😁

🥂

Czasem potrzebujemy takiej książki, przy której nie trzeba za dużo się zastanawiać. Książki z humorem, i takiej, przy której można się rozluźnić. Ta książka taka właśnie jest. Lekka. Zabawna. Poprawna. Urocza. Jak komedia romantyczna. A wszyscy kochamy komedie romantyczne, prawda? Nawet jeżeli są one przewidywalne, to czerpiemy przyjemność z poznawania historii bohaterów i zawsze jest jakiś element zaskoczenia. Ja czytając tą książkę bawiłam się bardzo dobrze i myślę, że jest to idealna książka jako przerywnik w waszych TBR. Jeżeli szukasz odprężenia, fabuły, która nie wymaga dużego zaangażowania, ponieważ historia książki jest poprowadzona w bardzo prosty sposób - ta książka na ciebie czeka!

⭐️3/5⭐️

🥂

zczerze to nie wiem co sądzić o tej książce.
Początek był mocno obiecujący, ale w pewnym momencie jakoś zabrakło chemii. Zrobiło się dość nudno.
O ile Linę dało się polubić, o tyle Max okazał się kompletnie bez wyrazu. Nudziarz, bez charakteru.
Jedyne co ten książkę uratowało to humor. Momentami naprawdę się nieźle uśmiałam.
Nie umiem nawet opisać tej książki. Była jakaś taka poprawna, bez polotu🤷🏻‍♀️

zczerze to nie wiem co sądzić o tej książce.
Nie umiem nawet opisać tej książki. Była jakaś...

Fabuła wydawała mi się dziwna i płytka, ale książka jest naprawdę fajna. Bardzo szybko się czyta. Jest to ciekawa historia, dobrze napisana z dodatkiem humoru.

Byłam przekonana, że się nie polubimy, bo ja i te wielkie popularne książki w tym roku mijamy się strasznie, ale o dziwo kliknęło niemalże od samego początku i naprawdę dobrze się bawiłam w trakcie słuchania i nawet nie odczułam, że to było takie grube :O. Lina czasami podejmuje naprawdę głupie decyzje (jak chociażby to wielkie kłamstwo, na którym w sumie opiera się fabuła),ale to nie jest kolejna głupiutka książki, tylko tutaj faktycznie wszyscy idą po rozum po głowy, rozmawiają i biorą odpowiedzialność za popełnione błędy! (Co mam wrażenie w romansach występuje raczej rzadko). Trochę żałuję, że to jednak jednotomówka, ale dzięki temu nie mogę doczekać się kolejnych książek autorki!

• Romans
  • Przeczytane 2023