Niepokorna

Amare
2022-01-25
2022-01-25
9788382196221

Wzruszająca historia,ładnie napisana książka Pani Monika Cieluch,a pióro przyjemne ma autorka,styl pisania fajny.
Oderwać się nie mogłam tak łatwo od tej świetnej,zwariowanej,szalonej powieści obyczajowej.

Trochę nieporozumienie, on ją rozpoznał ,a ona jego nie. No to się nie trzyma kupy moim zdaniem. To taka trochę bajka dla dorosłych bo w normalnym życiu chyba nikt nie byłby na tyle nierozsądny by
1. W przypadku kobiety dać sobie zrobić dziecko z nieznajomym o którym nie wie się kompletnie nic
2. W przypadku mężczyzny by uwierzyć obcej kobiecie że ona się zabezpiecza, więc on nie musi. No jeśli miał super powód by się nie rozmnażać ze względu na chorobę, to raczej by był bardziej ostrożny. No dla mnie to taka fantazja i tyle. Książka której drugi raz nie przeczytam.

To była pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam, mega mi się podobała, fabuła bardzo ciekawa a ja czytałam z zaciekawieniem kolejne kartki. Polecam w 100%-ach.

Mam straszny problem z oceną tej książki. Niby historia fajna i początkowo szybko się czytało ale ... mam bardzo dużo ale.
Po pierwsze od samego początku mogliśmy się spodziewać kim jest tajemniczy ojciec dziecka a przecież można było przedstawić kilku potencjalnych kandydatów tak żeby czytelnik chociaż przez chwilę miał przyjemność z domysłów.
Druga chyba najważniejsza rzecz to jakim cudem ona go nie rozpoznała?? Nie kumam tego bo widywali się codziennie w pracy i bardzo często wieczorami.
Kolejna rzecz to motyw z zajściem w ciążę...zakładając, że faktycznie jakiejś zrozpaczonej kobiecie mógłby przyjść taki szalony pomysł do głowy to chyba marne szanse żeby regularnie zaczęła spotykać się w takim klubie akurat z tym jednym mężczyzną no i w dodatku on tak bardzo dał się podpuścić, że pomimo tego jaki bagaż doświadczeń ma i jak wielką niechęć do ciąży (o których dowiadujemy się później) to spuszcza się w niej wielokrotnie. No i biedak tak się zakochał, że w mig zrezygnował z orgii w których uczestniczył i do tego tematu już nigdy nie powrócono...a szkoda mogłoby być ciekawiej.
Niestety jakoś od połowy książka zaczęła być dla mnie męcząca i zaczęłam pomijać w czytaniu rozważania bohaterów czym prędzej przechodząc do dialogów.
Końcówka też mnie nie przekonała a w szczególności ten poród na ulicy w trakcie huraganu. WTF?
Mam wrażenie, że to co działo się później nie miało już większego znaczenia dla autorki i czym prędzej chciała zakończyć książkę.
Ostatnie rozdziały i epilog przedstawione tylko oczami faceta mnie strasznie rozczarowały, bo większość książki czytaliśmy z perspektywy głównej bohaterki.
Czy polecam ? Gdybym wiedziała to wszystko wcześniej to nie wybrałabym tej pozycji.

Druga chyba najważniejsza...

Wow co za książka!!! Właśnie skończyłam ją czytać! Dawno już nie wciągnęła mnie książka bym nie mogła przestać czytać! czytałam cały czas, szukając tylko sposobności by dalej poznawać historię głównych bohaterów! Dla jednych historia może wydawać się ckliwa, ale jest w niej coś co wyróżnia ją na tle innych… jest pełna emocji, napięcia, momentami mega zabawna ale i mega smutna i jakże życiowa!

Teraz mogę powiedzieć że żałuję że już się skończyła! To jedna z tych książek do której chce się wrócić 😍

Jeśli jeszcze jej nie czytałaś - nie czekaj!!!

Pomijając,że książka mi się nie spodobała -historia o kobiecie,która postanawia zajść w ciążę w klubie dla swingers ów i historia zdecydowanie mnie nie przekonała -to jednak jest na pewien sposób wyjątkowa.Otóż na okładce w podtytule jest błąd -"bardzo pilantna " czyli inaczej niż na okładce zamieszczonej w "Lubimy czytać". To chyba mój pierwszy raz kiedy znalazłem coś takiego na okładce.

Piękna książka , dobrze napisana, poruszająca .

Piękna książka , dobrze napisana, poruszająca .

Historia która łapie za serce. Czyta się jednym tchem . Bardzo poruszająca .Napisana tak , że czułam wszystkie emocje bohaterów .Polecam

Polecam z całego serducha. Cudowna, zaskakująca historia miłości od której nie można się oderwać.

rozczarowanie to pierwsze co przychodzi mi na myśl... spodziewałam się zupełnie czegoś innego. eh aż trudno zebrać to wszystko w jedną całość - za dużo się wydarzyło. Zachowanie bohaterów wielokrotnie pozostawiało wiele do życzenia. Przez większość książki przebija się wątek tragicznych doznań jednego z nich, które ostatecznie zrobiły z książki dramat a nie gorący romans.

• Romans