Boże Narodzenie z Manią i Tyniem

Okładka książki Boże Narodzenie z Manią i Tyniem Agnieszka Matz, Magdalena Młodnicka
Okładka książki Boże Narodzenie z Manią i Tyniem
2021-01-01
2021-01-01
14 min.
Boże Narodzenie Choinka

I zaczynamy jeden z najprzyjemniejszych miesięcy w roku. Wiadomo, że jak grudzień to świąteczne książki, więc nie wyobrażam sobie, żebyśmy pominęli książeczki dla dzieci.
Więc przedstawimy Wam świetną książkę, którą sobie czytamy i przeglądamy od kilku dni.
"Boże Narodzenie z Manią i Tyniem" to świąteczna, rodzinna i ciepła opowieść. Przedstawia bożonarodzeniowe zwyczaje, tradycje i przygotowania. Książka jest naprawdę porządnie wykonana, widać, że przemyślany jest każdy szczegół. A ruchome elementy, otwierane okienka, barwne strony zatrzymują malucha na dłużej. Bardzo lubię takie książki, które uczą, bawią i wspierają rozwój dziecka.
Mali czytelnicy będą świadkami jak Mania i Tynio zaglądają do pudełek z ozdobami, przygotowują potrawy, przyjmują w domu niespodziewanego gościa, rozpakowują prezenty i podziwiają szopkę bożonarodzeniową.
Myślę, że jest to idealny prezent np na Mikołaja dla dzieci 1+.

Boże Narodzenie z Manią i Tyniem. Świąteczna opowieść z ruchomymi elementami - okienkami, wysuwankami i kręciołkami. Dzięki nim, dzieci pobudzają swoją ciekawość i wyobraźnię. Doskonała już od pierwszego roku życia.
Mania i Tynio zastanawiają się, co to za święto. Następnie towarzyszą rodzicom w przygotowaniach, aby w końcu przekonać się na własnej skórze czym jest Boże Narodzenie. Opowiadaniu towarzyszy rodzinny, ciepły klimat. To pierwsza z trzech części świątecznych przygód tego rodzeństwa.
Ilustracje są piękne i szczegółowe. Przyciągają wzrok dzieci i dorosłych.
Książka pomoże w oczekiwaniu na ten magiczny czas świąt i podpowie czym w ogóle jest.

"Boże Narodzenie z Manią i Tyniem" to książka, którą można potraktować jako wprowadzenie do tematu świąt. Rodzice tłumaczą w niej dzieciom czym są święta i jakie wiążą się z nimi tradycje. W tej części jest nieco mniej czytania, więc będzie dobra już dla najmłodszych dzieci.

Książka wykonana została z grubego kartonu, a dodatkowo zawiera ruchome elementy - otwierane okienka, wyciągane strony czy "kręciołki".

Z pewnością zainteresuje dzieciaki!

Czym są Święta Bożego Narodzenia?
Dla większości z nas to magiczny czas spędzony w gronie najbliższych, przepełniony ciepłem, miłością i pozytywną atmosferę. To moment kiedy ludzie przestają się spieszyć, znajdują czas na małe przyjemności oraz stają się dla siebie życzliwsi.

A jak wyglądają święta z perspektywy dzieci?
Na ulicach i w domach pojawiają się kolorowe dekoracje, z głośników płynie świąteczna muzyka, a dorośli wpadają w szał przedświątecznych przygotowań na długo przed pierwszą gwiazdką. To chyba bardzo ważne święta skoro wymagają tak długich i intensywnych przygotowań.

Tytułowi bohaterowie książki "Boże Narodzenie z Manią i Tyniem" są podekscytowani i przejęci radosnymi przygotowaniami, do których zapraszają również czytelnika. Maluchy nie rozumieją skąd to całe świąteczne zamieszanie więc razem z nimi odkryjemy tajemniczą magię świąt.

W środku znajdziemy otwierane okienka, wysuwane elementy oraz obrotowe kółeczko, dzięki któremu mały czytelnik będzie mógł poczuć się jak Święty Mikołaj wręczając bohaterom wymarzone prezenty. Zajrzymy do spiżarnii, sprawdzimy co jest w kartonach, które tata przyniósł ze strychu, wypuścimy do domu niezapowiedzianego gościa. Poznamy bożonarodzeniowe tradycje oraz zwyczaje, a wszystko to w atmosferze wzajemnego szacunku, miłości oraz bliskość.

Książka wydana jest niezwykle starannie, z dużą dbałością o szczegóły, a ilość tekstu jest idealna dla 2-3 latka, który pomału zaczyna przekonywać się do coraz dłuższych treści.

A wy znacie już Manię i Tynia?

Czym są Święta Bożego Narodzenia?

A jak wyglądają święta z perspektywy dzieci?
Na ulicach i w domach pojawiają się kolorowe...

„Boże Narodzenie z Manią i Tyniem” to książeczka wprowadzająca dzieci w ciepły, świąteczny klimat. Mania i Tynio poznają świąteczne tradycje i wspólnie z rodziną przygotowują się do świąt.

Ruchome elementy zawarte w książkach budzą dziecięcą ciekawość i dostarczają masę zabawy.
Piękne ilustracje i łatwy w zrozumieniu tekst to kolejny plus tej opowieści.
U nas właśnie te książeczki są jednymi z ulubionych, po które sięgamy najczęściej.

Piękne ilustracje i łatwy w zrozumieniu tekst to kolejny plus tej opowieści.
U nas właśnie te...

Jeśli szukacie ksiazeczki, która łączy w sobie świąteczne elementy, piękną historię i ruchome elementy to zdecydowanie możecie rozważyć propozycje od wydawnictwa Jedność

Boże Narodzenie z Manią i Tyniem- Magdaleny Młodnickiej,

To książka która łączy w sobie wszystkie te elementy. Dodatkowo wykonana jest z twardek tektury, dzięki czemu nie uszkadza się tak szybko. Każda strona to prawie pół centymetra usztywnionego kartonu. A wszystko po to, aby książeczka mogła mieć masę otwieranych okienek, wysuwanych elementów, a także elementy do kręcenia. Samo korzystanie z tych elementów dostarczy dzieciom mnóstwa radości i zabawy. A to nie koniec, bo jak każda książka ta również, oprócz manualnych zalet posiada bajkę.
Piękna historia idealnie nadaje się na ten przedświąteczny czas. Autorka w książkę przemyca duża ilość informacji, oczywiście w formie bajki, co lepiej jest przyswajane przez dzieci, na temat świat Bożego Narodzenia. Dzieci mogą towarzyszyć bohaterom w ich świątecznych przygotowaniach i śledzić jakie czynności poprzedzają święta. Oczywiście pada moje ulubione swiateczne powiedzenie: Zostaw! To na święta 🤣

Jeśli chcecie sprawdzić waszym dzieciom przedświąteczny prezent, zapraszam do czytania o zabawy😍

Boże Narodzenie z Manią i Tyniem- Magdaleny Młodnickiej,

Święta zbliżają się wielkimi krokami i już z każdej strony czuć ich magię. Dzieci coraz częściej pytają i pomagają nam w przygotowaniach. Wybieranie ozdób na choinkę, tworzenie własnych dekoracji, czy pieczenie pierniczków wywołuje uśmiechy na małych buziach.

W taki właśnie ciepły i świąteczny klimat wprowadza nas książka

"Boże Narodzenie z Manią i Tyniem". Maluchy i przedszkolaki będą zachwycone. Rodzeństwo dowiaduje się czym są święta Bożego Narodzenia, pomaga w przygotowaniach i podjadaniu pierniczków ;) , by potem wspólnie z rodziną świętować ten niezwykły czas. A potem czeka ich jeszcze jedna niespodzianka - najprawdziwsza szopka bożonarodzeniowa.

Pełna ciepła i rodzinnej miłości książka wprowadza nastrój świąteczny. Dzieci stają się częścią przygotowań. Piękne wydanie, kartonowe strony sprawiają, że książka może być ciekawym pomysłem na prezent. I te ilustracje, które wypełniają wszystkie strony. Bardzo nam się podobają i czuć w nich magię świąt.

A teraz coś, co sprawia, że mały czytelnik nie będzie chciał się oderwać od lektury. W książce znajdziecie ruchome elementy, które zachęcają do zabawy i poznawania. Wysuwane strony, okienka i kółeczka do kręcenia sprawią dzieciom wiele radości.

Choć książeczka jest przeznaczona dla dzieci w wieku 3+, dwulatki też będą zachwycone.

W taki właśnie ciepły i świąteczny klimat wprowadza nas książka

"Boże Narodzenie z Manią i Tyniem". Maluchy i...

Przepięknie wydane świąteczne opowieści dla najmłodszych. Uwagę przyciągają już same okładki książek; doskonale zilustrowane z wytłoczonymi złotymi tytułami oraz grube kartonowe strony. Sprawia to, że czujemy od początku, że mamy do czynienia z książką wyjątkową. Wydanie jest naprawdę „solidne”, w sam raz do rączek małego czytelnika.

Mania i Tynio to rodzeństwo, maluchy, które z pomocą rodziny odkrywają czym jest Boże Narodzenie. Uczestniczą w przygotowaniach wieczerzy wigilijnej, dekorują choinkę, pomagają w pracach domowych.

W tomie drugim, cała rodzina udaje się na święta w polskie góry. Dzieci poznają przy tym tradycje świąteczne południowej Polski, idą na pasterkę, jadą kuligiem, bawią się w śniegu.

Książki zawierają ruchome elementy, okienka do otwierania, tarcze do przykręcania. Sprawi to maluchom nie lada frajdę. Na uwagę zasługują przepiękne ilustracje Agnieszki Matz, które cieszą oko i wspaniale wpisują się w świąteczny nastrój.

Opowieści są radosne, ciepłe i rodzinne - takie jakie powinny być święta.

Polecamy wszystkim maluszkom!

Mania i Tynio to rodzeństwo, maluchy,...

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

W zeszłym roku ta książka była naszym świątecznym hitem! Wiecie ile tu dobroci?

🎄okienka (no któż ich nie kocha?)
🎄Wysuwane strony (kolejna atrakcja, sprawdźmy razem co kryje się dalej, a może zawiesimy gwiazdkę na czubku choinki?)
🎄Kręciołki (a to dopiero zabawa! Dopasujemy prezenty, znajdźmy pierwsza gwiazdkę)

Każdy z tych elementów jest bardzo atrakcyjny dla małych (a nawet tych większych) rączek, natomiast mało która pozycja łączy je wszystkie razem.

Dodatkowo tekst jest bardzo przyjemny, Mania i Tynio (bohaterowie całej serii) dowiadują się czym są Święta Bożego Narodzenia. Dzieci razem z tatą dekorują dom, wspólnie z rodzicami przygotowują świąteczne potrawy, czekają na pierwszą gwiazdkę 🌟 aby zasiąść do wigilijnego stołu, przyjmują niezapowiedzianego gościa, otwierają prezenty i oglądają szopkę bożonarodzeniową.

Tekst jest prosty i przyjemny, z pewnością będziecie chcieli go czytać wielokrotnie. Na uwagę zasługują też bardzo grube kartonowe strony.

Chociaż wiek dedykowany to 3+ my książki używaliśmy już w roku ubiegłym, kiedy Synek miał 2 latka i wcale zbytnio nie ucierpiała 🙂

W zeszłym roku ta książka była naszym świątecznym hitem! Wiecie ile tu dobroci?

🎄okienka (no któż ich nie kocha?)

Każdy z tych elementów jest bardzo atrakcyjny dla małych (a...

Czas ma to do siebie, że płynie nieubłaganie.😊

Jak co roku wyczekujemy na pierwsze wiosenne znaki, malujemy pisanki. Czekamy na powrót wysokich temperatur, kąpiele słoneczne, wakacje.
A gdy za oknem dostrzegamy barwy jesieni a dni stają się chłodniejsze już zaczynamy planować mniej, lub bardziej rodzinne święta.

A Ty?
Czy już zaplanowałeś tegoroczne?☃️

Poznaj dwie wspaniałe świąteczne propozycje, które przyniosą Cię w zimowy klimat!

"Boże Narodzenie z Manią i Tyniem" oraz tegoroczna nowość, "Góralskie święta z Manią i Tyniem" to wspaniałe propozycje utrzymane w genialnym literackim tonie Magdaleny Młodnickiej wydane nakładem @jupijowydawnictwo.

Pierwsza z nich, "Boże Narodzenie (...)" prowadzi młodego czytelnika przez świąteczne zwyczaje, przygotowanie potraw i wspólną rodzinną atmosferę opartą na wzajemnym szacunku, cieple i pięknej wspierającej relacji.
Otwieraj razem z maluszkiem kolejne pudełka i uczestnicz w przygotowaniach! Odkryj, dlaczego tak ważna jest dziecięcą cierpliwość i wylosuj, przy pomocy szalonych kręciołków, kto jaki prezent znajdzie pod choinką! 😍

Tegoroczne wydanie stawia na Zakopane. "Góralskie święta (...)" to spełnienie marzeń również nie jednego z nas, dorosłych. W końcu kto w glebi serca nie wyobraża sobie Świąt przy gorącym kominku, w pobliżu ośnieżonych szczytów?
W dodatku w towarzystwie najbliższych?
Co można robić w górach?
Myślę, że niewątpliwie nikt tutaj nie będzie się nudził!
Możecie zaplanować wspólne zajęcia, poznać troszkę góralskich wyrażeń i tradycji a także wyjechać kolejką górską na Gubałówkę i dzięki fenomenalnym wysuwankom odkryć, które ze szczytów Tatrzanskich można z niej podziwiać!
A czym byłby wypad w te cudowne okolice, gdyby nie uczestniczyć w kuligu? 🤩

Spójrz sam do środka!
I poczuj magię świąt, dzięki wspaniałym ilustracjami Agnieszki Matz.
Złocenia, kontast, rozbudowane elementy...
To wszystko sprawia, że także w Twoim domu może pojawić się magia!
W naszym, już się na nią szykujemy, w towarzystwie najwspanialszych świątecznych wydań. ❤️

Czas ma to do siebie, że płynie nieubłaganie.😊

A Ty?