Miłosne tajemnice

Cykl: Bridgertonowie (tom 4) | Seria: Romanse Sprzed Lat
Wydawnictwo: Amber
Romancing Mister Bridgerton
Justyna

Penelope Featherington od zawsze kocha się w przyjacielu swego brata. Lecz czy szara myszka może zwrócić na siebie uwagę rozchwytywanego kawalera? Obserwuje więc Colina Bridgertona z daleka i jest pewna, że wie o nim wszystko. Dopóki nie odkryje jego sekretu... Colin Bridgerton ma dość reputacji lekkoducha i uwodziciela. Ma dość ekscytacji salonów „Kronikami Towarzyskimi” tajemniczej lady...

Colin Bridgerton ma dość reputacji lekkoducha i uwodziciela. Ma dość ekscytacji salonów „Kronikami Towarzyskimi” tajemniczej lady Whistledown, która nie przepuści żadnej okazji, by opisać go w swej plotkarskiej gazecie.
Colin powraca z zagranicy, odkrywa, że mała Penelope bardzo się zmieniła. I że plotki o nim krążą jak dawniej. Czy otoczony aurą skandalu dżentelmen i nieśmiała dziewczyna zdołają zdemaskować anonimową dziennikarkę, której ostre pióro z jakiegoś zagadkowego powodu wymierzone jest przeciwko nim dwojgu?

źródło opisu: www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: www.wydawnictwoamber.pl

książek: 2019
Efemeryda | 2018-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2018

No proszę a mówią, że to nie suknia zdobi kobietę. Nic bardziej mylnego. Penelopa rzutem na taśmę wychodzi z cienia i szturmem, oczywiście po licznych perypetiach, zdobywa ukochanego. Niby te wiktoriańskie panny takie nieśmiałe i blade i anemiczne i ani b ani me a tu proszę bez mała stal wolframowa.
Oczywiście pewna Kronika też ma niemałe zasługi.

Elżbieta | 2018-04-19
Przeczytana: kwiecień 2018

Po dłuższej przerwie wróciłam do rodziny Bridgertonów książką, na którą dłuższą chwilę polowałam i po której sporo sobie obiecywałam. Wydawało mi się, że wieloletnia znajomość, może nawet przyjaźń przeradzająca się w miłość daje autorce niezłe pole do popisu. Tymczasem, no cóż… Jest miło i słodko, jak to w tego typu literaturze, świat brytyjskiej arystokracji wykreowany przez panią Quinn aż roi się od ludzi uczciwych, honorowych i nadzwyczaj urodziwych, a zawierane związki często gęsto nie są małżeństwami z rozsądku, lecz podyktowane zostają głosem serca. Uroczo i cukierkowo, lecz… przyznam szczerze, że po częściach wcześniejszych, w których postacie Colina i Penelope również się pojawiły, i nie czarujmy się, które zdążyłam polubić, spodziewałam się czegoś więcej. Jakiejś bardziej wyszukanej fabuły, bardziej finezyjnej koncepcji na losy tej dwójki, nieoczekiwanego zwrotu akcji, który dobrych znajomych zamieni w parę narzeczonych. Tymczasem, jak dla mnie wszystko potoczyło się zbyt...

Tym razem pisarka wykorzystała jeden z motywów, na który chwyci się każda miłośniczka romansu (pod warunkiem, że jest on dobrze wykorzystany) czyli szara myszka, która w rzeczywistości jest czarnym koniem całej historii.
Penelope nie dość, że ma talent to jeszcze odwagę. Pod pseudonimem naśmiewa się z przywar ludzi z towarzystwa, a jej pisemko stało się legendą jeszcze za życia autorki. Dzięki swojej charyzmatycznej osobowości zdobywa uczucie Colina, a on pod wpływem motywacji ukochanej, decyduje się na publikację dzienników z podróży, które do tej pory chował w szufladzie. Tak oto pisarka zobrazowała jak ważne jest wsparcie i wiara kogoś, komu na nas zależy.
No i scena oświadczyn - po dziś dzień wspominam ją z uśmiechem :)

CzytamNaOkrągło | 2017-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2017

Rewelacja. Przeczytałam jednym tchem. To chyba najlepsza powieść tej autorki jaką dotychczas miałam okazję czytać. Lekki, przyjemny styl pisania. Bohaterowie z poczuciem humoru, błyskotliwi i pełni namiętności. Czego chcieć więcej? Polecam! ;)

MissShy | 2017-01-04
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 03 stycznia 2017

W końcu jakaś książka, w której zycie bohaterów nie jest do końca idealne. Mamy starą pannę (lat 28) i księcia z bajki, który nie zawsze nim jest. Wpada w furię, bywa zazdrosny...
Główne pytanie tej książki to: kim jest Lady Whistledown? Nie wiem, czy to tylko ja jestem taka niedomyślna, czy w życiu się nikt nie domyśli, kto nią jest?
Bardzo mi się podoba także poczucie humoru u bohaterów. Są lekkko sarkastyczni, ale nie przesadnie.
Także relacja pomiędzy Penelope i Colinem jest świetna. Zalezy im na sobie i nic nie jest w stanie ich rozdzielić, chociaż tego się obawiałam przy paru okazjach.
Jest to jeden z najlepszych romansów historycznych, jakie kiedykolwiek przeczytałam!

Malwa | 2016-11-22

Dawno temu, kiedy ta książka występowała jeszcze pod tytułem "Miłosne pochody", przeczytałam wszystkie książki z cyklu Rodzina Bridgerton. Jakoś tak wyszło, że zakodowałam sobie w pamięci, iż tom 4 opowiadający historię Penelope i Colina był tym najciekawszym.

Długo polowałam na książkę i wreszcie, gdy wydawnictwo Amber wydało ją pod nowym tytułem, udało mi się ją zakupić i przeczytać ponownie. I nieco się rozczarowałam, bo to już nie było to samo. Nie wiem, dlaczego, ale nie spodobała mi się aż tak, jak lata temu. Owszem, historia nadal jest ciekawa i nadal lubię głównych bohaterów, jednak nie czytałam tej historii z wypiekami na twarzy. Ktoś mógłby powiedzieć - a czego się spodziewałaś, skoro już znałaś wszystkie wydarzenia? Jednak w moim przypadku jest tak, że to, iż wcześniej czytałam daną książkę, wcale nie znaczy, że kolejny raz będę czytać ją z mniejszym entuzjazmem. Czasami jest tak, że im częściej coś czytam, tym podoba mi się bardziej. Niestety nie tym razem.

Ech, może...

agafara | 2016-09-04

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta i druga część tej serii są moimi ulubionymi pozycjami tej autorki.
Colin jest tak jak jego bracia Bridgertonem( inaczej nie da się tego określić), ale ma w sobie coś więcej. Taki urok i pogodę ducha co sprawia, że bardziej przejmujesz się jego losem i wyraźniej odczuwasz uczucia, które przeżywa.
Tak samo jak Penelope.
Kiedy okazało się, że to ona jest lady Wistledown z twarzy nie schodził mi uśmieszek triumfu.
Chociaż jej 2 charaktery są nieco rozbieżne i na początku nie wiedziałam,jak autorka może je połączyć uważam, że wyszło jej to znakomicie.
Do tego oboje są pisarzami.

deana | 2016-08-10
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 10 sierpnia 2016

Penelope oficjalnie uznana została za starą pannę, nie posiadającą najmniejszych szans na za mąż pójście. Regularnie podpiera ściany i robi za tło dla młodszych i ładniejszych panien. Dziewczyna skrywa jednak kilka tajemnic, z których największą jest uczucie do brata przyjaciółki, Colina. Wyzwanie rzucone na jednym z wielu przyjęć sprawi, że zaczną razem współpracować w celu ujawnienia tożsamości plotkarki, która od prawie dekady zapewnia rozrywkę znudzonemu towarzystwu.

Romans historyczny to gatunek literacki gdzie ciężko wymyślić coś nowego. Na wiele różnych sposobów spotykamy się z tymi samymi motywami i pomysłami, czasem w trochę lepszych a czasem trochę gorszych odsłonach. Tutaj powraca motyw osoby posiadającej i ujawniającej tajemnice innych - zabawa w zgadywanie, kto chowa się za maską zajmuje ważne miejsce w fabule i tworzy interesujące tło dla uświadomienia sobie swoich uczuć przez głównych bohaterów. Trochę im zajmie zanim stwierdzą, że są czymś więcej niż przyjaciółmi a...

Montgomerry | 2016-06-06
Przeczytana: 05 czerwca 2016

gosiurka | 2016-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2016

Jest to wznowienie. Pierwszy tytuł Miłosne podchody.