Wierszyki na dobranoc

Okładka książki Wierszyki na dobranoc Katarzyna Huzar-Czub
Okładka książki Wierszyki na dobranoc
Katarzyna Huzar-Czub Wydawnictwo: Wydawnictwo Natuli opowieści dla młodszych dzieci
36 str. 36 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Wydawnictwo Natuli
2022-03-15
2022-03-15
36 min.
wierszyki bliskość na dobranoc

Okładka książki Rodzinne rymowanki Katarzyna Huzar-Czub, Katarzyna Kossak, Michał Rusinek
Rodzinne rymow... Katarzyna Huzar-Czu...
Okładka książki Wierszyki logopedyczne Joanna Bartosik, Katarzyna Huzar-Czub
Wierszyki logo... Joanna Bartosik, Ka...

Okładka książki Ścisk i ciasnota Julia Donaldson, Axel Scheffler
Ścisk i ciasnota Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki LEOŚ SOSENKA obserwuje las Ewelina Oleksiak, Anna Paszkiewicz
LEOŚ SOSENKA o... Ewelina Oleksiak, A...
Okładka książki Czas na jogę. Zula i sprytna mucha Lauren Hoffmeier, Ela Śmietanka
Czas na jogę. ... Lauren Hoffmeier, E...

Przepis na książkożercę:
🧸bierzesz półrocznego człowieka (może być też starszy),
🧸dodajesz:
"Wierszyki paluszkowe" i/lub "Wierszyki bliskościowe" i/lub "Wierszyki na dobranoc" i/lub "Wierszyki logopedyczne" i/lub " Wierszyki świąteczne",
a wszystkie od Kasi Huzar-Czub i Joanny Bartosik, wydane przez ukochane Natuli - dzieci są ważne.
Efekty są zaskakujące, bo moja córka czyta je nawet nogami, biegnie do nich i zachwyca się ilustracjami tak, że zaczyna natychmiast gaworzyć.
Czytamy je od samych narodzin, a moja córcia ciągle chce je też zjeść, co jest dowodem na to, że to dobre książki 😉.
Jako rodzicielka mam za to wiele wierszyków, które sprawiają, że chętnie bawię się głosem, a nawet wymyślam melodię i je śpiewam (o zgrozo! z nimi dobrze to wychodzi).
💡Natuli mogłoby pomyśleć o zrobieniu albumu muzycznego.
🌜Moje ukochane to „Wierszyki ma dobranoc” - za pierwszym razem podczas ich czytania nawet się wzruszyłam.
🤗Zaletą wszystkich jest to, że stanowią one punkt wyjścia do tworzenia zabaw paluszkowych, tulenia się i głaskania. Nie ma nudy. Taką literaturę to ja rozumiem!
Jest to współpraca reklamowa z ukochanym wydawnictwem Natuli.

Przepis na książkożercę:
🧸bierzesz półrocznego człowieka (może być też starszy),
🧸dodajesz:
Efekty są zaskakujące, bo moja córka...

Szukacie jakiejś książki, która pomoże Waszym dzieciom zasnąć? 😴 Polecamy „Wierszyki na dobranoc” Katarzyny Huzar-Czub od Wydawnictwa Natuli. To wierszyki, które mogą pomóc wyciszyć się dzieciom przed snem oraz zaspokoić różne potrzeby emocjonalne w tym bliskość z rodzicami. Mogą także pomóc zbudować poczucie bezpieczeństwa i więź między dzieckiem a rodzicem.
Wierszyki są zilustrowane ilustracjami przedstawiającymi rodziców z dziećmi między innymi podczas zabawy. Książka zawiera także wskazówki zachęcające do wzmacniania interakcji. Wierszyki są krótkie i zgrabnie się rymują. Z pewnością będą ciekawą lekturą dla dziecka przed snem. ❤️ Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/04/wierszyki-na-dobranoc.html

Wierszyki są...

Nie wiem jak wy ale ja tam nie potrzebuję bajek na dobranoc. Ale dzieciaki uwielbiają posłuchać czegoś miłego przed snem. Najczęściej wybierają sprawdzone bajeczki, swoich ulubieńców a czasem sięgają po książki z biblioteki. Zawsze natomiast kiedy dostają nową książkę domagają jej się przez kilka kolejnych dni. I tak było z “Wierszykami na dobranoc”. Jako, że mamy już kilka książeczek z tej serii potraktowały ją jak kolejną część ulubionych rymowanek. Moja córka szaleje na punkcie ilustracji z całej kolekcji. Najpierw musiała bardzo szczegółowo je obejrzeć. Zgadzam się z nią. Są zabawne i przyjemne dla oka. Potem dopiero poprosiła o przeczytanie treści.

W małej książeczce mieści się kilkanaście uroczych i radosnych utworów. Są skupione na wieczornych przyjemnościach. Taki sposób na wieczorowe hygge. Jak wyciszyć swojego maluszka. Jak zrobić to w najbardziej czuły sposób. Jak sprawić by ten często trudny czas przed zaśnięciem był pełny radości i dobrych emocji? Zastosujcie jeden z pomysłów z książki np. zróbcie sobie namiocik z kocyka, pomasujcie małe stópki, pooddychajcie sobie głęboko z dzieckiem, posłuchajcie bicia serca....

Każdy wierszyk zawiera ilustracje pokazującą jak rodzic bawi się z dzieckiem, ale także wskazówki. Np. “dorosły delikatnie łaskocze, przytula i głaszcze dziecko”. Utwory zachęcają do bliskości i kontaktu. Wierszyki są krótkie i przyjemnie się rymują. Są ciekawe dla dziecka. Spodobają się dorosłym. Duża czcionka tekstu w miejscu jaśniejszej części obrazka pomoże w czytaniu nawet przy słabszym świetle. (takim wiecie, które ułatwia zasypianie 😊). Twarda oprawa i sztywne, mocne kartki będą bezpieczne nawet przy bardzo ekspresyjnych rączkach.

Może się wydawać, że utwory są dosyć proste. Jednak zawierają często trudniejsze wyrazy. Mają różny rytm oraz różne rodzaje rymów. A czasem ich nie mają. Kojarzy mi się to z taką spokojną rozmową. Czytanie na głos nie wiąże się z wygibasami językowymi (co czasem zdarza się w bajkach).

“- Kto po głowie mnie pogłaska?

- Ja! Mnie pozwól, jeśli łaska.”

Moje dzieciaki bardzo lubią wszystkie części, które mamy. “Wierszyki na dobranoc” są świetnym uzupełnieniem całości. Pozycja od razu wkupiła się w ich serca. Moje też, bo dzięki niej krok po kroku mogę zaprowadzić dzieci do senlandii 😉 Polecam.

Wyciszające, zbliżające, dające poczucie bliskości i miłości.

„Wierszyki na dobranoc” to zbiór 15 wierszyków o tematyce wieczornej, przygotowujące dziecko do spania. Poza wierszykiem jest dopisana interakcja rodzic - dziecko. Wiersze są krótkie i przyjemne w czytaniu. Ilustracje bardzo przyjemne, delikatne i bardzo dobrze odwzorowujące temat wierszyków.

Wyciszające, zbliżające, dające poczucie bliskości i miłości.

Ciepłe i otulające. W taki prostu sposób najlepiej opisałaby wierszyki zawarte w książeczce "Wierszyki na dobranoc” autorstwa Kasi Huzar-Czub.

Książeczka ma nie tylko wyjątkową treść, ale jest też pięknie wydana. Okładka utrzymana jest w przyjemnej kolorystyce i jest bardzo miła, wręcz aksamitna w dotyku.

Wierszyki są czułe, empatyczne, emanuje od nich magia spokoju i wyciszenia. Bardzo podoba mi się to, że napisane są trochę inaczej niż większość typowych wierszyków dla dzieci. Mają nietypowe zwroty, wyrażenia i rymy, rozbudowane słownictwo, są nowoczesne. W dalszym ciągu są to utwory dla dzieci, w których jednak autorce udało się uniknąć banału i infantylności, co moim zadaniem jest ogromnym plusem :)

Do każdego wierzyła dołączona jest mini inspiracja, która naprowadza na to, co można robić podczas czytania go z dzieckiem (głaskanie po plecach, obserwacja oddechu, ziewanie, masaż paluszków).

Bardzo się cieszę, że ta pozycja znalazła się w naszej biblioteczce. Razem z synkiem często sięgajmy po nią przed snem. Muszę przyznać, że działa 😉🌜⭐️

Wierszyki są czułe, empatyczne, emanuje od nich magia spokoju i...

Piękna oprawa graficzna, stonowane barwy, a jednak przyciągające wzrok. Rymowane wierszyki są przepełnione ciepłem, miłością, bliskością. Wiele z nich daje możliwość masażu lub głaskania dziecka. Wieczorne czytanie tej książeczki pozwala dziecku się wyciszyć i poczuć miłość opiekuna.

Dzień zbliża się ku końcowi, to dobry moment, by pokazać Wam "Wierszyki na Dobranoc" od @natuli_dziecisawazne

Jest to zbiór wierszy, które idealnie nadają się do wieczornego czytania. Są przepełnione ciepłem i spokojem i co najważniejsze zachęcają do wspólnych, wyciszających zabaw.

Masaż stópek, wsłuchiwanie się w rytm bicia serca, przytulasy i głaskanie to czynności, które mogą towarzyszyć wierszykom. Ich wykonywanie nie tylko pomaga dziecku w zasypianiu ale buduje także więź z rodzicem.

Książeczka jest pięknie zilustrowana obrazkami skąpanymi w pastelach. Przyjemna w dotyku okładka oraz swietnej jakości papier sprawiają, że czytając książkę mamy do czynienia z prawdziwą ucztą i dla oka i dla ducha.

"Wierszyki na dobranoc" od wydawnictwa Natuli, tak jak poprzednie części, są cudowne!
Zacznijmy od wygladu: twarda oprawa,piękne kolory,choć lekko stonowane by zbytnio nie rozpraszać uwagi dziecka. Raczej ciemne barwy,które bardzo mi się podobają i idealnie pasują do wierszyków.
Co do samych wierszyków: są krótkie,rymowane,czyta się gładko,nie ma żadnych zgrzytów, co zdarza się w wierszykach dla dzieci 🙈 Treść jest piękna,kojąca i zachęcająca rodzica i dziecko do bliskości. Przytulanki,masaż stópek,słuchanie bicia serca,głaskanie po pleckach... każdy wierszyk proponuje inną formę bliskości i bycia razem. Idealne do czytania przed spaniem i wspólnego zasypiania. I po prostu do bycia ze sobą 😉
Całość jest bardzo spójna, kojąca,wyciszająca i bardzo,bardzo przytulna ❤️

W serii ukazały się także "Wierszyki paluszkowe" i "Wierszyki bliskościowe". Cudowny pomysł na serię!

To jest tak piękna książka... Absolutny zachwyt. Cudownie zilustrowana (Joanna Bartosik przeszła samą siebie),wspaniale napisana (to poezja dla dzieci na wysokim poziomie),wzruszająca i buduje bliskość. Uwielbiam ten duet autorka + ilustratorka.

• Z na półce Celinki
  • Matysia
  • Biblioteczka Marysi
  • Lida do kupienia TERAZ
  • Literatura dziecięca
  • Kupić
  • Dziecięca biblioteczka

Dodaj cytat z książki Wierszyki na dobranoc