W twoim blasku

Okładka książki W twoim blasku Eliana Lascaris
Okładka książki W twoim blasku
Eliana Lascaris Wydawnictwo: Editio Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Editio Red
Editio
2022-02-02
2022-02-02
romans miłość przyjaźń żołnierz wypadek dramat

Ciekawy motyw by zacząć, potem trochę się dłużyła ale ogólnie jest w porządku :-]

Naprawdę nie wiem jakim cudem ta książka ma jakiekolwiek dobre opinie.
Na początku spodziewała się całkiem fajnie ale już po kilku rozdziałach zaczęłam się fak okropnie męczyć. Bohaterzy byli oboje tak irytujący. Juz naprawdę mega męczyłam i przewijalam te kartki bo książka kompletnie nudna, bez sensu i jedno lata za drugim albo w sumie to tylko bohaterka za bohaterem

Naprawdę nie wiem jakim cudem ta książka ma jakiekolwiek dobre opinie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejna książka bestsellerowej autorki "Patrona" i "Obrończyni".Opowiada o silnej miłości, która musi przebić się przez grube mury bólu. Bohaterowie muszą mierzyć się nie tylko z pięknym uczuciem, ale i wieloma demonami przeszłości. Mimo, że nie jestem do końca zadowolona z tej lektury to polecam przeczytać.

Ciężko było mi się zabrać za tą książkę. Aczkolwiek jak zaczęłam to mnie pochłonęła. Łzy leciały same jak i uśmiech na twarzy się pojawiał. Piękna książka napewno warta uwagi

Leanna, zdradzona przez swojego chłopaka oraz najlepszą przyjaciółkę, która na dodatek jest w ciąży z jej partnerem, co moim zdaniem jest przykre, bo nikt nie chciałby zostać skrzywdzony w taki sposób przez dwie najbliższe osoby, czego bardzo jej współczułam, co więcej dziewczyna nie miała łatwego życia i „idealnego obrazu rodziny”, mimo to, czuła się kochana przez bliskich.
„A, co jeśli...?
A może...?
Nie.”
Ponadto Brian wyładowywał się na niej fizycznie, a według mnie, jak ktoś ma problemy z agresją, to powinien pójść do specjalisty i pracować nad sobą.
Leonardo, mężczyzna pracujący w jednostce specjalnej, który tkwi w wypranym z uczuć związku z Aubrey, której po prostu od początku nie znosiłam. Mężczyzna ratuje z opresji oraz przed atakiem agresji Leanne, dziewczynę jego kolegi z pracy....
„Praktycznie w ostatniej chwili złapałem jego pięść, szybująca w stronę przerażonej kobiecej twarzy”.
Muszę przyznać, że bardzo mi się podobała jego rycerska postawa, ponieważ takich mężczyzn, jest bardzo niewiele oraz to wielkie szczęście, żeby takiego spotkać.
Czy ich spotkanie przemieni się w coś głębszego niż tylko czasowy epizod?
Ich relacja rozwijała się z każdą stroną i była coraz głębsza, natomiast emocje temu sprzyjające były lekko bezbarwne, ale nie było źle, chociaż mogło być ciut lepiej.
„To nie był najbardziej perwersyjny seks mojego życia ani nawet najdłuższy, ale zdecydowanie najlepszy. Na własnej skórze doświadczyłem, że miłość może zmyć ze mnie wszystko to, co uważałem za zniszczone”.

W życiu nic nie jest łatwe. Życie naszej bohaterki jej nie rozpieszcza. Zostaje zdradzona – podwójnie.

Leanna, mimo że jej związek nie należy do idealnych dowiaduje się, że jej chłopak jął zdradza z… swoją przyjaciółką. Ta zachodzi w ciąże. Ona musi uciec, wie, że jeśli mu powie, że się domyśliła ten może zrobić jej krzywdę. Brian nie odpuszcza walczy o związek, ale w myślach Leanny jest już ktoś inny. Leonardo. Mężczyzna, który ma narzeczoną, ale jednak robi wszystko by jak najwięcej spotykać się z Leanna.

No rozczarowałam się. Czytałam „Patrona” tej autorki i pamiętam, że bardzo mi się podobała, a tutaj. No nie wiem, wszystko szybko, chaotycznie. Książka podzielona na dwie części. Teraz oraz 3 lata później. Ta pierwsza część znudziła mnie bardzo, nie mogłam się wczuć. Zachowanie bohaterów mnie denerwowało. Nie mogłam tego wszystkiego jakoś posklejać w całość. Druga część, natomiast była lepsza i czytało mi się ją przyjemniej. Autorka pokazała jak wiele złego spotyka bohatera z Zespołem Stresu Pourazowego. Jak wiele się zmienia w głowie takiego człowieka i jak bardzo się to obija na życiu. I jego, i wszystkich dookoła. Bohaterowie całkowicie się zmienili od pierwszej części, i to chyba było fajne, bo było widać jak dojrzali i całkowicie inaczej patrzą na świat przy okazji o wiele lepiej się zachowując.
Temat nie należał do łatwych. SWAT. Oficerowie, psycholog – to zawody bardzo trudne i jak wiemy niełatwe. Musicie sami wyrobić sobie swoje zdanie. Czuję, że zbyt długo ta książka nie zagości w mojej głowie.

Takie książki się połyka w całości. Bohaterowie stworzeni na tyle dobrze, że chcemy się z nimi zaprzyjaźnić i poznać ich lepiej. Tajemnica, blizny, miłość i inne silne emocje, które przeplatają się przez całą fabułę, zatrzymują nas w świecie wykreowanym przez Elianę Lascaris.
Tylko uwaga – będzie płacz. Doceniam to, że autorka stara się przedstawiać ludzi realnych, z wadami, z przeszłością, którzy zmagają się z trudem życia. Z ręką na sercu obiecuję wam, że zaleje was multum emocji. To piękna historia, której w żaden sposób nie chcę wam spojlerować. Uwielbiam głównych bohaterów!

Nuda, nuda, nuda, minęły trzy lata i nadal nuda. Cała książka skupia się na powtarzaniu tych samych wątków. Jest nieciekawa, mdła i bez wyrazu. Opis wskazywał na to, iż będzie to emocjonalne wow. Niestety wypadła blado. Zbyt wiele dramatu wciśnięte w jedną historię, można było wręcz odnieść wrażenie, że zaraz komuś spadnie samolot na dom. Ja się osobiście zawiodłam i rozczarowałam.

Mocno średnia, mało przekonująca, dramat za dramatem, opisane dość chaotycznie, pozytywne zakończenie.

Bardzo dobra książka, ciekawa historia-nie wystarczy sie tylko zakochać, trzeba udźwignąć jeszcze ciężar tej miłości i przeciwności losu i tego jakie kłody rzuca życie pod nogi-polecam

• Romans
  • Współpraca