Miłosne tajemnice

Okładka książki Miłosne tajemnice Julia Quinn
Okładka książki Miłosne tajemnice
Julia Quinn Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Bridgertonowie (tom 4) Seria: Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
Bridgertonowie (tom 4)
2002-07-02
9788382024043
Aleksandra Jagiełowicz
romans historyczny

Okładka książki Lady Whistledown kontratakuje Suzanne Enoch, Karen Hawkins, Julia Quinn, Mia Ryan
Lady Whistledo... Suzanne Enoch, Kare...
Okładka książki Królowa Charlotta. Opowieść ze świata Bridgertonów. Bridgertonowie. Prequel Julia Quinn, Shonda Rhimes
Królowa Charlo... Julia Quinn, Shonda...

Spokojniejsza od pozostałych części, nie ma nagłych zwrotów akcji, ale i tak bardzo przyjemnie i miło się ją czyta. Można lepiej zrozumieć postać Penelopy, która gra w tej części pierwsze skrzypce; ma nawet więcej wątków niż Colin, mimo że w teorii książka jest o nim :). Szybko się czyta

Lekka i przyjemna literatura, która nie pretenduje do miana bardziej wyrafinowanej niż jest:

Za mało asertywności w Penelopie, ale czytanie zmiany zdania u Colina i dobrze uzasadniona, sprawiła, że dało się puścić mimo uszu pewne aspekty.

Czwarty tom serii rodzeństwa Bridgerton, miłosna historia Colina. Moim skromnym zdaniem, jak do tej pory najlepsza część. W porównaniu do trzech poprzednich tomów, ta poruszała ciekawe problemy i przemyślenia głównych bohaterów. Postać Penelopy stała się dla mnie szczególnie bliska. Cieszę się, że takie kobiety też mogą stać się głównymi bohaterkami w romansach.

W serialu Penelope i Colin wydają mi się nijacy, a przez to - ich los był mi dotychczas obojętny. Jednak to co się działo w książce, to zupełnie inna bajka.
Colinowi z prawej kieszeni sypały się same "red flags", a z lewej sypało się tyle samo "zielonych". W jednej chwili był okropny i wrzeszczał po biednej Penelope, a w następnej umierał nad tym, jak bardzo ją kocha lub jak bardzo jej pragnie. Totalnie "Dr Jekyll & Mr Hyde vibe". Dla mnie bardzo niesmaczne. Czy koniec końców się opamiętał? Tak, ale czy wkurzyłam się na niego porządnie i prawie znienawidziłam całą jego postać? Również tak.
A Paneleope .... cóż, rozumiem, że była w nim zadurzona przez prawie całe życie, ale zdecydowanie zbyt szybko mu wybaczała. W jednej chwili byłam z niej dumna - gdy się broniła przed jego humorami i beznadziejnymi oskarżeniami, a w następnej traciłam do niej cały szacunek - bo gdy tylko jej dotknął (albo zrobił coś w tym stylu) od razu zapomniała o Bożym świecie i liczyło się dla niej tylko "och Colin mnie dotyka"! To delikatnie żałosne, a na pewno płytkie. Zwłaszcza, że żywiłam co do niej pewne nadzieje - jest to w końcu postać pełna potencjału.
Koniec, końców - Mam nadzieję, że tym razem serial okaże się lepszy niż tom.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to ulubieńcy publiki, a moja opinia nie jest pozytywna. Jednak nie mogłam przejść obok własnego wzburzenia obojętnie.

Szybciutko i przyjemnie się czyta (polecam wydanie kieszonkowe). Dobry romans, a bywało też zabawnie.

Nie rozumiem fenomenu tej serii. O ile serial ogląda się nawet przyjemnie - ot, taka płytka bajeczka, ale ładnie zrobiona - to niektóre ksiązki pozostawiają wiele do życzenia.
On - oczywiście przystojny, doświadczony seksualnie nagle odkrywa, że kocha ją - oczywiście totalną dziewicę, którą wprowadza w arkana miłości. Oczywiście oboje odkrywają, że nagle można kogoś tak kochać i żyją długo i szczęśliwie. Dodajmy do tego, że dzieci się rodzą prawie co rok, mąż hulaka nagle staje się rodzinnym ciepłym misiem, co myśli tylko o żonie itd ;)

Lekko, miło i przyjemnie.

Lekko, miło i przyjemnie.

Nie rozumiem fenomenu serii, do której należy ta książka. Dla mnie ta historia jest nudna i płaska. Bezsensowne dialogi i bohaterowie, którzy funkcjonują według zasady: jak nie masz problemów, to je sobie stwórz. Nie, nie , nie. Nigdy więcej Bridgertonów! Nie polecam! :(

Buja.

Buja.