Renegat. Gwiazda

Okładka książki Renegat. Gwiazda J.N. Chaney
Okładka książki Renegat. Gwiazda
J.N. Chaney Wydawnictwo: Saga Egmont Cykl: Renegat (tom 1) fantasy, science fiction
Renegat (tom 1)
Saga Egmont
2021-12-07
2021-12-07
Monika Wiśniewska

Okładka książki Bogowie I Ludzie J.N. Chaney, Christopher Hopper
Bogowie I Ludzie J.N. Chaney, Christ...
Okładka książki Ruiny Ziemi J.N. Chaney, Christopher Hopper
Ruiny Ziemi J.N. Chaney, Christ...

Całkowite dno

Całkowite dno

Pulpa bez polotu, brak jakiegokolwiek przedstawienia postaci, podczas czytania/słuchania nie dba się o nikogo. Rzeczy po po prostu się dzieją i tyle.

Kolejny ciekawy pomysł na space operę zepsuty przez nie trzymające się kupy wydarzenia, bzdurne akcje, idiotycznych bohaterów i pogmatwane wątki. Zaczęło się od drobnych nieścisłości, a skończyło na absurdalnie idiotycznym ostatnim pojedynku. Ocena byłaby jeszcze niższa, gdyby nie to, że sam koncept fabuły ma niezły potencjał. Co trochę przerażające, autor w posłowi wskazuje, że książkę pisał 10 miesięcy, ale kolejne już machnie w 4 tygodnie. To się nie może skończyć dobrze.

J.N. Chaney - Renegat. Gwiazda to Space Opera, która jest jedną z wielu "wypocin" w tym Kosmosie.
Cóż możemy się tutaj spodziewać: rolowania ludzi, mocarstw, strzelanki od pistoletu po działka z statków kosmicznych, przy prostym, a czasami prostackim języku. Postacie nie zachwycają. Akcja im bardziej się rozkręca i komplikuje tym zainteresowaniem nią maleje, wręcz wykładniczo, tak że nie dobrnąłem do końca.
Nawet nie polecam dla zabicia czasu, a tym bardziej przed wizytą u dentysty - będzie podwójnie bolało.

Całkiem ciekawa, Ale uprzedzam, że seria ma już 17 części, a całe uniwersum 55 .

książka dla miłośników space-opery

książka dla miłośników space-opery

Są słowa, zdania i nawet jakieś historie, ale nie niosące za sobą wartości dodanej. Książka wyłącznie do zabicia czasu w poczekalni u dentysty.

Całkiem udana przygotówka w klimatach space opery.Boohaterem jest najemnik-renegat podejmujący się różnych misji w dalekiej przyszłości . Książka napisana z humorem, z lekkim stylem ,minimalistyczne opisy. Nie jest to jakaś ambitna literatura,ot dobra rozrywka na wieczór.

• Sci-Fi

Dodaj cytat z książki Renegat. Gwiazda