Gabriela

Przyjemna lektura pełna emocji, uczuć i rozterek miłosnych. Napisana prostym językiem, fajne dialogi, momentami można się pośmiać i wzruszyć. Gabrysia to młoda dziewczyna, o dobrym sercu, zauroczona bratem przyjaciółki. Rafał jest wziętym prawnikiem, gburowaty i zapatrzony w siebie. Czy połączy ich miłość? Zakończenie bardzo pozytywne, scena ,,zapomnienia" Rafała o Gabrysi była najlepsza. Polecam

Tytuł : "Gabriela"
Autorka : Weronika Karczewska-Kosmatka
Wydawnictwo : Ridero

Gabriela to młoda utelentowana muzycznie dziewczyna, która po śmierci babci musi stawić czoła problemą. Dostaje ona bowiem list z banku, że musi spłacić pożyczone pieniądze przez babcie albo straci mieszkanie.

Rafał to młody ambitny prawnik, który marzy o awansie. Lecz ma na niego małe szanse bo właściciel kancerari ceni sobie rodzinę i swoim zastępcą chce zrobić osobę z rodziną. Dlatego Rafał okłamuj swojego szefa, że od roku ma narzeczoną. Mężczyzna jest zraniony przez kobietę i nie chce już żadnego związku ponieważ kobieta, która kochał zdradziła go z jego kuzynem Karolem.

Gabriela nie wie skąd ma wziąść pieniądze na spłatę kredytu. A Rafał nie wie jak osiągnąć swój cel.

Przyjaciółka dziewczyny, a siostra Rafała wpada na pomysł by jego narzeczona została Gabi. On będzie miał dziewczynę, a ona pieniądze za spłatę.
Lecz Rafał wpada na inny pomysł. Postanawia wziąść ślub z dziewczyną i podpisać z nią umowę.

Chodź Gabriela jest zakochana w Rafale od młodzieńczych lat. Zgadza się na pomysł mężczyzny. Myśląc, że da rady wyłączyć uczucia.

"Rafał pod­biegł do niej, chwy­cił w swoje duże, mę­skie dło­nie i po­pchnął na naj­bliż­szą ścia­nę. Gabi była tak oszo­ło­mio­na, że nie wie­dzia­ła co się dzie­je. Męż­czy­zna przez chwi­lę wpa­try­wał się za­chłan­nie w jej piwne oczy, po czym przy­bli­żył swoje usta i zło­żył go­rą­cy po­ca­łu­nek na war­gach swo­jej żony."

Rafałowi też od dawna podoba się przyjaciółka siostry, ale nie chce on sam przed sobą się do tego przyznać.

Czy miłość wygra? Czy może każdy osiągnie swój cel i pójdzie w swoją stronę?

Książkę czyta się bardzo szybko. Jest ona bardzo przyjemną lekturą o dwujce młodych ludzi, która nie chce się przyznać, że jest w sobie zakochana. Wszystko komplikuje to, że są małżeństwem. Myślę, że wrócę jeszcze do tej książki.
Jeśli jesteś ciekaw historii Gabrieli i Rafała polecam sięgnąć po książkę.

Tytuł : "Gabriela"
Autorka : Weronika Karczewska-Kosmatka
Wydawnictwo : Ridero

Rafał to młody ambitny prawnik, który marzy o awansie. Lecz ma na niego małe...

Zapraszam wszystkich fanów powieści obyczajowych, także romansów, na recenzję książki pt. "Gabriela" autorstwa @wzkarczewska.

Lubicie czytać książki o przyjaźni, strachu przed prawdziwymi uczuciami, walce, a na końcu wielkiej miłości?

Za egzemplarz dziękuję autorce @wzkarczewska

Po przeczytaniu "Pechowej dziewczyny" wiedziałam, że zostałam fanką Pani @wzkarczewska, dlatego czekałam na kolejną książkę autorki, której doskonały styl pisania podziwiam, gdy pojawiła się możliwość zrecenzowania lektury pt. "Gabriela" po prostu wiedziałam, że muszę ją przeczytać 😉.

/"Gabrysia słyszała każde jego słowo. Płakała, a jej łzy wsiąkały w puszystą poduszkę. Z emocji szybko zasnęła. Ale ten sen nie był uzdrawiający. W jej głowie odtwarzały się wszystkie wydarzenia, jej myśli krążyły wokół jedynego mężczyzny, którego kochała, a który potrafi tak dotkliwie ranić"/
/"To była kolejna Wigilia, którą spędzali w domu Aleksandrowiczów. Bardzo wyjątkowa Wigilia. Nie tylko ze względu na dziecko, które już niedługo miało przyjść na świat. To były drugie święta, które spędzali razem, jako małżeństwo. Gabriela była szczęśliwa, mimo wielu niedomówień i źle dobranych charakterów, los się do nich uśmiechnął. Może nie byli wzorową parą, ale bardzo starali się, by ich związek przetrwał kolejne lata"/

Autorka wprowadza swoich czytelników prologiem poprzedzającym wydarzenia, które miały miejsce 5 lat temu. Poznajemy głównego bohatera Rafała, który został zdradzony przez swoją dziewczynę Sarę ze swoim kuzynem... Od tego czasu zmienił diametralnie swoje podejście do kobiet a także swojej rodziny...

Dziś przystojny, o czekoladowych oczach i kruczoczarnych włosach 32 - letni Rafał Aleksandrowicz jest prawnikiem, który pnie się po szczeblach kariery zawodowej. By móc zostać wspólnikiem w kancelarii potrzebuje "żony idealnej". Jednak po zdradzie swojej byłej dziewczyny nie umie zaufać żadnej kobiecie, a te, które spotyka traktuje dość obcesowo, jako przygodę na jedną noc. Jego siostra Blanka ma pewien plan dla brata, który miałby pomóc w trudnej sytuacji jej przyjaciółki Gabi.

Gabriela Jabłonowska jest młodą, o ładnej buzi z jasną cerą, o piwnych dzikich oczach, skromną, delikatną oraz nieco szaloną dziewczyną. Ojca nie znała, a jej mama umarła zaraz po porodzie - wychowali ją dziadkowie. Jej najbliższą przyjaciółką jest siostra Rafała, w którym Gabi jest zakochana od liceum. Pracuje jako kelnerka oraz dorabia sobie ucząc dzieci gry na instrumentach, oprócz tego śpiewa w zespole. Jej pasją jest muzyka... Kiedy umiera jej ukochana babcia dziewczyna zostaje sama i kompletnie się załamuje. W trudnym momencie wspiera ją niezawodna i oddana Blanka oraz jej rodzice. Pewnego dnia w skrzynce na listy znajduje list z banku, z którego wynika, że jej babcia zaciągnęła kredyt... Dziewczyna wie, że musi spłacić dług w przeciwnym razie straci mieszkanie po zmarłej babci. Blanka, ma jednak pewien plan pomocy dla przyjaciółki...

Gabriela potrzebuje pieniędzy a Rafał "żony idealnej". Wchodzą, więc w pewien układ, który odmieni ich życie na zawsze. Z pozoru jest prosty. Zawierają umowę na rok:, że Gabi będzie jego żoną i ona pomoże mu zostać wspólnikiem w kancelarii, on zaś w zamian za to, da jej pieniądze na spłatę kredytu. Jednak nie przewidzieli, że nie zawsze serce i rozum idą w parze.

Co zawiera umowa, którą podpisała Gabi? Czy Rafał boi się swoich uczuć do Gabrieli? Czy ich "małżeństwo" okaże się rzeczywistością, czy tylko"fikcją oraz kontraktem" tylko na rok, a może stanie się nieoczekiwaną prawdą na dłużej? Czym i jak bardzo ją zrani? Czy Gabrysia mu wybaczy? Czy mają szansę na "prawdziwą miłość" oraz happy end? Odpowiedzi zawarte są w lekturze 😉❤️.

Fabuła lektury jest fantastyczna, w niektórych momentach z dużym humorem napisana przez autorkę @wzkarczewska. Bohaterowie są stworzeni z rozmachem, a całości powieści towarzyszą ich doskonałe charaktery. Czytając książkę "Gabriela" mogłam doświadczyć wielu emocji przez śmiech aż po łzy wzruszenia w oczach, które autorka @wzkarczewska potrafi i wie jak je wywołać u czytelników i poruszyć ich serca. Osobiście bardzo polubiłam głównych bohaterów i im kibicowałam do końca. Z każdą kolejną kartką książki zżywałam się z nimi coraz bardziej emocjonalnie. Bardzo mi się podobała kreacja bohaterów książki, a najbardziej uroczej, o dobrym sercu i pyskatej Gabi. Także Rafała, który na początku "całej farsy małżeństwa" z Gabi był do niej bardzo chamski, arogancki, zaborczy, zimny i bardzo źle ją traktował. Bał się swoich uczuć do niej, bo był po przejściach. W pewnym momencie miałam ochotę mu powiedzieć co Ty robisz stary! Zacznij traktować Gabrysię z szacunkiem🤣. Do drugiej połowy lektury trwa między nimi przepychanka słowna i robienie sobie na złość. Później następuje zupełna przemiana bohatera, który w końcu zaczyna rozumieć siłę swoich uczuć do Gabrieli i postanawia być czułym, kochanym mężem, walczyć o ich uczucie i małżeństwo, aby było prawdziwe. Niezmiernie polubiłam postać Blanki, która zawsze wspierała Gabrielę oraz potrafiła wstrząsnąć Rafałem kiedy trzeba było. Sceny erotyczne pomiędzy bohaterami są nieprzesadzone i dodają książce pazura. Na końcu mamy happy end, który jest bardzo wzruszający. Lektura ukazuje nam świat zdrady, pełen bólu, lęku, przyjaźni, pewnego rodzaju kontrastu społecznego między głównymi bohaterami, siostrzanej miłości, w końcu prawdziwych uczuć, miłości. Daje także nadzieję, że w prawdziwym uczuciu można wszystko wybaczyć, tylko trzeba ze sobą szczerze i otwarcie rozmawiać 😉. Autorce Pani @wzkarczewska gratuluję stworzenia tak znakomitej historii i oczekuję, na więcej książek. A Wam moi kochani książkoholicy z całego ♥️ polecam 🔥 książkę, gwarantuję, że emocji nie zabraknie!

Za egzemplarz dziękuję autorce @wzkarczewska

Głównymi bohaterami jest dwójka ludzi, którzy potrzebują pomocy. Od razu ich polubiłam, choć Rafała trochę mniej. Facet był typem gbura, zazdrośnika i najczęściej to miałam ochotę uderzyć go lub nim potrząsnąć. Na szczęście później zmienił się, zrozumiał swoje zachowanie i był przekochany. Gabriela natomiast była urocza ale i bardzo pracowita. Los nie sprzyjał jej od początku ale miała wspaniała przyjaciółkę. Książka czyta się bardzo szybko, ma około 300 stron ale wcale tego nie czuć. Bardzo dobrze się bawiłam czytając ich historię. Moja ulubione sceny to gdy Gabriela poszła do biura Rafała ze słodkościami oraz moment gdy byli bardzo zdenerwowani aż Rafał zapomniał Gabrieli z domu... więcej nie mogę zdradzić 🤭 polecam samemu przeczytać i się przekonać jak cudowna jest ta książka 🤍

Weronika Karczewska-Kosmatka „Gabriela” 🌹

Gabriela to młoda dziewczyna, która ciężko pracuje jako kelnerka, a w wolnej chwili zajmuje się muzyką. Po śmierci ukochanej babci zostaje z wysokim długiem, który musi spłacić jak najszybciej. Na ratunek przychodzi najlepsza przyjaciółka Blanka. Kobieta wpada na pomysł, aby Gabi została żoną jej brata, bo wtedy mógłby pożyczyć jej pieniądze. Dla Gabrieli byłoby to spełnienie marzeń, gdyż skrycie się w nim podkochuje.
Rafał to przystojny prawnik, który po nieudanym związku nie potrafi się podnieść i wiedzie przygodne życie. Mężczyzna ma pewien cel, który za wszelką cenę chce osiągnąć. Pragnie on przejąć wszystkie udziały w kancelarii, a do tego potrzebna jest mu żona... Czy udawane małżeństwo przetrwa rok czasu?

„To ona nauczyła mnie patrzeć na życie z entuzjazmem i cieszyć się z każdej chwili. Ona pokazała mi czym jest miłość.”

Ta historia wprowadziła mnie w przyjemny stan. Bardzo polubiłam główną bohaterkę, natomiast Rafał na początku irytował mnie swoim podejściem do życia, ale gdy jego zachowanie uległo zmianie i pokazał swoją lepszą stronę, wtedy zyskał moją sympatię. Ich burzliwa relacja stała się urocza i przezabawna. 😍

Pomimo małym niedociągnięć w korekcie, zaliczam tę pozycję do ulubionych. Książka o tym, że warto się zatrzymać i spojrzeć na to, co jest najważniejsze. Każdy człowiek zasługuje na miłość.

Słowa autorki:
„Moi drodzy Czytelnicy,
Wierzcie w miłość, ona działa cuda.”

Weronika Karczewska-Kosmatka „Gabriela” 🌹

Gabrysia to wesoła i pracowita dziewczyna, kochająca muzykę. Jej świat zawalił się po śmierci babci,która była dla niej najbliższą i najważniejszą osoba w życiu.Od tego momentu  Gabrysia zostala zupełnie sama.Sama I z długiem, który za życia zaciągnęła jej babcia.Dziewczyna nie dysponuje taką kwotą żeby spłacić dług , wiec może okazać się, że straci także mieszkanie .Najlepsza przyjaciółka dziewczyny Blanka wpada na szalony pomysł...Zeswatania Gabrysi ze swoim bratem Rafałem. Mężczyzna jest prawnikiem ,który za wszelką cenę chce zostać wspólnikiem w kancelari.Jednak jego szef na pierwszym miejscu stawia rodzinę, której Rafał jeszcze nie posiada.
Za namową siostry proponuje Gabrysi  układ ....W zamian za małżeństwo ,otrzyma od niego pieniądze na spłatę długów....
Jaką decyzję podejmie Gabrysia??

"Gabriela " to powieść romantyczna. Historia o dwóch zranionych duszach.Historia o stracie, bólu, braku zaufania, miłości I  przyjaźni .Historia o próbie odnalezienia szczęścia i otwarcia się na  miłości.Historia w której uczucia rozwijają się w naturalny sposób.
Ciekawa fabuła, lekkie pióro autorki sprawiło, że książkę czyta się niezwykle szybko, z przyjemnością I zaciekawieniem. Bohaterowie fajnie wykreowani. Ona cicha i rozsądna ,On władczy I stanowczy. Wydają się być z zupełnie różnych światów jednak każdy zasługuje na miłość.
Ciepła, wzruszająca, momentami zabawna I wywołująca wiele emocji powieść.

Za możliwość poznania tej historii ogromnie dziękuję autorce @wzkarczewska ❤❤

Widzicie tę piękną okładkę? Tym razem w moje ręce trafiła "Gabriela" autorstwa Weroniki Karczewskiej-Kosmatki.

Tytułowa Gabriela to młoda, kobieta, która pracuje jako kelnerka, kocha muzykę, uczy dzieci gry na pianinie i gitarze, gra z zespołem na różnych uroczystościach, stara się zarażać miłością do muzyki innych. Mieszka z babcią, a w zasadzie mieszkała, bo niestety staruszka umiera zostawiając po sobie dług, który Gabi musi spłacić- w innym wypadku straci mieszkanie... Niestety nie dysponuje tak dużą "wolną gotówką". Ze swojego problemu zwierza się swojej przyjaciółce Blance. Kobieta proponuje odnowienie znajomościami z jej starszym bratem- Rafałem. Dlaczego? Otóż mężczyzna na pierwszym miejscu stawia karierę- chciałby przejąć udziały w kancelarii prawniczej, jednak jest jeden warunek- musi założyć rodzinę.

Ona- na już potrzebuje pieniędzy.
On- na już potrzebuje żony.

Wchodzą w układ- zostają małżeństwem. Cała "przygoda" ma trwać rok, jednak nie wszystko jest takie proste, bo przed laty Gabriela skrycie podkochiwała się w Rafale. Czy stare uczucie zrodzi się na nowo? Czy będzie to czysty, biznesowy układ?

Tego dowiecie się w książce pt. "Gabriela" :)

Jeśli chodzi o postacie są bardzo dobrze wykreowane. Pomysł na fabułę świetny, lubię tego typu historie, więc przeczytałam ją z wielką przyjemnością. Styl pisania autorki przystępny, czyta się naprawdę bardzo szybko, co dla mnie jest bardzo ważne. Nie lubię rozwleczonych opisów, czy fabuły, która ciągnie się na kilkunastu stronach.

Bardzo polubiłam bohaterów i z radością sięgałam po tę pozycję. Czasami irytował mnie Rafał swoim zachowaniem, podejściem do życia, ale obstawiam, że taki w zamierzeniu miał być bohater.

Autorka książkę wydała samodzielnie, co zawsze bardzo podziwiam, bo zdaję sobie sprawę, że to ogromna praca do wykonania. Kilka drobnych niedociągnięć by się znalazło, ale w książkach po profesjonalnej korekcie również się one niekiedy znajdują, więc nie zrażałabym się. Gorąco zachęcam do lektury i podzielenia się swoimi odczuciami po jej przeczytaniu.

Rafał to znakomity prawnik, który pod maską skrywa prawdziwe emocje. Za wszelką cenę dąży do wytyczonych sobie celów.
Gabriela jest niezwykle sympatyczną i pracowitą dziewczyną, która kocha muzykę.

On potrzebuje żony, by zostać wspólnikiem kancelarii. Ona potrzebuje pieniędzy, by nie stracić mieszkania po zmarłej babci. Zawierają deal, który ma na celu wzajemną pomoc. Nie przewidują jednak, że serce ma swoje racje, których rozum nie dopuszcza do głosu.

Kiedy autorka zaproponowała mi egzemplarz swojej książki do recenzji, pomyślałam czemu nie, przecież lubię poznawać nowych autorów. Opis tym bardziej zachęcił, by sięgnąć po tę pozycję. Spodobał mi się styl pisania, a książkę pochłonęłam w jeden dzień, gdyż historia, która się w niej znajduje mocno mnie zaintrygowała nie pozwalając odłożyć książki na dłuższy czas. Wykreowane postacie są jak najbardziej rzeczywiste. Wspólnie z nimi przeżywałam ich losy, a więc Weronika Karczewska-Kosmatka w pełni przelała emocje na papier.

Gabriela to ciężko pracująca dziewczyna, która była bardzo zżyta z babcią, więc mocno przeżyła jej odejście. Ma swój charakter i od zawsze podkochiwała się w bracie swojej najlepszej przyjaciółki Blanki, czyli w Rafale, ale on jej nigdy nie dostrzegał. Jako, że teraz on sam jest w potrzebie, za sprawą jego siostry wchodzi w układ z Gabrielą. Udawane małżeństwo przez rok. On potrafi być zimny niczym lód i zachowywać się momentami niczym tyran. Bywają jednak chwile, kiedy pokazuje prawdziwego siebie i swoje skryte głęboko na dnie emocje. Gabrieli jest gorzej, gdyż od zawsze się w nim podkochiwała. Ich układ okaże się naprawdę burzliwy. Czy zdołają wytrwać ze sobą ten ustalony rok? A może uczucia, które wtargną w ich życie coś w tym zmienią?

Spodobał mi się pomysł na fabułę. Poprzez ciągłe sprzeczki i niedomówienia pomiędzy bohaterami było dość sporo pikanterii. Upór Rafała czasem bywał irytujący i nie raz miałam ochotę nim mocno potrząsnąć. Natomiast podziwiałam Gabi za to, że potrafiła pomimo wszystko wciąż przy nim trwać. A już najbardziej spodobała mi się słodka zemsta na „panu idealnym” przez jego małżonkę.

„W głębi serca dziewczyna wiedziała, że nie może liczyć na czułe słówka czy gesty ze strony Rafała, ale miała cichą nadzieję, że nie ma racji. Niczego tak mocno nie pragnęła, jak bliskości z nim. To było jej skryte marzenie. Liczyła, że kiedyś się spełni.”

Miłość ma różne oblicza. Nie każdy człowiek potrafi otwarcie mówić o swoich uczuciach. Bywa, że przez to, iż w przeszłości, ktoś go zranił, boi się ponownie zaufać i otworzyć na miłość. Czasem zbyt zajęci dążeniem do wyznaczonego celu, nie zauważamy tych najważniejszych rzeczy. Zamiast cieszyć się z tego co mamy, nam wciąż jest mało i mało. Niekiedy, żeby to zrozumieć musi stanąć na naszej drodze ta właściwa osoba, która będzie w stanie nam to wytłumaczyć. W życiu nie powinna się liczyć tylko i wyłącznie ciągła gonitwa, gdyż życie nie jest jakimś biegiem na czas. Czasem warto odpuścić i rozejrzeć się dookoła. Zastanowić się co tak naprawdę w życiu jest ważne.

Jedynym minusem książki jak dla mnie jest brak porządnej korekty, która momentami aż razi w oczy. Poza tym, historia sama w sobie była dla mnie interesująca.

"Gabriela" to opowieść, która pokazuje nam, że każdy z nas zasługuje na miłość. Czasem, jednak musi po prostu trafić na tę odpowiednią osobę. Jeśli lubicie historie z prawdziwymi bohaterami, okraszoną ogromem emocji, koniecznie sięgnijcie po tę pozycję.

Gabriela jest niezwykle sympatyczną i pracowitą dziewczyną, która kocha muzykę.

Pomysł na fabułę ciekawy, ale wymagający dopracowania. Książka bardzo źle napisana. Brak redakcji i korekty aż kuje w oczy. Dialogi sztuczne, zachowanie bohaterów absurdalne i niedojrzałe. Główna bohaterka dziecinna, naiwna i irytująca. Facet sam nie wie, czego chce. Zachowuje się jak niezrównoważony psychicznie, a nie poważny i opanowany prawnik. Kilka razy miałam ochotę rzucić książkę w kąt, no i koniec końców przeczytałam połowę i samą końcówkę. To co było pomiędzy jestem w stanie sama wywnioskować. Szkoda czasu na tę lekturę.
Przypuszczam, że te wszystkie pochlebne komentarze, to tylko z obowiązku, bo to patroni książki, więc...
Cóż, ja nie polecam.

[RECENZJA]
GABRIELA
Autor: Weronika Karczewska-Kosmatka
Wydawnictwo: Ridero
Premiera: 14.10.2021

Weronika Karczewska-Kosmatka zadebiutowała w 2021 roku książką PECHOWA DZIEWCZYNA. Jesienią ukazała się kolejna, tym razem samodzielnie wydana książka GABRIELA.

Główna bohaterka to młoda, atrakcyjna i sympatyczna dziewczyna. Pracuje jako kelnerka, ale jej pasją jest muzyka – gra, śpiewa i zaraża innych melodiami. Do tej pory mieszkała wraz z babcią, jednak po śmierci staruszki została zupełnie sama. Świat dziewczyny wywrócił się do góry nogami, kiedy dostała list z banku z informacją o pożyczce. Gabriela musi spłacić zaciągnięty przez babcię kredyt, w przeciwnym razie straci mieszkanie. O swoich problemach opowiada przyjaciółce. Blanka wpada na pomysł, by Gabriela odnowiła znajomość z jej bratem. Rafał jest prawnikiem i chce przejąć udziały w kancelarii. Jednak jego szef na pierwszym miejscu stawia rodzinę i chce by Rafał miał żonę. Gabriela potrzebuje pieniędzy, a Rafał żony. Czy dziewczyna zgodzi się na warunki prawnika? Co wyniknie z tej znajomości? Jak zareagują najbliższy gdy prawda wyjdzie na jaw?

Bardzo lubię takie książki i takie historii… Polscy bohaterowie, książkowa magia połączona z prawdziwym życiem, uczucia, emocje i… happy end. Już po pierwszych zapowiedziach i zapoznaniu się z opisem książki, wiedziałam od razu, że to zdecydowanie moje książkowe klimaty. Motyw aranżowanego małżeństwa pojawiał się już wielokrotnie w książkach, ale ja po raz kolejny spędziłam bardzo miło czas z lekturą. Towarzyszyłam bohaterom w rozwoju ich relacji oraz rozwiązaniu zawodowych i życiowych problemów. Z początku nie do końca polubiłam Rafała, ponieważ był dość władczy i zarozumiały, za to Gabrysia od samego początku wydawała mi się bardzo fajna i miła. Książkę czyta się bardzo szybko. Myślę, że to lektura dla kobiet w każdym wieku. Egzemplarz możemy śmiało podarować mamie, siostrze czy przyjaciółce. Z pewnością będę chciała nadrobić debiutancką powieść Autorki. Wam serdecznie polecam GABRIELĘ. A Pani Weronice bardzo dziękuję za egzemplarz do recenzji.

[RECENZJA]
GABRIELA