Mózg jak brzytwa. Roczny plan treningowy

Okładka książki Mózg jak brzytwa. Roczny plan treningowy Kaja Nordengen
2022-01-12
2022-01-12
Milena Skoczko - Nakielska
rozwój osobisty mózg trening

Okładka książki Mózg rządzi. Twój niezastąpiony narząd Guro Nordengen, Kaja Nordengen
Mózg rządzi. T... Guro Nordengen, Kaj...

Zestaw ciekawych i różnorodnych ćwiczeń na każdy dzień roku. Od zagadek językowych, przez matematyczne i logiczne, po sprawdzian wiedzy ogólnej, wzbogaconych o propozycje testowania nowych tras spacerowych, próbowania nieznanych dotąd aktywności, przepisów, postaw czy zachowań. A wszystko to dla prawidłowej pracy mózgu i ogólnego dobrostanu. Bardzo polecam. I chcę więcej.

Już od młodzieńczych lat powinniśmy ćwiczyć swój mózg, żeby służył nam długo i efektywnie. Nie każdy to rozumie i przez to rozleniwia swoje szare komórki, mówiąc, że nie musi nic z tym robić, że takie książki - poradniki nie są dla niego. Nic bardziej mylnego. Oczywiście są one dla mnie, dla Ciebie i dla innych też. Ta książka jest rocznym planem treningowym dla mózgu. Co to znaczy? Wyjaśniam. Jest tu podziałka na 52 tygodnie. Każdy tydzień podzielono na dni. Na każdy dzień są różne zadania, zabawy i zagadki przy których trzeba trochę albo bardziej pogłówkować. Dzięki nim przez zabawę, rozrywkę zmuszamy mózg do pracy. Przyjemne z pożytecznym. Można tu zaangażować znajomych czy rodzinę na spotkaniach towarzyskich. Jest miejsce na robienie notatek, zapisywanie wyników zadań. Na końcu książki są podane wyniki zadań, dzięki czemu ocenimy swoje zmagania. Jest to książka nie do przeczytania w jedno popołudnie. Jest to książka całoroczna.
Polecam i życzę miłej nauko - zabawy.
Dla mnie 9/10.

Dzień dobry 🙃

Lubicie, zdarza wam się rozwiązywać zagadki/ rebusy/ krzyżówki, których celem jest pobudzenie myślenia 🤔?

,, Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? ''

Dziękuję za możliwość przeczytania książki Wydawnictwo Marginesy

Nasz mózg, to bardzo ważny, ale nie do końca jeszcze poznany organ - tak samo, jak różne choroby, które wynikają z uszkodzenia układu nerwowego. Z wiekiem nasza umiejętność skupienia maleje, szybciej się rozpraszamy, a pamięć staje się gorsza i nie są to słowa adresowane wbrew pozorom do osób, załóżmy na emeryturze, ale coraz częściej do ludzi młodszych - zarówno na poszczególnych etapach edukacji, jak i później pracy, życia rodzinnego.

Błędem, który często popełniamy jest nie docenianie w zasadzie prostych i często dość powszechnie dla nas dostępnych możliwości dbania zarówno o ciało, a przede wszystkim o psychikę, głowę - w tym wypadku mózg. Oczywiście, sfera fizyczna, jak i psychiczna łączą się - nie mniej jednak zdarza się coraz częściej, że dbamy o wygląd ciała, zmniejszenie poziomu tkanki tłuszczowej, wyrzeźbienie mięśni, nie skupiając się już tak na rozwoju myślenia, pamięci.

W sytuacji, gdy dopada nas zmęczenie, zwątpienie - zamiast odpoczywać sięgamy po różne napoje energetyczne - skutki życia instant 🙄

Jak zatem działać, by poprawić pamięć, koncentrację, skupienie, wspomóc nasz mózg tak, by działał bardziej efektywnie ?

Autorka książki ,, Mózg jak brzytwa '' udowadnia, że da się zadbać o ten wyjątkowo ważny w naszym życiu organ za pomocą kilku prostych czynności 😁

'' Mózg jak brzytwa '', to roczny program treningowy, który pozwoli każdemu - bez względu na wiek i płeć poprawić pamięć, czy koncentrację za pomocą kilku kroków - zadań , które wykonujemy w ciągu każdego dnia 🤠

Nie warto się zatem nadmiernie zastanawiać, ale po prostu sięgnąć po ten tytuł, by spróbować zrobić coś dobrego dla swojej głowy 🧠🧠

Jeśli chodzi o minusy książki - zabrakło mi trochę rozbudowanych informacji odnośnie budowy mózgu, funkcji poszczególnych struktur, ewentualnych badań, które dodatkowo wzbogaciłyby naszą wiedzę na temat tego rewelacyjnego organu i jego wpływu na nasze samopoczucie psychiczne i fizyczne.

Dzień dobry 🙃

Dziękuję za możliwość przeczytania książki Wydawnictwo Marginesy

Z zasady jak myślimy o ćwiczeniach to mamy skojarzenia z aktywnością fizyczną i poprawianiem sprawności w tym zakresie. Tymczasem zapominamy o tym, że tak samo ważny jest trening mózgu. W końcu jest to narząd, który pełni bardzo ważną rolę i przytłaczany jest szeregiem informacji każdego dnia, można powiedzieć, że w dzisiejszych czasach często przeładowywany. Okazuje się, że wykonując trening mózgu można w prosty sposób poprawić sprawność umysłową. Dodatkowo taki trening nie musi być czasochłonny, ale liczy się systematyczność, tak samo jak w przypadku ćwiczeń fizycznych. W jaki sposób to osiągnąć? Jakie ćwiczenia najlepiej wykonywać? Czy wykonywanie takich ćwiczeń jest nudne?

Od jakiegoś czasu mam w planach czytelniczych trzy książki dotyczące mózgu. Zainteresowałam się nimi, ponieważ to ciekawa tematyka, poszerzająca wiedzę. Poradnik, o którym dziś chciałabym Wam opowiedzieć przyciągnął moją uwagę prostą formą i niewielkim formatem. W tytule można również przeczytać, że jest to roczny plan treningowy, więc pomyślałam, że warto się z nim zapoznać i ewentualnie zastosować w praktyce.

Na początku w przedmowie autorka wyjaśnia, dlaczego wyzwania dla naszego mózgu są tak ważne i w jaki sposób korzystać z książki, by przyniosła jak najlepsze efekty. Sam trening mózgu jest bardzo ważny, ale liczą się jeszcze inne elementy takie jak chociażby dobry sen, czy aktywność fizyczna a także po prostu odpoczynek. Wszystko to razem może przynieść niesamowite efekty, które zależą od nas. Książka podzielona jest na 52 tygodnie a w każdym z nich znajdują się ćwiczenia, po jednym na każdy dzień od poniedziałku do piątku. Ćwiczenia są dobrze opisane, jednocześnie w zwartej, krótkiej, zrozumiałej formie. Obok ćwiczeń znajdują się miejsca na notatki, czy spostrzeżenia. Po wykonaniu danego ćwiczenia możemy sprawdzić na końcu książki prawidłową odpowiedź. Na deser czeka jeszcze trochę dodatkowych wyzwań znajdujących się na końcu książki, w których można znaleźć także takie z testu na inteligencję. Ćwiczenia są bardzo różnorodne, więc nie sposób się przy nich nudzić. Znajdują się tu ciągi liczbowe, rebusy, quizy, zabawy, zagadki słowne, ale też przykładowo takie, które są związane z koordynacją ruchową jak chociażby żonglowanie. Są też ćwiczenia z cyklu warto wiedzieć, w którym możemy się czegoś nauczyć. Każdego dnia coś innego. Czasem wręcz ma się ochotę wykonać kilka jednego dnia zamiast czekać na kolejny. Wykonując poszczególne ćwiczenia pobudza się sieci neuronowe w mózgu, ale także mogą one spowodować nowe połączenia a wszystko to razem poprawia kondycję mózgu. Szkoda, że w książce znajduje się tylko po jednym ćwiczeniu dziennie, a nie przykładowo dwóch czy trzech.

„Mózg jak brzytwa. Roczny plan treningowy” to niepozorny poradnik, który na swoich stronach skrywa wiele ćwiczeń i wyzwań tak istotnych dla pracy mózgu. W książce znajdziecie gotowy plan na cały rok, ale przedstawiony w taki sposób, że trudno się przy nim nudzić, czy zniechęcić. Ćwiczenia bowiem są krótkie, ale równocześnie różnorodne i wzbudzające ciekawość. Mogą także zainspirować do dalszej pracy w tym kierunku, czy też szerszego zainteresowania się tą tematyką.

Jeśli lubicie poradniki, książki które sami możecie wypełniać ,które mają zachęcić was do pewnego działania i zmian w życiu, oraz takie, których nie przeczytanie i odłożycie na półkę tylko będziecie zaglądać do nich codziennie - to coś dla was.

Mamy tu trening dla mózgu, bo w końcu mózg pełni ogromnie ważną rolę w naszym organizmie i życiu. Nie raz słyszy się jak wzmocnić mózg, pamięć, jakepiej się uczuć, jak skutecznie uczyć się języków obcychitd. Tutaj bez tabletek, diet czy wymysłów mamy plan jak samemu poprzez systematyczną pracę. - niekoniecznie ciężka i trudna- wzmocnić swój mózg.

Książka jest dość mała i poręczna, przypomina jakby formę zeszytu, ale dzięki temu nie zajmuje miejsce i możemy ją zabrać ze sobą wszędzie choćby spakować do torebki i wziąć pracy, aby nam towarzyszyła. To plus, skoro mamy korzystać z niej codziennie.

Układ w środku jest ciekawy, biało szary, z notatką na każdy dzień, każdy dzień to jakieś zadanie na które wystaeczy poświęcić kilka minut, aby wzmocnić swój mózg.

Mamy tu takie zadnie jak wyłączyć GPS i użyj mapy, dalibyście radę? Wydaje się banalne, a może nawet śmieszne, ale naprawdę ma pomóc rozwiązać funckej mózgu. Inne zdania to chociażby wróć do domu inna drogą niż zwykle, umyj zęby inną ręką niż zwykle. Wydaje się że to zabawa, coś przy czym można się bawić, śmiać i nawet się nie pomyśli, że to przy okazji uczy, ale tak właśnie jest.

To bardzo ciekawa, taka kreatywna książka, która poakzuje, że można się miło bawić i przy wzmocnić mózg.

• Poradniki
  • Popularnonaukowe