Sceny z życia smoków

Wydawnictwo: Wydawnictwa Radia i Telewizji
8321204775
smok, bajki, opowiadania
espeja

"Sceny z życia smoków" autorstwa Beaty Krupskiej to świetna minipowieść nie tylko dla dzieci. Jeśli chcesz wiedzieć, czemu smoki noszą zawsze przy sobie termos z zupa ogórkowa i dlaczego nie mogą latać - przeczytaj!

Ilustrował: Jacek Rupiński

7,11 (28 ocen i opinii)
Aż po grób
Sara Shepard

7,56 (82 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

Dziewczyna jak ocet
Anne Tyler

6,89 (9 ocen i opinii)
Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań
Cassandra Clare , Libba Bray , Lev Grossman , Veronica Roth , Stephanie Perkins , Jennifer E. Smith , Leigh Bardugo , Francesca Lia Block , Brandy Colbert , Nina LaCour

7 (27 ocen i opinii)
Sztokholm delete
Jens Lapidus

7,29 (7 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
mag | 2010-10-26

Niedawno przeszukiwałam księgozbiór mojej Mamy w poszukiwaniu starych książek, które jeszcze pamiętam z dzieciństwa. Ku mojej wielkiej radości znalazłam „Sceny z życia Smoków” Beaty Krupskiej, a ponieważ jeszcze całkiem niedawno miałam styczność z tymi uroczymi gadami dzięki Joannie Olech, która przedstawiła czytelnikom rodzinę smoka Pompona, z nieukrywaną ciekawością sięgnęłam po „Sceny...”, by odświeżyć i poszerzyć swą smoczą wiedzę.
Według smokologii smoki dzielą się na wschodnie i zachodnie. Ale smoki Beaty Krupskiej nie dają się wcisnąć w żadne szufladki (być może dlatego, że niektóre z nich są po prostu za wielkie). Ani nie są podobne do Shrekowej Smoczycy, ani do Szczerbatka z „Jak wytresować smoka?” , ani też do żadnego innego bajkowego gada. To Smoki z polany, jedne są grube i gdzieniegdzie mają kłaki, inne szczupłe-rasowe, z kolorowymi jeżykami na głowach, jeszcze inne to puchate wielkogady (bo przecież nie wielkoludy ...) o pomarańczowych oczach. Są tak różne, ale...

Evik | 2011-07-31
Przeczytana: 31 maja 2011

Jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa. Książka opisuje przygody kilku smoków, krokodyla, żaby i Makrucheni. Pojawia się także gromada motyli z Rysiem Kapustnikiem na czele oraz różnorakie zwierzęta zamieszkujące saksofon smoka Zygmunta. W książce pojawiają się różne gatunki smoków, np Smok Tortowy Urodzinowy. Możemy dowiedzieć się także, jaki jest ulubiony kolor żaby. Wszystkich scenek jest piętnaście.

gosienka_mm | 2010-05-05

Książeczka przepełniona humorem. Komizm postaci, sytuacyjny i słowny. Czytałyśmy ją z koleżankami w czasie sesji (jako przerywnik w nauce). Zachęcam dzieci i dorosłych do przeczytania "Scen..."

Lubicie smoki? Jeśli nie to jestem pewna, że po lekturze tej szalonej książki z pewnością się to zmieni :) Takie to fajne zwierzaki, takie pomysłowe i towarzyskie... Takie smoki jakie poznamy w tej książce chciałabym nawet spotkać na żywo ;)

Przeczytamy tutaj piętnaście różnych zwariowanych opowiadań o przygodach różnych smoków i ich przyjaciół. Na początku był tylko smok Antonii, potem spotkał Wincenta Smoka. Pewnego dnia w lesie trafili na kolejnego smoka o imieniu Smok Zygmunta, który miał saksofon, a w nim łysego psa i fioletowego kocura i jeszcze kilka innych rzeczy... Zaprzyjaźnili się z żabą, której nikt nie lubił. Podczas budowania muru spotkali trzy kolejne smoki - smoki rasowe, a nie kundle... Do całej gromadki dołączył motyl Rysiu i jego motyli koledzy. Później poznali Makrauchenie, która żyła kiedyś razem z dinozaurami, ale bawili się w chowanego i tak się schowała, że kiedy wyszła okazało się, że wszystkie dinozaury już dawno wyginęły... Kolejnym smokiem, który...

Aga B | 2014-05-02

Nie jest to książka z mojego dzieciństwa,
przeczytałam ją w trzeciej klasie liceum i pokochałam miłością bezwarunkową. Polecam wszystkim :)
Koniecznie muszę uzupełnić swoją biblioteczkę.
Czytana wielokrotnie, przez wszystkie moje koleżanki, zamieszkała u którejś na dobre :)

Karolina | 2013-01-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

jedna z ulubionych książek z dzieciństwa :) pełna humoru i sympatycznych smoków pijących zupę ogórkową z termosów zawieszonych zna szyi :D żaba która boi się krokodyla- zakochanego w niej na zabój, smok grający na saksofonie w którym mieszka niebieski kot i łysy pies
:D totalna urocza abstrakcja pełna przezabawnych sytuacji :) czytana wielokrotnie i pewni jeszcze nie raz :)

rewelacyjna historyjka o smokach i kobietach wokół nich:) - z tego powodu zdecydowanie dla dorosłych:)

xan4 | 2014-11-08

Najcudowniejsze smoki na Ziemi

„Sceny z życia smoków” Beaty Krupskiej to majstersztyk. To klasyka moich młodzieńczych lat. To książka, do której wielokrotnie wracałem, którą polecałem, pożyczałem, ale dbałem, żeby zawsze do mnie wróciła. Dlatego też, pomimo tego, że dla mnie ta książka to skarb, nie do ruszenia, nie może mieć nawet najmniejszego zagięcia, to pierwsze wydanie z 1987 roku wygląda tak, jakby przeszedł po nim pułk wojska – poplamione, dolny grzbiet oderwany, książka przełamana na 42 stronie. A jednak nigdy bym się jej nie pozbył, bo niesie ona w sobie moc wspomnień z czasów młodzieńczych, tamte chwile zaczytania się ‘do końca’, zapomnienia w książce, zauroczenia, którego teraz, czytając wprawdzie mniej niż kiedyś, ale dalej dużo, już tak rzadko doświadczam.

To jedna z nielicznych książek, które od wieków stoją na półce w mojej biblioteczce. Nie istniejące już chyba, albo przynajmniej mało wydające Wydawnictwa Radia i Telewizji w 1987 roku wydały tę książkę w...

dziwnakacha | 2010-11-21
Przeczytana: 20 listopada 2010

Kiedy pomyślę o tej książeczce, usta same wywijają się w uśmiechniętą podkówkę. Genialna i uniwersalna. Myślę, że każdy - czy dorosły, czy dziecko - odbiera historyjki z udziałem smoków na swój sposób, ale wszyscy maja niebywałą frajdę z poznawania przesympatycznych bohaterów.
Polecam gorąco.

Susan_m | 2011-06-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Książka tak śmieszna że nawet w wieku 14 lat mnie bawi. Problemy smoków, żaby, Makrauchenii, krokodyla itd ;p
Polecam także "Bajki" Beaty Krupskiej szczególnie "Król szczur" oraz "Kozy i barany".