Wierszyki Świąteczne

Wydawnictwo Natuli
2022-10-26
2022-10-26
36 min.

Okładka książki Rodzinne rymowanki Katarzyna Huzar-Czub, Katarzyna Kossak, Michał Rusinek
Rodzinne rymow... Katarzyna Huzar-Czu...
Okładka książki Wierszyki logopedyczne Joanna Bartosik, Katarzyna Huzar-Czub
Wierszyki logo... Joanna Bartosik, Ka...

Pełne czułości, z doskonałym rytmem, wiersze świąteczne, które nawet mnie, która nie czuła dotąd tej świątecznej aury, dają poczucie, że jest to magiczny czas.

Przepis na książkożercę:
🧸bierzesz półrocznego człowieka (może być też starszy),
🧸dodajesz:
"Wierszyki paluszkowe" i/lub "Wierszyki bliskościowe" i/lub "Wierszyki na dobranoc" i/lub "Wierszyki logopedyczne" i/lub " Wierszyki świąteczne",
a wszystkie od Kasi Huzar-Czub i Joanny Bartosik, wydane przez ukochane Natuli - dzieci są ważne.
Efekty są zaskakujące, bo moja córka czyta je nawet nogami, biegnie do nich i zachwyca się ilustracjami tak, że zaczyna natychmiast gaworzyć.
Czytamy je od samych narodzin, a moja córcia ciągle chce je też zjeść, co jest dowodem na to, że to dobre książki 😉.
Jako rodzicielka mam za to wiele wierszyków, które sprawiają, że chętnie bawię się głosem, a nawet wymyślam melodię i je śpiewam (o zgrozo! z nimi dobrze to wychodzi).
💡Natuli mogłoby pomyśleć o zrobieniu albumu muzycznego.
🌜Moje ukochane to „Wierszyki ma dobranoc” - za pierwszym razem podczas ich czytania nawet się wzruszyłam.
🤗Zaletą wszystkich jest to, że stanowią one punkt wyjścia do tworzenia zabaw paluszkowych, tulenia się i głaskania. Nie ma nudy. Taką literaturę to ja rozumiem!
Jest to współpraca reklamowa z ukochanym wydawnictwem Natuli.

Przepis na książkożercę:
🧸bierzesz półrocznego człowieka (może być też starszy),
🧸dodajesz:

"Wierszyki świąteczne" od Wydawnictwa Natuli doskonale wprowadzają w świąteczny klimat. 🎄 Dorośli znajdą w nich najlepsze wspomnienia z dzieciństwa, a najmłodsi będą czerpać inspirację do zimowych aktywności. ❄

Rymowane, humorystyczne wierszyki dają radość i przemycają świąteczną magię w życie dziecka. 🌲 Co w nich znajdziecie? Pójście na sanki, lepienie bałwana, pieczenie pierniczków, pisanie listu do Świętego Mikołaja, ubieranie choinki, wypatrywanie pierwszej gwiazdki, tradycyjne świąteczne potrawy, wspólne kolędowanie i rozpakowywanie prezentów. 🎁 W tych krótkich wierszykach znalazła się cała świąteczna magia. Bardzo potrzebna zarówno dorosłym, jak i dzieciom. 🧡

Ilustracje Joanny Bartosik są utrzymane w stonowanej kolorystyce. Dominują przygaszone kolory. Książka w twardej okładce będzie Wam służyć przez lata. 👌

"Wierszyki świąteczne" to piętnaście rymowanek, które wprowadzą Was w świąteczny klimat. Wierszyki mogą stać się okazją do wypracowania własnych, rodzinnych rytuałów. 👪

Do serii sympatycznych wierszy dla dzieci od Natuli, Dzieci są ważne, dołączył nowy zbiorek – Wierszyki świąteczne. Autorka Kasia Huzar-Czub napisała piętnaście krótkich rymowanek, w których uchwyciła sposoby na spędzanie czasu zimowego oraz tego adwentowo-świątecznego.

Każdy z wierszy jest wesoły i pełen ciepła, u dorosłego czytelnika utwory przywołują wspomnienia, u moich dzieci aktualnie wywołują tęsknotę za śniegiem i białą zimą. W pierwszej połowie książki można poczytać np. o zjeżdżaniu na sankach, piciu gorącego kakao, czytaniu świątecznych książek, pisaniu listu do Mikołaja czy ubieraniu choinki. Druga połowa opisuje czekanie na pierwszą gwiazdkę, rodzinną wieczerzę wigilijną i otwieranie prezentów…

Bardzo trafne i prawdziwe są ostatnie wersy końcowego wiersza… Zachęcam, żebyście się sami przekonali jak brzmią…

Książka ma piękne ilustracje Joanny Bartosik, które przypadną do gustu i maluchom i tym starszym czytelnikom. Jest wydana w twardej oprawie oraz posiada matowe strony. Wszystkie wiersze są na jasnym tle, dlatego nie jest problemem czytanie nawet przy nocnej lampce.

Czytanie wierszy kształtuje dziecięcą koncentrację i pamięć oraz wpływa na rozwój mowy. Jest to także przyjemny sposób na spędzanie czasu, a wiersze o świętach to już wisienka na torcie!

Każde kolejne wydanie wyjątkowych wierszyków @natuli_dziecisawazne to prezentacja genialnych umiejętności @kasia_huzar_czub i ilustratorki @joabart

Dokładnie tak samo jest i tym razem, w przypadku publikacji "Wierszyków świątecznych ". 🌲✨️

Ach ten klimat!😊
Duet autorsko-ilustratorski po raz kolejny nie zawiódł i stworzył scenerię, która sięga korzeniami aż do naszej pamięci...

Bo kto z Was jako dziecko nie szalał do upadłego w zimowe dni pośród śnieżnej zawieruchy po to, aby rozgrzać się później najpyszniejszy kakaowym napojem?
Kto spędzał wieczory na śledzeniu kolejnych świątecznych wierszy i lektur umilajacych oczekiwanie przygotowania i prezenty?
Aż w końcu- kto z Was czekał na wszystkie kolejne tradycje i magiczne "odziewanie" choinki w najpiękniejszy możliwy błyszczący strój? 🤩

Pośród prostych, zrozumiałych dla dziecięcego odbiorcy wierszyków odkryjesz właśnie wszystko to, co radosnego zapamiętałeś ze swojego dzieciństwa.
To, co przynosi szczęście, uśmiech i gwarantuje piękne wspomnienia.

Spójrz sam do wewnątrz!
Który wierszyk najbardziej podoba się Tobie? ❤️
Ja definitywnie uwielbiam ten ostatni, pełen realizmu, nasączony rodzicielstwem w którym jest miejsce na bycie dzieckiem. 😊

Ach ten klimat!😊

Pamiętacie jakie książeczki dawniej czytali Wam rodzice?

Ta książka to z jednej strony spojrzenie dzieci na Święta za pomocą wierszyków, a z drugiej nawołanie wspomnień wśród rodziców.

Autorka przedstawia nam 15 krótkich wierszyków m.in o zabawach na śniegu, lepieniu bałwana, ubieranie choinki, pieczenie pierniczków czy wypatrywanie pierwszej gwiazdki.

Forma tychże wierszy jest krótka, za co je kocham. Mojego prawie dwulatka ciężko utrzymać w miejscu. Sprawdzają się właśnie takie krótkie i szybkie wierszyki. Jestem w stanie je doczytać, zanim nagle zmieni się strona 😂

Te krótkie powiastki są turbo urocze i przyjemne. Pokażmy naszym dzieciom, teraz przed Świętami, jak cudowna magia ich czeka ❤️

Pamiętacie jakie książeczki dawniej czytali Wam rodzice?

Forma tychże...

"Wierszyki świąteczne" dołączyły do serii wierszyków od wydawnictwa Natuli. Ta część umili nam oczekiwanie na święta ❤️

Jak zwykle wierszyki nie zawodzą, bo zarówno treść jak i ilustracje idealnie oddają ten magiczny czas. Rymowanki są krótkie,pięknie i zgrabnie napisane oraz wprowadzają nas w radosną atmosferę. Otulają swoim ciepłem i zawierają wszystko,co w zimowym czasie dorośli i dzieci lubią najbardziej- zjeżdżanie na sankach,lepienie bałwana,picie kakałka (cudowne słowo❤️),czytanie świątecznych książeczek,robienie pierniczków, ubieranie choinki,kolędy,czekanie na pierwszą gwiazdkę, pisanie listów do Mikołaja i wiele innych. Ilustracje wzbogacają wierszyki i pięknie grają treścią.

Właśnie takimi książkami lubię otaczać siebie i swoje dzieci w tym magicznym czasie. Przypomina mi się moje dzieciństwo, małe pragnienia,oczekiwania i wspomnienia,które i moje dzieci będą pamiętać bardzo długo...❤️

Cała seria wierszyków jest przez nas bardzo lubiana. Świąteczna część różni się od pozostałych jedynie tym, że nie są one typowo angażujące do interakcji. Za to są tak samo przyjemne.

W środku znajdziecie 15 utworów opisujących oczekiwania i przygotowania do Świąt. Jest jazda na sankach, lepienie bałwana czy pieczenie pierniczków, ale także pisanie listu do Mikołaja, oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę i rozlany na obrus barszcz.

Wierszyki są wesołe i na pewno umilą Wam czas oczekiwania.

Bardzo urzekła mnie tym razem okładka, jest bardzo klimatyczna.

Znacie już polską wersję świątecznego Hygge dla dzieciaków?

Ale się zagapiłam! W sklepach już od miesiąca świąteczny klimat a ja dopiero teraz przychodzę do Was z świąteczną propozycją czytelniczą. To pięknie wydana przez Natuli FB książka "Wierszyki świąteczne".

Całość opiera się na przyjemnościach zimowych. Każde dziecko lubi kiedy pada śnieg. Po szaleństwach na stoku i wesołej jeździe na sankach przyda się ogrzać. Najlepsze do tego jest smaczne kakao. A może później poczytać sobie w ciepełku książeczki? Coś wspaniałego. Oczywiście nie może zabraknąć wspólnego pieczenia ciasteczek. Takich pomysłów na spędzanie dobrego czasu jest wiele. A wszystko to opakowane jest w figlarne wierszyki.
Książeczka jest w przyjaznym, serdecznym tonie. Tekst połączony jest z uroczymi ilustracjami. Na których jeśli tylko się przyjrzysz dzieją się różne swawole J
I choć czasem się coś nie uda, bałwan się rozsypie, to nic - zawsze można zrobić nowego.
Bardzo podoba mi się poczucie humoru autorki. Myślę, że nie tylko wasze dzieci będą miały fan słuchając/czytając książkę ale również wy!
"To są USZKA.
Kurka siwa!
Czyjeś ucho w zupie pływa"

A wy co najbardziej lubicie w tym świątecznym czasie?

Znacie już polską wersję świątecznego Hygge dla dzieciaków?

• Dla dzieci:)
  • Biblioteczka J.