Dla mnie

2022-05-25
2022-05-25
32 min.
Katarzyna Huzar-Czub
tata ojciec dziecko dzieńojca emocje miłość rodzina czułość

Okładka książki Przyjaciele Benji Davies, Linda Sarah
Przyjaciele Benji Davies, Linda...
Okładka książki Roślinkowa książka Alicja Krzanik, Anna Salamon
Roślinkowa ksi... Alicja Krzanik, Ann...
Okładka książki Superrobak Julia Donaldson, Axel Scheffler
Superrobak Julia Donaldson, Ax...

Zdarza się, że w ogromnym świecie książek dla dzieci, w nasze ręce trafiają pozycje, o których zapominamy wkrótce po przeczytaniu. Na szczęście są też i takie, które odkrywamy i zapadają nam tak głęboko w pamięć, że sięgamy po nie bardzo często.
I dzisiaj przedstawiam wam właśnie jedną z takich książek dla najmłodszych, którą wydało @wydawnictwo_dwukropek.

"Dla mnie" książka Zacka Busha, która w przecudowny sposób celebruje bezwarunkową więź między ojcem a dzieckiem. To opowieść o wszystkich wzruszających chwilach, które łączą tych obojga.
Słowa zawarte w książce wyraźnie pokazują, że serce ojca zostało oddane dziecku, od chwili gdy po raz pierwszy spojrzał na maluszka.

W jego działaniach jest łagodność, kiedy po raz pierwszy zmienia dziecku pieluszkę, po raz pierwszy słyszy jego śmiech czy pierwszy raz widzi jak dziecko chodzi. Z tym wszystkim kontrastuje masywna sylwetka ojca, jego krzaczasta broda oraz duża postura.

Czasami trudno jest odpowiednio przekazać emocje związane z widzeniem dziecka po raz pierwszy i obserwowaniem jak rośnie. Autor uchwycił to w bardzo prosty, ale mocny sposób, koncentrując się na czułych chwilach, która są w naszej pamięci na stałe nawet jak dziecko z nich wyrośnie.

Chociaż tą książkę można czytać o każdej porze dnia to kończy się ona, gdy tata czule wkłada swoje dziecko do łóżeczka, co czyni ją idealną opowieścią na dobranoc.

Piękne ilustracje, które dzięki prostemu tłu i powtarzającej się kolorystyce postaci, pozwalają bardzo dobrze skupić się dziecku na głównych bohaterach.

Polecamy bardzo. Ta książka jest naprawdę wyjątkowa. Niech znajdzie się w każdej wspólnej biblioteczce dziecka i taty.

"Dla mnie"...

Wspaniała!
Choć rozmiarowo niewielka to właśnie taka jest piękna, gdyż najważniejsze uczucia są w niej zawarte. Można się wzruszyć przemierzając kolejne strony. Świetny prezent dla ojca maluszka

Wspaniała!

Pojawienie się w domu maluszka to wyjątkowy okres w życiu rodziców.
Zmieniamy się, przeobrażamy i staramy, aby być lepszymi.
A przy tym łapiemy każdy najkrótszy moment i cieszymy się tym, co jest nam podarowane przez życie. ❤️

Tak po krótce opisany jest ulotny moment rodzicielstwa w książce " Dla Mnie", wydanej przez @wydawnictwodwukropek, autorstwa Zack'a Bush'a i genialnego przekładu @kasia_huzar_czub .

Gdy pojawia się w domy dziecko zmienia się cały nasz świat.🌏
To co znaliśmy przestaje mieć znaczenie.
Świat zwalnia i pozwala cieszyć się malutkimi rączkami, paluszkami, bezzębnym uśmiechem.
Dbamy.
Towarzyszymy.
Podążamy.
Każda chwila to tylko ułamek czasu i łapiemy się jej kurczowo, bo mija w oka mgnieniu.😇

Bohaterami książki jest maluszek i jego tata.
Książka bazuje na podkreśleniu różnic między nimi i nakreśleniem tego małego i wielkiego świata.
Obserwujemy codzienne rytuały tej dwójki i towarzyszymy we wspólnym odkrywaniu świata.
Czytamy z miłością i czułością, równą tej którą obserwujemy na kartach książki.

Opowieść jest wzruszajaca i głęboka, pełna miarowego rytmu i rymów, które dodają jej urokliwego charakteru.
Czytając oddalamy się od codziennych trudów i skupiamy się na maleńkim cudzie, ukrytym w naszych ramionach...
W końcu tak wiele jest dzieci na świecie, a dla nas tym najważniejszym jest właśnie nasze. 🤍

Czy nie tak powinno wyglądać rodzicielstwo?
Czy nie tak powinien uczestniczyć w tym wielkim zadaniu tata?

Jestem oczarowana .
Uwielbiam taka literaturę.
I darzę ogromną sympatią, niezmiennie, książki, ktore wskazują zaangażowanie taty w życie i rozwój.

Pojawienie się w domu maluszka to wyjątkowy okres w życiu rodziców.
Zmieniamy się, przeobrażamy i staramy, aby być lepszymi.

Piękna książeczka o miłości taty do dziecka 😍 Pokazuje miłość na każdym etapie życia maluszka i podkreśla, że ze wszystkich dzieci na świeci najbardziej wyjątkowe jest jedno dziecko- dziecko taty!
Urocza książka, a ilustracje dużego taty i małego dziecka potęgują tylko tą opisywaną miłość ❤️

Uwielbiam książki o miłości rodzicielskiej, bez nadęcia, przejaskrawienia, lecz z cichym zachwytem, wewnętrznym szczęściem, patrzeniem kochanymi oczami na dziecko, które zmienia się każdego dnia. Taka jest dla mnie książka Zacka Busha „Dla mnie” z uroczymi ilustracjami Gregoria De Lauretisa od @dwukropek w doskonałym przekładzie Kasi Huzar-czub.

Książka pisana jest wierszem, i opowiada o zachwycie ojca nad synem, który jest jego największym skarbem. Co jakiś czas w książce przewija się refren „Choć dzieci przeróżnych jest mnóstwo na świecie, mam to, które dla mnie jedyne jest przecież”. Ta książka to hołd złożony małemu dziecku, jego paluszkom, stopkom, jego poznawaniu świata, pierwszym krokom. Czułe ramiona ojca zawsze są gotowe, aby przytulić, pomóc i wspierać małego człowieka w jego wielkiej przygodzie. Dla rodzica to czas pełen wzruszeń, radości z pierwszego uśmiechu, wspólnej zabawy. Kontrast między wielkim tatą a małą istotką pokazuje, jak bardzo maluch jest zależny od rodzica, jak czuły jest tata, którego miłość jest ogromna jak on sam.

Książka jest cudowna, przeczytaliśmy ją z przyjemnością. Autor wychwycił najważniejsze momenty tacierzyństwa, chwile, które nosimy w pamięci przez długie lata. Dzieci szybko się zmieniają, z maluchów stają się nastolatkami. Ta książka przywołuje wspomnienia pierwszych wspólnych chwil, porusza najczulsze struny rodzicielskich serc.

Wiek czytelników: 3+
Liczba stron: 32

@wydawnictwo_dwukropek
@gregoriodesign
@booki_dzieci

Książka pisana jest...

"Choć dzieci przeróżnych jest mnóstwo na świecie, mam to, które dla mnie jedyne jest przecież"

Poznajcie przepiękną książkę, której każda strona zalewa nas falą ojcowskiej miłości.
Miłości od narodzin umacniającej się z każdym kolejnym dniem. Miłości szczerej, oddanej, na całe życie...

Takie właśnie uczucie zawładnęło świeżo upieczonym ojcem, który opowiada dumnie o swej najważniejszej życiowej roli.
Narodziny małego człowieka wywróciły jego życie do góry nogami, a serce urosło do niebotycznych rozmiarów, dając przestrzeń najpiękniejszym emocjom. Tata aktywnie uczestniczy w życiu swojej pociechy, angażując się we wszelkie czynności, zachwycając się przesłodką bródką, pierwszym krokiem, nowym słówkiem, buziakiem i kolejną nabytą umiejętnością. W każdym słowie daje się wyczuwać ich niesamowitą więź! Tatuś chętnie się bawi, czyta książki, karmi swoje maleństwo, usypia w silnych ramionach, zamienia się w superbohatera, przytula i całuje. Nie stroni od czułości i nie przerażają go też obowiązki, można śmiało rzec, że jest wymarzonym ojcem dla każdego dziecka.
Spodziewałam się po tej publikacji czegoś pięknego, ale nie sądziłam, że będzie ona aż tak ujmująca! Przy tej wyjątkowej książce łzy wzruszenia niespodziewanie wdzierają się do oczu, a serducho wypełnia się przyjemnym ciepłem.
Wspaniałą rymowaną treść z powtarzającym się co jakiś czas wersem czyta się z nieudawaną przyjemnością, a konstrukcja tej opowieści sprawia, że jest to również idealna książka przed snem. Ukoi, da poczucie bezpieczeństwa oraz otuli bezgraniczną miłością rodzica.

Cudowne w swej prostocie ilustracje w dość metaforyczny sposób ukazują, jak malutkie dziecko może zawrócić w głowie nawet największemu twardzielowi na ziemi. Ma to oczywiście pewne odzwierciedlenie w prawdziwym życiu, w końcu dziecko dla rodzica zawsze będzie małą bezbronną istotką, z kolei rodzic w oczach dziecka na zawsze będzie kimś "wielkim", przynajmniej tak to sobie wyobrażam w pięknym świecie, tak powinno być prawda? Ten kontrast totalnie do mnie przemawia!

Zdecydowanie najpiękniejsza książka dla każdego kochającego tatusia!

„Dla mnie” to hymn o miłości grany przez ojcowskie serce. Pełen czułości, bliskości i zachwytu. To opowieść o magii pierwszego spotkania, które odmienia świat i człowieka na lepsze. Zack Bush nie boi się mówić o głębokiej, prawdziwej, ojcowskiej miłości. Tkliwej i przepełnionej sentymentem oraz opiekuńczością, która nie odejmuje, ale dodaje męskości.

Rymowany tekst przełamujący stereotyp niezdolnego do głębszych emocji twardziela dopełniają niesamowicie kontrastowe ilustracje Gregoria De Lauretisa, który zestawiając ze sobą potężną postać ojca z drobniutkim dzieciątkiem wzmocnił ten niezwykle ważny przekaz.

To krótka i prosta książka, która ma niezwykłą moc rozmiękczania zarówno męskich, jak i damskich serc. Piękna w swej prostocie i autentyczności. Wspierająca dla współczesnych mężczyzn, którzy chcą po prostu być obecni w życiu swoich dzieci i móc zachwycać się każdą wspólnie spędzoną chwilą.

Dla mnie ta książka to must have dziecięcej biblioteczki, tej jej części, do której najczęściej zaglądają razem z tatą.

Rymowany tekst...

A mowa o “Dla mnie”. Opowiada ona o uczuciach taty do dziecka. Często mężczyźni nie są wylewni w swoich uczuciach, są bardziej skryci (albo ja tylko takich znam),a uczucia do dziecka są bardzo wyjątkowe.

Książka pokazuje jak w dużym facecie rodzi się miłość do małej istotki, która właśnie się urodziła.
Jak każdy moment z życia dziecka jest wyjątkowy i ważny dla taty.

Moim zdaniem ta książka jest ważna dla ojców jak i dzieci. Czasami dzieciom może wydawać się, że nikt się nimi nie interesuje, że ciągle coś jest ważniejszego. Wiadomo, że najważniejsze jest pokazywanie naszym zachowaniem, że są dla nas najważniejsi na świecie, ale warto też czytać tę książkę dziecku. I mówić mu, że dla nas jest tak samo wyjątkowe jak to dziecko w “Dla mnie”.

Książka dotarła do mnie chwile przed narodzinami Jasia i powiem Wam, że czytając ją poleciały mi łzy wzruszenia. Przypomniały mi się wszystkie wyjątkowe chwile z Antkiem, ale przy okazji cieszyłam się, że kolejny raz będę mogła je przeżyć z Jasiem.

Ale też czytając tę książkę miałam w głowie obraz mojego męża z Antkiem. Mój mąż do małych nie należy, do okazujących uczuć też nie. Ale gdy widzę, jak bawi się z Antkiem, jak jadą razem na rower, teraz jak patrzy na Jasia. I wiem, jak dzieci są dla niego bardzo ważne, chociaż nie powie tego wprost.

Dla mnie ta książka jest bardzo wyjątkowa i moim zdaniem powinna się znaleźć w biblioteczce każdego dziecka i taty.

Jak każdy moment z życia dziecka jest wyjątkowy i ważny dla taty....

Historia Taty, postawnego, dorosłego mężczyzny i jego maleńkiego dziecka, wzruszy niejednego czytelnika.
Poznajemy ją w szczególnym momencie, bo w chwili narodzin. Już wtedy nowo narodzone niemowlę jest dla naszego bohatera najważniejsze. Na dalszych kartach tej uroczej książki Tata opowiada o najpiękniejszych momentach spędzonych ze swoim maleństwem. Mówi o pierwszym spotkaniu, wspólnych zabawach, pierwszych wypowiedzianych słowach, krokach, upadkach i spacerach. Nie wstydzi się tego, że czasem zakłada pelerynę, buduje pojazdy z kartonów, czyta na dobranoc, przytula, całuje i spędza długi czas na wspólnej zabawie. Jego słowa pełne są miłości i czułości.
Celebruje bliskość ze swoim smykiem i to jest piękne przesłanie tej uroczej rymowanki.
Historia, która bawi i wzrusza, przywołując wspomnienia i własne doświadczenia z początków rodzicielstwa. Książka jest wspaniałe zilustrowana przez Gregorio De Laurentisa doskonale obrazuje siłę ojca, gotowego w każdej chwili chronić małe i kruche życie swego dziecka. Urzeka czytelnika już samą okładką, a dalej jest tylko lepiej. Takie książki kochamy najbardziej.

Jestem zachwycona, wzruszona i zauroczona. To chyba najpiękniejsza książka jaką czytałam, która pokazuje jak rodzi się i rośnie miłość ojca do dziecka.

„Dla mnie” to przepiękna, wzruszająca opowieść taty o jego uczuciach.

Opowiada w ciepły sposób, pełen bezkresnej miłości ojca do syna o tym ile dla niego znaczą wszystkie te małe, ważne momenty jak pierwsze kroki, posiłki czy buziaki na dobranoc. Podkreśla jak ważne jest dla niego bycie obok dziecka w radości i smutku. Zaznacza, że ta miłość jest i zawsze będzie i że jego dziecko jest dla niego najważniejsze na świecie ❤️

Książka napisana tekstem rymowanym z jednym powtarzającym się co jakiś czas wersem. Ilustracje w stonowanych kolorach, na białym tle idealnie dopełniają opowiadaną historię. Książka ma również świetny kwadratowy format, byłam zaskoczona, ponieważ spodziewałam się, że będzie większa.

„Dla mnie” to przepiękna, wzruszająca opowieść taty o jego uczuciach.

• Dla dzieci
  • Dziecięce