Niemiecki 365 na każdy dzień

Niemiecki 365 na każdy dzień
Preston Publishing
2020-12-21
2020-12-21

Bardzo dobra pozycja - choć schodzi mi dłużej niż rok z powodu braku czasu. Jednostki lekcyjne podzielone są po jedna/dwie strony na dzień, jednakże często pierwsze wprowadzenie tematu ze słownictwem, by je porządnie wpoić, czasem trzeba dwóch dni, zwłaszcza jesli jest go sporo ;)
Dopatrzyłem się w książce jednego lub dwóch małych błędów jak dotarłem do połowy, ale nie jest to nic co by mnie kompletnie sparaliżowało i nie byłoby do zweryfikowania.
Słownictwo i tematyka są bardzo na czasie.

Zadania zarówno bardzo łatwe, jak i trudniejsze, zwłaszcza słowotwórstwo - samouczek potrafi na zmianę prowadzić za rękę jak i rzucić na głębszą wodę.

Papier, z którego została wydrukowana pozycja niestety bardzo cienki, podejrzewam, że nie przetrwa próby czasu, ale w zamian pozycja jest do dorwania w przystępnej cenie w chwili, gdy to piszę (około 30 zł).

Ogólnie rzecz biorąc, jako osoba powracająca do języka niemieckiego, i która osiągnęła podczas edukacji poziom A2, jest to bardzo dobra pozycja, całkiem nieźle zbalansowana - jest doskonałym wstępem przed sięgnieciem po cięższe pozycje, takie jak repetytorium PWNu autorstwa Pana Bęzy lub po staromodne, ale dalej solidne pozycje pana A. Nikla z serii Uczymy się języków obcych wydawnictwa Wiedza Powszechna.

Bardzo polecam.

• JEZYKI OBCE