Książkowe nowości tygodnia. Patronat LC

LubimyCzytać LubimyCzytać
28.03.2022

Za oknami już wiosna, więc może czas przenieść się z czytaniem na ławkę? A jeśli się obawiacie, że żadna z posiadanych przez Was książek nie nadaje się na takie wyprawy, to lubimyczytac.pl jak co poniedziałek serwuje same nowości. A jest z czego wybierać, bo aż 15 pozycji otrzymało pomarańczowe logo serwisu.

Książkowe nowości tygodnia. Patronat LC

„Harry Angel” William Hjortsberg, tłumaczenie: Robert P. Lipski (wyd. Vesper)

Koniec lat 50., Nowy Jork, niejaki Louis Cyphre wynajmuje prywatnego detektywa, tytułowego Harry'ego Angela i zleca mu odnalezienie popularnego przed wojną piosenkarza - Johnny'ego Favorite, który ma u Cyphre'a dług. Z pozoru błaha sprawa zaczyna przybierać całkiem nieoczekiwany obrót, gdy Angel wkracza w świat nowojorskiej bohemy artystycznej powiązanej z praktykującym czarną magię i obrządki voodoo kultem.

Mistrzowskie połączenie klimatów kryminału w stylu noir, z okultystycznym horrorem. Powieść, która obowiązkowo powinna znaleźć się w biblioteczne każdego miłośnika grozy. W 1987 roku została w rewelacyjny sposób zekranizowana przez Alana Parkera z Mickey'em Rourke i Robertem De Niro w rolach głównych. Kto nie widział ten musi jak najszybciej to nadrobić.

„Kolor miłości i krwi” Margota Kott (wyd. Novae Res)

Polsko-ukraińskie love story naznaczone śmiercią

Królowa francuskich romansów, Juliette Gauthier, przeprowadza się do małej wsi w Bieszczadach, by napisać powieść swego życia. Tymczasem Marko Berezowski, młody żołnierz należący do słynnych Cyborgów broniących lotniska w Doniecku przed separatystami, szuka pracy w Polsce. Udaje mu się znaleźć zatrudnienie jako osobisty ochroniarz intrygującej pisarki. Juliette staje się dla niego kimś znacznie więcej niż tylko pracodawczynią… Jednak okrutny los wkrótce zadrwi z ich planów i zmusi Marko, by ponownie stanął do walki, tym razem o swoją przyszłość.

Uciekający przed wojną, biedą oraz bolesną traumą ukraiński bohater jeszcze nie wie, że jego losy są splątane z małą bieszczadzką wsią o wiele bardziej, niż mógłby kiedykolwiek podejrzewać. Jakiego koloru nabierze jego życie: miłości czy krwi?

„Życie Violette” Valerie Perrin, tłumaczenie: Wojciech Gilewski (wyd. Albatros)

Wielka pochwała radości z małych rzeczy.

Bajkowe krajobrazy Burgundii, opowieści o życiu snute na cmentarzu, śmiech i łzy, które mieszają się z pachnącą kawą.

Życie i jego różne odcienie.

I niezłomna wiara w szczęście. Mimo wszystko.

Niezwykła historia zwykłej kobiety, którą los zaprowadził do miejsca zapomnianego przez większość ludzi. Kobiety, która chce na nowo rozkwitnąć – jak kwiaty, którym zmieniono wodę.

Podobnie jak one, Violette spędza całe dnie na cmentarzu, doglądając go. Porządkuje groby, wymienia kwiaty, sprząta znicze… I stara się pocieszyć odwiedzających go żałobników. Wiele już usłyszała – zarówno pięknych, jak i smutnych historii. Sama mogłaby niejedną opowiedzieć: o córce, która zginęła w straszliwym wypadku, o ukochanym mężu, który pewnego dnia zniknął… Lecz Violette nie chce dać się pogrzebać w przeszłości. I nawet w miejscu, w którym króluje śmierć, ma nadzieję na nowe życie.

Wzruszająca opowieść o wyjątkowości ukrytej w zwykłym życiu, o zakończeniach, które rozdzierają serce, i o nowych początkach, które kiełkują na gruzach przeszłości.

„Dziecięce koszmary” Lisa Gardner, tłumaczenie: Katarzyna Procner-Chlebowska, Magdalena Procner (wyd. Albatros)

Wezwani na miejsce zbrodni w spokojnej dzielnicy Bostonu policjanci zastają zwłoki kobiety i trójki dzieci zadźganych nożem. A ciężko ranny postrzelony mężczyzna trafia w stanie śpiączki do szpitala. Wszystko wskazuje na to, że załamany utratą pracy, zabił swoją rodzinę i próbował popełnić samobójstwo.

Wkrótce w innej dzielnicy dochodzi do podobnej tragedii: zamordowano drobnego handlarza narkotyków, jego żonę i czwórkę dzieci. Na pierwszy rzut oka wygląda to na porachunki gangsterskie.

Te sprawy wydają się nie mieć ze sobą nic wspólnego, ale prowadząca oba śledztwa detektyw D.D. Warren nie jest o tym przekonana i próbuje znaleźć łączący je element.
Kiedy dowiaduje się, że w obu rodzinach było dziecko z zaburzeniami psychicznymi, odkrywa, że były leczone na oddziale psychiatrii tego samego szpitala, i już wie, gdzie szukać odpowiedzi.

„Lustro naszych smutków” Pierre Lemaitre (wyd. Albatros)

Każdy naród ma w swojej historii momenty, których się wstydzi. Dla Francuzów z całą pewnością zalicza się do nich kampania z 1940 roku. Po temat sięgali najwięksi pisarze, jak Jean-Paul Sartre. Nie mógł się temu oprzeć również Lemaitre. I choć jego rozliczenie z tym okresem nie ocieka jadem – jest miejscami zabawne i ciepłe – nie traci przez to swej mocy.

Kwiecień 1940 roku. W Paryżu wszyscy mówią o wkroczeniu Niemców, które ma nastąpić lada chwila, ale większość Francuzów żyje swoimi sprawami. Młoda nauczycielka Louise Belmont próbuje się odnaleźć po skandalu obyczajowym, w który była zamieszana. Pan Jules karmi klientów w swojej restauracji. Uroczy hochsztapler Désiré Migault, który nie zawsze tak się nazywał i był już adwokatem, pilotem i chirurgiem, teraz próbuje swoich sił w Ministerstwie Informacji. Obrotny starszy kapral Landrade wykorzystuje pobyt w wojsku do robienia interesów, a paryski żandarm Fernand widzi w histerycznych działaniach władz szansę na spełnienie marzenia jego ukochanej żony.

Kiedy ogarnięta paniką Francja pogrąża się w chaosie i mieszkańcy Paryża uciekają przed Niemcami, największe szumowiny – kanalie i tchórze – wypływają na powierzchnię. Ale jest też kilku ludzi dobrej woli, którzy nie poddają się otaczającemu ich zdeprawowaniu i zmierzają do szczególnego miejsca.

„Mentalista” Henrik FexeusCamilla Läckberg, tłumaczenie: Inga Sawicka (wyd. Czarna Owca)

Pierwsza część nowej serii kryminalnej Camilli Läckberg i Henrika Fexeusa!

W centrum Sztokholmu zostaje znaleziona skrzynia ze zwłokami młodej kobiety przebitej mieczami.
Policja staje wobec pytania: czy ma do czynienia z nieudaną sztuczką magiczną, czy z brutalnym morderstwem?

Inspektor Mina Dabiri, która prowadzi śledztwo, zwraca się z prośbą o pomoc do Vincenta Waldera, mentalisty, eksperta od mowy ciała i świata iluzji.

Szybko ustalają, że ta sprawa jest podobna do wcześniejszej zbrodni. Wtedy staje się jasne, że ścigają bezwzględnego seryjnego mordercę. Muszą go powstrzymać, zanim ofiar będzie więcej...

„Jedno po drugim” Ruth Ware, tłumaczenie: Anna Tomczyk (wyd. Czwarta Strona)

Luksusowy domek w górach wydaje się rajem na ziemi. Do czasu, gdy lawina nie zmieni go w piekło. Pobyt w luksusowym, rustykalnym domku narciarskim we francuskich Alpach wydaje się przyjemnością. Chyba że bierzesz właśnie udział w wyjeździe służbowym, a każdy z ośmiu współpracowników ma coś do zyskania, coś do stracenia i coś do ukrycia. Kiedy współzałożyciel modnego londyńskiego startupu technologicznego organizuje wyjazd dla zespołu w góry, wszystko wydaje się dobrze zaplanowane. Schody zaczynają się, kiedy na stole pojawia się pewna oferta. Stawka jest wysoka – w grę wchodzą miliardy. Zdania w zespole są podzielone, a napięcie sięga zenitu. Burza szalejąca wewnątrz chaty nie może się jednak równać z tą na zewnątrz. Niszczycielska lawina odcina domek od świata zewnętrznego. Co gorsza, jedna z osób nie zdążyła wrócić ze zbocza, gdy uderzyła lawina…

Mijają kolejne godziny, ratunek nie nadchodzi, za to narasta panika. W domku robi się coraz zimniej, a grupa nieustannie maleje. Gasną kolejne istnienia. Jedno po drugim.

„Pieprz i sól” K.A. Figaro (wyd. Lipstick Books)

Czy można mieć wszystko? Wolność? Niezależność? Pieniądze i miłość? Który element układanki okaże się niepasujący do reszty?

Gaja Strzelczyk zostaje poddana pewnej próbie, czy wyjdzie z niej zwycięsko? To kobieta o odważnych marzeniach, silna, starająca się trzymać zawsze wszystkich i wszystko na dystans, chociaż w swoim otoczeniu ma tylko jedną osobę, której bezgranicznie ufa. Na co dzień mało analizuje, od razu działa. Ktoś chce wykopać pod nią dołek, aby spadła z piedestału cenionych osób.

Na swojej drodze spotyka na pozór dwóch identycznych mężczyzn, lecz różnią się od siebie niczym ogień i woda. Czy obu będzie traktować obcesowo, przedmiotowo i wykorzystywać bez wyrzutów sumienia? Czy w końcu trafi w nią strzała Amora, a jeśli tak, to czy to zauważy i podda się buzującym w niej emocjom? Co wybierze? Wyrachowaną namiętność, podniecające niebezpieczeństwo czy może żarliwą miłość?

„Pierwszy dzień wiosny” Nancy Tucker, tłumaczenie: Łukasz Witczak (wyd. Wydawnictwo Dolnośląskie)

Szokujący thriller, który wciska w fotel od pierwszego zdania.

Ośmioletnia Chrissie skrywa wielką tajemnicę: właśnie zabiła małego chłopca i nie ma z tego powodu poczucia winy. Cała okolica żyje popełnioną zbrodnią, a rodzice boją się wypuszczać dzieci z domu. Tylko o Chrissie nikt nigdy się nie troszczy. Jest dzieckiem ulicy, umie kraść cukierki ze sklepu, zna najlepsze kryjówki i ryzykowne zabawy. Mroczny sekret dodaje jej siły.

Dwadzieścia lat później Chrissie ukrywa się pod zmienionym nazwiskiem i stara się odpokutować bolesną przeszłość. Jest samotną matką i ponad wszystko pragnie, aby jej córka miała szczęśliwe dzieciństwo. Gdy zaczynają ją nękać dziwne telefony, wpada w panikę. Jest pewna, że tajemnica sprzed lat zniszczy jej życie. I że straci wszystko, na czym jej zależy – swoje dziecko.

„Gra o spadek” Ellen Raskin, tłumaczenie: Emilia Kiereś (wyd. Kropka)

Bestsellerowa klasyczna powieść Ellen Raskin, nagrodzona prestiżowym Medalem Newbery’ego

Niezwykle pomysłowa tytułowa gra wciąga w swoją orbitę szesnaście osób, zaproszonych na odczyt testamentu Samuela W. Westinga.

Mogą one zostać milionerami, o ile poradzą sobie z przebiegłą i niebezpieczną rozgrywką zaplanowaną przez ekscentrycznego starszego pana oraz rozwiążą przygotowaną przez niego skomplikowaną zagadkę.

Mozolnym próbom jej rozwikłania towarzyszą: burza śnieżna, nieboszczyk znaleziony w mrocznej willi, włamania, szachowe partyjki i podkładanie bomb…

Ellen Raskin uwikłała nadzwyczajny zestaw postaci w fabułę pełną łamigłówek, gry słów i humoru, intryg oraz napięcia.

„Gwiezdny zegar. Za górami” Francesca Gibbons (wyd. HarperCollins)

Imogen i Marie wracają przez drzwi w drzewie do zupełnie odmienionego Jaroslawia.
Miro jest królem, ale nie znosi swojej nowej roli. Anneszka nie jest już królową i… też tego nie znosi.

Usłyszawszy przepowiednię, według której ma władać najwspanialszym królestwem, Anneszka porywa Marie w przekonaniu, że dziewczynka stanowi klucz do jej spełnienia. Wyprawia się z nią za góry, a Imogen i Miro ruszają w ślad za nimi.

Ale to, co znajdą w leżącej za górami krainie, znowu wszystko zmieni. Będą musieli stawić czoła wyzwaniom, o jakich wcześniej im się nie śniło i zmierzyć się z niebezpiecznymi ludźmi. I nie tylko…

Gwiezdny zegar to porywająca, pełna napięcia i humoru trylogia fantasy, pięknie zilustrowana przez Chrisa Riddella. Za górami stanowi jej drugą część.

„Mopsik, który chciał zostać gwiazdą” Bella Swift, tłumaczenie: Ewa Kleszcz (wyd. Wilga)

Poznajcie ciąg dalszy przygód mopsika Peggy. W tomie Mopsik, który chciał zostać gwiazdą Chloe zagra Wendy w szkolnym przedstawieniu Piotruś Pan. Dziewczynka jest wniebowzięta. Inaczej na tę sytuację patrzy mopsik Peggy. Suczka nie jest szczęśliwa, bo Chloe cały wolny czas spędza na nauce tekstu i próbach, przez co nie ma chwili na zabawę i spacery z mopsikiem. Peggy postanawia więc udowodnić, że również ma zadatki na gwiazdę. Do sieci trafia filmik z suczką w roli głównej i zyskuje ona niezwykłą popularność. Od tej chwili każde wyjście do parku kończy co najmniej jednym selfie z fanem. Czy bycie sławnym okaże się naprawdę takie fajne, jak mogłoby się wydawać? Mopsik, który chciał zostać gwiazdą to kolejny tom przygód mopsika Peggy. To pełna uroku i ciepła opowieść o potrzebie miłości i bycia akceptowanym, a także nauka, że zawsze należy być sobą.

„Zagadka Srebrnego Ducha” Agnieszka Stelmaszyk (wyd. Wilga)

Druga część kryminalnej serii Agnieszki Stelmaszyk, autorki Mazurskich w podróży i Kronik Archeo. Idealna propozycja dla miłośników wciągającej akcji i ekscytujących tajemnic.

Droga do zamku Magnusa Cambella wiodła przez bezkresne, górskie pustkowia. Julia z zapartym tchem patrzyła na przesuwające się za szybą olśniewające krajobrazy i wciąż nie mogła uwierzyć, że znajduje się w tak pięknej krainie. Wzgórza okrywały szmaragdowozielone pióropusze gęstych paproci, a po ich zboczach spływały kaskady krystalicznie czystych strumieni.

„O chłopcu, który zniknął świat” Ben Miller, tłumaczenie: Ewa Kleszcz (wyd. Wilga)

A ty, co wrzuciłbyś do czarnej dziury, gdybyś mógł?

Harrison z całych sił stara się być dobrym dzieciakiem: nigdy nie zwędził nic ze sklepu, zawsze dzieli się z siostrą i nie oszukuje podczas gry w planszówki. Ma tylko jedną wadę… zupełnie nie potrafi zapanować nad wybuchowym charakterem. Gdy podczas przyjęcia urodzinowego dostaje balonik, który w rzeczywistości jest czarną dziurą, dochodzi do wniosku, że znalazł idealny sposób na pozbycie się swoich problemów! Teraz może wysłać w niebyt wszystko, co go irytuje. Jednak gdy balonik sprawia, że zaczynają znikać nie tylko obrzydliwe brokuły i szkolne podręczniki, lecz także rzeczy, które Harrison uwielbia, i ludzie, których naprawdę kocha, chłopiec zdaje sobie sprawę, że musi poszukać innego sposobu na poradzenie sobie z problemami.

„Chłopiec, który zniknął świat” to ekscytująca i pełna humoru opowieść o dorastającym chłopcu, który podobnie jak czytelnicy próbuje poradzić sobie ze zmianami w życiu.

„Mama w occie. Bursztynowe śledzie. Tom 2” Marcin Przewoźniak (wyd. Wilga)

Drugi tom niesamowitych przygód Estery. Tym razem nasza bohaterka wraz z niezłomną ekipą telewizyjną wyruszy do Pucka zgłębiać tajniki kuchni kaszubskiej oraz… nakłaniać Kaszubów do rezygnacji z łowienia ryb na rzecz wegańskich zamienników dorszy.

W wyniku zwariowanych zbiegów okoliczności Estera, Gacek i Mycha zostają wzięci przez przemytników bursztynu za łączników mafii i przypadkowo wchodzą w posiadanie trzech wielkich brył bursztynu wartych mnóstwo pieniędzy…

Czy uda im się wyplątać z tej skomplikowanej sytuacji? I czy zdołają nakręcić telewizyjne show, mając na karku policję oraz mafię?

Książka wypełniona zaskakującymi zwrotami akcji, dobrym humorem i intrygującą treścią.

[kk]


komentarze [4]

Sortuj:
więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Deutschland91  - awatar
Deutschland91 30.03.2022 18:33
Czytelniczka

Jedno po drugim i seria Lisy Gardner to coś dla mnie.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Jedno po drugim
Wisienka  - awatar
Wisienka 28.03.2022 15:54
Czytelniczka

Tym razem nic mi się nie wybrało.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Flalle  - awatar
Flalle 28.03.2022 10:04
Czytelniczka

"Życie Violette" czeka na półce w Legimi. Chętnie zapoznam się z tą pozycją :)  

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać  - awatar
LubimyCzytać 28.03.2022 10:01
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post