Okładka książki Sceny z życia smoków

Sceny z życia smoków

smok, bajki, opowiadania
typ
papier
espeja
8,13 (223 ocen i 26 opinii)

Opis książki

"Sceny z życia smoków" autorstwa Beaty Krupskiej to świetna minipowieść nie tylko dla dzieci. Jeśli chcesz wiedzieć, czemu smoki noszą zawsze przy sobie termos z zupa ogórkowa i dlaczego nie mogą latać - przeczytaj!

Ilustrował: Jacek Rupiński

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
mag | 2010-10-26

Niedawno przeszukiwałam księgozbiór mojej Mamy w poszukiwaniu starych książek, które jeszcze pamiętam z dzieciństwa. Ku mojej wielkiej radości znalazłam „Sceny z życia Smoków” Beaty Krupskiej, a ponieważ jeszcze całkiem niedawno miałam styczność z tymi uroczymi gadami dzięki Joannie Olech, która przedstawiła czytelnikom rodzinę smoka Pompona, z nieukrywaną ciekawością sięgnęłam po „Sceny...”, by odświeżyć i poszerzyć swą smoczą wiedzę.
Według smokologii smoki dzielą się na wschodnie i zachodnie. Ale smoki Beaty Krupskiej nie dają się wcisnąć w żadne szufladki (być może dlatego, że niektóre z nich są po prostu za wielkie). Ani nie są podobne do Shrekowej Smoczycy, ani do Szczerbatka z „Jak wytresować smoka?” , ani też do żadnego innego bajkowego gada. To Smoki z polany, jedne są grube i gdzieniegdzie mają kłaki, inne szczupłe-rasowe, z kolorowymi jeżykami na głowach, jeszcze inne to puchate wielkogady (bo przecież nie wielkoludy ...) o pomarańczowych oczach. Są tak różne, ale jest...

gosienka_mm | 2010-05-05

Książeczka przepełniona humorem. Komizm postaci, sytuacyjny i słowny. Czytałyśmy ją z koleżankami w czasie sesji (jako przerywnik w nauce). Zachęcam dzieci i dorosłych do przeczytania "Scen..."

Evik | 2011-07-31
Przeczytana: 31 maja 2011

Jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa. Książka opisuje przygody kilku smoków, krokodyla, żaby i Makrucheni. Pojawia się także gromada motyli z Rysiem Kapustnikiem na czele oraz różnorakie zwierzęta zamieszkujące saksofon smoka Zygmunta. W książce pojawiają się różne gatunki smoków, np Smok Tortowy Urodzinowy. Możemy dowiedzieć się także, jaki jest ulubiony kolor żaby. Wszystkich scenek jest piętnaście.

Aga | 2014-05-02

Nie jest to książka z mojego dzieciństwa,
przeczytałam ją w trzeciej klasie liceum i pokochałam miłością bezwarunkową. Polecam wszystkim :)
Koniecznie muszę uzupełnić swoją biblioteczkę.
Czytana wielokrotnie, przez wszystkie moje koleżanki, zamieszkała u którejś na dobre :)

Karolina | 2013-01-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

jedna z ulubionych książek z dzieciństwa :) pełna humoru i sympatycznych smoków pijących zupę ogórkową z termosów zawieszonych zna szyi :D żaba która boi się krokodyla- zakochanego w niej na zabój, smok grający na saksofonie w którym mieszka niebieski kot i łysy pies
:D totalna urocza abstrakcja pełna przezabawnych sytuacji :) czytana wielokrotnie i pewni jeszcze nie raz :)

Susan_m | 2011-06-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Książka tak śmieszna że nawet w wieku 14 lat mnie bawi. Problemy smoków, żaby, Makrauchenii, krokodyla itd ;p
Polecam także "Bajki" Beaty Krupskiej szczególnie "Król szczur" oraz "Kozy i barany".

F_av | 2011-07-18

Nie sądziłem, że książka tego typu może mnie bawić nawet w wieku 20 lat. Aż szkoda, że nie przeczytałem jej nieco wcześniej :)

| 2014-06-21

Świetna książka z dzieciństwa.

dziwnakacha | 2010-11-21
Przeczytana: 20 listopada 2010

Kiedy pomyślę o tej książeczce, usta same wywijają się w uśmiechniętą podkówkę. Genialna i uniwersalna. Myślę, że każdy - czy dorosły, czy dziecko - odbiera historyjki z udziałem smoków na swój sposób, ale wszyscy maja niebywałą frajdę z poznawania przesympatycznych bohaterów.
Polecam gorąco.

rewelacyjna historyjka o smokach i kobietach wokół nich:) - z tego powodu zdecydowanie dla dorosłych:)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Jorge Bucay
    68. rocznica
    urodzin
    Zawsze uważałem, że najpiękniejszą odpowiedzią na "Bardzo cię kocham" jest zdanie: "A ja czuję się bardzo kochana".
  • Krzysztof Daukszewicz
    67. rocznica
  • Hanka Lemańska
    55. rocznica
    urodzin
    Facet jak facet, dwie ręce, dwie nogi, głowa od góry.
  • Fiodor Dostojewski
    193. rocznica
    urodzin
    Zełgać po swojemu – to nieomal lepsze niż powtórzyć prawdę za kim innym. W pierwszym wypadku jest się człowiekiem, w drugim tylko papugą.
  • Maria Kuncewiczowa
    119. rocznica
    urodzin
    ...jakże ja będę umierać, kiedy nie żyłam ja wcale?
  • Chris Claremont
    64. rocznica
  • Philip Craig Russell
    63. rocznica
  • Joseph Campbell
    27. rocznica
    śmierci
    [...] jeśli idziesz za tym, co cię uszczęśliwia, to jakbyś podążał jakimś szlakiem, który istniał od zawsze, czekał na ciebie, i że życie, które właśnie przeżywasz, jest tym, które było ci jakoś pisane.
  • Michael Palmer
    1. rocznica
    śmierci
    Każde równanie zawierające czynnik ludzki jest nierozwiązywalne
  • Harry Mulisch
    4. rocznica
    śmierci
    Ważne decyzje zawsze należy podejmować od razu, ponieważ inaczej nic z tego nie wychodzi
  • Wacław Gąsiorowski
    75. rocznica
    śmierci
    -Gadajcie, coście za jedni?!
    –Joanna Żubr, markietanka pierwszej legii, pierwszego batalionu – odparła dumnie baba– A to mój stary niedołęga...
    –Maciej Żubr, podoficer pierwszej legii, pierwszego batalionu, drugiej kompanii! – poprawił chłop.
  • Henryk Niewiadomski
    7. rocznica
    śmierci
    To wpływa na psychikę. Mogę to stwierdzić z całkowitą pewnością. Siedzę już trzy lata odizolowany od żony i trzepię się ręką przez ten cały czas. Jak po roku w więzieniu zobaczyłem, że trzęsie mi się ręka, myślałem początkowo, że to albo na tle nerwowym, albo choroba Parkinsona. Walnąłem konia, od r... pokaż więcej
  • Claude Lévi-Strauss
    5. rocznica