Dobranoc, pchły na noc!

Okładka książki Dobranoc, pchły na noc! Esther van den Berg
Okładka książki Dobranoc, pchły na noc!
Esther van den Berg Wydawnictwo: Jedność opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Jedność
2021-01-01
2021-01-01
Joanna Olejarczyk
#dzieci #chodzeniespać

Wszystko w tej książce mi się podoba (moim dzieciom również) - począwszy od pomysłu (hotel dla owadów),poprzez zabawne, krótkie, sympatyczne i wierszowe momentami treści, a kończąc na pięknych ilustracjach.
Książka pomaga w wieczornej rutynie i "odhaczeniu" wszystkich punktów przygotowania przed snem. Jest urocza, zabawna i na prawdę pięknie wydana!

Wasze pociechy już śpią?
Czasem trudno zasnąć, choć ja tam akurat problemu ze spaniem nie mam😉
Naszą ulubioną książką przed snem ostatnio została opowieść o przygotowaniach do snu 😄
"Dobranoc, pchły na noc!" od @wydawnictwojednosc to idealna wieczorna lektura ♥️

Mała biedronka Kropeczka jest kontrolerką snu. W hotelu dla owadów sprawdzi czy wszyscy odpowiednio przygotują się do spania. Odwiedzi mieszkańców i będzie im towarzyszyć w wieczornych rytuałach. Kąpiel z żukiem , piżamka z szafy pani Patyczak, mycie ząbków z muchą i siusiu😊 no i oczywiście książeczka przed snem pożyczona od mola książkowego 😉 Jednak jest jeszcze jedna ważna rzecz przed snem! Jaka? O tym przypomną Kropeczce przyjaciele ♥️

Pięknie zilustrowana, pełna ciepła książeczka, która wprowadzi maluchy w senny nastrój. Niezbyt dużo tekstu i powtarzające się zdania napewno w tym pomagają😉 Do tego pomoże dzieciom sprawdzić, czy aby napewno zrobiły wszystkie ważne rzeczy przed położeniem się do łóżka 😉 u nas ma ona stałe miejsce na szafce przy łóżku ♥️ dlatego nie pozostaje nam nic innego jak tylko polecić ją Wam ♥️ być może i przy Waszym łóżku okaże się niezbędnikiem 🥰

Wasze pociechy już śpią?
Czasem trudno zasnąć, choć ja tam akurat problemu ze spaniem nie mam😉

Jak zasypiają małe stworzonka❓ Kropeczka odwiedza hotel dla owadów, aby sama się o tym przekonać i przenocować w przytulnym hotelu.

„Dobranoc, pchły na noc!” to książeczka pokazująca najmłodszym szereg zadań, jakie należy wykonać przed pójściem spać.
Posiada bardzo ładne ilustracje z dużą ilością ciekawych detali, które jeszcze bardzo zachęcają nasze małe pociechy do przeczytania.

Wprowadzanie w życie wieczornej rutyny bywa zajęciem bardzo trudnym.
Bywa- bo prędzej, czy później staje się naturalnym odruchem.
Na szczęście. 🤍

Wspierajac maluchy w tym czasie chciałabym przybliżyć Wam uroczą historię, która oczarowała mnie swoją prostotą i ujęciem tematu.

"Dobranoc, pchły na noc" to książka autorstwa Esther van den Berg przedstawiająca historię kontrolerki snu!
I to nie byle jakiej!
Jest nią biedronka Kropeczka!🐞

Nasza bohaterka odwiedza hotel dla owadów chcąc sprawdzić jak radzą sobie z wieczorną rutyną i jednocześnie poznać ich zwyczaje.

Spotkamy jej kuzyna, żuka gnojowego, o grubym pancerzyku, który szykuje się do wieczornej kąpieli. Oczywiście Kropeczka decyduje się mu towarzyszyć. Podglądamy jak Pani Patyczak wybiera idealną xla siebie piżamę.
Obserwujemy jak Kropeczka towarzyszy muszce w myciu zębów, kulance w wieczornej toalecie a także jak mol książkowy pochlania książkę.
Pół żartem, pół serio. ❤️

Co zostanie na koniec? 🤭
Czy już wiesz?

Książka to wspaniałe podsumowanie wieczoru.
Zbiera najważniejsze jego punkty w jednym miejscu i sprawia,że nasz mały towarzysz książkowej przygody ma szansę potraktować obowiązki jako normę, a więc przyjąć ją bez stresu i nerwów.

Bardzo podoba mi się język użyty w publikacji. Prosty, oszczędny i delikatny, dopasowany do wrażliwości najmłodszych.

Powoli zbliża się wieczór. Za oknem niebawem zacznie się ściemniać, a my znów popędzimy uczestniczyć w wieczornej rutynie... Niech to będzie dobry wieczór!

Wprowadzanie w życie wieczornej rutyny bywa zajęciem bardzo trudnym.
Bywa- bo prędzej, czy później staje się naturalnym odruchem.
Na szczęście. 🤍

• Książki moich dzieci
  • Czytane dzieciom

Dodaj cytat z książki Dobranoc, pchły na noc!