Eliksir miłości

Weronika Karczewska-Kosmatka Wydawnictwo: Ridero literatura obyczajowa, romans
Ridero
2023-06-15
2023-06-15

Okładka książki Ślady na śniegu - Antologia Samowydawców. Tom 2 Izabella Agaczewska, Kamila Goszczyńska, Weronika Karczewska-Kosmatka, Agata Kasiak, Paweł Kolarzyk, Agnieszka Kowalska-Bojar, Mariusz Łapiński, Radosław Lewandowski, Monika Litwinow, Janusz Muzyczyszyn, Izabela Redesiuk, Mateusz Rogalski
Ślady na śnieg... Izabella Agaczewska...
Okładka książki Sweater weather Katarzyna Amber, Patrycja Cygan-Jeż, W.S. James, Daria Jędrzejek, Weronika Karczewska-Kosmatka, Klaudia Leszczyńska, Klaudia Max
Sweater weather Katarzyna Amber, Pa...

Luiza sfrustrowana i wyczerpana wyprowadza się z Warszawy do małej miejscowości, gdzie mieszka jej kuzynka. Po rozstaniu z partnerem, który ją zdradził, nie może nigdzie znaleźć pracy, bo ten psuje jej opinię. Co zabawne równocześnie z tym próbuje ją odzyskać i robi to bardzo nachalnie. W nowym miejscu udaje jej się zacząć nową pracę i nawet trochę uspokoić. No, chyba że natyka się na policjanta Michała, który wywołuje w niej odruch obronny przed ponownym zranieniem. On jednak robi wszystko by się do niej zbliżyć.

Może się wydawać, że to opowieść słodka, prosta i banalna, ale nic bardziej mylnego. I chociaż dużo w niej słodyczy, to daje do myślenia. Temat stalkingu, ambicji przeniesionych na dzieci oraz ingerowanie w ich życie. Zdrada i próby zaufania, gdy strach przed kolejnym zranieniem jest większy. Autorka nie stroni od trudnych tematów, ale przy tym nimi nie przytłacza, zaznacza, że są, nie bagatelizuje ich, ale raczej porusza w tej delikatniejszej formie. Duży plus dla mnie za humor i nawiązanie do magii oraz Pottera, cudownie było wyłapywać smaczki znane z tej serii.

Muszę jednak przyznać, że czasami zachowanie bohaterów było dla mnie irytujące i trudne do zrozumienia, pasowało bardziej do nastolatków, niż dorosłych ludzi. Szczególnie widać to u Luizy, która czasem reagowała przesadnie i zamiast przemyśleć czy pozwolić sobie wyjaśnić, podejmowała pochopne decyzje. Michał w sumie też ma swoje wady, czasem nie potrafił powiedzieć tego, co chciał, ukrywał ważne kwestie, ale nie mogę odmówić mu determinacji udowadnianiu, że chce być z Luizą, nawet gdy nawalał. No i jego mama, muszę przyznać, że wątek z nią mnie trochę rozczarował, nie on sam, co jego rozwiązanie. Ja wiem, że to matka, ale zdecydowanie przesadzała…

Ogólnie bardzo mi się ta książka podobała i przeczytałam ją na raz, bo mimo wszystko nie mogłam się od niej oderwać. Wzbudziła we mnie przeróżne emocje, bawiła, wzruszała, irytowała i dawała takie poczucie ciepła. Jeśli będziecie mieli okazję - czytajcie.

#booktour by @kasienkaj7

Słodko - gorzka historia miłosna, okraszona smutkiem, łzami, niedopowiedzeniami, ale i szczęściem, radością i miłością. Stalker, wredna teściowa i niespełnione marzenia to część problemów poruszonych w książce. Niewielki wątek kryminalny dodaje atrakcyjności lekturze. Książka jest napisana lekkim językiem, przyjemnie się ją czyta. Bohaterka to silna kobieta, która zmienia swoje życie, wtedy na jej drodze staje przystojny policjant. Czy tych dwoje ma szansę na wspólne życie, gdy teściowa wie wszystko najlepiej? Bardzo podoba mi się wykreowana postać mamusi, tutaj autorka wykazała się ciekawym i życiowym pomysłem. Fajna okładka i barwione różowe brzegi dodają uroku powieści. Polecam na przyjemny wieczór.

"Eliksir miłości" Weronika Karczewska - Kosmatka
Różowa okładka i tytuł wskazują na słodką historię dla nastolatek. Jednak w trakcie lektury zmieniłam nastawienie. Jest to fajny romans z wątkiem kryminalnym, który zaskakuje i porusza ważny problem - stalking i niespełnione ambicje przenoszone na dzieci.
Czy Luiza i Michał dadzą sobie szansę i zawalczą o swoją miłość? Czy zazdrosny ex odpuści, czy za wszelką cenę będzie chciał odzyskać Luizę? Czy apodyktyczna Monika zmieni się i zacznie słuchać swoich synów?
Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w książce do lektury której was bardzo zachęcam.
Książkę przeczytałam w ramach BT organizowanego przez Katarzynę Jabłońską.

"Eliksir miłości" Weronika Karczewska - Kosmatka
Czy Luiza i Michał dadzą sobie szansę i zawalczą o swoją miłość? Czy...

Eliksir miłości to różowa książka. Dosłownie barwione brzegi ma, i w przenośni bo różowy kojarzy się oczywiście z delikatną dziewczyną. Często z dzieckiem, i ta książka jest jak mi się wydaje przeznaczona właśnie dla młodych dziewcząt co nie oznacza, że jest słodka cukierkowa. Porusza bowiem wiele problemów. Począwszy od nieszczęśliwej miłości która powoduje że człowiek zraża się do płci przeciwnej. Widzimy też ofiarę stalkingu prześladowanej przez byłego.
Bardzo ważnym wątkiem jest też przenoszenie niespełnionych ambicji na dzieci, próbowanie uszczęśliwienia ich na siłę.
Książkę czyta się łatwo i przyjemnie a mimo to prowokuje do przemyśleń nad swoim zachowaniem.
Przez pół książki miałem ochotę pochwalić za to że o swoich problemach powiedziała najbliższym.
Polecam wszystkim którzy mają ochotę na lekką ale nie głupawą lekturę.

Zapisując się na BT zastanawiałam się jaka historia ryje się za tytułem. Czy romantyczn, dramatyczna a może prosta proza życia? Książkę pochłonełam w dwa wieczory. Poieść się szybko i przyjemnie czytało. Jest napisana prostym językiem z wieloma zabawnymi wątkami, momentami nawet miała odrobinę grozy.
W czasie zagłębiania się w historię bohaterów nie brakowało rozsterek i niedomówień. Książkę bym dała na półę takich lekkich "odmóżdżających" przy, których nie trzeba za wiele myśleć. Poprostu się czyta i mile spędza czas. Bohaterowie są uroczy na swój sposób. Każdy ma zapewnioną odpowiednią role, która przekłada się na całą powieść. Najmniej do gustu przypadła mi jednak Monika.

Była policjanta o niespełnionych ambicjach stała się zgorzchniała, toksyczna i sfrustrowana. Co niszczyło powoli relacje w rodzinie. W całej powieści najwięcej się dzieje wokół Luizy i Michała, nie brakuje jednak też zmagań miłosnych Darii z Martinem.

Wydaje się, że jedynym utrudnieniem w całej ich sielance jest Monika, której przypada rola złej teściowej. Jednak nie tylko ona utrudnia życie młodym bohaterom. Książka zawiera kilka nieoczekiwanych zwrotów akcji. Część na wesoło, innym razem uśmiech schodzi z twarzy. Co daje możliwość odczuwania różnych emocji.

W czasie zagłębiania się w historię bohaterów nie brakowało rozsterek i...

Piękny tytuł i ślicznie wydana książka to sama radośc dla czytelnika. A ta książka właśnie taka jest. Mało tego możemy dowiedzieć się czym jest eliksir i miłóści i jak działa !
Bohaterowie są postaciami bardzo prawdziwymi i sympatycznymi.
Luiza to młoda kobieta,która po zdradzie swojego chłopaka oraz jego szkodliwym wpływom ucieka do swojej kuzynki na wieś. Dagmara znajduje jej pracę, w której Luiza świetnie się odnajduje. Poznaje też przystojnego policjanta Michała i coś zaczyna iskrzyć...
Życie Luizy nabiera tempa, dużo się dzieje, tak mjak i w życiu Dagmary , która spotyka się z bratem Michała Martinem. Dużo krwi napsuje dziewczynom matka braci ( jest bardzo apodyktyczna i wrogo nastawiona do kobirt swoich synów). Luizie napsuje tez dużo krwi były chłopak. I tutaj wątek pójdzie w kierunku kryminalnym. Będzie napięcie i chwile grozy.
Czy wszystko zakończy się pomyślnie? Czy główni bohaterowieodnajdą drogę do namiętności i miłóści?
Akcja książki biegnie szybko, czyta się wspaniale i bardzo podoba mi się zakończenie.
Polecam.
Ksiązkę miałam przyjemność przeczytać w ramach booktur zorganizowanego przez Katarzynę Jabłońską za co bardzo dziękuję .

Bohaterowie są postaciami bardzo prawdziwymi i sympatycznymi.

Ostatnio mam tak, że siadam i nie wiem, za którą książkę się wziąć jako pierwszą. Jak już się zdecyduje to też z barku czasu nie mogę poświęcić jej uwagi tyle ile bym chciał co przekłada się na długość czytania. A czasem tez mi się jak za użyciem czarodziejskiej różdżki książki gdzieś skryją. Tez tak macie? Jednak co się odwlekło to nie uciekło i miałam przyjemność dobrze się bawić przy książce "Eliksir miłości".

Luiza to młoda kobieta po rozstaniu z chłopakiem nie może znaleźć pracy. Wszystko dlatego, że było chłopak nie potrafi się z tym pogodzić i psuje jej opinię wśród potencjalnych pracodawców. Jednocześnie robi wszystko by ją odzyskać. Zmęczona i sfrustrowana rzuca wszystko i ukrywa się u kuzynki i jej ojca. Tu w miejscu, o którym Kacper nie wie odnajduje spokój, dostaje pracę i spotka mężczyznę, któremu uda się do niej dotrzeć. Czy uda jej się odnaleźć szczęście? Czy Michał będzie tym jedynym? Czy uda jej się ukryć przez Kacprem?

Michał to młody mężczyzna, który jest policjantem. Ma za sobą nieudany związek, po którym próbuje sobie poukładać życie na nowo. Kiedy w jego życiu pojawia się Luiza, jego serce zaczyna bić na nowo. Ale nie wszystko idzie tak jak sobie to ułożył. Mimo że pasują do siebie splot nieoczekiwanych zdarzeń rzuca się cieniem na ich związek. Czy Michał zdobędzie serce Luizy? Kto pokrzyżuje ich plany?

Historia ciekawa, zabawna i choć pozornie banalna ma w sobie urok. Od samego początku perypetie głównej bohaterki jednocześnie bawią się co mogą irytować . Jej zachowanie i pechowe zdarzenia są jedyne w swoim rodzaju. Luiza ma do siebie duży dystans, ale jej zachowanie jest czasem sprzeczne. Podchodzi do wszystkiego jednocześnie mocno emocjonalnie, reaguje za szybko i za gwałtownie. Czasem mam wrażenie, że pogubiła się w swoich działaniach i zanim poskłada swoje myśli do kupy ktoś musi za nią podjąć decyzję. Michał to ciekawa postać. Polubiłam go od samego początku. Może czasem robił rzeczy nie tak jak chciał, mylił się i motał w swoich odczuciach ale jednego był pewny. I konsekwentnie nie odpuszczał sobie bycia z Luizą.

Fabuła świetnie napisana, i choć nie jest jakaś wyjątkowa to ma w sobie to coś, co sprawiło, że czytamy ja z przyjemnością. Końcówka zaskakuje dynamika, nawet w końcówce mocnym akcentem. Postacie są realnie opisane i świetnie wykreowane. Czujemy ich dosłownie jakby byli tu obok a cała akcja toczyła się na naszych oczach. Nie ma tu miejsca na nudę, nieciekawe czy długie opisy. To, co jest jeszcze na plus to okładka książki i choć za różem nie przepadam to tu kolor pasuje jak ulał. Oprócz okładki mamy kolorowe boki co pięknie wygląda. Dodatkowo oprócz historii Luizy i Michała mamy tocząca się tuz obok historie Dari i Martina. Polubiłam bohaterów tej książki no prawie wszystkich bo matka Michał i Martina wygrała konkurs na najbardziej irytująca osobę. Ciekawi zakończenia? To nie pozostaje wam nic innego jak sięgnąć po "eliksir miłości'. Ja osobiście polecam.

"I jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki w tym momencie dostałam wiadomość multimedialną. (...) To był gif z wielkim, bijącym sercem oraz podpis.
Nie ukryjesz się przed wielką miłością."

Czary, miłosne zaklęcia i "Harry Potter" w tle. Najnowsza powieść Weroniki Karczewskiej-Kosmatki "Eliksir miłości" stanowi żywy dowód na to, że magia w prawdziwym życiu istnieje. Wypływa z serca i jest w stanie dokonać niewyobrażalnych zmian. Miłość to potężne uczucie, które może pociągnąć za sobą wielkie czyny.
Także te złe.

Po rozstaniu z chłopakiem Luiza przenosi się na wieś. Tuż po przyjeździe wpada na Michała, lokalnego policjanta, który od razu wzbudza jej zainteresowanie. Jednak czy wiązanie się nowopoznanym mężczyzną, tuż po rozstaniu z poprzednim partnerem, jest rzeczywiście dobrym rozwiązaniem?
Tak naprawdę nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie.

Muszę przyznać, że perypetie głównej bohaterki od samego początku mocno mnie zaangażowały. Wydaje mi się, że duże znaczenie miała tu jej osobowość, która ogromnie przypadła mi do gustu. Luiza to kobie potrafiąca podejść do swojej osoby z dystansem, jednocześnie jest przy tym wrażliwa i często zbyt emocjonalnie podchodzi do pewnych kwestii. Ot, po prostu taka kobieta jak ja czy Ty, która momentami sama nie potrafi dojść ze sobą do ładu.

Dzięki pierwszosobowej narracji możemy bardzo dokładnie poznać Luizę i wszystkie jej myśli, dzięki czemu staje się nam ona prawdziwie bliska, niczym przyjaciółka, której mocno kibicujemy. Myślę, że taka więź z postacią z książki pozwala nam mocniej zaangażować się w jej losy, sprawić, że będziemy życzyć jej jak najlepiej. Jeśli chodzi o Luizę, to czeka ją w życiu jeszcze wiele niespodzianek i to niekoniecznie tych dobrych.

"Eliksir miłości" to powieść, która zaskakuje nas swoją fabułą. Jak zdradza nam sama autorka - po raz pierwszy eksperymentuje tu z wątkiem kryminalnym. To coś zupełnie nowego, a zarazem mocno pobudzającego. Dzięki wprowadzeniu tych elementów do fabuły książki, w trakcie lektury towarzyszą nam narastające emocje oraz uczucie niepokoju. Myślę, że tego typu wątki dodają książce pikanterii.

Podsumowując, "Eliksir miłości" łączy w sobie coś nowego w twórczości autorki ze znanymi nam już elementami jej prozy, dzięki czemu książka ta zdobywa nasze serca. Miałam przyjemność patronować już poprzedniej powieści pisarki - "Jesień pędzlem malowana" i w moim odczuciu niedawna premiera ("Eliksir miłości") świadczy o jej progresie.
To dobrze wróży na przyszłość.

Moja ocena 8/10.

Nie ukryjesz się przed wielką miłością."

📚Weronika Karczewska-Kosmatka "Eliksir miłości"
📖Wyd. @ridero
Ocena 8/10 🔥
Luiza marzy o księciu z bajki i miłości jak z filmu jednak na jej drodze nikogo takiego nie zna. Jest także wielką fanką Harrego Pottera i chciałaby aby zaklęcia, które tam są działały. Niestety w realnym świecie to niemożliwe i musi sobie radzić. Wyprowadza się do kuzynki, gdzie musi zacząć nową pracę. To tam poznaje przystojnego policjanta Michała, który zna się z jej kuzynką. Od początku coś między nimi zaiskrzyło. Niestety przeszłość nie każe o sobie zapomnieć, ponieważ jej były, który ją zdradził chce ją odzyskać.
Czy w życiu dziewczyny zagości miłość i spokój ?
Ta książka jest idealna dla każdego fana Harrego Pottera, ponieważ jest w niej pełno wspominek o tym bohaterze. Ja oczywiście kocham Pottera, więc książka jest jak najbardziej dla mnie. Wracając do powieści mamy tutaj oczywiście wątek miłości, momentów które rozbawią ale także wątek kryminalny. I wielkie gratulacje dla autorki, że właśnie ten wątek kryminalny w niego wplotła, ponieważ dzięki temu książka jest bardziej ciekawa i zaskakująca. Od pierwszej strony historii mamy świetny pomysł na to jak dalsze losy się potoczą. Bardzo lubię takie ciekawe i fajne pozycję. Dzięki nim mogę się na chwilę oderwać od rzeczywistości. Troszkę denerwowało mnie jednak to, że Michał nie był taki zdecydowany i zmieniał często zdanie. Uważam, że Michał mógł się bardziej starać jako mężczyzna i być bardziej dojrzały . Całość jednak bardzo mi się podobała

📚Weronika Karczewska-Kosmatka "Eliksir miłości"
📖Wyd. @ridero
Ocena 8/10 🔥

Luiza przeżyła wielki zawód miłosny. Kacper, jej były chłopak, zdradził ją, a później sprawił, że nie mogła znaleźć pracy w Krakowie. Z pomocą przyszła jej kuzynka z Koprzywnicy (swoją drogą na początku myślałam, że ta miejscowość została wymyślona na potrzeby książki;D). W małym miasteczku niedaleko Sandomierza Luiza rozpoczyna nowy rozdział swojego życia. A jej serce znowu zaczyna mocniej bić na widok pewnego przystojnego policjanta, Michała. Czy Luiza pokona swoje uprzedzenia do mężczyzn i pozwoli sobie w końcu na szczęście? Musicie sprawdzić sami!

Akcja w "Eliksirze miłości" toczyła się błyskawicznie, nie mogłam oderwać się od książki, bo non stop coś się działo. Czasem miałam ochotę udusić Luizę za jej dziecinne zagrania i za to, jak traktowała Michała. Jednak wojnę na najbardziej irytujące zachowania zdecydowanie wygrała matka Michała - taki typowy przykład koszmarnej teściowej, której lepiej na swojej drodze życiowej nie spotkać. ;)

• NIE CZYTAM
  • Szkoda czasu
  • W kolejce do czytania
  • Wydawnictwa inne

Dodaj cytat z książki Eliksir miłości