Okładka książki Strażniczka Swoich Granic. Jak być wierną sobie, by wreszcie żyć tak, jak na to zasługujesz Terri Cole
Terri Cole Wydawnictwo: Otwarte poradniki
poradniki
Boundary Boss-The Essential Guide to Talk True, Be Seen and (Finally) Live Free
Otwarte
2022-02-14
2022-02-14
Matylda Biernacka
granice relacje

Uwielbiam ! Napisana prosto, jasno, ale bardzo konkretnie :)

Uwielbiam ! Napisana prosto, jasno, ale bardzo konkretnie :)

To książka-elementarz, podobnie jak Inteligencja emocjonalna D. Golemana. Jak czytasz, przeżywasz chwile „wow!”. Autorka pisze lekko i tak jakby z tobą rozmawiała. Rozumie trudności przechodzenia przez pewne etapy wprowadzania granic w życie. Przewiduje trudności i wskazuje, jak sobie z nimi radzić. Normalnie kompleksowy przewodnik wspierający. Każda kobieta zasługuje na to, by przeczytać tę książkę. Dziękuję za nią.!

Świetna książka. Świetnie napisana. Esencja w praktyce czyli to co lubię. Każda kobieta powinna ją przeczytać i to im wcześniej tym lepiej :)Polecam

Na prawdę świetna pozycja! Autorka szczegółowo zgłębia temat oraz pokazuje drogę "wyjścia"

Mam mieszane uczucia po przeczytaniu. Nawet niezła książka z treści, bo temat omówiony kompleksowo. Chociaż czasem zastanawiałam się czy autorka jest godna zaufania, język tej książki nie jest do końca poważany, przez co czyta się ją lekko, ale czasem odbiera to profesjonalizm autorce. Na pewno coś z niej można wyciągnąć, ale jest też dużo oczywistych oczywistości.

Czy zdarza ci się mówić „tak”, kiedy masz ochotę powiedzieć „nie”?
Czy stawiasz potrzeby i pragnienia innych wyżej niż własne?
Czy tak trudno ci prosić o pomoc, że ostatecznie robisz większość rzeczy sama?
Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałaś „tak”, to jesteś, moja droga, jedną z moich funkcjonujących ponad siły, kompletnie wyczerpanych sióstr.
Z doświadczenia wiem, że zdrowe, solidne osobiste granice są kluczem do życia pełnego i w zgodzie ze sobą. Nie jesteś sama! Jestem terapeutką i przez ponad dwadzieścia lat spotkałam wiele kobiet, które miały problem z wyznaczaniem granic – i którym udało się opanować tę sztukę.
Przejdziesz ze mną intensywny kurs efektywnego stawiania granic i nabierzesz w tym biegłości, aż staniesz się pełnoprawną Strażniczką Swoich Granic. A kiedy to się uda, każda część twojego życia rozkwitnie. Poprawisz relacje z innymi, wzmocnisz także więź z samą sobą – która jest najważniejsza ze wszystkich.
Jeśli nie Ty, to kto?
Jeśli nie teraz, to kiedy?
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

To jedna z tych książek, która czytając czujesz jak ktoś trzyma Cię za rękę i pomaga przeprawić się przez trudne sytuacje. Stawianie granic to mój wielki problem, mam luźne granicę albo bardzo sztywne, rzadko kiedy zdrowe. Teri Cole psychoterapeutka z ogromnym doświadczeniem spisała najważniejsze rzeczy związane z nauką stawiania granic, książka składa się z wiedzy przedstawionej w sposób przystępny popartej historiami z gabinetu. W ten sposób dużo łatwiej można zobaczyć swoje granice, można odnaleźć się w historiach kobiet, które spisała Teri. Podobno praktyka czyni mistrza, także na końcu książki są ćwiczenia, które pomagają pracować nad swoimi granicami. To jedna z tych książek, którą można czytać raz do roku i ciągle odkrywać coś nowego.

Czy zdarza ci się mówić „tak”, kiedy masz ochotę powiedzieć „nie”?
Czy stawiasz potrzeby i pragnienia innych wyżej niż własne?
Czy tak trudno ci prosić o pomoc, że ostatecznie robisz większość rzeczy sama?
Z...

"Strażniczka swoich granic" to książka znanej psychoterapeutki Terri Cole, która od wielu lat zawiłe tematy z dziedziny psychologii przekłada na przyjazny i łatwy do zrozumienia materiał.
Książka to swego rodzaju szybki kurs bycia efektywnym w stawianiu własnych granic i zapobieganiu wykorzystywania przez innych. Autorka pokazuje, że wielokrotne proszę się o coś, a w końcu rezygnacja i samemu podejmowanie się danej czynności czy też dbanie o innych o wiele bardziej aniżeli o siebie, to podstawowe oznaki wyczerpania i ulegania złemu sposobowi życia.
"Strażniczka swoich granic" pokazuje jak zacząć żyć lepiej, łatwiej i prościej, nie zaniedbując nikogo, a przede wszystkim samej siebie.

Muszę przyznać, że tego rodzaju poradniki zawsze wydawały mi się stratą czasu. I choć nie ze wszystkim o czym pisze Terri Cole, mogę się zgodzić, to jednak jest to tytuł warty uwagi. Treść przedstawiona w sposób przejrzysty, bez zbędnych ozdobników, zdecydowanie pozytywnie wpływa na jej odbiór przez potencjalnego czytelnika. Nie jestem w stanie utożsamić się z każdą tezą stawianą przez autorkę, ale myślę, że daje ona dużo do myślenia. Jeśli więc lubicie tego typu książki-poradniki to myślę, że może przypaść Wam do gustu.

Wyznaczanie granic, czy dbanie o te, które już mamy jest bardzo ciężką pracą. Jednak po lekturze tej książki nie czuję się już na przegranej pozycji, znalazłam ścieżkę i będę nią podążać.
Ten poradnik podnosi na duchu, daje duże poczucie komfortu i pozytywnego nastawienia.
Na mnie zadziałało jak przewodnik i balsam w jednym.
Bardzo intensywna książka i spora dawka informacji do przemyśleń i doświadczenia.
Dlatego to nie książka na raz, dawkuję sobie i będę wracać.
Polecam ❤️❤️❤️

Na mnie zadziałało jak przewodnik i balsam w jednym.
Bardzo intensywna książka i spora dawka...

„Nie” słowo jak każde inne, niby zwykłe, a jednocześnie tak trudne do wypowiedzenia. „Nie” wyznacza granice między tym, co możemy zrobić, a tym czego nie powinniśmy.

Terri Cole postanowiła zmienić nas w „strażniczki swoich granic”. Psychoterapeutka w swojej książce opowiada jakie błędy najczęściej popełniamy oraz jak powinniśmy zmienić swoje myślenie. Z poradnika dowiecie się o zależności emocjonalnej, przeczytacie też o strategii 3O określ – odpuść – odpowiedz oraz o granicach reaktywny i proaktywnych.

Książka została napisana w przystępny sposób nie ma w niej naukowego języka więc śmiało może po nią sięgnąć każdy.

Pamiętajcie! Książka sama w sobie was nie uzdrowi, nie sprawi, że będziecie żyć inaczej, że stańcie się innymi ludźmi. Jednak może być ona siłą napędową do waszej zmiany. Może dzięki niej poszukacie pomocy u specjalisty?

To nie jest zwykły poradnik. To szyty na miarę przewodnik dla każdej kobiety, który po prostu t-r-z-e-b-a przeczytać.

Znajduje się w nim wszystko, aby poczuć, że po pierwsze - Twoje potrzeby i Ty macie znaczenie, po drugie - to przekonanie, że musisz dawać i dawać, kosztem siebie jest błędne i często... wpajane nam od pokoleń, po trzecie - pomimo tego istnieją skuteczne narzędzia, aby bez poczucia winy, konsekwentnie stawiać swoje granice - dla dobra nie tylko Twojego, ale również Twoich bliskich (bo kto by nie chciał budować swojego życia na własnych warunkach, szanując granice swoje i innych bez poczucia krzywdy, że ktoś odmawia).

Dla mnie to poradnik, który zdecydowanie może stać się moim numerem 1 w kategorii książek rozwojowych tego roku.

Książka jest napisana zrozumiałym językiem. Czytając czułam charyzmę samej autorki. W środku można znaleźć historie innych kobiet, a sekcje z pytaniami czy ćwiczeniami naprawdę potrafią stać się porządnym pierwszym krokiem do zmian w życiu, które mogą przynieść tylko dobro. Zmian, na które naprawdę zasługuje każda z nas. Ten poradnik to skarbnica ćwiczeń, dzięki którym naprawdę można zrobić ogromne postępy.

Dla czytelników znających język angielski, autorka przygotowała dodatkowe materiały na swojej stronie internetowej - całkowicie za darmo.

Ja już wiem, że tę książkę na pewno polecę każdej kobiecie.

P.S. Dla mnie osobiście kolejny ogromny plus znajduje się na pierwszych stronach książki - gdzie jasno zaznaczone jest to, że poradnik może być doskonałym narzędziem, ale nie należy go traktować jako zastępstwa terapii.

• Psychologia
  • Poradnik
  • Poradniki

Terri Cole Strażniczka Swoich Granic. Jak być wierną sobie, by wreszcie żyć tak, jak na to zasługujesz Zobacz więcej