W tym roku święta pachną tobą

Okładka książki W tym roku święta pachną tobą Anna Langner
Okładka książki W tym roku święta pachną tobą
Anna Langner Wydawnictwo: Niegrzeczne książki literatura obyczajowa, romans
Niegrzeczne książki
2023-10-25
2023-10-25
Hate-Love Slow Burn

Oj ta powieść była tak dobra,że śmiało mogę powiedzieć iż skradła moje serce.

Cała akcja dzieje się w pałacu Pani Marianny która zgodziła się na spisanie jej biografii właśnie Kalinie - młodej pisarce.
Znana aktorka mieszka wraz z bratankiem Tomaszem.

Historia tych dwojga jest od początku niejasna chociaż z każdym dniem coraz bardziej ciągnie ich do siebie pod każdym względem.

Co z tego wyniknie ?
Jakie tajemnice skrywa Pani Marianna ?

Tego dowiecie się po spotkaniu z głównymi bohaterami

Oj ta powieść była tak dobra,że śmiało mogę powiedzieć iż skradła moje serce.

Znana aktorka mieszka wraz z bratankiem Tomaszem.

Pikantna historia która Cię zaskoczy! ✨

Tak, dobrze czytasz 🤭 Świąteczna historia też może być tajemnicza i pikantna. A dlaczego? Już śpieszę z odpowiedzią dlaczego warto ją przeczytać! 😍

Kalina dostała niesamowitą szansę od życia. Ma za zadanie napisać biografię Marianny Zakrzewskiej. Starsza pani życzy sobie aby właśnie Kalina spisała jej historię - słynnej ekscentrycznej aktorki. Dziewczyna zgadza się na zlecenie nie zdając sobie nawet sprawy jak ten wyjazd odmieni jej życie. W końcu pozna też tajemniczego pisarza erotyków za którym szaleje cała Polska 😏 Jak potoczą się ich losy? Zabawnie, pikantnie, tajemniczo i z nienawiścią…

Bardzo polubiłam się z tą historią. Pokusiłam się na audiobook więc mogłam wczuć się jeszcze bardziej w fabułę. Została ona świetnie poprowadzona i wielokrotnie zostałam miłe zaskoczona. Snułam odpowiedzi w głowie na zwroty akcji, które kończyły się jeszcze większą ekscytacją 😍

Autorka użyła nawiązania do pisarza/pisarki co mnie uciesyzło. Nie czesto trafiam na ten wątek wiec był to dla mnie swego rodzaju powiew świeżości. Czy się udało? Zdecydoeanie tak 🔥

W książce znajdziemy przede wszystkich ciekawe i barwne postacie. Bawią nas, doprowadzają do łez ale także smucimy się razem z nimi. Każdego bohatera polubiłam na swój sposób bo każdy z nich się czymś wyróżniał. Dialogi poprowadzone w świetny sposób ☺️

W książce jak najbardziej czuć zimowo-świąteczny klimat, co było dla mnie też kluczowe. Historię jak najbardziej będę polecać 🥰 Ze względu na nawiązanie do pisarza książek erotycznych oraz samych scen seksu polecam zdecydowanie starszym czytelnikom 😈

Pikantna historia która Cię zaskoczy! ✨

Kalina pracuje jako nauczycielka, ale to młoda i utalentowana pisarka, która na swoim koncie ma jedną książkę.
Bohaterka dostaje propozycję napisania biografii znanej i starszej aktorki. Kalina poczatkowo ma obawy, aby przyjąć to zlecenie. Jednak za namową swojego chłopaka, postanawia spróbować.

Dziewczynka musi spędzić kilka tygodni w mazurskim dworku. Poznaje tam nie tylko Marianne Zakrzewską, ale także jej bratanka Tomasza oraz gosposie. Kalina z dnia na dzień poznaje historię Pani Marianny, jednak jest pewna tajemnica, którą skrywa starsza Pani.

Czy związek Kaliny przetrwa tę próbę? Czy Kalinie uda się odkryć sekret Pani Marianny? Czy między Kaliną, a Tomaszem zaiskrzy? Czy dziewczynie uda się wrócić na święta do domu?

📌
"W tym roku święta pachną Tobą" to książka, która wciąga już od pierwszych stron! To magiczna historia, która wprowadzi Was w klimat świąt! Pachnące potrawy, zimowa aura, przepiękny dworek, cudowne dekoracje świąteczne i wspomnienia Pani Marianny sprawiają, że książka jest nieodkladalna.

Jest to książka z motywem pikantnego romansu, która sprawi, że nie raz pojawia się wypieki na policzkach 🤭😈

Historia skrywa wiele tajemnic z przeszłości. Mamy tutaj mnóstwo życiowych mądrości, a także historię o utraconej szansie, tęsknocie , zdradzie, przebaczeniu i bliskości.

To idealna książka na ten grudniowy czas! Gorąco ją Wam polecam ❤️

Dziewczynka musi spędzić kilka tygodni w mazurskim dworku. Poznaje tam nie...

"Trzeba doceniać ludzi, którzy zostają z nami podczas burzy, bo w słoneczny dzień plaża zawsze jest pełna”
W TYM ROKU ŚWIĘTA PACHNĄ TOBĄ
❄️
Jesteś zwolennikiem historii z motywem slown burn, hate to love i w dodatku posypane to wszystko zimową i świąteczną scenerią? To ta pozycja jest idealna dla Ciebie!
❄️
Kalina to początkująca pisarka, która dostaje szansę aby napisać biografię starszej kobiety, która uchodzi za wredną. Wyjeżdża do jej domu, aby lepiej poznać ją i jej otoczenie. Miejsce to okazuje się być na kompletnym odludziu, co powoduje mieszane uczucia. Pałac, w którym zamieszka ma wiele korytarzy i pokoi co przyprawia o ciarki na plecach, a mężczyzna którego tam spotyka potęguje te uczucia.
Co wydarzyło się i czy udało się Kalinie napisać książkę? Czy udało się jej wrócić do domu na święta i czy miała w ogóle z kim je spędzić?
❄️
Jak dla mnie autorka tworzy fenomenalne świąteczne książki, które wprowadzają nas w ten przepiękny okres. A pomimo świątecznego nastawienia dostaniemy również powieść, która trzyma nas w napięciu, powieść owianą tajemnicą, powieść która zaskakuje i rozgrzewa do czerwoności i pobudza wyobraźnię.
❄️
Myślę, że każdy z nas zna pióra autorki. I może mi przyznać, że czytanie ich to sama przyjemność. Płynie się z wielką chęcią na więcej i więcej. Fabuła intrygująca, czekałam w napięciu na dalszy ciąg, czułam, że coś wisi w powietrzu, tą tajemnica była wyczuwalna.
No cóż może jeszcze napisać. Uwielbiam książki autorki, i już nie mogę doczekać się kolejnych świąt, aby przeczytać kolejną książkę autorki że świątecznym motywem 🎄❤️
Polecam gorąco ❤️❤️

W TYM ROKU ŚWIĘTA PACHNĄ TOBĄ
❄️
Kalina to początkująca pisarka, która dostaje szansę aby napisać...

Tajemniczy dworek pośrodku lasu. Cisza, spokój i on, gburowaty i przyciągający zarazem. Czy tej zimy wszystko zmieni się na lepsze?

Nie wiem jak Wy, ale ja szalenie uwielbiam motyw grumpy x sunshine, czyli taki, w którym jeden bohater jest ponury i zrzędzacy, a drugi wręcz zaraża uśmiechem. Macie jakieś swoje ulubione książki z takim wątkiem?

W TYM ROKU ŚWIĘTA PACHNĄ TOBĄ to kolejna już świąteczno-zimowa opowieść autorstwa Anny Langner w takim klimacie. Czytałam poprzednie i zdecydowanie chwyciły mnie za serducho, ale ten tytuł rozczulił mnie do łez i sprawił, że zapragnęłam ponownie przeczytać wcześniejsze.

Kalina dopiero zaczyna swoją przygodę z pisaniem, gdy dostaje propozycję napisania biografii sławnej aktorki. Nie zastanawia się ani przez moment i przyjmuje propozycję. Jednak i tak dopadają ją wątpliwości, zwłaszcza, że ma zbierać materiały do książki w rodzinnym domu starszej pani daleko na Mazurach. Zimowa aura stwarza wręcz bajeczny nastrój w rezydencji. Ale, gdy śnieg zasypuje drogi, a Kalina musi pozostać na miejscu dłużej niż planowała, nie wie już co zrobić.
Zwłaszcza, że musi wytrzymać z gburowatym bratankiem aktorki odcięta od świata.

Ależ podobała mi się ta historia 😍 Wyobrażam sobie dworek otoczony drzewami i obsypany białym puchem. Duże drzwi prowadzące do środka i wydobywający się zza nich zapach gorącej czekolady, świerkowych gałązek i goździków.
Anna Langner zdecydowanie wiedziała co robi tworząc tą książkę i rozbrajając mnie po całości. Opowieść o Tomaszu i Kalinie poruszyła mnie i sprawiła, że mogłam zatracić się w ich życiu.
Mamy tu kilka wątków, które pięknie się ze sobą przeplatają tworząc uroczy zimowy romans z nutą przeszłości w tle.
Jeśli jeszcze się nie skusiliście, to polecam! Bo choć Święta już za nami, to nie oznacza to, że nie można już czytać takich książek. Ja uwielbiam przez cały rok zatracać się w świątecznych historiach i nikt mi tego nie zabroni 😏🖤

W TYM ROKU ŚWIĘTA PACHNĄ TOBĄ...

Kalina jest pisarką i mieszka razem z narzeczonym. Pewnego razu młoda kobieta otrzymuje propozycję nie do odrzucenia, otóż pewna znana i słynąca ze swojego ekscentrycznego zachowania aktorka, chce by to właśnie ona napisała o niej biografie. Dziewczyna podejmuje to wyzwanie, jednak nie spodziewała się, że na jakiś czas będzie musiała przenieść się do mazurskiej posiadłości swojej pracodawczyni. Z drugiej strony to może ułatwić pisanie, gdyż stary pałacyk może skrywać wiele ciekawych historii.

Kalina jednak nie do końca potrafi cieszyć się czasem na Mazurach. W tym okresie przed świętami zawsze dużo czasu poświęcała rodzinie, a tęskni też za swym ukochanym, który jest niezwykle zapracowany. Pobytu w posiadłości nie ułatwia też Tomasz, bratanek pani Marianny. Na każdym kroku działa młodej kobiecie na nerwy, choć nie ma co ukrywać jest bardzo przystojny.

Czy Kalinie uda się zebrać wszystkie materiały do książki jeszcze przed świętami?

Czy główna bohaterka dogada się jakoś z Tomaszem?

Oraz jakie tajemnice skrywa posiadłość na Mazurach?

Lubię powracać do książek autorki, a zwłaszcza tych zimowych. Wiem, że czas jaki spędzę na czytaniu będzie przyjemny i pozwoli mi oderwać się od rzeczywistości. Ta historia wciągnęła mnie już od samego początku i wręcz nie mogłam się od niej oderwać. Wszystko przez tę nutkę tajemniczości którą Anna Langner zawarła w tej powieści.

Co do bohaterów, to każda postać była dopracowana w najmniejszym szczególe. Bardzo przypadła mi do gustu Kalina, jednak osoba Tomasza nie raz doprowadzała mnie do szału, wymyślić tak wahającą się się postać to trzeba mieć ogromną fantazję.

Pomysł by akcja książki działa się w posiadłości na mazurach był moim zdaniem strzałem w dziesiątkę. To ile to miejsce skrywa tajemnic, korytarzy, tajemniczych pokoi, powoduje że czytelnik nie może się oderwać od historii by poznać wszystkie sekrety.

Podobały mi się również wszystkie wątki poboczne. A co do zakończenia można było trochę przewidzieć to co się stanie w święta, aczkolwiek nie odbierało mi to przyjemności z czytania.

Książkę gorąco polecam i nie tylko w okresie świątecznym. Ja w tym roku mam zamiar czytać zimowe powieści przez cały rok, co z tego wyjdzie… zobaczymy, trzymajcie kciuki by mi się udało.

Kalina, początkująca pisarka, otrzymuje od losu szansę, z której nie może nie skorzystać. Ma napisać biografię Marianny Zakrzewskiej, znanej artystki, która jak ognia unika wywiadów. Musi jednak na okres zbierania materiałów do książki przenieść się do pani Marianny. Kalina zrobi wszystko, żeby wywiązać się z powierzonego jej zadania. Nie przeszkodzi jej w tym nawet bezczelny i zasadniczy Tomasz, bratanek Marianny, który również pomieszkuje w jej posiadłości.

Urzekła mnie ta książka. Autorka zaprezentowała nam ciepły, klimatyczny romans z dobrze wykreowaną fabuła i bohaterami. Historia nie tylko rozbawi, ale i rozgrzeje czytelnika relacją, jaka rozwija się między głównymi bohaterami. Tak jak bardzo polubiłam Kalinę za jej determinację i zadziorność, tak Tomasza pokochałam za to, że w tak piękny i otwarty sposób mówił o swoich uczuciach. Dodatkowym atutem książki jest szczypta tajemniczości, którą wprowadziła autorka, a która krok po kroku zostaje odkrywana. Trochę brakowało mi w epilogu jeszcze jednej sceny z Kaliną i Tomaszem, która byłaby idealnym zwieńczeniem ich historii. Podsumowując, polecam przeczytać książkę w okresie świątecznym, ponieważ doskonale wprowadzi ona nas w bajkowy nastrój bożonarodzeniowy. Jestem na tak!

Historia Kaliny i Tomasza otoczona aurą tajemniczego dworku w małej mazurskiej wsi Goździki. W dodatku zostajemy tam przeniesieni w świątecznym czasie 🎄

Kalina to młoda i ambitna pisarka pracująca także w szkole jako polonistka. Kiedy dostaje szansę napisania biografii ekscentrycznej aktorki pani Marianny Zakrzewskiej waha się, bo musiałaby zostawić chłopaka oraz magiczny czas przygotowań do świąt z rodziną, ale podejmuje wyzwanie. Ma nadzieję, że zdąży i wróci do domu na czas...

Tomasz jest bratankiem pani Marianny. Pomaga ciotce, często bywa w dworku. Jest nieufnym biznesmenem, który ma negatywne nastawienie do obcych przebywających w rodzinnej posiadłości, jednak nie bez powodu. Skrywa pewne tajemnice, które powoli wychodzą na jaw...

Co tak naprawdę ukrywa Tomasz? I co dzieje się nocami w dworku? Czy w posiadłości straszy? 👻

Czytając książkę czułam atmosferę tajemniczego dworku. Kiedy został odcięty od świata przez śnieg poczułam dokładnie to, co Kalina, tylko nie w święta, a parę tygodni wcześniej ❄️
Historie opowiadane przez panią Mariannę, starszą i doświadczoną kobietę, sprawiają chwilę zadumy. Starsi ludzie mają przecież wiele do opowiedzenia. Ich doświadczenia mogą wpłynąć na kolejne pokolenia, tak jak w tym przypadku na Kalinę.
Książka opisana jest z punktu widzenia Kaliny. Dzięki temu odczułam jej życiowe rozterki. Brakuje natomiast perspektywy Tomasza, w której można byłoby odnaleźć jego myśli. Stanowiłoby to dopełnienie całej opowieści.
Historia miłosna zdecydowanie przewidywalna.

Pozycja odpowiednia na świąteczny czas! 🎄

Książki Ani Langner, czytam jak tylko wychodzą. Uwielbiam świąteczne opowieści. Dla mnie najlepsza była "Wszystko czego pragnę w te święta" i tak już pozostanie. Historia tych bohaterów była w okresie świątecznym ale nie czułam tej magii i chemii między bohaterami. Była bo była, przeczytałam ale w wersji papierowej na półkę nie kupię.

Kiedy Kalina znalazła się w dworku na Mazurach, czułam się jak w posiadłości pana Rochestera ("Dziwne losy Jane Eyre),bo zdawał się skrywać jakąś tajemnicę odnośnie pani Marianny oraz jej siostry. Książka wciągnęła mnie również cudownym świątecznym klimatem (zamieć śnieżna, jarmark Bożonarodzeniowy) oraz namiętnym romansem, który wyjątkowo pasował do całości.

• Świąteczne