Plan Be

Wydawnictwo: Amber
obyczajowa
literatura piękna
karollllllla

Plan Be to wartko napisana, z dużą dozą humoru, a jednocześnie życiowa powieść, w której może rozpoznać się wiele kobiet. Anita i Krzysztof, małżeństwo z dziesięcioletnim stażem, ma sławę, pieniądze i społeczne uznanie. Można przypuszczać, że osiągnęli wszystko to, czego ludziom potrzeba do pełni szczęścia. Jednak cieniem na ich małżeństwie kładzie się obsesyjna zazdrość Anity....

Anita i Krzysztof, małżeństwo z dziesięcioletnim stażem, ma sławę, pieniądze i społeczne uznanie. Można przypuszczać, że osiągnęli wszystko to, czego ludziom potrzeba do pełni szczęścia. Jednak cieniem na ich małżeństwie kładzie się obsesyjna zazdrość Anity. Któregoś dnia Krzysztof poznaje znajdującą się na rozdrożach własnego życia rudowłosą Agatę. Wiedziona chęcią odwetu Anita wymyśla intrygę, która ma na zawsze wyeliminować rywalkę z ich małżeństwa.

Plan Be pozwala z innej perspektywy zobaczyć mechanizm działania zazdrości, która prowadzi bohaterów do niechybnej zguby.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/powiesc-o...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/powiesc-o...»

Danuta | 2018-03-10
Przeczytana: 10 marca 2018

Mam mieszane odczucia po przeczytaniu tej książki.
Zdradzający mąż Krzysztof, żona która mimo tego robi wszystko, by zatrzymać go przy sobie i kochanka Agata, świata nie widząca poza swoim facetem.
Denerwował mnie Krzysztof, który sądził,że zdrada ujdzie mu na sucho,zachowywał się wobec żony jak glista, kłamiąc i matacząc, nie potrafił stanąć na wysokości zadania i wyznać prawdy.
Takie sobie ,czytadełko.

rajko | 2017-12-15
Przeczytana: 2016 rok

Pamiętam, że podczas czytania tej książki w głowie kotłowało mi się tysiące myśli. Niestety wszystkie one były do bólu negatywne. Byłem wściekły na siebie, że brnę i brnę i łudzę się, że na następnej stronie jednak coś się wydarzy, że autorka jakimś cudem nagle odbije się od dna, że może jednak się opamięta. Nic bardziej mylnego. Każde słowo raniło moją inteligencję. Ryło mi psychikę. Wywoływało nieodwracalne zmiany w moim umyśle. Nie - nie jestem masochistą. Zwyczajnie jestem naiwny. Oto jedyna korzyść, jaką wyniosłem z przeczytania tej opowieści: nauczyłem się czegoś nowego o sobie. Właściwie to nie! Jest jeszcze jedna pozytywna strona tego, że poświęciłem jej swój czas. Natrafiłem na najgorszą książkę, jaką kiedykolwiek przeczytałem! Totalne apogeum kiczu i braku polotu!
Dlaczego jednak dałem dwie gwiazdki? Ta druga jest dla mnie - za wytrwałość.

Ewelina | 2017-08-13
Przeczytana: 11 sierpnia 2017

Agata, rozwódka, której właśnie stuknęła 40, chciałaby znaleźć prawdziwą miłość. W dniu swoich urodzin ma mały wypadek samochodowy. Sprawcą okazuje się przystojny mężczyzna, który w ramach przeprosin proponuje kawę. Jedno spotkanie, późnej kolejne i Agata uważa, że to ten jedyny. Jednak sielanka nie może trwać wiecznie. Okazuje się, że Krzysztof jest żonaty. Tkwi w małżeństwie, które według niego nie ma szans na przetrwanie. Jego żona niedługo po ślubie zrezygnowała ze swojej kariery i stała się zwyczajną kurą domową, do tego bardzo zazdrosną. Gdy żona odkrywa, że Krzysztof ma kochankę, ma ochotę rozszarpać i swojego ślubnego i jego zdzirę. Jednak detektyw, który pomógł udowodnić zdradę Krzysztofa, podpowiada jej inne rozwiązanie na zniszczenie związku Agaty i Krzysztofa.

Anita i Krzysztof małżeństwo z dziesięcioletnim stażem ma sławę, pieniądze, społeczne uznanie.
Można temu przypuszczać, że oni osiągnęli już wszystko, to czego ludziom potrzeba do pełni szczęścia.Na domiar tego cieniem na ich małżeństwie kładzie się obsesyjna zazdrość Anity.Pewnego dnia Krzysztof poznaje, piękną, mądrą i wyjątkową rudowłosą kobietę o imieniu Agata, która jest na rozdrożach własnego życia. Ma najlepszą przyjaciółkę Hankę na, którą zawsze może liczyć, polegać na niej, która jej we wszystkim pomoże, wesprze ją. Dowiedziawszy się o Krzysztofa Kochance Agacie jego żona planuje odwet,chęć zemsty obmyśla intrygę, która ma na zawsze wyeliminować jej rywalkę z życia jej męża.
Lecz Krzysztof bardzo zabiega o ukochaną swoją Agatę, adoruje ją kwiatami, często się spotykają jest między nimi prawdziwe, silne uczucie chemia między tym dwojgiem, która łączy głęboka, piękna miłość.
Bardzo mnie irytowała Anita swym zachowaniem i kontrolą nad swym mężem, którą chciała za wszelką cenę...

Paulina Kobza | 2017-07-29
Przeczytana: czerwiec 2017

Świetna! Napisana z dystansem i humorem, bardzo szybko się ją czyta i chętnie sięgnęłabym po nią kolejny raz.

Aurelia | 2017-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2017

Książka rewelacja. Czyta się ją niemal jednym tchem. Osobiscie nie mogłam się od niej oderwać i pewnie gdyby nie moje dziecko, które potrzebowalo uwagi skonczylabym szybciej. Ksiazka o miłości, zdradzie niezrozumieniu siebie nawzajem oraz chęci zemsty.

Anila | 2016-03-17
Przeczytana: marzec 2016

Świetna, zabawna, dosłownie na jeden wieczór dla relaksu:)
Polecam.

Gosia | 2015-12-30
Przeczytana: 25 września 2015

lekka książeczka na weekend

knigoholiczka | 2015-10-09
Przeczytana: 09 października 2015

Jestem bardzo, bardzo pozytywnie zaskoczona tą książkę. Mimo, że opis na okładce wydaje się zachęcający, nie spodziewałam się większych fajerwerków. Znalazłam w niej coś, czego brakuje wielu powieściom: emocje.
W książce wiele osób odnajdzie siebie. Bohaterki są dwie: Agata i Anita. Nie znają się, nie wiedzą o swoim istnieniu, a jednak okazuje się, że coś je łączy. Co? Miłość do tego samego mężczyzny. Krzysztof jest rozdarty. Przed Agatą ukrywał istnienie żony, a przed partnerką życiową- kochanki. Przez dłuższy czas udawało mu się, jednak jak to zwykle bywa- wystarczy głupi błąd by wszystko zepsuć.
Anitę przedstawiono tutaj jako "tą złą", jako kobietę wściekle zazdrosną o męża. A czy nie miała powodu? Przecież nie był on kryształowo czysty, skoro prowadził podwójne życie.
Swoją drogą: jestem pełna "podziwu" dla Krzysztofa, dla tego, jak umiejętnie potrafił zwodzić swoje ukochane. I refleksu, który mimo, że raz zawiódł to jednak był dobry. Na każde oskarżenie żony o zdradę miał...

Anastazja | 2015-10-03
Przeczytana: 03 września 2015

Chorobliwa zazdrość, nagminne i wyimaginowane dowody zdrady... Cóż, są takie osoby, których ulubionym właśnie zajęciem w związku jest wymyślanie problemów. Ale czasami bywa tak, że przyciągamy właśnie te "zło", o którym bez kresu myślimy. Czy tak było w przypadku Anity?

Krzysztof i Anita są małżeństwem z niemałym stażem, bo aż męczą się ze sobą dziesięć lat. No kto się męczy ten się męczy, bo Anita zdaje się nigdy nie wypuścić swego męża z objęć. Mają sławę, mają prestiż, mają pieniądze, mają podejrzenia Anity, mają Krzysztofa, który coraz więcej nocy spędza w pracy. A z drugiej strony mamy rudowłosą Agatę, która ma Krzysztofa. Pomieszane, prawda? Prawda. Co z tego wyniknie i kto okaże się "czarną owcą" tej powieści?

Co sprawiło, że miałam chęć przeczytać tę powieść? Okładka? Nie do końca. Debiut? No już lepiej. Pierwsza polska autorka wydawnictwa Amber? Zdecydowanie. Byłam zaintrygowana co na tyle wzbudziło ich ciekawość, aby wydać Plan Be jako pierwszą powieść polską w swoim...