Jesień pędzlem malowana

Okładka książki Jesień pędzlem malowana Weronika Karczewska-Kosmatka
Okładka książki Jesień pędzlem malowana
Weronika Karczewska-Kosmatka Wydawnictwo: E-bookowo literatura obyczajowa, romans
E-bookowo
2022-07-21
2022-07-21
małżeństwo miłość depresja strata dziecka poronienie sztuka malowanie jesień druga szansa

Okładka książki Ślady na śniegu - Antologia Samowydawców. Tom 2 Izabella Agaczewska, Kamila Goszczyńska, Weronika Karczewska-Kosmatka, Agata Kasiak, Paweł Kolarzyk, Agnieszka Kowalska-Bojar, Mariusz Łapiński, Radosław Lewandowski, Monika Litwinow, Janusz Muzyczyszyn, Izabela Redesiuk, Mateusz Rogalski
Ślady na śnieg... Izabella Agaczewska...
Okładka książki Sweater weather Katarzyna Amber, Patrycja Cygan-Jeż, W.S. James, Daria Jędrzejek, Weronika Karczewska-Kosmatka, Klaudia Leszczyńska, Klaudia Max
Sweater weather Katarzyna Amber, Pa...

Książka pełna emocji i wzruszeń. Poznajemy parę małżeńską Urszulę i Pawła, którzy mierzą się ze stratą dziecka. Ula popada w depresję, odcina się od męża, jednak w pracy udaje pogodzoną z losem. Paweł ucieka w pracę, zapomina o tym co najważniejsze. Dopiero ciężka choroba przestawia jego myślenie na inne tory. Niedomówienia i podejmowanie samodzielnych decyzji źle wpływa na związek. Czy uda im się odbudować małżeństwo i spełni się ich marzenie? Książka jest napisana w lekkim stylu, czyta się ją szybko i przyjemnie. Krótkie i wciągające rozdzialy są poprzedzone fragmentem polskich piosenek. Akcja rozgrywa się nad polskim morzem w otoczeniu jesiennych krajobrazów, które uwielbia bohaterka. Jej pasja malarstwa pozwala przetrwać najtrudniejsze momenty życia. Polecam

"Jesień pędzlem malowana" - #weronikakarczewskakosmatka 🥰

Ula i Paweł są razem od 9 lat, w tym 3 lata w małżeństwie. Poznali się przypadkiem gdy Ula była jeszcze licealistką.
Paweł musiał się kilka razy mocno postarać by Ula stała się jego dziewczyną, a potem żoną. Ale śmiało stwierdzam, że zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia.
A ich historia zaczyna się jakiś czas po tym jak się pobrali.

Pół roku po ślubie Ula zaszła w ciążę i w niedługim czasie poroniła.
Był to ogromny cios i strata dla obojga.
Ula zgasła, popadła w manię posiadania dziecka. Przy każdym negatywnym teście ciążowym płakała myśląc, że Paweł tego nie widzi. On nie wiedząc już jak pomóc żonie która nie chciała pomocy specjalisty uciekł w pracę. Był dyrektorem generalnym w fabryce ubrań i posiadał 2 restauracje więc czas od rana do późnych godzin wieczornych spędzał w biurze.
Ula pracowała jako grafik, każdego ranka zakładała swoją "maskę z uśmiechem" na twarz idąc do pracy którą lubiła. Po pracy natomiast przelewała swoje uczucia na płótno, a pięknie malowała i uwielbiała jesień.

Pewnego dnia Paweł zrozumiał swój błąd i postanowił walczyć o ich małżeństwo i nie pozwolić Uli zgasnąć do końca. Zaczyna się starać, wraca wcześniej z pracy i zbliża się do żony u której szczery uśmiech widnieje na twarzy coraz częściej. A i Ula chce walczyć o ich szczęście.

Gdy już wszystko się układa, małżeństwo ponownie rozpaliło w sobie miłość i żar do siebie to u Pawła zostaje zdiagnozowana białaczka.
Mężczyzna nie informuje o tym żony. Wyjeżdża do szpitala na badania.

Ula przeżywa to bardzo. Dowiaduje się, że jest w ciąży.
W między czasie poznaje Agnieszkę która wydaje książkę dla dzieci, a Ula ma zrobić do niej grafikę.
Ula również szykuje się na wystawę swoich obrazów w galerii sztuki.
Pojawia się Darek- mężczyzna który się jej podobał nim poznała Pawła.

W szpitalu Paweł tęskni za Ulą. Ma do siebie żal, że nie wyznał jej prawdy.
Paweł bierze chemię przez co traci wszystkie włosy.
Wraca do Uli po dwóch miesiącach.

Czy Ula ponownie zaufa Pawłowi, czy powie mu o ciąży, jak bardzo Darek namiesza w ich życiu, czy wystawa Uli się powiedzie?
Więcej już nie zdradzę - musicie sami przeczytać 🤭

Gratuluje autorce 🤗 Jest to świetna powieść, pełna miłości ale też i bólu więc chusteczki sie przydadzą. Opowiada historię o tym jak dwoje ludzi ponownie się w sobie zakochuje.
W ksiązce od pierwszej strony coś się dzieje, nie nudziłam się z nią i ciężko mi było ją odstawić gdy już musiałam przestać czytać. 😁
Ta historia pokazu jak żyje się pięknie póki nie wydarzy się coś co nas złamie. Uświadamia czytelnikowi, że trzeba mimo wszystko otwierać się przed drugą osobą, żalić się, żyć razem w zdrowiu i chorobie bo zamykając się w sobie czujemy się jeszcze gorzej i powstają niedomówienia.

P.S. Cytaty piosenek na początku każdego rozdziału są świetne 😁

#booktourpl #jesieńpędzlemmalowana #powieśćobyczajowa #książka #book

"Jesień pędzlem malowana" - #weronikakarczewskakosmatka 🥰

A ich historia zaczyna się jakiś...

Lubicie jesień? Kto lubi ciepłe sweterki i herbatkę z miodem?
Tym razem chcę Wam przedstawić książkę "Jesień pędzlem malowana" @wzkarczewska. Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką i nawet fajne było to spotkanie. Książkę czyta się szybko, porusza temat relacji małżonków po stracie dziecka. Główni bohaterowie to Urszula i Paweł, poznali się bardzo wcześnie. Byli bardzo dobraną parą, Paweł dbał o Ulę a Ula o Pawła. Wszystko zaczęło się psuć po stracie dziecka,Ula popada w melancholię. Swoje uczucia przenosi na płótno. Paweł stratę przeżywa na swój sposób, nie może patrzeć na smutek żony, ucieka w pracę. Tak rozpoczyna się seria niedomówień, oskarżeń i wtedy stają przed dylematem rozstać się czy walczyć o małżeństwo.
Czy Ula i Paweł dadzą Sobie szansę? Czy ulubiona pora roku jesień sprawi, że ich życie będzie się mienić tysiącem barw jak liście we wrześniu?
Trochę mnie drażniła postawa Uli i Pawła wobec Siebie, nie lubię niedomówień ale wiecie jak to jest 😏 gdy dwa uparciuchy się spotkają 😂
Polecam, miło spędzicie czas z książką.

Lubicie jesień? Kto lubi ciepłe sweterki i herbatkę z miodem?

Ula i Paweł to młode małżeństwo. On jest restauratorem, pilnie prowadzi swoje biznesy, nie raz zostając w pracy do późna. Ona pracuje jako grafik w agencji reklamowej. Bezskutecznie starają się o dziecko, Ula przeszła już jedno poronienie i pytania rodziny oraz koleżanek o to "kiedy bąbelek" ją ranią. Swój smutek przelewa na płótna malując obrazy.

Paweł od jakiegoś czasu ma bóle i zawroty głowy, ale bagatelizuje te przypadłości, w końcu ciężko pracuje, więc wydaje mu się to możliwym skutkiem ubocznym.

Ich związek się chwieje. Ula ma żal do męża, że nie poświęca jej dość uwagi. Paweł decyduje się w końcu zrobić badania lekarskie. Po odebraniu wyników podejmuje fatalną decyzję. Nie chcąc martwić żony oddala się od niej.

Tymczasem jednym z nowych klientów firmy Uli okazuje się jej dawny adorator, Darek. Kobieta ma szansę spełnić swoje marzenia, ale nie wie czy będzie mogła liczyć na obecność męża czy też zostanie z tym sama.

Ukrywanie informacji przed żoną nigdy nie jest dobrym pomysłem. Paweł nie zna jeszcze możliwości wkurzonej kobiety. Czy uda mu się odzyskać swoją Bambi?

Książkę dobrze się czyta, autorka ma przyjemny styl. Opisana historia mogłaby przydarzyć się każdemu. Książka przypomina jak ważna jest obecność i wsparcie drugiej osoby, na dobre i na złe. Nie warto zatajać swoich problemów przed bliskimi, nawet w dobrych intencjach.

Jedyny minus to fakt, że w druku jest sporo literówek. Na stronie 223 imię Milena pomylone z Malwina.

Paweł od jakiegoś czasu...

Powieść " Jesień pędzlem malowana" zauroczyła mnie od pierwszej strony. Autorka pokazała kobietę - bohaterkę, która po stracie dziecka oddala się od męża, jej świat runął. Oboje przeżywają to równie mocno jednak każde z nich przepracowuje to na swój sposób, w cichości serca i z daleka od siebie.
Niesamowite jest to, że czuje się ich silną miłość, więź którą budowali przez lata. Nawzajem próbują iść ku sobie z powrotem ale ich wybory, decyzje oddalają ich..
Jesień dla głównej bohaterki jest radością, jej pasja tworzenia jest tak namacalnie zobrazowana przez autorkę powieści. Czuje się zapach jesieni, powiew wiatru, szelest liści, uczucia bohaterów, niepokój jaki ich trawi od środka.
" Nasze wspólne marzenia to my. Małe i duże problemy przeżyjemy, to nic dla nas. Razem wszystko przetrwamy, nawet złe dni. Chcę tu zostać i zawsze z Tobą być nawet kiedy będzie źle. Chcę tu zostać, bo bez Ciebie nie mam siły, by dalej żyć". Wyjątkowe słowa piosenki czytane w treści powieści wzbudziły we mnie, czytelniczce zapytanie..co dalej z ich miłością? Na ile silna będzie ta miłość? Czy da radę przetrwać gdy dialog małżonków jest taki przerwany, daleki od siebie?
Urszula i Paweł ich życie to piękna opowieść o bólu, stracie, poszukiwaniu siebie.. nadziei.
Z całego serca polecam tę powieść. Porwie Was i napewno będzie ciężko się Wam oderwać od niej To niezapomniane emocje, wzruszenie, barwy ludzkich uczuć.. Warto czytać takie książki.

Nie mogłam się zorientować, o co chodzi w tej książce. Nie wykluczone, że jeszcze do niej wrócę.

'Jesień pędzlem malowana" to bardzo emocjonująca i wzruszająca powieść .Każdy rozdział zaczyna się fragmentem piosenek polskich wykonawców co bardzo mi się spodobało. Głównych bohaterów Ulę i Pawła poznajemy w bardzo trudnym dla nich momencie. Jest nim starata nienarodzonego dziecka. Ula ucieka w melancholię i malowanie obrazówgdzie przelewa swoje nastroje. Paweł natomiast ucieka w pracę. Ich małżeństwo przchodzi poważny kryzys. Paweł kocha swoją żonę i podejmuje starania aby przywrócić ją do życia, nie poddaje się. W końcu Ula otwiera się na męża i na życie. Gdy jest już dobrze los podkłada Pawłowi haka.Przez swój pracoholizm popada w poważną chorobę, jest bardzo zmęczony i po zrobieniu badań okazuje się,że musi iść do szpitala.Chcąc chronić Ulę i nie przysparzać jej zmartwień zataja przed nia prawde i się wyprowadza .Ula jest wstrząśnięta zachowaniem męża,muśli nawet o rozwodzie. Kolejny raz pomaga jej malowanie obrazów oraz jesień,którą bardzo kocha i która kojarzy jej się ze szczęściem i najlepszymi momentami życia.Życie daeje jej tez piękny prezent, a jaki to musicie przekonać się sami. Także o tym jak potoczy się ich dalsze życie... Książkę przeczytałam z przyjemnością,byłam zachwycona miłością Uli do jesieni. Nie mogłam jedynie zrozumieć zachowania Pawła. W końcu to zaufanie jest podstawą w związku! Gdy się kocha nie warto tracić tego zaufania aby nie utracić miłości.Książka opowiada o życiu takim normalnymktóre może przydarzyć się każdemu z nas. Polecam , warto przeczytać.

Czy często wzruszacie się podczas czytania?
Przyznaję, że mi zdarza się to dość rzadko, bo też nieczęsto sięgam po tego typu książki. Jednakże jeśli już taka powieść wpadnie mi w ręce, to zazwyczaj wylewam morze łez.

I tak oto chcę Wam dzisiaj przedstawić pewną poruszającą historię, która mogła przydarzyć się każdemu z nas.
__
"𝐉𝐞𝐬𝐢𝐞ń 𝐩ę𝐝𝐳𝐥𝐞𝐦 𝐦𝐚𝐥𝐨𝐰𝐚𝐧𝐚" opowiada o Urszuli i Pawle, młodym małżeństwie, które boryka się ze stratą nienarodzonego dziecka. Smutek i rozpacz kobiety mieszają się z bezradnością jej męża. Ula coraz bardziej zamyka się w sobie, uciekając w świat akwareli, płócien i sztalug. Malarstwo pozwala jej wyrazić swój ból. Paweł zaś zdaje się pogodzić z całą sytuacją i rzuca się w wir pracy.

Małżonkowie popadli w totalny marazm. Słyszą się, ale nie słuchają; widzą, ale nie potrafią się dostrzec. Żyją obok siebie, ale nie razem. Egzystują, ale nie istnieją w pełni.

To przepiękna, melancholijna historia, której akcja dzieje się głównie jesienią. Jest pełna emocji, refleksji i mądrych przemyśleń. Autorka przypomniała mi jak ważna w związku jest szczera rozmowa, mówienie o swoich potrzebach i uczuciach.

"𝐉𝐞𝐬𝐢𝐞ń 𝐩ę𝐝𝐳𝐥𝐞𝐦 𝐦𝐚𝐥𝐨𝐰𝐚𝐧𝐚" bardzo mnie pochłonęła, wprost nie mogłam się od niej oderwać. To, co również bardzo mnie urzekło to fakt, iż książkę nie tylko dobrze się czyta, ale i słucha. Wszystko dzięki temu, że każdy rozdział rozpoczyna się od fragmentu naszych rodzimych przebojów. Ania Dąbrowska, Lady Pank, Dwa plus Jeden, Varius Manx i inni umilali mi lekturę tej powieści.

Autorka ukazała życie takim jakie jest naprawdę. Bez zbędnego lukru, za to z całym arsenałem cierpienia, smutku i złości. Bohaterowie są bardzo ludzcy, popełniają wiele błędów, ale potrafią się do nich przyznać i ruszyć dalej. Nie jest to kolejna obyczajowa powieść, której głównym zadaniem jest dostarczenie Czytelnikowi rozrywki. To bardzo dojrzała i mądra powieść, która wzrusza, uczy i daje nadzieję.
__
"Kocham moment, gdy liście zmieniają barwę. Kiedy pierwszy mroczny wiatr owiewa mi szyję, a morze staje się bardziej dynamiczne".

Czy często wzruszacie się podczas czytania?

__
"𝐉𝐞𝐬𝐢𝐞ń 𝐩ę𝐝𝐳𝐥𝐞𝐦 𝐦𝐚𝐥𝐨𝐰𝐚𝐧𝐚" opowiada o...

"Jesień pędzlem malowana" to powieść pełna emocji, życiowa i pełna refleksji. Książka uświadamia Nas czytelników jak ważne są wspólne dobre relacje, umiejętności komunikacji oraz szczere mówienie o targających Nami emocjach. Historia, która mogła wydarzyć się naprawdę.
Żaden rodzic nie jest przygotowany na śmierć dziecka.

Książka opowiada historię Uli i Pawła młodego małżeństwa, które nie może się odnaleźć po stracie dziecka. Poruszany jest problem samotności w związku, wzajemne obwinianie się w chwilach tragedii. Ula popada w depresję i oddaje się bezwarunkowo swojemu hobby, malarstwu Paweł zaś popada w pracoholizm przez co się od siebie oddalają. Pomimo miłości jaka ich łączy nie potrafią się ze sobą porozumieć. Małżonkowie jednak starają się naprawić swoje relacje. Ale pewnego dnia Paweł wyprowadza się z domu. Jaka skrywa tajemnicę?
Na horyzoncie pojawia się dawna miłość Uli, ze szkolnych lat.
Czy małżeństwo przetrwa ciężką próbę? Czy Ula wybaczy mężowi tajemnicę?
Aby się tego dowiedzieć sięgnij po "Jesień pędzlem malowana".

Żaden rodzic nie jest przygotowany na śmierć dziecka.

Książka opowiada historię Uli i Pawła młodego...

Weronika Karczewska-Kosmatka „Jesień pędzlem malowana” 🍂🖌️

„Zastanawiała się czemu świat o świcie jest taki różowo-pomarańczowy, kiedy jej życie jest niekończącą się szarością.”

Urszula nie może dojść do porozumienia z mężem. Po stracie dziecka popada w przytłaczający smutek i rozpacz, gdzie stawianie czoła codziennym zadaniom wydaje jej się niemożliwe. Paweł próbuje poprawić żonie nastrój, lecz na darmo. Od mężczyzn często oczekuje się, że będą kontrolować swoje emocje i kierować rodziną. Niestety, mąż Uli ucieka w pracoholizm. Kobieta chwyta za pędzel, by przetrwać stan melancholii. Czy ta dwójka zażegna kryzys?

„To Paweł od zawsze był jej ostoją, jej powiernikiem, bratnią duszą, kompanem i przyjacielem. A teraz czuła się tak, jakby została sama. Dobrze, że miała przynajmniej swoje obrazy.”

Żaden rodzic nie jest przygotowany na śmierć dziecka. Małżeństwo najbardziej potrzebuje wzajemnego wsparcia, a podstawą udanego związku to szczera rozmowa ze swoim partnerem i otwarte mówienie o swoim żalu.

Życiowa i pełna refleksji. Bywały momenty wzruszenia, więc jeśli jesteś wrażliwą osobą to przygotuj chusteczki. 💛

Weronika Karczewska-Kosmatka „Jesień pędzlem malowana” 🍂🖌️

• Samodzielne