Sceny z życia smoków

Okładka książki Sceny z życia smoków Beata Krupska
Okładka książki Sceny z życia smoków
Beata Krupska Wydawnictwo: XAUDIO literatura dziecięca
literatura dziecięca
XAUDIO
2021-11-01
2021-11-01
audiobook literatura dla dzieci smoki

Tak, tak i jeszcze raz tak. Konieczne trzeba przeczytać, a najlepiej kupić i sięgać raz po raz.

Jeśli tęsknisz za niewymuszonym czerstwym dowcipem lat 80tych i masz ochotę oderwać się od poważnych spraw dnia codziennego, a zamiast tego spędzić z dzieckiem kilka chwil w komunie dziwacznych gadających smoków przypominających raczej rubasznych, lekkomyślnych i brzuchatych wujaszków niż mityczne potwory broniące drogi do skarbu, a podróż zakończyć bez puenty, to jest właśnie pozycja dla ciebie. Oceny nie wystawiam, bo cała tej książeczki wartość leży właśnie w mocy przeniesienia w tamte czasy i ten niefrasobliwy stan.

Połączyła nas miłość do zupy ogórkowej i saksofonu. A serce me skradła wygadana żaba w podkolanówkach i pepegach. Do tego cudowny lektor i opowieść ma wielką szansy, by rozbawić wszystkie maluchy.

Szanowni Państwo!
To jest To! :)
To jest godna książka, która wywoła uśmiech na twarzach dzieci, młodzieży jak i ludzi dojrzałych emocjonalnie i doświadczonych życiowo! :)

Mamy tutaj wszystko to, co przyzwoite, zabawne, pouczające i sympatyczne. Ilustracje także są! I to piękne! :)

To naprawdę pięknie wydana opowieść o fantastycznych stworzeniach, które mają zupełnie zwyczajnie problemy ;)

Szanowni Państwo!
To jest To! :)

To taka mała i krótka powieść kierowana do najmłodszych dzieciaków, niewinna i przekazująca pozytywne aspekty życia i przyjaźni. Ale czy na pewno? Tak naprawdę ten kult dla dziecka z pokolenia lat 80tych jest pełen aluzji, symboli i niewybrednych żartów z rasizmu, rodzącego się ówcześnie feminizmu czy szkolnego bumelanctwa. Większość wyśmienitych żartów to zabawy słowne, które rozbawią zarówno młodych jak i dorosłych czytelników na swój wielobarwny sposób. Czyta się bardzo szybko i sprawnie, a prostota książki urzeka klimatem wyrwanym z dziecięcego surrealizmu niezwykle barwnego (muzycznie jak i wizualnie) świata paru Smoków, motyli, żaby i innych dziwnych stworzeń. Bo Smoki kochają zupę ogórkową, latać nigdy się nie nauczą, żaby marzą o nowych sukienkach a krokodyle zajadają pierogi ze śliwkami. Idealne do poduszki.

Myślałem, że przerwiemy czytanie w połowie, ale jakoś dobrnęliśmy do końca. Dla nas ani śmieszne, ani ciekawe. Raczej takie nijakie. Do poczytania jak nic lepszego nie ma się pod ręką.

Przeczytałam po latach w czasie kwarantanny i już pamiętam, dlaczego zawsze uwielbiałam tę książkę. Takie lektury powinno się czytać w ciężkich czasach - aż robi się ciepło na sercu. Wspaniałe, kochane smoki. Żal mi tylko, że czytała w formie elektronicznej, bo zatęskniłam za ilustracjami. Jak tylko będę mieć pod ręką swój egzemplarz z dzieciństwa, przeczytam raz jeszcze.

Literacka jazda po bandzie! Podczas lektury tej książki nie powinno się jeść - grozi to zadławieniem z powodu niekontrolowanych wybuchów śmiechu! Uwielbiałem tę książkę w dzieciństwie i nic się nie zmieniło - dalej mnie zachwyca. Juniorów również.

Dzienne zapotrzebowanie na absurdalny humor uważam za zaspokojone.

Dzienne zapotrzebowanie na absurdalny humor uważam za zaspokojone.

1965

Cudo. Absurdalny humor dla małych i dużych. A niesamowity lektor zrobił wspaniałe minisłychowisko. Majstersztyk.

• Dla dzieci
  • Dzieciństwo