Zapomniana egzekucja, Natolin, listopad 1939

Bellona
2021-10-27
2021-10-27
Natolin egzekucja

Jeżeli chodzi o ocenę książki, to przyznam się że daje jej 5/10. Jest to moja pierwsza ocena jakiejkolwiek książki na tym portalu. Decyzja o jej ocenienie wynika z mieszanych odczuć które mi towarzyszyły po jej przeczytaniu. Na zakup tej pozycji zdecydowałem się wyłącznie na podstawie okładki i tytułu który wpisywał się w interesującą mnie tematykę. Przyznam się że jestem rozczarowany. Liczyłem na to że będzie ciekawsza książka. Moim głównym zarzutem wobec niej jest to , że temat i informacje których ona dotyczy jest na tyle mało że by je przedstawić w formie dłuższego eseju. Książka jest formą zbyt szeroką by przedstawić poruszany przez nią temat. Mam silne wrażenie że momentami jest ona sztucznie rozszerzana o niepotrzebne zdjęcia które poza nadawaniem jej objętości nie mają żadnego innego celu. Innym zarzutem jest to że sformułowanie ,, zapomniana" w tytule także jest wprowadzające w błąd. Po przeczytaniu tej pozycji jestem wstanie stwierdzić że co by nie mówić o opisywanej egzekucji, to właśnie nie to że została ona zapomniana. Autor sam przyznaje w niej że pamięć o tym tragicznym wydarzeniu istnieje zarówno w historiografii przedmiotu jak i w pamięci lokalnej. Na zakończenie dodam że nie kupiłbym jej ponownie, ponieważ uważam że jej cena jest nieadekwatna do oferowanej przez nią treści. Jedynym plusem o którym mógłby wspomnieć, jest przykuwająca wzrok okładka ale to raczej już zasługa wydawnictwa.

• E-Booki
  • Biblioteka