Okładka książki Szczęśliwa bez winy. Jak uwolnić się od poczucia winy i odnaleźć drogę do szczęścia Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Maciej BennewiczAnna Prelewicz Wydawnictwo: Sensus poradniki
poradniki
Sensus
2021-01-01
2021-01-01

Okładka książki Wolna i szczęśliwa .Jak wyzwolić się z toksycznego związku Jera Anna, Maciej Bennewicz
Wolna i szczęś... Jera Anna, Maciej B...
Okładka książki Silny bez krzywdy. Jak zbudować osobistą siłę bez krzywdzenia siebie i innych Jera Anna, Maciej Bennewicz
Silny bez krzy... Jera Anna, Maciej B...
Okładka książki 81 Tajemnic Maciej Bennewicz, Adam Sornek
81 Tajemnic Maciej Bennewicz, A...
Okładka książki Mentoring. Zestaw narzędzi Maciej Bennewicz, Anna Prelewicz
Mentoring. Zes... Maciej Bennewicz, A...

na pierwszy rzut oka książka wydaje się infantylna ale z czasem nabiera wartości

"Szczęśliwa bez winy" to fascynująca książka, która przenosi nas w świat krótkich historii, pełnych mocy i inspiracji. Autorzy, Ania i Maciej, prezentują nam zbiór koanów, które są metaforycznymi opowieściami, zawierającymi głębokie przesłania. Wraz z każdą historią, czytelnik ma szansę odkryć w sobie drogę do pełni życia, wolnej od winy i wstydu, a pełnej spokoju i szczęścia.

Jednym z najciekawszych elementów tej książki jest to, że opowieści w niej zawarte są niezwykle uniwersalne, dzięki czemu każdy czytelnik może odnaleźć w nich coś dla siebie. Każda historia może poruszać czułą strunę w naszym wnętrzu, przynosząc nam zarówno ból jak i inspirację. Autorzy doskonale rozumieją, że droga do szczęścia jest indywidualna dla każdego z nas, dlatego nie narzucają gotowych rozwiązań, ale raczej podsuwają nam klucze do odkrywania własnej ścieżki.

Ważnym aspektem tej książki są również wskazówki i podpowiedzi, które towarzyszą poszczególnym historiom. Dają nam one możliwość podążania za sugestiami autorów lub też interpretowania opowieści na swój własny sposób. Ta swoboda pozwala nam na kreatywne podejście do rozwoju osobistego i odkrywania nowych perspektyw.

"Szczęśliwa bez winy" to nie tylko lektura informująca, ale również inspirująca i angażująca. Czytając tę książkę, czuję się jak w towarzystwie mędrców, którzy poprzez swoje historie pomagają mi zrozumieć siebie i moje życie. To doskonały przewodnik dla tych, którzy szukają sposobów na uwolnienie się od poczucia winy i odnalezienie prawdziwego szczęścia.

Tak szybko jak ją przeczytałam, tak szybko o niej zapomniałam. Niestety ta książka w żaden sposób do mnie nie trafiła, ani nie przemówiła. Przeczytałam ją chyba tylko dla samego przeczytania. Może jej nie zrozumiałam, a może się w nią nie wczułam, ale niestety dla mnie pozycja nic nie wnosząca.

Czy wiecie co to jest koan? To obco brzmiące słowa oznacza metaforyczną historię, opowiadanie, z którego każdy może wynieść coś dla siebie. To właśnie na takich krótkich historiach opiera się książka "Szczęśliwa bez winy. Jak uwolnić się od poczucia winy i odnaleźć drogę do szczęścia".

Autorzy zwracają uwagę,że książkę tę można czytać zarówno wybiórczo, jak i "od deski do deski". Zalecany jest jednak ten drugi sposób, który wraz z prowadzeniem notatek i pełną refleksją nad koanami traktować można jak kurs rozwojowy.

Koany dotyczą sposobów na osiągnięcia szczęścia i harmonii, relacji między ludzkich , śmierci, przemijania, szeroko pojętej tak zwanej "potęgi teraźniejszości", sprzeczności dnia codziennego, naszych nawyków i zakorzenionych przekonań.

Niektóre z koanow zwracają się bezpośrednio do czytelnika, często za pomocą samych pytań. Bywają one zaskakujące, inspirujące ale też niewygodne, trudne. Po każdym krótkim opowiadaniu zawarta jest jego interpretacja oraz skłaniające do refleksji pytania do samodzielnej pracy.

Koncepcja koanów zaciekawiła mnie. Metaforyczne historie nie są mi obce jednak dotąd nie sądziłam,że mogą one zajmować osobne miejsce w psychologii i coachingu.
Muszę jednak przyznać,że książkę czytało mi się dosyć ciężko. Może nie trafiłam na odpowiedni dla siebie koan? A może ta "filozofia" po prostu nie jest dla mnie.

Odważysz się spojrzeć w lustro?

„Szczęśliwa bez winy” Anny Prelewicz i Macieja Bennewicza to ciekawa książka od wydawnictwa SENSUS. To ciekawy poradnik skomponowany wokół buddyjskiej praktyki zen. Pozwala wyzwolić się ze złych schematów i uwolnić umysł. Co trzeba zrobić? Posłuchać opowieści. Przyjemne i pożyteczne.

„Literatura, moi drodzy, to często klątwa bazyliszka, który nie może przeglądać się w lustrze, gdyż to, co zobaczy, przerazi go na śmierć.

Opowieści, które leczą
Koany to opowiastki o charakterze filozoficznym, które przepełnione są metaforami i symbolami. Z pozoru przedstawione historie wydają się proste, ale gdy zagłębimy się w ich sens, znajdziemy tam znacznie więcej sensu i przesłania. Każda opowieść jest inna i każdy czytelnik może ją zupełnie inaczej odczytywać. Twoim zadaniem jest wziąć z tej historii dokładnie tyle, ile potrzebujesz. Jak to działa? W trakcie czytania możesz poczuć bardziej intensywne emocje, jakby ktoś dotykał Twojej wrażliwej struny. To znak, że dany temat trzeba przepracować. Wszystko po to, by uwolnić się od winy i wstydu i wreszcie zacząć wieść spokojne i szczęśliwe życie.

„Tam są tylko literki, wyłącznie słowa, nic nie znaczą, jeśli nie nadasz im znaczenia”.

Daj się ponieść
Specyfiką koanów jest to, że należy je czytać bez krytyki i oceniania. Należy uwolnić swój umysł i spróbować wyjść poza utarte schematy – trzeba dać się ponieść, tylko wtedy ta praktyka okaże się przyjemna i skuteczna. Książka „Szczęśliwa bez winy” ciekawi, intryguje i pobudza do myślenia, a poszczególne koany są niezwykle ciekawe. Możesz się na przykład dowiedzieć, czy czarownice są czarujące i dlaczego ktoś, kto nigdy nie podróżował, zechciał zostać pochowany z widokiem na ocean. Po każdej historii jest też jej interpretacja oraz ćwiczenia do samodzielnego wykonania. Doskonała praca nad sobą i swoim umysłem.

„Literatura wciąż jest groźna dla zatwardziałych umysłów, dla konserwatywnych postaw, dla autorytarnych osobowości, gdyż prowokuje do zadawania niewygodnych pytań”.

Odważysz się spojrzeć w lustro?

„Literatura, moi drodzy, to często klątwa bazyliszka,...

Książkę warto raz przeczytać i drugi raz z nią pracować. Dużo wartościowych informacji, wiele koanów i ich interpretacje oraz pytania do nich zawarte sprawiają, że praca nad sobą jest dużo łatwiejsza. Niektóre koany Cię zaskoczą, niektóre rozczarują, poruszą do głębi, sprawia że będziesz się wzruszać albo płakać że Ciebie też to dotknęło, na pewno znajdziesz teks albo kilka tekstów, które sprawią że odnajdziesz dzięki nim wewnętrzną siłę i zrozumiesz, że zasługujesz na szczęście.
Według mnie książka 8/10
Polecam, na pewno sprezentuję ja kilku osobom.

„Szczęśliwa bez winy. Jak uwolnić się od poczucia winy i odnaleźć drogę do szczęścia” to pozycja obowiązkowa dla każdego z nas. Autorzy: Anna Prelewicz i Michał Bennewicz zaznaczają, że tę książkę można czytać wybiórczo jak i od początku do końca, lecz lepiej będzie jak przeczytamy ją za pomocą drugiego sposobu, wraz z robieniem sobie krótkich notatek. Krótkie historie- „koany” z których składa się ta książka to opowiadania z których możemy zaczerpnąć lekcję. Często w koanach (pod koniec) zauważymy zaskakujące pytania, które prowadzą do refleksji i pracy nad sobą. Jesteśmy zachęcani do tego aby skupić się na tym co jest teraz, oraz zaakceptowanie wszystkich trudności, bo życie toczy się dalej i może być jeszcze bardziej wspaniałe. Ponieśmy się „życiu”.

• 📑📑200<400 stron
  • 2021 GRUDZIEŃ
  • Książki Prawdziwe
  • Rozwój emocjonalny (psyche)
  • Samodzielne
  • Życie jednym słowem - Duch, Umysł, Ciało i wszystko wokół.

Maciej Bennewicz Szczęśliwa bez winy. Jak uwolnić się od poczucia winy i odnaleźć drogę do szczęścia Zobacz więcej