Antonio Venturi

Okładka książki Antonio Venturi Karolina Wilczęga
Okładka książki Antonio Venturi
Karolina Wilczęga Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Dzieło mafii (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Dzieło mafii (tom 1)
NieZwykłe
2022-06-29
2022-06-29

Bosz jakie to było płytkie 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Jak kałuża po deszczu. Autorka chyba inspirowała sie gniotem 365 dni i jemu podobnych. Setna strona, ledwo ja porwał a już jest jego kobietą 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ a im dalej tym gorzej.

Okropnie prosta i naiwa książka, na każdej płaszczyźnie. A jeśli ją rozpatrujemy w swojej kategorii, czyli romans mafijny, to wypada jeszcze gorzej. Nie ma tam kompletnie nic z mafii, jakas dziecinada i żenada. Na pewno nie sięgnę po kontynuację, bo ledwo doczytałam tę część.

Jeśli cenisz sobie intensywne przeżycia podczas czytania i chcesz się oderwać od rzeczywistości - to jest seria dla ciebie!
Kocham wręcz tak napisane serie, wszystkie trzy tomy pochłonęłam w dwa dni. Fabuła jest wręcz elektryzując, zaskakująca i nie daje czytelnikowi chwili odpoczynku. Sceny są niezwykle emocjonalne, czuć chemię między bohaterami i tą dobrą i tą złą. Ich relacja i dynamika jest niesamowita.
Sceny intymne napisane ze smakiem i wyczuciem, odpowiednio do emocji i sytuacji.
Świetnie wykreowany klimat mafijny, który jest niebezpieczny i rządzi się swoimi prawami. Mamy więc porwanie, szantaż, trudne, decyzje, skomplikowaną miłość, intrygi i zemstę. Ta seria jest jak rewelacyjna i polecam ją wszystkim miłośnikom romansów mafijnych i nie tylko ;-)
Polecam!

🌹Recenzja 🌹

"Antonio Venturi" 🌹"Odkupienie Venturi"

Autorka:@karolinawilczega

Wydawnictwo:@wydawnictwokdwilczega2023

Cześć Książkoholicy!

🌹Ta Historia od pierwszej strony mnie niesamowicie wciągnęła, pierwszą część przeczytałam w zaledwie parę godzin i od razu sięgnęłam po drugą. Książki są świetnie napisane, mają ciekawą fabułę i trzymają w napięciu do ostatniej strony.Podczas czytania towarzyszy nam cała gama emocji, a sceny erotyczne napisane są ze smakiem.
Wiktoria jest skromną i ambitną Polką, on przystojnym Włochem, który ma zostać niebawem capo. Dwa różne światy i dwa różne charaktery zderzają się ze sobą co powoduję masę niekontrolowanych zdarzeń.
Świat mafii rządzi się swoimi prawami. Jest bezwzględny i niebezpieczny.
🌹Wiktoria jest młodą i ambitną kobietą , która właśnie świętuje swój pierwszy sukces w pracy, a jej kariera nabiera tęmpa. Mieszka z ojcem byłym policjantem i siostrą Laurą.Kobieta jest bardzo rodzinna i dla swojej rodziny jest w stanie zrobić wiele. Ma również brata Igora,który, prowadzi podwójne życie i zadarł z nieodpowiednimi ludźmi.
Antonio Venturi dawno nie spotkał takiego idioty jak Igor.Mężczyzna wiedząc jak niebezpieczna jest rodzina Venturi,kradnie pieniędze mafii co wiąże się z wyrokiem śmierci.
Wiktoria zostaje zmuszona wyjechać z Antonio, za długi brata.

Czy między Wiktorią i Antonio narodzi się uczucie?

Moja opinia: 10/10

🌹Recenzja 🌹

"Antonio Venturi" 🌹"Odkupienie Venturi"

Autorka:@karolinawilczega

Wydawnictwo:@wydawnictwokdwilczega2023

Cześć Książkoholicy!

" Antonio Venturi" ~ K. Wilczęga
Q: Potraficie odmawiać dzieciom?

[...] Zatruła moje serce, a ja nie szukam lekarstwa, bo pragnę tylko jej.

💖Opis 💖
Młoda i ambitna Wiktoria Wasilewska z dumą świętuje swój pierwszy duży sukces w pracy. Jako zatrudniona na okres próbny stażystka potrafiła udowodnić pracodawcy, że dokonał właściwego wyboru. Jej kariera zawodowa nabiera tempa.
Jednak kobieta nie może cieszyć się tym zbyt długo, ponieważ jej brat, Igor, ma kłopoty i coś ukrywa. Okazuje się, że rodzina nie miała pojęcia, że mężczyzna prowadzi podwójne życie i zadarł z nieodpowiednimi ludźmi. Chłopak handluje narkotykami, które nie należą do niego.
Antonio Venturi dawno nie spotkał takiego idioty jak Igor Wasilewski. Kradzież pieniędzy należących do mafii to wyrok śmierci. Mężczyzna nie może uwierzyć, że można być tak głupim. Jakby tego było mało, Igor zaprasza go na swoją imprezę urodzinową. Antonio rozumie, że zabawa z tym facetem może być jeszcze ciekawsza.
Tymczasem podczas imprezy Antonio zauważa kogoś, kto mógłby zapłacić za grzechy braciszka. Sprawy nie mogły przybrać lepszego obrotu. Siostra Igora z pewnością może udobruchać takiego gangstera jak on.

▪️▫️Recenzja ▫️▪️

Pierwszy tom serii o Venturi 😈 to historia Antonia, starszego syna mafiosy, który ma w przyszłości zostać Capo. Mężczyzna nie jest bezwglednym draniem lecz uwierzcie - nie chcielibyście się mu narazić. Książkę tę czytałam bardzo dawno temu i pamiętam, że spędziłam z nią miło czas. Ze względu na zbliżającą się premierę trzeciego tomu postanowiłam odświeżyć sobie pamięć.

Bohaterka to młoda, ambitna i dobrze przedstawiona przez autorkę polska dziewczyna, której brat to skukinkot. Polubiłam ją i jej charakter. Była zawzięta ale i współczująca. Niedostępna jednak pragnąca miłości. Co do Antonia to kiedyś jak i dziś nie porwał mnie swoją osobowością. Choć jego wykreowana postać była interesująca to styl bycia mi nie odpowiadał. Co mnie zaskoczyło to to, że moja średnia sympatia względem niego nie miała przełożenia na zaciekawienie historią. Wiktoria, Vivi i Matteo robili taka robotę, że pochłonęła mnie książka w całości. Na końcu czułam swego rodzaju niedosyt mimo iż dobrze znałam to zakończenie. Utwierdziło mnie to tylko w przekonaniu, że ta seria wcale nie jest " na raz".

Po tych kilkunastu miesiącach widzę jak ogromny postęp zrobiła Karolina w swoich książkach. Jestem miło zaskoczona, że każda kolejna wydana przez nią historią urzeka mnie jeszcze bardziej. Z niecierpliwością czekam na III tom! ❤️ Który gwarantuje wam będzie równie ekscytujący co II 😈z który również mam już za sobą.

" Antonio Venturi" ~ K. Wilczęga
Q: Potraficie odmawiać dzieciom?

[...] Zatruła moje serce, a ja nie szukam lekarstwa, bo pragnę tylko jej.

💖Opis 💖

❤️Opinia BT❤️

Tytuł: Antonio Venturi
Seria: Dzieło mafii
Autor: @karolinawilczega
Wydawnictwo: @wydawnictwoniezwykle

❤️Moja ocena❤️
⭐️9,5/10

Ona młoda i ambitna stażystka udowadnia swojemu przełożonemu, że dokonał dobrego wyboru i świętuje swój pierwszy duży sukces w pracy.
On chce „rozmówić” się z mężczyzną, który go okrada.
W mafii kradzież oznacza śmierć.
Wiktoria Wasilewska i Antonio Venturi. Co może ich łączyć? Mężczyzna, który okradł Antonio to Igor Wasilewski, brat Wiktorii.
To właśnie na imprezie urodzinowej Igora, Antonio zauważa kogoś kto mógłby mu odpłacić za grzechy głupca, który ośmielił się go oszukać. Tą osobą jest Wiktoria.

Wiktoria jest młodą, silną i ambitną kobietą, która przez głupotę brata trafia w ręce mężczyzny, którego nie zna. Mimo iż znalazła się w nowej sytuacji, która do łatwych nie należy nie poddała się walki. Nawet w takiej sytuacji nie miała oporów do tego aby napyskować prosto w twarz samemu bossowi Włoskiej mafii.

„Antonio Venturi” to jednocześnie tytuł książki jak i główny jej bohater, który został wykreowany przez @karolinawilczega.
To władczy mężczyzna, no ale w końcu bycie przyszłym capo do czegoś zobowiązuje. A co za tym idzie jest również niebezpieczny, ale czy dla Wiktorii również będzie bezwzględny? Czy może ukaże jej swoją inną stronę?
Rodzina to dla niego świętość, a bagaż, który dźwiga na swoich barkach nie jest łatwy do uniesienia, a już na pewno nie w tym świecie, w którym on został wychowany.

„Antonio Venturi” to pierwszy tom serii Dzieło mafii, który miałam możliwość przeczytać w #BT zorganizowanym przez @czyta_delicznie za co bardzo jej dziękuję ❤️❤️

Historia dwójki ludzi, która wciągnęła mnie na tyle iż zarwałam dla niej nockę? Tak, to właśnie ta historia. Wciągnęła mnie bez reszty już od pierwszych stron, a im dalej brnęłam w to wszystko tym ciężej było odłożyć książkę.
Jedynym moim zastrzeżeniem co do tej powieści to rozwijanie się uczuć. Jednego dnia główny bohater mówi, że nie chce nigdy mieć kobiety, a następnego dnia płonie od miłości do naszej głównej bohaterki. A jeśli chodzi o przypadek właśnie głównej bohaterki trochę za szybko zrozumiała to iż pała do Antonio wielkim uczuciem. Za to za plus mogę uznać fakt iż historia ta na tyle mnie wciągnęłam iż wcale nie przeszkadzał mi fakt iż akcja toczy się również w Polsce, a nasza główna bohaterka to polka o polskim imieniu, choć normalnie raczej nie sięgam po takie książki.
Dwa różne światy spotykają się na pewnym przyjęciu i dochodzi do zmieszania ich. Ona zwykła i skromna polka i on, przystojny, bogaty ale i należący do niebezpiecznego świata Włoch. Ich różne charaktery przyciągają się do siebie przez co otrzymujemy mieszankę wybuchową w postaci kobiety i mężczyzny, którzy nie odpuszczają i walczą o swoje. Ale czy może przerodzić się to w coś więcej?
Świetnie napisana historia. Dynamika w sam raz, nic nie dzieje się ani za szybko ani za wolno (no, oprócz uczuć głównych bohaterów). Widać, że autorka włożyła całe swoje serce w dopracowanie fabuły i muszę przyznać, że wyszło jej to świetnie. Nie zabraknie tu przeróżnych emocji, tajemnic, sekretów, no i oczywiście jak na mafijny świat przystało, nie może zabraknąć krwi oraz intryg. Znajdziecie tu również sceny erotyczne, które potrafią rozgrzać wyobraźnię oraz dawkę humoru, która rozbawi.
A zakończenie… no cóż, kompletnie się czegoś takiego nie spodziewałam.

#antonioventuri #dziełomafii #karolinawilczęga #wydawnictwoniezwykłe #romansmafijny #książka #book #instabook #instagramczyta #czytanieuzależnia #czytanietopasja #czytambokocham #bookstagram #polskiebookstagramy #ksiazka_i_dobre_wino #romansowelove #mojaopinia #opiniabt

❤️Opinia BT❤️

Tytuł: Antonio Venturi
Seria: Dzieło mafii
Autor: @karolinawilczega
Wydawnictwo: @wydawnictwoniezwykle

❤️Moja ocena❤️
⭐️9,5/10

On chce „rozmówić” się z mężczyzną, który go okrada.
W mafii kradzież oznacza śmierć.
Wiktoria...

Jest to moje pierwsze spotkanie z ta autorką i myślę, że było bardzo udane. Bawiłam się rewelacyjnie czytając obie książki, choć ostatnio nie miałam zbytnio czasu. Na szczęście książki się szybko czytają, są wciągające i nie sposób się od nich oderwać. Jako, że to jest dylogia zwłaszcza mafijna obawiałam się, że jedna część będzie o jedynym bracie a druga o drugim. Na szczęście wszyscy bohaterowie pojawiają się w obu częściach i występują jako ci głowni, a nie tylko poboczni. Maja nawet swoje własne rozdziały dzięki temu możemy poznać ich myśli, perspektywę sytuacji oraz emocje towarzyszące im. Nie sposób wybrać ulubionego bohatera bo każdy jest różny ale i jednocześnie wspaniały na swój sposób. Powstały trzy pary i pomimo tego, że bardzo się od siebie różnią zawsze mogą na siebie liczyć. Co do minusów to wyłapałam kilka błędów w treści ale mimo wszystko nie przeszkadzało to jakoś bardzo podczas lektury. Kolejnym minusem to fakt, że czegoś zabrakło mi w tej historii... jest to głownie romans z wątkiem pobocznym mafijnym zwłaszcza druga część. Oczywiście to nic złego, bo książka jest napisana dobrze tylko sięgając po nią spodziewałam się czegoś innego. Mimo wszystko są to pierwsze książki autorki i szczerze mówiąc widzę potencjał w piórze więc z ochotę sięgnę po kolejne części.

Wiktoria to młoda oraz ambitna kobieta, która z dumą świętuje swój pierwszy duży sukces w pracy. Jako zatrudniona na okres próbny stażystka potrafiła udowodnić pracodawcy, że dokonał właściwego wyboru. Jej kariera zawodowa nabiera tempa. Jednak kobieta nie cieszy się tym długo, ponieważ jej brat - Igor ma kłopoty. Okazuje się że mężczyzna handluje narkotykami. Przez co wpadł w duże kłopoty. Antonio dawno nie spotkał takiego głupca. Kiedy dowiedział się że Igor kradnie pieniądze ze sprzedaży narkotyków, sprowadza na siebie duże problemy. Jakby tego było mało, Igor zaprasza go na swoją imprezę urodzinową. Antonio rozumie, że zabawa z tym facetem może być jeszcze ciekawsza. Tymczasem podczas imprezy Antonio zauważa kogoś, kto mógłby zapłacić za jego grzechy. I tym kimś jest Wiktoria. Czy mężczyzna ją porwie? Czy dziewczyna dobrowolnie odda się w jego ręce? Co się wydarzy?

"Antonio Venturii" jest to książka która zrobiła na mnie przeogromnie dobre wrażenie. Początkowo miałam małe wątpliwości czy książka mi się spodoba, jednak to było zdecydowanie nie potrzebne. Od pierwszej strony zostałam porwana do świata bohaterów. I jak tylko zaczęłam czytać to już nie mogłam się od niej oderwać, zdecydowanie historia Wiktorii oraz Antonio mnie całkowicie pochłonęła. Wystarczył tylko jeden wieczór abym ją przeczytała. Szybkość mojego czytania w szczególności zawdzięczam lekkiemu, przyjemnemu, wciągającemu, a przede wszystkim wyjątkowemu stylowi pisania autorki. Fabuła jest wręcz genialna, intrygująca oraz dopracowana pod każdym względem, wszystko jest po coś, a wątki są świetnie poprowadzone. Emocje jakie mi towarzyszyły podczas tej lektury są nie do opisania. Totalny rollercoaster emocjonalny. Nie raz śmiałam się, cieszyłam, przechodziłam mini zawały, wkurzałam się, smuciłam, a nawet poleciały mi łezki. Autorka zdecydowanie wie jak grać na emocjach czytelników. Te liczne plot twisty, nie raz wbiły mnie w fotel, i czytałam je z otwartą buzią, bo za nic w świecie bym się tego nie spodziewała. Przyznam szczerze, że nie jestem wielką fanką akcji która dzieje się w Polsce, tak samo jest z polskimi imionami, ale w tej lekturze wcale tego nie odczułam. Co serio mnie zaskoczyło, bo jednak miałam z tylu głowy że może będzie tego za dużo. Ale nie. Jestem zachwycona jak Karolina Wilczęga to wszystko opisała, bo tego wcale nie czuć. Bohaterowie zostali wykreowani w świetny sposób. Wiktoria, to silna, młoda, ambitna kobieta, która została pionkiem w grze. Przez swojego brata, trafiła w ręce obcej dla niej osoby. Antonio, to silny, niezależny, mądry mężczyzna, który jest potężnym bossem. Ta dwójka początkowo to istna mieszanka wybuchowa, uwielbiam ich relacje z początków kiedy robili sobie na przekór. Ta akcja w hotelu czy z płynem pod prysznicem, rozbawiły mnie porządnie. Później pomiędzy nimi pojawia się uczucie i zaczyna robić się poważniej, co jak najbardziej mi się podobało. Bo widać gołym okiem, jak rozwija się ich relacja, uczucia oraz porządnie. Bardzo żałuję że tak późno dowiedziałam się o tej książce. Jeżeli jeszcze nie poznaliście pióra Karoliny Wilczęgi to jak najbardziej polecam Wam to zmienić! Książkę jak najbardziej polecam i już niedługo będzie możliwość przeczytania drugiego tomu!

Młoda i ambitna Wiktoria Wasilewska właśnie świętuje swój pierwszy poważny sukces w pracy. Jej kariera zawodowa nabiera tempa, a ona jako świeżo upieczona stażystka chce udowodnić swojemu pracodawcy, że dokonał właściwego wyboru.
Okazuje się, że jej sielanka nie będzie trwać długo. Jej brat, Igor ma poważne kłopoty i coś ukrywa. Dotąd rodzina nie wiedziała, że chłopak ma podwójne życie i zadarł z niewłaściwymi ludźmi, handlując narkotykami, które nie należą do niego. Na domiar złego, głupi, naiwny Wasilewski zaprasza na swoją imprezę urodzinową człowieka, którego od dawna oszukuje. Nie wie jeszcze, że to największy błąd, jaki do tej pory popełnił.
Dla Antonia Venturiego kradzież pieniędzy, które należą do mafii to wyrok śmierci, a impreza urodzinowa chłopaka wydaje się idealną okazją do zakończenia tego cyrku. Podczas uroczystości Antonio dostrzega kogoś, kto mógłby zapłacić za grzechy braciszka. Sprawy nie mogły przybrać lepszego obrotu. Siostra Igora z pewnością może udobruchać takiego gangstera jak on.

------- recenzja

,,Antonio Venturi” to chyba jedna z lepszych książek mafijnych, jakie przeczytałam. Mimo że nie mam ich wcale tak mało, jeszcze żadna nie spełniła moich oczekiwań w stu procentach, dlatego, kiedy wpadła ona w moje ręce, zaraz obudziła się we mnie nadzieja, że to akurat ta będzie tą, która pomoże mi urządzić się w brutalnym świecie.

Na początku było kilka niedociągnięć i akcja działa się dość szybko, ale później byłam zbyt zaaferowana wydarzeniami fabuły, żeby się tym przejmować. Kiedy bohaterowie weszli już na jakiś poziom relacji, sytuacje były bardziej rozbudowane, a autorka przyjemnie opisywała poszczególne wydarzenia. Fabuła jest zaplanowana, i mimo że czasami miałam wrażenie, że niektóre sytuacje są bez sensu, później się okazywało, że byłam w wielkim błędzie. Fabuła momentami była przewidywalna, ale były też takie chwile, że coraz to nowsze fakty wychodzące na światło dziennie zbijały mnie z tropu.

Wątek mafii jest fajnie poprowadzony – nie jest on za brutalny, taki by były opisane jakiś sceny egzekucji, ale nie jest on też taki, by w ogóle zapomnieć, że on istnieje. Widać, że autorka wie, o czym pisze i nic nie jest dla niej obce. Jej styl pisania jest lekki i sympatyczny. Rozdziały są krótkie, co pozwala raz-dwa przeczytać lekturę. Do plusów zaliczam też kreację bohaterów, którzy są nad wyraz ciekawymi postaciami. Duet Wiktorii i Antonia stanowi prawdziwą mieszankę wybuchową. Stanowią zupełnie różne światy, ale są tylko uzasadnieniem tezy, że przeciwieństwa się przyciągają. Wiki to dziewczyna z krwi i kości. Mimo że znalazła się w nowej, niezaciekawej sytuacji nie poddała się bez walki i uparcie walczyła o swoje. Kiedy trzeba było, umiała napyskować nawet Anoniemu, za co serio ją podziwiałam. Anonio jest lekko schematycznym bohaterem. Napakowany Włoch, który bierze, co chce i kiedy chce, nie patrząc na innych. Później okazało się dopiero, że przy kobiecie ujawnia się jego delikatniejsza strona i kiedy trzeba, umie odpuścić.

Muszę jeszcze wspomnieć, że w książce jest sporo błędów – i takich spowodowanych drukiem i takich bardziej przez nieuwagę. No i te polskie imiona, zmora wielu czytelników. Mnie osobiście one w ogóle nie przeszkadzały. Kiedy wciągnęłam się w fabułę, byłam zbyt przejęta akcją, by przejmować się tak małym szczegółem.

Kilka aspektów takich jak to, że w jednym rozdziale Antonio mówi, że nie chce mieć żadnej kobiety, a w drugim już jest opętany miłością do głównej bohaterki czy fakt, że dziewczyna szybko zrozumiała, że czuje do niego coś więcej, było dla mnie trochę dziwne, ale nie do tego stopnia, bym uważała to za jakiś karygodny minus. Ogólnie książkę czytało mi się przyjemnie i czas z nią spędzony uważam za udany. Teraz jedyne co mi pozostało, to zabrać się za drugi tom.

LATO, WAKACJE, WCZASY, URLOP, WŁOCHY, PRZYSTOJNI WŁOSI.
Brzmi świetnie? A co, jeżeli takie „wczasy” są przymusowe?

Wiktoria Wasilewska jest młodą piękną, niezwykle inteligentną bizneswomen. Jej codziennego życie to rutyna. Kłótnie z siostrą, praca, dom spotkania z bratem i przyjaciółką. Wiktoria jest tak pochłonięta pracą i gonitwą za sukcesem, że prawie zapomina o urodzinach brata. Jednak takiej imprezy na pewno się nie spodziewała.
Igor Wasilewski młody mężczyzna, ambitny, pragnie jak najszybciej dorobić się majątku. Mimo iż ma dobrą pracę ciągle jest mu mało… chcąc spełniać swoje marzenia wplątuje się w nielegalny, dochodowy biznes – handel narkotykami. Ale jak to mówią apetyt rośnie w miarę jedzenia. Mężczyzna zaczyna okradać swoich nowych pracodawców… Jaka kara czeka go, gdy to odkryją?

Antonio Venturii mężczyzna wychowywany w rodzinie mafijnej. Włoch, przyszły Capo. Prowadzi legalne i te mniej legalne interesy na wielu frontach. Jest bezwzględny dla osób nielojalnych wobec niego i jego rodziny, a rodzina jest świętością. Mężczyzna niesie ze sobą bagaż doświadczeń, jakim jest samotne wychowywanie córki. Tym razem musi jechać do Polski zrobić porządek z jednym zachłanność człowiekiem, który okrada go nie tylko z pieniędzy, ale i towaru. Jakie będą tego konsekwencje? Okazuje się, że na imprezie i Igora jest także jego przepiękną siostra, która od razu wpada w oko mężczyźnie. I to ona będzie kartą przetargową… Jak dziewczyna poradzi sobie z decyzją podjętą przez przystojnego mafioza? A może wiele nie będzie tak źle?

Kochani świetna historia z różnicą wieku miedzi partnerami i mafią w tle. Ona skromna Polka, on przystojny dobrze usytuowany Włoch. Dwa różne światy, dwa różne charaktery niebawem połączenie w jeden wspólny świat. Czy ona da radę udźwigną ciężar jego obowiązków? Czy on nauczy się być dla niej delikatny?
Historia świetnie napisana, świetna dynamika, fabuła. Dużo emocji, scen erotycznych, ale także humoru. Doskonale dobrane charaktery, osobowości bić haterów. Powieść lekka, szybko się czyta.
Ja pochłonęłam ją w 24h 😁 szukacie czegoś fajnego z nutką pikanterii? Polecam z całego serca. 😁
Dziękuję autorko za możliwość recenzji i już nie mogę się doczekać kolejnej części ❤️‍🔥.

LATO, WAKACJE, WCZASY, URLOP, WŁOCHY, PRZYSTOJNI WŁOSI.
Brzmi świetnie? A co, jeżeli takie „wczasy” są przymusowe?

• Mafia