Niepokorny

Okładka książki Niepokorny Karolina Wilczęga
Okładka książki Niepokorny
Karolina Wilczęga Wydawnictwo: KD Wilczęga Cykl: W&L&C Media (tom 1) literatura obyczajowa, romans
W&L&C Media (tom 1)
KD Wilczęga
2024-03-01
2024-03-01

Cała historia super, inna niż wszystkie książki aktualnie wydawane. Na początku trochę nie mogłam się w kręcić ale po połowie książki już było cudnie.
Nie mogłam jednak znieść ilości przekleństw głównego bohatera. Nigdy nie miałam nic przeciwko przekleństwom w książkach ale tutaj było tego za dużo.

„Prawdziwa miłość zdarza się tylko raz w życiu.”

Ivy już jako dziecko miała plan na swoje życie. Uwielbiała czytać i poprawiać czyjeś dzieła by stawały się perfekcyjne. Po ukończeniu studiów otrzymuje pracę w jednym z najlepszych wydawnictw w Nowym Jorku. Praca jednak nie przesłania jej życia osobistego, bowiem swój czas poświęca również paczce swoich przyjaciół. Matthias był jej bratnią duszą, kimś do kogo szła po radę i pomoc, jednak był on również bratem mężczyzny, który kilka lat wcześniej zdeptał jej serce pozostawiając pytania, na które tylko on znał odpowiedzi.

Matthew Walker jest jednym z założycieli W&L&C Media, ale również jednym z najlepszych dziennikarzy w Nowym Jorku. W swojej pracy wyznaje zasadę, aby być bezwględnym i zarazem rzetelnym w tym co robi. Dlatego nigdy nie kieruje się emocjami, które mogą niejednokrotnie namieszać w życiu. Jednak kiedy na jego drodze stanie Ivy - przyjaciółka jego młodszego brata czy będzie potrafił odłożyć emocje na dalszy plan?

„Niepokorny” to pierwszy tom nowej serii od Karoliny Wilczęgi. Książka od początku wprowadziła mnie w wyśmienity klimat, a historia Ivy i Matthew pochłonęła mnie bez reszty. Już wcześniejsze książki autorki pokazały jak wielkim wielkim talentem dysponuje Pani Karolina. „Niepokorny” to książka, która idealnie oddaje jak jedno nieporozumienie, jedna nie wyjaśniona kwestia może przekreślić nasze życie. Z wielką przyjemnością polecam Wam tę książkę i już nie mogę doczekać się kolejnego tomu serii W&L&C Media.

„Prawdziwa miłość zdarza się tylko raz w życiu.”

𝐾𝑖𝑒𝑑𝑦𝑠́ 𝑠́𝑤𝑖𝑒𝑡𝑛𝑖𝑒 𝑠𝑖𝑒̨ 𝑑𝑜𝑔𝑎𝑑𝑦𝑤𝑎𝑙𝑖 𝑑𝑧𝑖𝑠́ 𝑠𝑎̨ 𝑑𝑙𝑎 𝑠𝑖𝑒𝑏𝑖𝑒 𝑤𝑟𝑜𝑔𝑎𝑚𝑖.

“Niepokorony” to fascynująca opowieść, przepełniona emocjami, bólu, żalu, ale także pasji i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Ivy to dziewczyna, która rozpoczęła karierę jako redaktor książek w wydawnictwie.
Ambitna i zdeterminowana, pełna pasji i miłości do książek. Jest kobietą twardo stąpającą po ziemi, ale ma słabość do jednego mężczyzny, który nie odwzajemnia jej uczuć.

Matthew Walker - arogancki i pewny siebie mężczyzna, który nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć swoje cele. Dziennikarz, któremu niczego nie brakuje, jest bardzo profesjonalny w swojej pracy i dlatego jest najlepszy w całym Nowym Jorku. Prezes W&L&C Media.

Pięć lat zajęło tym dwojgu żeby w końcu ze sobą porozmawiać…. jednak ich rozmowa nie przebiega tak jakby każde z nich chciało.

Ależ mi się podobała ta historia. Nie sądziłam się że motyw have-love tak przypadnie mi do gustu. Ivy i Matt dostarczyli mi niesamowitych emocji. Ich związek rozwijał się powoli i przechodził różne etapy. Muszę przyznać, że napięcie między bohaterami , jakie zbudowała autorka, sprawia, że ​​książkę czyta się bardzo przyjemnie i trudno się od niej oderwać.

W tej powieści nie brakuje gorących scen, nagłych zwrotów akcji oraz przyjaźni damsko-męskiej.

„Niepokorny” to coś więcej niż romans, to opowieść o miłości, która przetrwa najgorsze chwile. Autorka w swojej książce pokazała, że nieporozumienia mają swoją cenę, ale czasem warto rozmawiać.

Było to moje pierwsze spotkanie z tą autorką i jestem pod wrażeniem łatwości jej pisania. Mam wrażenie, że autorka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w sprawie Matta i Ivy.
Polecam Wam bardzo tą książkę.

𝐾𝑖𝑒𝑑𝑦𝑠́ 𝑠́𝑤𝑖𝑒𝑡𝑛𝑖𝑒 𝑠𝑖𝑒̨ 𝑑𝑜𝑔𝑎𝑑𝑦𝑤𝑎𝑙𝑖 𝑑𝑧𝑖𝑠́ 𝑠𝑎̨ 𝑑𝑙𝑎 𝑠𝑖𝑒𝑏𝑖𝑒 𝑤𝑟𝑜𝑔𝑎𝑚𝑖.

CO ZA GNIOT.
Po samym tym, ze jedyne opinie 10/10 tutaj sa z patronatow wiele mowi. Ksiazka jest o niczym. Typ jest niepokorny? W którym momencie? Bo jak dla mnie to jest chamski i nadużywa władzy + skandalicznie traktuje kobiety. Red flag na każdym kroku i to nie taki, gdzie człowiek czuje się zaintrygowany. A już sam fakt, że autorka nazwała główny love intrest Matt a jego brata - najlepszego przyjaciela bohaterki - Matias... LUDZIE XD. Przecież to jest to samo imię 🤣🤣🤣. Doczytałam do połowy i mialam ochotę rzucić czytnikiem. Dobrze ze to tylko ebook bo szkoda drzew na takie coś.

CO ZA GNIOT.

2049

Książka „Niepokorny” Karoliny Wilczęgi zabiera nas do pierwszego tomu cyklu "W&L&C Media".
Poznajemy Ivy Thomson, redaktorkę jednego z wydawnictw w Nowym Jorku, która pracuje nad powieściami debiutantów. Gdy nie pochyla się nad tekstami, spędza czas z paczką przyjaciół, których poznała w czasie studiów. Wśród nich jest Matthias – jej bratnia dusza oraz młodszy brat Matta Walkera, człowieka, który pięć lat temu złamał jej serce. Drugim bohaterem jest Matthew Walker, założycieli W&L&C Media, dziennikarz, który szturmem podbił nowojorski rynek. Jedyną słabością mężczyzny jest Ivy. Każdy z bohaterów posiada swoją wersję wydarzeń.
Kto ponosi winę za wydarzenia z przed kilku lat?
Książka lekka. Nie zostanie ze mną na dłużej.

34/2024

[Współpraca Barterowa]

Karolina Wilczęga "Niepokorny"

Roz.2
-Powiedz mi,dlaczego ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem?!Powiedziałam,że do czwartku wyrobię się z korektą tekstu,a tymczasem po raz kolejny dostaję wiadomość z pytaniem,kiedy otrzyma gotowy plik!Szału dostanę!-Emili patrzy na monitor z mordem wypisanym na twarzy.
....

Matt jest młodym biznesmenem który korzysta z życia,aby tak naprawdę zapomnieć o swojej jedynej miłości.Mimo wielu prób kobieta którą daży uczuciem cały czas jest blisko ponieważ przyjaźni się z jego bratem.
Pięć lat temu pewna sytuacja wpłynęła na życie Matta i Ivy.Niewyjaśnione sprawy ciągną się,żadno z nich nie chce cofnąć się do tyłu.
Pewnego dnia dzieje się coś co może przekreślić tych dwoje na zawsze.
Czy Matt zawalczy o miłość?
Jaką tajemnice odkryje Ivy?

Moja ocena 9/10

Jest to moje pierwsze spotkanie z piòrem autorki i wielkie pozytywne zaskoczenie.Czytałam książkę z ciekawością i parę razy płakałam.Podczas czytania poczułam ból Ivy.Autorka przedstawiła bohaterów już skrzywdzonych przez los ale walczących i chcących coś osiągnąć.
Książka pokazuje jak słowa mogą zranić,jak bardzo działają na naszą psychike.Ile z Nas usłyszało wiele przykrych słów i pamięta je do dziś.Pamiętajmy,że trzeba się zastanowić wiele razy aby nie zranić drugiej osoby.

Myślę że każdy z Nas miał taką sytuację gdy usłyszał wiele przykrych słów i pamiętały je dość długo a może i nadal pamiętają.Osobiście jestem taką osobą która przez długi czas pamięta przykre słowa.Trudno mi wybaczyć takiej osobie.

A Ty jak radzisz sobie z przykrościami od innych?

34/2024

[Współpraca Barterowa]

Karolina Wilczęga "Niepokorny"

Roz.2
....

Matt jest młodym...

Nawet to fajne. Mamy tajemniczą przeszłość, którą systematycznie odkrywamy poprzez retrospekcje, mamy różnicę wieku, pierwszą miłość, wielką dramę, załamywanie się głównych bohaterów, walkę o miłość i swoje racje.
Bardzo dobrze się czytało tą książkę, cały czas coś się dzieje, bohaterowie są dojrzali i fajnie wykreowani, brakuje im tylko rozmowy i szczerości. Lekka dawka erotyzmu, jeśli ktoś lubi długie podchody to będzie zadowolony.
Świetna lektura na nudę i do pochłonięcia za jednym razem.

"Miłość powinna być nieskazitelna, czysta, pełna niewyczerpanej nadziei oraz wiary. To uczucie powinno uskrzydlać, a nie przybijać do ziemi. Powinno największego grzesznika wznieść wyżej, aby widział światełko, dzięki któremu będzie chciał żyć."

Książki od zawsze były wielką miłością Ivy. To też zaraz po studiach zatrudnia się w jednym z najlepszych wydawnictw Nowego Jorku, by móc odkrywać nie tylko perełki w postaci pięknych historii ale i autorów, którzy tak jak ona, próbują swoich sił w świecie wydawniczym. Oprócz cudownej pracy w której się spełnia, dziewczyna chętnie spędza czas w gronie najbliższych przyjaciół. Matthias Walker jest nie tylko jej bratnią duszą ale i bratem mężczyzny, który niegdyś zdeptał jej uczucia pozostawiając pytania bez odpowiedzi.

"Roztrzaskał moje serce, choć nie wiedział, że należało do niego. A ja wtedy zrobiłam to, co musiałam, aby żyć dalej. Pozbierałam serce na nowo i choć nie wyglądało tak idealnie jak na początku, to pęknięcia i rysy miały mi przypominać, kogo unikać."

Matthew Walker współzałożyciel W&L&C Media oraz dziennikarz, który swoją dociekliwością i bezwzględnością zyskał sławę wśród swoich odbiorców i nie tylko. Przy jego zawodzie brak słabości jest bezpieczną alternatywą. Lecz czy napewno Matt jej nie ma?

"Niepokorny" jest pierwszym tomem serii W&L&C Media i jednocześnie rewelacyjnym początkiem historii, która wciąga. Czytałam już niejedną książkę autorki i wiem, że z każdą kolejną się nie zawiodę. Na pierwszy rzut historia Matta i Ivy. Oboje niegdyś zranieni. Niewyjaśnione do końca sprawy kładł się cieniem na ich relacji. Nieporozumienia i brak szczerych rozmów zniszczyły to co niegdyś ich połączyło. Kto zawinił? Kto się pomylił, a kto miał rację? Tego musicie dowiedzieć się sami czytając "Niepokornego".

Kolejna książka do czytania podczas wakacji, dla resetu, bardzo przyjemna

Kolejna książka do czytania podczas wakacji, dla resetu, bardzo przyjemna

Historia mocno naciągana, jedyną ciekawą postacią dla mnie była IVY. Bardzo schematyczna, ale miała stanowić rozrywkę.

• 52 książki (2024)

Dodaj cytat z książki Niepokorny