Lubimyczytać.pl to:
ponad 664 tys. recenzji
ponad 220 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Okładka książki Sceny z życia smoków

Sceny z życia smoków

smok, bajki, opowiadania, Jacek Krupski
typ
papier
espeja
8.15 (208 ocen i 22 opinie)

Opis książki

"Sceny z życia smoków" autorstwa Beaty Krupskiej to świetna minipowieść nie tylko dla dzieci. Jeśli chcesz wiedzieć, czemu smoki noszą zawsze przy sobie termos z zupa ogórkowa i dlaczego nie mogą latać - przeczytaj!
Ilustrował: Jacek Krupski.

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
mag | 2010-10-26

Niedawno przeszukiwałam księgozbiór mojej Mamy w poszukiwaniu starych książek, które jeszcze pamiętam z dzieciństwa. Ku mojej wielkiej radości znalazłam „Sceny z życia Smoków” Beaty Krupskiej, a ponieważ jeszcze całkiem niedawno miałam styczność z tymi uroczymi gadami dzięki Joannie Olech, która przedstawiła czytelnikom rodzinę smoka Pompona, z nieukrywaną ciekawością sięgnęłam po „Sceny...”, by odświeżyć i poszerzyć swą smoczą wiedzę.
Według smokologii smoki dzielą się na wschodnie i zachodnie. Ale smoki Beaty Krupskiej nie dają się wcisnąć w żadne szufladki (być może dlatego, że niektóre z nich są po prostu za wielkie). Ani nie są podobne do Shrekowej Smoczycy, ani do Szczerbatka z „Jak wytresować smoka?” , ani też do żadnego innego bajkowego gada. To Smoki z polany, jedne są grube i gdzieniegdzie mają kłaki, inne szczupłe-rasowe, z kolorowymi jeżykami na głowach, jeszcze inne to puchate wielkogady (bo przecież nie wielkoludy ...) o pomarańczowych oczach. Są tak różne, ale jest...

gosienka_mm | 2010-05-05

Książeczka przepełniona humorem. Komizm postaci, sytuacyjny i słowny. Czytałyśmy ją z koleżankami w czasie sesji (jako przerywnik w nauce). Zachęcam dzieci i dorosłych do przeczytania "Scen..."

Evik | 2011-07-31
Przeczytana: 31 maja 2011

Jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa. Książka opisuje przygody kilku smoków, krokodyla, żaby i Makrucheni. Pojawia się także gromada motyli z Rysiem Kapustnikiem na czele oraz różnorakie zwierzęta zamieszkujące saksofon smoka Zygmunta. W książce pojawiają się różne gatunki smoków, np Smok Tortowy Urodzinowy. Możemy dowiedzieć się także, jaki jest ulubiony kolor żaby. Wszystkich scenek jest piętnaście.

Karolina | 2013-01-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

jedna z ulubionych książek z dzieciństwa :) pełna humoru i sympatycznych smoków pijących zupę ogórkową z termosów zawieszonych zna szyi :D żaba która boi się krokodyla- zakochanego w niej na zabój, smok grający na saksofonie w którym mieszka niebieski kot i łysy pies
:D totalna urocza abstrakcja pełna przezabawnych sytuacji :) czytana wielokrotnie i pewni jeszcze nie raz :)

dziwnakacha | 2010-11-21
Przeczytana: 20 listopada 2010

Kiedy pomyślę o tej książeczce, usta same wywijają się w uśmiechniętą podkówkę. Genialna i uniwersalna. Myślę, że każdy - czy dorosły, czy dziecko - odbiera historyjki z udziałem smoków na swój sposób, ale wszyscy maja niebywałą frajdę z poznawania przesympatycznych bohaterów.
Polecam gorąco.

F_av | 2011-07-18

Nie sądziłem, że książka tego typu może mnie bawić nawet w wieku 20 lat. Aż szkoda, że nie przeczytałem jej nieco wcześniej :)

rewelacyjna historyjka o smokach i kobietach wokół nich:) - z tego powodu zdecydowanie dla dorosłych:)

Susan_m | 2011-06-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Książka tak śmieszna że nawet w wieku 14 lat mnie bawi. Problemy smoków, żaby, Makrauchenii, krokodyla itd ;p
Polecam także "Bajki" Beaty Krupskiej szczególnie "Król szczur" oraz "Kozy i barany".

Emilia | 2013-09-14
Przeczytana: 14 września 2013

książka z dzieciństwa moja ulubiona. polecam dużym i małym czytelnikom

CUDOWNA !
Nie ma dziecka ,które nie polubiło by tej książeczki.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Sven Hassel
    97. rocznica
    urodzin
    Porta głosi teorię, że lądują one w obozie koncentracyjnym dla wszy, w którym naukowcy próbują wyhodować specjalną aryjską wesz, dość inteligentną, by podnieść przednią nóżkę w nazistowskim pozdrowieniu, gdyby przypadkiem przechodził tam Adolf
  • Antoni Libera
    65. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Katarzyna Rygiel
    39. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    94. rocznica
  • Jerzy Andrzejewski
    31. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    25. rocznica
    śmierci
    Śniło mi się tej nocy, że znowu byłam w Manderley.
  • Jonasz Kofta
    26. rocznica
    Żeby coś się zdarzyło Żeby mogło się zdarzyć I zjawiła się miłość Trzeba marzyć
  • James Graham Ballard
    5. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcji i możliwych do wyobrażenia alternatyw. Można go porównać do naukowca, który (...) natrafia nagle na nie zbadany teren czy temat. Może jedynie wysuwać rozmaite hipotezy i konfrontować je z faktami.
  • Ladislav Klíma
    86. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • George Gordon Byron
    190. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Tadeusz Rittner
    93. rocznica