In Search of a Distant Voice

Okładka książki In Search of a Distant Voice Taichi Yamada
Okładka książki In Search of a Distant Voice
Taichi Yamada Wydawnictwo: Faber and Faber literatura piękna
183 str. 3 godz. 3 min.
Kategoria:
literatura piękna
Tytuł oryginału:
Toku no koe wo sagashite
Wydawnictwo:
Faber and Faber
Data wydania:
2006-01-01
Data 1. wydania:
2006-01-01
Liczba stron:
183
Czas czytania
3 godz. 3 min.
Język:
angielski
ISBN:
0571229719
Średnia ocen

4,0 4,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
4,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
14
10

Na półkach:

W swoim poruszającym thrillerze "Granica Jawy i Snu", autor przedstawia historię Kasamy Tsuneo, biurowego pracownika ds. emigracji, który nagle wpada w wir tajemniczych wydarzeń. Podczas akcji zatrzymania nielegalnych imigrantów doświadcza nieznanego mu wcześniej uczucia, co prowadzi do uwolnienia jednego z nich. Tajemniczy głos przejmuje kontrolę nad życiem Kasamy, wprowadzając go w stan nieustannej niemocy między jawą a snem. Bohater zaczyna opowiadać swoją skrywaną tajemnicę nieznajomej postaci, sądząc, że to może być klucz do zrozumienia dziwnego kontaktu. Zmagając się z onirycznymi widzeniami i rzeczywistością, Kasama rzuca światło na swoje doświadczenia jako nielegalny imigrant w Stanach Zjednoczonych. Książka wciąga czytelnika w surrealistyczną podróż, gdzie granice między rzeczywistością a snem stają się płynne, a tajemnicza siła kieruje losami głównego bohatera.

W swoim poruszającym thrillerze "Granica Jawy i Snu", autor przedstawia historię Kasamy Tsuneo, biurowego pracownika ds. emigracji, który nagle wpada w wir tajemniczych wydarzeń. Podczas akcji zatrzymania nielegalnych imigrantów doświadcza nieznanego mu wcześniej uczucia, co prowadzi do uwolnienia jednego z nich. Tajemniczy głos przejmuje kontrolę nad życiem Kasamy,...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
393
336

Na półkach: ,

Oj, "Obcy" był o wiele lepszą pozycją od tej książki. Przeczytałem, ale mnie nie zachwyciła. O niczym się nie dowiedzieliśmy. Coś dzieje się nagle i bez wytłumaczenia po co, jak i dlaczego.

Oj, "Obcy" był o wiele lepszą pozycją od tej książki. Przeczytałem, ale mnie nie zachwyciła. O niczym się nie dowiedzieliśmy. Coś dzieje się nagle i bez wytłumaczenia po co, jak i dlaczego.

Pokaż mimo to

avatar
1287
1287

Na półkach: ,

"Z przyzwyczajenia chowam wszystkie myśli na dnie serca. Zgubiłbym się, gdybym nagle spróbował spojrzeć w swoje wnętrze"

To druga książka pana Yamady, którą miałam prawdziwą przyjemność przeczytać. Podobnie jak poprzednia, ta też jest niewielkich rozmiarów (niecałe 200 stron),za to z ogromnych ładunkiem emocjonalnym. To historia z pogranicza dwóch światów i do końca nie wiadomo, co jest snem, co jawą, a co wytworem roztrojonej psychiki.

Kasama Tsuneo to dwudziesto-dziewięcioletni pracownik urzędu do spraw imigrantów. Jest bardzo sumienny w swojej pracy i poświęca jej bardzo dużo czasu, nawet "po godzinach". Prawda jest też taka, że właściwie to nie ma nic innego do roboty. Nie ma rodziny, żony, dzieci, matki. Ojciec daleki tak emocjonalnie, jak i terytorialnie, w ciągłych rozjazdach. Kasama ma też pewną tajemnicę...ale o tym sza, jak tajemnica to tajemnica.

Tak więc Kasama jest bardzo samotnym i smutnym człowiekiem. Jego życie bardzo go przytłacza, nie ma marzeń i większych celów. Jest taki sam jak wszyscy (według swego własnego zdania),więc nie liczy na jakieś wzloty i górnolotne emocje. Jednak:

"Na dnie smutku szamotało się i krzyczało poczucie pustki, gwałtownie próbując podejść wyżej. Jak kąśliwe owady panoszyły się myśli, których nie można wymazać z pamięci."

Któregoś zwyczajnego dnia w pracy, przy okazji obławy na nielegalnych imigrantów, Kasamie przytrafia się coś dziwnego... coś, czego nie potrafi nazwać, objąć rozumem, a najgorsze, że zupełnie nie rozumie, skąd to się wzięło, skąd do niego przyszło. Od tej pory życie mężczyzny ulega pewnym zmianom, niestety nie na lepsze, jak się zdaje.

Bardzo byłam ciekawa, jak zakończy się ta dziwna, oniryczna wręcz historia, z jednej strony twardo osadzona w rzeczywistości, bo przecież Kasama zwyczajnie umawia się na spotkanie z nieznajomą kobietą i zupełnie nie dziwi go to co, dziwić powinno. Z drugiej jednak strony dzieje się coś, co w najlepszym wypadku można uznać za wynik przepracowania, chorobę psychiczną, a może nawet opętanie ? A to już zupełnie wymyka się racjonalnemu postrzeganiu świata.

Zakończenie w sumie mnie usatysfakcjonowało, chociaż pozostawiło pewien niedosyt i sporo myśli do zastanawiania się. Wiem też już, że będę uważnie obserwować tego pisarza i "polować" na jego książki, jesli się tylko pojawią na naszym polskim rynku czytelniczym, a na koniec piękne, chociaż smutne haiku

"Spójrz na mnie, proszę - To ja, równie samotny - Schyłek jesieni"

"Z przyzwyczajenia chowam wszystkie myśli na dnie serca. Zgubiłbym się, gdybym nagle spróbował spojrzeć w swoje wnętrze"

To druga książka pana Yamady, którą miałam prawdziwą przyjemność przeczytać. Podobnie jak poprzednia, ta też jest niewielkich rozmiarów (niecałe 200 stron),za to z ogromnych ładunkiem emocjonalnym. To historia z pogranicza dwóch światów i do końca nie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
288
247

Na półkach:

Realizm magiczny, tajemniczy głos i decyzje, których nie rozumie sam bohater opowieści. Jawa i sen mieszają się na kartach książki. Ale też w głowie Kasamy Tsuneo. Co jest onirycznym widziadłem, a co rzeczywistością?

Nie jest to wybitna literatura, ale ja lubię tego typu pomysły.

Taichi Yamada dla mnie jest swego rodzaju zaskoczeniem. Jeśli znajdę gdzieś kolejne jego książki, z chęcią kupię. To jest Japonia, w której nigdy nie byłem, a którą idealizuję sobie w myślach m.in. dzięki Murakamiemu.

Realizm magiczny, tajemniczy głos i decyzje, których nie rozumie sam bohater opowieści. Jawa i sen mieszają się na kartach książki. Ale też w głowie Kasamy Tsuneo. Co jest onirycznym widziadłem, a co rzeczywistością?

Nie jest to wybitna literatura, ale ja lubię tego typu pomysły.

Taichi Yamada dla mnie jest swego rodzaju zaskoczeniem. Jeśli znajdę gdzieś kolejne jego...

więcej Pokaż mimo to

avatar
969
360

Na półkach: , , ,

Literatura japońska charakteryzuje się dziwnością i niezrozumiałością, tym bardziej dla ludzi z zachodu. Ja właśnie przez te dziwności lubię od czasu do czasu przeczytać coś azjatyckiego.
W "w pogoni za dalekim głosem" czytelnik sam musi sobie odpowiedzieć na pytanie czym jest ten tajemniczy głos. Zastanawiamy się czym on jest - chorobą, nadprzyrodzonym elementem, sumieniem, prawdą, fałszem. Granica miedzy jawą, a snem jest bardzo cienka. Wszystko jest otwarte i niedokończone.
Krótka powieść, ale emocjonalna, gdzie głównie mamy dialogi. Czyta się lekko i szybko pomimo tajemniczości i inności. Naładowana uczuciami, mimo iż Japończycy to społeczeństwo powściągliwe.
Warto dać szansę. Dla wrażliwych występuje tu wątek LGBT.

Ocena 6,5/10
Instagram @moze_booka

Literatura japońska charakteryzuje się dziwnością i niezrozumiałością, tym bardziej dla ludzi z zachodu. Ja właśnie przez te dziwności lubię od czasu do czasu przeczytać coś azjatyckiego.
W "w pogoni za dalekim głosem" czytelnik sam musi sobie odpowiedzieć na pytanie czym jest ten tajemniczy głos. Zastanawiamy się czym on jest - chorobą, nadprzyrodzonym elementem,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2739
619

Na półkach: ,

Stonowana, niesamowicie elegancko napisana historia funkcjonariusza urzędu imigracyjnego, próbującego ułożyć sobie życie z urzędniczką bankową, z którą swata go jego przełożony. Z grubsza uporządkowany świat zaczyna się jednak walić, gdy podczas jednej z akcji bohater doznaje niespodziewanego wzwodu i orgazmu, a niedługo potem przyczepia się do niego kobiecy głos, nie tylko nękający go telepatycznie, ale i przytłaczający swoimi niesamowicie intensywnymi uczuciami.

Powieść jest niegruba, a mimo to ma i pełnokrwistych bohaterów, i ciekawą fabułę, i spójną, klarowną intrygę, a przy tym doskonale prezentuje szereg japońskich zwyczajów, również tych starszych, bardziej tradycyjnych, dziś już raczej kłopotliwych dla samych Japończyków. Sięgając po książkę trzeba jednak wziąć poprawkę na klasyczną manierę tamtejszych autorów, czyli unikanie zdecydowanych, wykładających kawę na ławę zakończeń, a także dość bezpośredni wątek homoseksualny, który nie każdemu może się spodobać.

Stonowana, niesamowicie elegancko napisana historia funkcjonariusza urzędu imigracyjnego, próbującego ułożyć sobie życie z urzędniczką bankową, z którą swata go jego przełożony. Z grubsza uporządkowany świat zaczyna się jednak walić, gdy podczas jednej z akcji bohater doznaje niespodziewanego wzwodu i orgazmu, a niedługo potem przyczepia się do niego kobiecy głos, nie tylko...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1043
57

Na półkach:

To już druga książka autora którą przeczytałem. Myślę, że powieść "Obcy" tegoż Yamady była zdecydowanie bardziej interesująca. "W pogoni za dalekim głosem" opowiada kolejną dziwną historię w której zwyczajny bohater staje naprzeciw czemuś, co odbiega od normalności - przemawia do niego tajemniczy głos. Do kogo należy i dlaczego wybrał właśnie jego - wszystko powinno wyjaśnić się w powieści (a przynajmniej tak sądzimy, czytając). Taki punkt wyjścia, przyznam, sprawił że wsiąkłem w historię jak gąbka. Niedopowiedzenia i oszczędny styl pisarza mogą denerwować, ale na pewno przez tę króciutką powiastkę nie odczuwałem ani grama nudy. Jedynie ciekawość. Parę razy nawet się uśmiechnąłem. Podobnie jak bohater byłem zmieszany i zaintrygowany, ale po zakończeniu odczułem mocny niedosyt i lekkie rozczarowanie. To już? Tylko tyle? W tym właśnie jest kłopot, że książka obiecuje złote góry (a przynajmniej sam ich oczekiwałem),a dostałem prostą, niepełną moim zdaniem rzecz o samotności. Tak przynajmniej to wygląda. Mój wewnętrzny głos powiedział, że to zdecydowanie za mało.

To już druga książka autora którą przeczytałem. Myślę, że powieść "Obcy" tegoż Yamady była zdecydowanie bardziej interesująca. "W pogoni za dalekim głosem" opowiada kolejną dziwną historię w której zwyczajny bohater staje naprzeciw czemuś, co odbiega od normalności - przemawia do niego tajemniczy głos. Do kogo należy i dlaczego wybrał właśnie jego - wszystko powinno...

więcej Pokaż mimo to

avatar
571
218

Na półkach: , , ,

W POGONI ZA DALEKIM GŁOSEM to powieść, która aspiruje do miana realizmu magicznego w wersji japońskiej. Posiada motyw, który w literaturze czy kinie mocno mnie przyciąga. Uwielbiam pogranicze jawy i snu, magiczne siły, które potrafią człowiekiem zawładnąć i tym podobne duchowe sprawy. Ale czy ten konkretny przypadek mnie porwał?

W historię, w której główny bohater w pewnym momencie swojego życia zostaje zniewolony przez... głos, bardzo łatwo się wkręcić. Mała objętość powieści sprawia, że przez nią się po prostu przemyka. Zastanawiamy się, analizujemy zachowanie Tsuneo. I... tak już pozostaje. To czytelnik musi zdecydować, z czym ma do czynienia. Klarownej odpowiedzi brak.

Bardzo głęboko skrywana przeszłość nie daje bohaterowi spokoju. Tsuneo niegdyś przebywał nielegalnie w Stanach Zjednoczonych, obecnie pracuje wyłapując imigrantów w swoim kraju. Podczas jednej z akcji zostaje "zaatakowany" przez tajemniczą siłę, by chwilę później usłyszeć głos kobiety.

W POGONI ZA DALEKIM GŁOSEM to powieść dla dorosłego czytelnika, który być może już zakosztował w literaturze japońskiej (mającej prawo uchodzić za specyficzną). I choć historia spełnia wiele przesłanek, by zostać tę jedną z niewielu w gronie moich 10 na 10, jak dla mnie fajerwerków tutaj nie ma. Książka daje pretekst do zastanowienia się nad ludzką psychiką, konsekwencjami naszych działań, prawem karmy czy zwykłą ironią losu. Ale to by było na tyle.

W POGONI ZA DALEKIM GŁOSEM to powieść, która aspiruje do miana realizmu magicznego w wersji japońskiej. Posiada motyw, który w literaturze czy kinie mocno mnie przyciąga. Uwielbiam pogranicze jawy i snu, magiczne siły, które potrafią człowiekiem zawładnąć i tym podobne duchowe sprawy. Ale czy ten konkretny przypadek mnie porwał?

W historię, w której główny bohater w pewnym...

więcej Pokaż mimo to

avatar
215
102

Na półkach: ,

Zacznę od tego, że nie jest to książka dla niewinnych osób. Swego rodzaju obcesowość i obsceniczność troszeczkę mnie uderzyły w niektórych momentach. Jednakże, proszę nie zrozumieć mnie źle. Jestem owartą osobą więc nie byłam zgorszona tylko nieco zaskoczona ponieważ nie do końca tego spodziewałam się po opisie z okładki.
Reasumując, nie jest to książka dla niewitniątek. Ponadto, nie jest to książka dla osób, które irytują otwarte zakończenia lub niedokończone sprawy. Mogę natomiast polecić tę książkę fanom współczesnej japońskiej litaratury i tym, którzy lubią nieoczywiste rzeczy.
Krótka historia, na swój sposób treściwa, opowiedziana w prosty sposób.

Zacznę od tego, że nie jest to książka dla niewinnych osób. Swego rodzaju obcesowość i obsceniczność troszeczkę mnie uderzyły w niektórych momentach. Jednakże, proszę nie zrozumieć mnie źle. Jestem owartą osobą więc nie byłam zgorszona tylko nieco zaskoczona ponieważ nie do końca tego spodziewałam się po opisie z okładki.
Reasumując, nie jest to książka dla niewitniątek....

więcej Pokaż mimo to

avatar
550
88

Na półkach:

Dzisiaj o autorze, który towarzyszył mi na początku mojej drogi z nałogowym czytaniem. Wszystko się dopiero zaczynało, kupowałam wiele książek z promocji, ponieważ wtedy jeszcze nie zarabiałam na siebie. Wtedy upolowałam książkę pana Taichi Yamady za 5,90 w sieci Matras, która była jeszcze wtedy jedną z czołowych księgarni. Książka ''Obcy'' oczarowała mnie wtedy historią dwóch światów i balansujących pomiędzy nimi bohaterów. Sposób zestawienia ze sobą fantazji i rzeczywistości oraz styl pisania pana Yamady przypadły mi na tyle do gustu, że postanowiłam sięgnąć po kolejną książkę z jego dorobku.

Historia opowiada nam o życiu Kasamy Tsune, który pracuje w biurze ds. emigracji. Jego życie toczy się wokół pracy i nadchodzącego ślubu z dziewczyną, którą wybrał z prostego powodu. Ponieważ, jest stabilnym wyborem. Wszystko wydaje się układać, jednak życie Kasamy nie do końca jest szczęśliwe, mimo, że twierdzi inaczej. W trakcie akcji zatrzymania Filipińczyka Kasama pod wpływem obezwładniającego, nieznanego mu odczucia puszcza go wolno. Wkrótce kontaktuje się z nim tajemniczy głos, który przejmuje kontrolę nad jego życiem i odkrywa przed nim prawdziwe znaczenie szczęścia i smutku. Aby udowodnić sobie, że głos, który go nawiedza nie jest jedynie jego wymysłem Kasama opowiada mu o głęboko skrywanej tajemnicy związanej z jego pobytem w Stanach Zjednoczonych.

Opowieść na pewno wyjątkowa, styl pisania pana Yamady na tyle przyciąga uwagę, że nawet jakbym czytała działanie ciągnika rolniczego w jego wydaniu, to byłabym tym zainteresowana. Odkrywany krok po kroku finał przyciąga nas do książki i nie pozwala się od niej oderwać, jednak ogólnie jestem nieco rozczarowana. Problemy egzystencjalne głównego bohatera trochę zaburzyły nam wyjątkowość tajemnicy, której autor poświęcił tyle czasu w powieści. Finał również nie jest na tyle mocny, jak to było w książce ''Obcy'' i pozostawia lekki niedosyt. Jednak Całość czytało się bardzo dobrze, historia też niczego sobie i uznam, że to co mi się nie podoba, jest związane z finałem jakiego nie oczekiwałam od tego pisarza. Nie jest to powieść mojego życia i daleko tutaj do misternie utkanej siatki uczuć Murakamiego, ale czyta się swobodnie i z przyjemnością.

Zapraszam na bloga: https://zakreconydruk.blogspot.com/2018/05/jawa-czy-sen-gos-wzywajacy-z-oddali.html

Dzisiaj o autorze, który towarzyszył mi na początku mojej drogi z nałogowym czytaniem. Wszystko się dopiero zaczynało, kupowałam wiele książek z promocji, ponieważ wtedy jeszcze nie zarabiałam na siebie. Wtedy upolowałam książkę pana Taichi Yamady za 5,90 w sieci Matras, która była jeszcze wtedy jedną z czołowych księgarni. Książka ''Obcy'' oczarowała mnie wtedy historią...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    147
  • Chcę przeczytać
    117
  • Posiadam
    54
  • Japonia
    10
  • Literatura japońska
    4
  • Ulubione
    4
  • Literatura japońska
    3
  • 2018
    3
  • Literatura japońska
    2
  • 2013
    2

Cytaty

Więcej
Taichi Yamada W pogoni za dalekim głosem Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także