Wierszyki logopedyczne

Okładka książki Wierszyki logopedyczne Joanna Bartosik, Katarzyna Huzar-Czub
Okładka książki Wierszyki logopedyczne
Joanna BartosikKatarzyna Huzar-Czub Wydawnictwo: Wydawnictwo Natuli wierszyki, piosenki
48 str. 48 min.
wierszyki, piosenki
Wydawnictwo Natuli
2022-07-23
2022-07-23
48 min.
ćwiczenia językowe logopedia wierszyki warzywa owoce jedzenie

Okładka książki Dzień dobry, maluszku. O wartości codziennych przyzwyczajeń, które dają poczucie bezpieczeństwa Joanna Bartosik, Natalia Usenko
Dzień dobry, m... Joanna Bartosik, Na...
Okładka książki Moja siostra, mój brat Joanna Bartosik, Swędrowska Małgorzata
Moja siostra, ... Joanna Bartosik, Sw...
Okładka książki Moja babcia, mój dziadek Joanna Bartosik, Swędrowska Małgorzata
Moja babcia, m... Joanna Bartosik, Sw...

Okładka książki KAP, CAP, CHLAP i inne wierszyki logopedyczne Agnieszka Frączek, Artur Gulewicz
KAP, CAP, CHLA... Agnieszka Frączek,&...
Okładka książki 12 znaków Zodiaku Marcin Brykczyński, Ewa Poklewska-Koziełło
12 znaków Zodiaku Marcin Brykczyński,...
Okładka książki Cynamon i Trusia. Wierszyki o złości i radości Charlotte Ramel, Ulf Stark
Cynamon i Trus... Charlotte Ramel, Ul...
Okładka książki Przygody kropli wody Bohdan Butenko, Maria Terlikowska
Przygody kropl... Bohdan Butenko, Mar...
Okładka książki Historia zwierzaka z wieszaka Dorota Gellner, Beata Zdęba
Historia zwier... Dorota Gellner, Bea...

Jak wszystkie książki z serii - wspaniałe, a tutaj mamy także ćwiczenia artykulacyjne.

Przepis na książkożercę:
🧸bierzesz półrocznego człowieka (może być też starszy),
🧸dodajesz:
"Wierszyki paluszkowe" i/lub "Wierszyki bliskościowe" i/lub "Wierszyki na dobranoc" i/lub "Wierszyki logopedyczne" i/lub " Wierszyki świąteczne",
a wszystkie od Kasi Huzar-Czub i Joanny Bartosik, wydane przez ukochane Natuli - dzieci są ważne.
Efekty są zaskakujące, bo moja córka czyta je nawet nogami, biegnie do nich i zachwyca się ilustracjami tak, że zaczyna natychmiast gaworzyć.
Czytamy je od samych narodzin, a moja córcia ciągle chce je też zjeść, co jest dowodem na to, że to dobre książki 😉.
Jako rodzicielka mam za to wiele wierszyków, które sprawiają, że chętnie bawię się głosem, a nawet wymyślam melodię i je śpiewam (o zgrozo! z nimi dobrze to wychodzi).
💡Natuli mogłoby pomyśleć o zrobieniu albumu muzycznego.
🌜Moje ukochane to „Wierszyki ma dobranoc” - za pierwszym razem podczas ich czytania nawet się wzruszyłam.
🤗Zaletą wszystkich jest to, że stanowią one punkt wyjścia do tworzenia zabaw paluszkowych, tulenia się i głaskania. Nie ma nudy. Taką literaturę to ja rozumiem!
Jest to współpraca reklamowa z ukochanym wydawnictwem Natuli.

Przepis na książkożercę:
🧸bierzesz półrocznego człowieka (może być też starszy),
🧸dodajesz:
a wszystkie od Kasi Huzar-Czub i Joanny...

Jeden ziemniak? Śmiech na sali.
Ziemniak musi mieć Ziomaki!
Razem Raźniej, więc do domku
weź co najmniej tuzin ziomków.

Warzywno-owocowe wierszyki to krótkie, zabawne i niebanalne teksty. Poćwiczycie przy ich pomocy szeregi szumiące z jeżynami, a głoski miękkie z panią śliwką. Nie zabraknie też odrobiny klasyki, czyli rabarbaru Barbara do ćwiczeń najtrudniejszej głoski – r. A jednym z moich ulubieńców jest malina, która nie poradzić sobie z gilem.

Autorka zadbała też o to, by w książce znalazły się wskazówki dla rodzica na temat odpowiedniej artykulacji poszczególnych głosek – ułożenia języka czy ust. Są w niej także propozycje prostych zabaw i sugestie, kiedy warto udać się z dzieckiem na konsultacje do specjalisty – logopedy.

No i wisienka na torcie, to oczywiście ilustracje Joanny Bartosik. ❤

Jeden ziemniak? Śmiech na sali.
Ziemniak musi mieć Ziomaki!
Razem Raźniej, więc do domku
weź co najmniej tuzin ziomków.

Można z humorem i na luzie ćwiczyć buzię? Można, np. „Wierszykami logopedycznymi” napisanymi przez Kasię Huzar-Czub. Książka to zbiór 15 wierszy naszpikowanych wyrazami prowokującymi do ćwiczeń głosek, które mogą sprawiać dzieciakom trudność....

Nie od dziś wiadomo, że najlepsza forma nauki to nauka przez zabawę. Nie inaczej jest w przypadku ćwiczeń logopedycznych i tutaj mam dla Was polecajke fantastycznej książki dla najmłodszych czytelników. Autorka zadbała o to aby
cudowne wierszyki przez zabawę wspierały rozwój językowy dzieci.

Proste, melodyjne, zabawne rymowanki warzywno-owocowe wzbogacone pięknymi ilustracjami są świetną okazją do ćwiczenia głosek, z którymi mogą borykać się dzieci. Co ważne tekst wierszyków jest prosty i łatwy do zapamiętania. A najfajniejsze jest to, że można uczyć się i ćwiczyć z rodzicami bez wychodzenia z domu.

Książkę z pewnością można zaliczyć do książek aktywnościowych, aktywizujących, rozbudzających wyobraźnię i wspomajajacych prawidłowy rozwój małego człowieka. Na końcu książki znajduje się mały bonus od Autorki, proste ćwiczenia, które pomogą wyćwiczyć artykulacji danej głoski,opisane w sposób zrozumiały, bez zwrotów naukowych ciężkich do zrozumienia.

Książka pięknie wydana, z całą pewnością będzie ładnie prezentować się w domowej biblioteczce. Nauka przez zabawę - jestem na tak. Polecam!

cudowne wierszyki przez zabawę wspierały rozwój językowy dzieci.

Proste, melodyjne, zabawne rymowanki warzywno-owocowe wzbogacone pięknymi...

Do tej pory ukazały się "Wierszyki paluszkowe","Wierszyki na dobranoc" i "Wierszyki bliskościowe". My poznaliśmy całą serię i kazda z tych pozycji zachwyca ilustracjami,pomysłowością i treścią.

"Wierszyki logopedyczne" wspomagają rozwoj mowy u dzieci i pomogą rodzicom w przyjemny i zabawny sposób ćwiczyć problematyczne głoski. Każda strona to inne warzywo lub owoc i tak R możemy ćwiczyć z "Barbarą Rabar", K z "Kiwi",Ś z "Wiśnią" czy "Śliwką" i kilka innych. Wierszyki są krótkie,a treść naprawdę zabawna i urocza! Chłopaki zaśmiewają się przy nich w głos 😁
Naszym faworytem jest właśnie "Barbara Rabarbar"- cudowna gra słów i poziom humoru. To właśnie lubię w książeczkach dla dzieci od @natuli_dziecisawazne -treść jest naprawdę przemyślana i wyważona,a ilustracje wszystko dopełniają i angażują dziecko.

Wierszyki mogą nie tylko służyć do ćwiczeń,ale po prostu do czytania i świetnej zabawy rodzica z dzieckiem.
Na końcu znajdziemy wskazówki dotyczące poszczególnych głosek,co może niepokoić i jak ćwiczyć. I co najwazniejsze podkreślona jest informacja,że wierszyki i zabawy nie zastąpią wizyty u specjalisty i profesjonalnej porady.

Polecamy całą serię,która urzeka ciepłem,świetnymi wierszykami z porządnymi rymami,szatą graficzną miłą dla oka i możliwością bycia z dzieckiem tu i teraz ❤️

Okładka: twarda
Liczba stron: 36
Wiek: jeśli chodzi o samo wydanie i wierszyki to nawet 0+. Jeśli chodzi o kwestie logopedyczne to 2/3+.

Pamiętacie urocze "Wierszyki na Dobranoc"? Wydawnictwo @natuli_dziecisawazne ma w swojej ofercie także "Wierszyki Logopedyczne" Są one przepięknie zilustrowane, krótkie i zabawne, dzieci słuchają ich z przyjemnością.

Rymowane, proste, wesołe wierszyki jakie znajdziecie w tej książeczce zachęca dziecko do powtarzania, dzięki temu mogą stać się doskonałą zabawą logopedyczną.

Bohaterami wierszyków są różne owoce i warzywa, które mają swoje sposoby na wymawianie różnych "trudnych" głosek. Z rabarbarem poćwiczycie "r" Z maliną "l". Jesteście ciekawi jaką głoskę można ćwiczyć z marchewką albo z ziemniakiem?

Na końcu książki znajdziecie ciekawe pomysły na logopedyczne ćwiczenia ale także wskazówki co może budzić niepokój i kiedy zgłosić się do logopedy.

To bardzo mądra, a w dodatku zabawna i pięknie wydana książeczka. Polecamy z całego ❤️

Wierszyki logopedyczne towarzyszyły nam w podróży i śmiało mogę je wam polecić. Krótkie, zabawne wierszyki i piękne ilustracje. Do tego na końcu kilka wskazówek, dzięki którym sprawdzicie czego można oczekiwać od dziecka w danym wieku - jeśli chodzi o mowę.

WIERSZYKI LOGOPEDYCZNE - to HIT!

Książka napisana przez Katarzynę Huzar - Czub, zilustrowana przez Joannę Bartosik - to zbiór króciutkich rymowanek. W książce znajdziecie wierszyki o tematyce owocowo - warzywnej. Są one cudowne, przekonajcie się sami!

Niewątpliwym atutem tych wierszyków jest wspieranie rozwoju małego dziecka, w tym oczywiście rozwoju mowy - a wszystko to w ramach nauki przez zabawę!

Książka zawiera również cenne wskazówki dla rodziców/opiekunów, dotyczące kwestii logopedycznych. Znajdują się tam sposoby na konkretne głoski - opis (dotyczący położenia języka, ułożenia ust itp.),informacja na co zwrócić uwagę i kiedy udać się do logopedy, a także propozycja zabawy. Wskazówki zostały napisane w bardzo przystępny sposób. Nie znajdziecie tam specjalistycznych zwrotów, ciężkich do zrozumienia.

Aktywne czytanie wierszyków z dzieckiem, można śmiało połączyć z innymi aktywnościami. Wierszyki związane są z owocami i warzywami, w związku tym warto:
- zrobić degustację (wcześniej można stworzyć obrazkową listę i wybrać się na wspólne zakupy),
- pobawić się w sklep (jednocześnie utrwalając przeliczanie na konkretach),
- stworzyć spektakl teatralny - bardzo Was do tego zachęcam!

Tekst wierszyków jest zwięzły, prosty, łatwy do zapamiętania - idealnie dostosowany do małych dzieci.

Osobiście nigdy wielką fanką wierszów nie byłam, chociaż w podstawówce wygrywałam wszystkie konkursy recytatorskie - natomiast te wierszyki skradły moje serce, są niezwykłe!

Moja córka jest nimi zachwycona, a jej ulubiony wierszyk - to ten o pomidorku i sweterku w straszny wzorek!

@kasia_huzar_czub "umie w wierszyki" - robi to naprawdę dobrze!

@natuli_dziecisawazne
@joabart

WIERSZYKI LOGOPEDYCZNE - to HIT!

To niepozorna książeczka z oryginalnymi wierszykami o tematyce owocowo-warzywnej. Nie dajcie się zwieść, te wierszyki wcale nie jest tak łatwo przeczytać. W tytule pojawia się słowo "logopedyczne" dlatego w niektórych momentach nasz język musi się troszkę nagimnastykować.

Na końcu znajdziecie proste ćwiczenia, które możecie wykonywać w domu z dzieckiem w celu wyćwiczenia artykulacji danej głoski.

Oczywiście najważniejsza jest wizyta u specjalisty tj. logopedy lub neurologopedy, jednak ta książka to ciekawy dodatek do tego typu zajęć
@mamcia_tomusio_lilusiowa

Mi się one spodobały dlatego, że wspierają ćwiczenie trudnych dla dzieci głosek. Nikosiowi się spodobały dlatego, że są po prostu bardzo przyjemne. Bohaterami wierszyków są owoce i warzywa co dodatkowo może oswajać dzieci, które mają problemy z ich jedzeniem. Zobaczycie tutaj również bardzo ładne, kolorowe i wesołe ilustracje, a na końcu wskazówki dla rodzica jak można samodzielnie z dzieckiem ćwiczyć poszczególne głoski.

Z chęcią poznamy resztę serii!

• Dla dzieci
  • Literatura dziecięca
  • Alms
  • Teoś i Lusia
  • Przeczytane Antkowi
  • Kupić

Dodaj cytat z książki Wierszyki logopedyczne