Ruiny Ziemi

2023-02-20
2023-02-20

Nieco naiwna.

Nieco naiwna.

Książka zaczyna się ciekawie, aż chce się dowiedzieć, co się dzieje i dlaczego. Później jednak, im głębiej wchodzimy w specyfikę działania bohaterów-żołnierzy, tym bardziej męcząco się robi. Żarty, moim zdaniem, mało śmieszne, a wałkowany do bólu "Roger" doprowadzał do szału.

Słuchałem audiobooka. Połączenie Stargate z Zagubieni w kosmosie w wersji dla mało wymagających. Mało sensu i brak logiki. W sumie szkoda czasu nawet na krótki opis. Do tego kiepska korekta, usłyszałem mnóstwo błędów stylistycznych.

No nawet.

No nawet.

Bardziej popkulturowy fanfic niż powieść sci-fi, kilka niezwykle irytujących momentów, przez które można zwątpić i nie doczytać do końca. Sam pomysł i realizacja na kiepskim poziomie. Jako fanfic nie najgorsze, ale jako książka - polecam chyba jedynie tym, którym skończyły się pomysły co czytać dalej.

Bardzo zabawna relacja, Sir Charlsa z Viciem, wprowadza chumor jak Regie w Arenie Dłużników lub starożytna AI w Dzień Kolumba.

Fabula wciągajaca.
Lepsze od Renegata.

Słuchałem Audiobook. Lektor Krawczyk Mikołaj mnie bardzo odpowiadał. Sluchalem w tempie 1.25x

Fabula wciągajaca.
Lepsze od Renegata.

Lekkie przyjemna fantastyka, generalnie obcy najechali ziemię (oczywiście Manhatan w NY),ale daję tu ocenę 7 (bardzo dobra) ze względu na koncepcję sztucznej inteligencji (AI) przedstawioną w tej książce w sposób zabawny ale i błyskotliwy. Nie spojlując mogę powiedzieć, że autorzy przedstawiają wizję całkiem realną, że AI z dostępem do internetu, zainstalowany w prostym urządzeniu typu zegarek może kompletnie zmienić naszą rzeczywistość .

Mocne militarne s-f. Bardzo się obawiałem sięgnąć po ten tytuł, zważywszy na autora J.N. Chaney, który swoim poprzednim "dziełem" powalił mnie na kolana. Poziom absurdu osiągnął tam iście monumentalne rozmiary. Tutaj na szczęście albo współautor tonował jego zapędy, albo miał więcej do powiedzenia, bo książka była naprawdę dobra. Trochę za dużo odniesień do konkretnych typów uzbrojenia, ale rozumiem, że to taka konwencja, a główny bohater, z którego oczu oglądamy akcję, jest wojskowym, więc obrazuje to w pewien sposób jego sposób myślenia. No i oczywiście motyw zaawansowanej sztucznej inteligencji robi robotę.

Opis bardzo mnie zaciekawił ale niestety historia mnie nie porwała.
Choć szczerze powiedziawszy nie dałam rady doczytać nawet do połowy.

Opis bardzo mnie zaciekawił ale niestety historia mnie nie porwała.
Choć szczerze powiedziawszy nie dałam rady doczytać nawet do połowy.

Autor przynudza orzydługimi opisami
Bohater jest irytująco głupi i paranoidalny. Jedyne jego zalety to szczęście przy przeżyciu groźnych sytuacji i umiejętność strzelania. Na szczęście pod koniec się trochę zmienia.

Autor przynudza orzydługimi opisami

• Sci-Fi