Wierszyki Paluszkowe

Okładka książki Wierszyki Paluszkowe Katarzyna Huzar-Czub
Okładka książki Wierszyki Paluszkowe
Katarzyna Huzar-Czub Wydawnictwo: Wydawnictwo Natuli opowieści dla młodszych dzieci
36 str. 36 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Wierszyki Paluszkowe
Wydawnictwo Natuli
2021-10-01
2021-10-01
36 min.

Okładka książki Rodzinne rymowanki Katarzyna Huzar-Czub, Katarzyna Kossak, Michał Rusinek
Rodzinne rymow... Katarzyna Huzar-Czu...
Okładka książki Wierszyki logopedyczne Joanna Bartosik, Katarzyna Huzar-Czub
Wierszyki logo... Joanna Bartosik, Ka...

Okładka książki Boże Narodzenie z Manią i Tyniem Agnieszka Matz, Magdalena Młodnicka
Boże Narodzeni... Agnieszka Matz, Mag...
Okładka książki Pan Miś nie może zasnąć Jane Chapman, Karma Wilson
Pan Miś nie mo... Jane Chapman, Karma...
Okładka książki Biblioteka Astrid Emilia Dziubak, Martin Widmark
Biblioteka Astrid Emilia Dziubak, Mar...

Urocze wierszyki. Piękne wydanie. :)

Urocze wierszyki. Piękne wydanie. :)

Bardzo ważna książka w rozwoju dziecka, bo pomaga rozwijać to, o czym już dawno zapomnieliśmy, w świecie z nadmiarem zabawek, wiele dzieci nie zna zabaw paluszkowych, bardzo dobrze to widać w trakcie zajęć z terapii ręki, a są one niezbędne, by radzić sobie chociażby z pisaniem (wiele o tym można przeczytać w książce "Cyfrowa demencja. W jaki sposób pozbawiamy rozumu siebie i swoje dzieci"),a Kasia Huzar-Czub oraz Joanna Bartosik dają narzędzie, by bawić się palcami i uczyć nimi świata.

Przepis na książkożercę:
🧸bierzesz półrocznego człowieka (może być też starszy),
🧸dodajesz:
"Wierszyki paluszkowe" i/lub "Wierszyki bliskościowe" i/lub "Wierszyki na dobranoc" i/lub "Wierszyki logopedyczne" i/lub " Wierszyki świąteczne",
a wszystkie od Kasi Huzar-Czub i Joanny Bartosik, wydane przez ukochane Natuli - dzieci są ważne.
Efekty są zaskakujące, bo moja córka czyta je nawet nogami, biegnie do nich i zachwyca się ilustracjami tak, że zaczyna natychmiast gaworzyć.
Czytamy je od samych narodzin, a moja córcia ciągle chce je też zjeść, co jest dowodem na to, że to dobre książki 😉.
Jako rodzicielka mam za to wiele wierszyków, które sprawiają, że chętnie bawię się głosem, a nawet wymyślam melodię i je śpiewam (o zgrozo! z nimi dobrze to wychodzi).
💡Natuli mogłoby pomyśleć o zrobieniu albumu muzycznego.
🌜Moje ukochane to „Wierszyki ma dobranoc” - za pierwszym razem podczas ich czytania nawet się wzruszyłam.
🤗Zaletą wszystkich jest to, że stanowią one punkt wyjścia do tworzenia zabaw paluszkowych, tulenia się i głaskania. Nie ma nudy. Taką literaturę to ja rozumiem!
Jest to współpraca reklamowa z ukochanym wydawnictwem Natuli.

Który rodzic nie powtarza po kilka razy dziennie "Idzie rak nieborak" albo "Tu sroczka kaszkę warzyła"? 😉 Bez wątpienia są one hitem, ale szybko mogą się znudzić, zarówno dorosłemu, jak i dziecku. Co wtedy? 🤔 Warto sięgnąć po książkę Kasi Huzar-Czub "Wierszyki paluszkowe". 👍

To zbiór 15 krótkich rymowanych wierszyków, które zachęcają do interakcji z dzieckiem. 👦 Tematem głównym są tu zwierzęta. 🐌 A przyznajmy szczerze, czy jest dziecko, które nie lubi zwierzaków? Raczej nie. 😉

"Wierszyki paluszkowe" to zabawna podróż po świecie mniejszych i trochę większych zwierzaków. 🐧Bawimy się z surykatkami, przytulamy z pingwinami, tańczmy z pająkami, skaczemy z myszoskoczkiem, by w końcu zawisnąć na gałęzi z leniwcem i oddać się słodkiemu nicnierobieniu. 😊

Każda opowiastka zawiera instrukcję zabaw paluszkowych dla rodzica. 👌 Aktywność podczas czytania sprzyja skupieniu, ale również świetnie buduje relacje rodzic-dziecko. 👨‍👩‍👧‍👦 Podczas czytania stroną aktywną może być zarówno dorosły, jak i maluch. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby to pociecha wykonała przyjemny masażyk np. na twarzy rodzica. 🧑
Wierszyki są na tyle proste i tak zapadają w pamięć, że poradzi sobie z nimi każdy malec. 👧

Ilustracje Joanny Bartosik doskonale wpisują się w klimat humorystycznych rymowanek dla najmłodszych. 🧒 Kolorowe, nowoczesne i mam wrażenie puszczające oko do czytelnika. 😉

"Wierszyki paluszkowe" od Wydawnictwa Natuli to czytanie, doskonała zabawa i przytulanki. 🙂Idealne trio, bo czy można lepiej spędzić czas z dzieckiem? 👱‍♀️

Powyższa książka jest dedykowana najmłodszym- teksty wierszyków są proste i krótkie, a tematy są bliskie dziecku. W końcu temat zwierzątek jest jednym z pierwszych w edukacji naszych maluchów.

Magia tkwi w tym, że mówiąc wierszyki używamy nie tylko słów i tonu. Oprócz tego wykonujemy odpowiednie ruchy imitujące zwierzątka lub czynności jakie one wykonują.

Ogromnym plusem jest to, że wskazówki dla nas są króciutkie i zrozumiałe, dzięki czemu rodzicowi dość łatwo zapamiętać co ma robić.

Ta książka to recepta na szczęśliwe chwile z naszymi pociechami ❤️.

Ogromnym plusem...

„Wierszyki paluszkowe” to zbiór wierszy, które w trakcie czytania angażują nasze i dziecka dłonie do zabaw wspólnych zabaw. Wierszyki są krótkie i przejmie, do każdego jest instytucja co należy zrobić z dłońmi. Ilustracje bardzo ciekawe. W sumie znajdziecie tutaj 15 utworów czyli również 15 zabaw. Mi się bardzo podoba leniwiec.

Wydanie jak zwykle bardzo ładne. Kwadratowy format, twarda oprawa i gruby papier.

Polecamy na wspólne wieczory z dzieckiem.

Wydanie jak zwykle bardzo ładne. Kwadratowy...

Dotyk jest bardzo ważny w rozwoju dziecka. Dzięki 'wierszykom paluszkowym' dotyk dodatkowo pobudza wyobraźnię. Czytając książki z dzieckiem wzmacniamy wzajemną więź, skupiamy swoją uwagę na dziecku. Zazwyczaj jest to też czas bliskości, przytulanek.
Proste, ale zabawne rymowanki oraz propozycje paluszkowych zabaw pomogą Wam spędzić wspólnie czas.

Wierszyki paluszkowe 🥰 K. Huzar-Czub.
Ilustracje: J. Bartosik.
Krótkie i rymujące się wierszyki spodobają się każdemu. Dobry pomysł, żeby pokazać je na paluszkach. Idealne do czytania przed spaniem czy też w dzień.
Moja córka najbardziej lubi tę część o surykatkach 🤩
Ładne ilustracje i proste wiersze, których nigdzie indziej nie przeczytacie 😊 Polecamy 🥰

Wierszyki paluszkowe 🥰 K. Huzar-Czub.
Ilustracje: J. Bartosik.
Moja córka najbardziej lubi tę część o surykatkach 🤩

Najładniejsza książka z zabawami językowymi i paluszkowymi, jaką kiedykolwiek widziałam. Świetnie, że to są nowe wierszyki, a nie odgrzewane kotlety.

Z pewnością znacie gry-smyraki dla maluchów "Tu sroczka kaszkę warzyła..." i "Idzie rak nieborak". To książka pełna tego typu zabaw. Nie znam dziecka, które by tego nie lubiło - a rodzic doceni urozmaicenie. Plus za śliczne ilustracje.

"Wierszyki paluszkowe" to kolejna cudowna pozycja od wydawnictwa Natuli-tym razem dla najmłodszych czytelników. Znajdziecie w niej 16 krótkich rymowanek o zwierząkach, które pokochają Wasze dzieci.
Do każdej z nich na dole strony jest mała instrukcja jak można bawić się z dzieckiem używając dłoni i palców- swoich i dziecka.
Muszę przyznać,że to bardzo pomysłowa i piękna pozycja! Pozwala dziecku i rodzicom być naprawdę blisko, nawiązywać relacje,a przy tym świetnie się bawić. Taka zabawa niewątpliwie wpłynie na rozwój małego czlowieka, urozmaici codzienne zabawy i pobudzi wyobraźnię.

Wierszyki są krótkie,proste,rymowane,pojawiają się wyrazy dźwiękonaśladowcze,także myślę,że to książeczka przy której możemy się bawić już z kilkumiesięcznymi dziećmi.
Oprawa twarda i miłe dla oka ilustracje,które nie wiem czemu,ale kojarzą mi się z książeczkami z dzieciństwa😉

Uważam,że to świetna alternatywa dla idzie "Idzie rak" i innych tego typu zabaw. Tutaj mamy cały wachlarz możliwości!

Muszę przyznać,że to bardzo pomysłowa i piękna...

• Dla dzieci
  • Biblioteczka Basi, Lidki i Hani