Okładka książki Sceny z życia smoków

Sceny z życia smoków

smok, bajki, opowiadania
typ
papier
espeja
8.13 (221 ocen i 25 opinii)

Opis książki

"Sceny z życia smoków" autorstwa Beaty Krupskiej to świetna minipowieść nie tylko dla dzieci. Jeśli chcesz wiedzieć, czemu smoki noszą zawsze przy sobie termos z zupa ogórkowa i dlaczego nie mogą latać - przeczytaj!

Ilustrował: Jacek Rupiński

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
mag | 2010-10-26

Niedawno przeszukiwałam księgozbiór mojej Mamy w poszukiwaniu starych książek, które jeszcze pamiętam z dzieciństwa. Ku mojej wielkiej radości znalazłam „Sceny z życia Smoków” Beaty Krupskiej, a ponieważ jeszcze całkiem niedawno miałam styczność z tymi uroczymi gadami dzięki Joannie Olech, która przedstawiła czytelnikom rodzinę smoka Pompona, z nieukrywaną ciekawością sięgnęłam po „Sceny...”, by odświeżyć i poszerzyć swą smoczą wiedzę.
Według smokologii smoki dzielą się na wschodnie i zachodnie. Ale smoki Beaty Krupskiej nie dają się wcisnąć w żadne szufladki (być może dlatego, że niektóre z nich są po prostu za wielkie). Ani nie są podobne do Shrekowej Smoczycy, ani do Szczerbatka z „Jak wytresować smoka?” , ani też do żadnego innego bajkowego gada. To Smoki z polany, jedne są grube i gdzieniegdzie mają kłaki, inne szczupłe-rasowe, z kolorowymi jeżykami na głowach, jeszcze inne to puchate wielkogady (bo przecież nie wielkoludy ...) o pomarańczowych oczach. Są tak różne, ale jest...

Evik | 2011-07-31
Przeczytana: 31 maja 2011

Jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa. Książka opisuje przygody kilku smoków, krokodyla, żaby i Makrucheni. Pojawia się także gromada motyli z Rysiem Kapustnikiem na czele oraz różnorakie zwierzęta zamieszkujące saksofon smoka Zygmunta. W książce pojawiają się różne gatunki smoków, np Smok Tortowy Urodzinowy. Możemy dowiedzieć się także, jaki jest ulubiony kolor żaby. Wszystkich scenek jest piętnaście.

gosienka_mm | 2010-05-05

Książeczka przepełniona humorem. Komizm postaci, sytuacyjny i słowny. Czytałyśmy ją z koleżankami w czasie sesji (jako przerywnik w nauce). Zachęcam dzieci i dorosłych do przeczytania "Scen..."

Aga | 2014-05-02

Nie jest to książka z mojego dzieciństwa,
przeczytałam ją w trzeciej klasie liceum i pokochałam miłością bezwarunkową. Polecam wszystkim :)
Koniecznie muszę uzupełnić swoją biblioteczkę.
Czytana wielokrotnie, przez wszystkie moje koleżanki, zamieszkała u którejś na dobre :)

Karolina | 2013-01-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

jedna z ulubionych książek z dzieciństwa :) pełna humoru i sympatycznych smoków pijących zupę ogórkową z termosów zawieszonych zna szyi :D żaba która boi się krokodyla- zakochanego w niej na zabój, smok grający na saksofonie w którym mieszka niebieski kot i łysy pies
:D totalna urocza abstrakcja pełna przezabawnych sytuacji :) czytana wielokrotnie i pewni jeszcze nie raz :)

dziwnakacha | 2010-11-21
Przeczytana: 20 listopada 2010

Kiedy pomyślę o tej książeczce, usta same wywijają się w uśmiechniętą podkówkę. Genialna i uniwersalna. Myślę, że każdy - czy dorosły, czy dziecko - odbiera historyjki z udziałem smoków na swój sposób, ale wszyscy maja niebywałą frajdę z poznawania przesympatycznych bohaterów.
Polecam gorąco.

F_av | 2011-07-18

Nie sądziłem, że książka tego typu może mnie bawić nawet w wieku 20 lat. Aż szkoda, że nie przeczytałem jej nieco wcześniej :)

rewelacyjna historyjka o smokach i kobietach wokół nich:) - z tego powodu zdecydowanie dla dorosłych:)

konto_usuniete | 2014-06-21

Świetna książka z dzieciństwa.

Susan_m | 2011-06-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Książka tak śmieszna że nawet w wieku 14 lat mnie bawi. Problemy smoków, żaby, Makrauchenii, krokodyla itd ;p
Polecam także "Bajki" Beaty Krupskiej szczególnie "Król szczur" oraz "Kozy i barany".

Załóż konto za darmo!

56. rocznica
  • Irvine Welsh
    56. rocznica
    urodzin
    Dlaczego odrzucam świat i widzę siebie jako coś lepszego? No bo tak, to wszystko. Bo jestem kurwa lepszy i taka jest prawda.
  • Jerzy Płażewski
    90. rocznica
  • Anna Janko
    57. rocznica
    urodzin
    Książki to nie są czyjeś rzeczy, to są świadectwa rozumu. Książki, które czytasz, pozwalają zajrzeć ci do głowy i zobaczyć myśli, uczucia, intencje, potrzeby emocjonalne. jeśli czytasz namiętnie to znaczy, że tym właśnie jesteś. Jesteś autorem swoich lektur i one zawsze cię zdradzą!!!
  • Ira Levin
    85. rocznica
    urodzin
    Przyznaję, że niedo­puszczenie kobiet do życia publicznego to problem przestarzały.
  • Lolita Pille
    32. rocznica
    urodzin
    Przedwcześnie pozbawiona złudzeń, rzygam na sztuczność uczuć.
  • Jeanette Winterson
    55. rocznica
    urodzin
    Dziura w moim sercu ma twój kształt i nikt inny do niej nie pasuje.
  • Kerstin Ekman
    81. rocznica
    urodzin
    Nie mogę znaleźć innego porównania między czytaniem i jedzeniem słodyczy jak nienasycenie. Od tego, co się czyta, nie można się przecież uwolnić.
  • Cecil Scott Forester
    115. rocznica
    urodzin
    (...)był już teraz na tyle doświadczonym małżonkiem, żeby wiedzieć, że warto pozwolić żonie mówić, co tylko chce, byle sam mógł robić, na co ma ochotę
  • Jaś Kapela
    30. rocznica
    urodzin
    Wyciągnąć wnioski i umrzeć. Zawiesić rozumowanie i żyć.
  • Lloyd C. Douglas
    137. rocznica
    urodzin
    Nie trzeba wypijać trucizny anie wbijać sobie sztylet w serce, by popełnić samobójstwo. Można zabić się i chodzić dalej po świecie.
  • Theodore Dreiser
    82. rocznica
  • Cesar Millan
    45. rocznica
    urodzin
    ...zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu: udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem.
  • Kazimierz Wierzyński
    120. rocznica