Sweater weather

Spodziewałam się lekkich, niewymagających opowiadań z jesienią w tle, a dostałam w ryj. To, że ktoś uznał że ten zbiór powinien zostać wydany, to farsa. Romantyzowanie toksycznych zachowań, niedający się lubić bohaterowie i bohaterki, idiotyczne rozwiązania fabularne (serio, zdarzyło mi się wybuchnąć śmiechem, bynajmniej nie w tym dobrym sensie),styl pisania większości pań tak infantylny, że trudno uwierzyć, że są dorosłymi kobietami. Niektóre opowiadania poruszały tematy poważne (przemoc domowa, choroba nowotworowa, zaburzenia odżywiania, bieda, śmierć i żałoba),ale w sposób płytki i nic nie wnoszący, czasem wręcz żenujący. Zażenowanie to chyba ogólnie najczęstsze uczucie, które towarzyszyło mi przy lekturze. Jedynki wystawiam rzadko, książkom nie tylko bardzo złym, ale też szkodliwym. Ta taka jest.

Recenzja booktour

[…]Na drodze zalegały liście, które jakiś czas temu spadły z drzew. Czerwień, brąz i pomarańcz tworzyły, typowo jesienną ścieżkę[…]

Czy wy też nie możecie się doczekać tych przepięknych kolorów jakie serwuje nam nadchodząca jesień? Czy jeszcze pozostajecie w klimacie lata?

Może nie przeczytałam tej książki z kubkiem gorącego kakao w ręce, owinięta kocykiem i z włączoną lampką, to jednak przeniosła mnie w ten jesienny i śliczny klimat. Klimat, który pozwolił na zobaczenie oczyma wyobraźni te piękno jakie niesie ze sobą jesień i to, że o każdej porze roku można się zakochać i to bez granic.

Każda historia zawarta w tej książce zasługuje na przeczytanie. Każda z autorek zostawiła tutaj cząstkę siebie i swego pisarskiego stylu. Każda historia spowodowała odpłynięcie w marzenia o idealnym świecie i miesiącach. Jednakże moją ulubioną pozostanie „Aurora”. Bohaterka z ciętym językiem, popadaniem w tarapaty, zamiłowaniem do kadzidła, skradła moje serduszko. A i także poprawiła mi dzień. Humor od początku tryskał i żałuje że było tak krótkie. Może kiedyś autorka napisze kontynuacje.

Polecam serdecznie przeczytać ową pozycję. Szczególnie teraz gdy depcze nam po piętach ta pora roku, która maluje drzewa przeróżnymi kolorami, tworząc niezwykły pejzaż🍁🍁🍁🍁

Recenzja booktour

Może nie przeczytałam tej książki z kubkiem gorącego kakao w ręce, owinięta...

Przepiękną antologia przed wami. 🔥

1. „Lucky”
Kaira prowadzi własny biznes, księgarnię. Przed nią ślub z mężczyzną, którego zna całe życia. Daniel pracuje w firmie logistycznej. Jeździ po świecie i bardzo rzadko bywa w domu. Pewnego dnia, gdy Kaira wraca do domu natrafią na ogromny korek, gdy zmienia trasę podróży zaczyna padać ulewny deszcz , a przy tym wszystkim znajduje jego Lucky'ego psina leżała na jezdni w worku. Kaira, chcąc pomóc psu znalazła weterynarza z powołaniem. Jednak okazuje się, że nie tylko piesek potrzebuje pomocy. Jak nowa znajomość wpłynie na życie Kairy i Lucky'ego.
2. „Obietnica”
Lucy przeżywa, zerwanie z narzeczonym, a do tego choroba spada na nią znienacka. Kobieta, mimo iż ma rodziców została sama. Nie chciała spełnić marzeń rodziców i zostać prawnikiem. Spełnia swoje marzenia została prowadzi studio fotograficzne. Lucy podczas podróży do jednego z club zostaje porwana przez taksówkarza. Z opresji ratuje ja inny kierowca, a zarazem jej demon z przeszłości Boryson. Gdy kobieta myśli, że już więcej nie zobaczy swojego byłego on po raz kolejny pojawia się w jej życiu. Czy tym razem zostanie na dłużej?
3. „Odnaleźć Siebie”.
Anka pracuje w karkonoskim GOPRze. Kobiata wyszła za mąż, a co za tym idzie musiała na życzenie męża zrezygnować z pracy. Życie za zamkniętymi drzwiami staje się dla Ani osobistym piekłem. Mąż pokazuje swoją drugą twarz kata. Czy kobiecie uda się wyrwać z tego koszmaru beż szwanku? Czy znajdzie się ktoś, kto jej pomoże?
4. „Miłosne kalorie”.
Idą jest studentką mieszka sama dba o swoją sylwetkę i codziennie rano uprawia jogging. Stara się także zaimponować swojemu koledze Tymonowi, który bardzo się jej podoba. Jednak nie spodziewa się, że jej uczucia zmienią lokazlizacje. Podczas biegania dziewczyna wpada na coś twardego, silnego i bosko pachnącego… Przez co obija sobie nos i traci przytomność ostatnie co pamięta to silne ramiona i obłędne piękne oczy 😊. Czy będzie kolejne spotkanie z tym przystojniakiem? Otóż tak, ale czy aby na pewno taj, jakby tego chciała?
5. „Błąd”
Lena, Filip, Kuba, Borys, Jonatan to grupa przyjaciół. Od zawsze razem, zawsze się mogli na siebie liczyć. Jednak z czasem okazuje się nie tylko przyjaźń ich łączy. Zazdrość, złość, gniew sprawiają, że paczka przyjaciol się rozpada. Lena, wiedząc, że sytuacja jest bez wyjścia postanawia odciąć się od przyjaciół i najgorsze chwilę w swoim życiu przejść sama. Gdy kobieta umiera. Jej przyciele zaczynają odczuwać brak j teskotę, a także niezrozumienie. Czy tak trudne chwile sprawia, że z powrotem będą przyjaciółmi?
6. „Czekoladka”
Ela a raczej Eleonora to młoda ambitna dziewczyna, która stara się wiązać koniec z końcem. Pracuje dorywczo w sklepie, a także w firmie sprzątającej. Nie spodziewa się, że kolejne zlecenie zmieni jej życie. Gdy kobieta staje przed mieszkaniem, które ma posprzątać nie spodziewa się, że drzwi otworzy jej tak młody przystojny mężczyzna. Jednak on nie był sam. Gdy dziewczyna się o tym dowiedziała w pośpiechu opuściła mieszkanie, w duchu, modląc się, by więcej tam nie musiała wracać. Jednak to nie było ich ostatnie spotkanie. Jaki wpływ na życie dziewczyny będzie miał Kacper?
7. „Aurora”
Maggie to szalona dziewczyna z ciętym językiem. Obecnie pilnuje dobytku kuzynki, bo ta pojechała w podróż poślubną. Nie spodziewa się odwiedzin. Jednak pewnego dnia wyczuwa w domu czyjąś obecność i postanawia oczyścić atmosferę kadzidłami zapomniała o jednym… aby się ubrać. Gdy dociera do salonu przy wyspie siedzi piekielnie przystojny mężczyzna… Greyson. Gdy kuzynka wraca z podróży zasatje tę dwójkę w jednym łóżku. A Maggie nie pamięta, jak się tam znaleźli. Czy taka noc będzie jedyna? A może Grejson przekona do siebie tą czarownice? Zwłaszcza że czeka ich podróż do Laponii. 🤪

Kochani przepiękną antologia. Niektóre z tych historii chciałabym zobaczyć w pełnometrażowej książce 😊 świetnie się czyta. Lekka, niektóre historię z dużą gamą humoru. Przy innych zakręciła się łezka. Historie, które wciągają od pierwszych linijek. A zresztą co tu dużo mówić… zapraszam do lektury ❤️‍🔥.

Przepiękną antologia przed wami. 🔥

1. „Lucky”

Książka to zbiór 7 opowiadań, każde z nich inne, pełne emocji, wzruszeń a także humoru.
Bohaterowie zmagają się z różnymi życiowymi problemami. Najlepsze w tym jest to że jak się czyta książkę to masz w głowie: " kurcze to mógłby być mój sąsiad/ka" sytuację opisane w książkach zdarzyć się mogą każdemu w naszym otoczeniu.
Opowiadania czyta się szybko, przyjemnie. Ja nie jestem w stanie wybrać jednego dobrego bo moim zdaniem każde jest inne i każde mnie pochłonęło na swój sposób. W niektórych sama chciałam interweniować.

Polecam książkę na jesienne wieczory 😉🕯️🍷☕

Opowiadania czyta się szybko, przyjemnie. Ja nie...

W tej książce poznacie siedem różnych historii.
Każda jest emocjonująca, niektóre wzruszające, zabawne. Naprawdę każdy tutaj znajdzie coś dla siebie.
Brawa dla autora za poruszenie bardzo ważnych tematów.
Mamy tutaj przemoc, zaburzenia odżywiania, chorobę, toksyczne relacje między matką a córką.
Przy niektórych historiach aż się prosi o kontynuację, więc będę obserwować autorki 😍
Oczywiście bez ciepłego koca i kubka herbaty z cytryną i miodem się nie obejdzie.
Autorki stworzyły również playlistę na Spotify, która umili wam czytanie.
Na co zwróciłam jeszcze uwagę, zaraz po tej przepięknej okładce, to to jak dobra jest jakość książki. Te kartki ach! Mam nadzieję, że każda książkara teraz mnie zrozumie 😅
Naprawdę miło trzymało się tę książkę w ręce i przewracało kartki.

Myślę, że jesienią wrócę do tej książki ❤️

W tej książce poznacie siedem różnych historii.
Brawa dla autora za poruszenie bardzo ważnych tematów.
Przy niektórych historiach aż się prosi o kontynuację, więc będę obserwować...

Bardzo fajny zbiór 7 opowiadań w jesiennej tematyce. Nie potrafię wybrać najlepszego z nich. Każdy z tekstów jest pełen emocji i wzruszeń, każde ma potencjał na świetną powieść obyczajowo-romantyczną. Opowiadania czyta się szybko i przyjemnie. Autorki skupiły się na różnych motywach przewodnich, co jest wielkim plusem tej książki. Piękne grafiki dodają uroku całej antologii. Mimo jesiennych klimatów, przedstawione historie są bardzo ciepłe i przepełnione pozytywnymi emocjami. Polecam

"Sweater Weather" to zbiór 7 opowiadan z jesienną aurą w tle. Nie potrafię wybrać, które podobało mi się najbardziej, bo każde jest inne i wyjątkowe. Jakie to były historie?

1. Kira jest właścicielką księgarni i to tam spędza całe dnie. A już za miesiąc ma zmienić swój stan cywilny. Zyskała moją sympatię po tym jak zachowała się wobec bezbronnego psiaka.
Adriana poznajemy, gdy Kira przyjeżdża do jego gabinetu by ratować szczeniaka. To bardzo troskliwy i opiekunczy facet.
Ta historia jest pełna ciepła. Pokazuje, by podążać za prawdziwym uczuciem. Zostawiła u mnie niedosyt. Chętnie przeczytałabym jej rozszerzoną wersję.

2. Lucy pracuje jako fotograf. Kilka lat temu została porzucona przez faceta za pomocą listu. Teraz dziewczyna pakuję się w kłopoty. A jej wybawicielem za każdym razem staje się dawny ukochany, który teraz szykuje się do ślubu. Dodatkowo Lucy ogranicza choroba. Czy ponowne spotkania sprawią, że będą w stanie o siebie zawalczyć?
To historia z odrobiną grozy w tle. Pokazuje też obawy chorej dziewczyny. Co ciekawe nie mamy tu jednoznacznego zakończenia, a historia jest otwarta. Może kiedyś autorka dopisze kontynuację?

3. Anka tkwi w toksycznym związku. Mąż odseparował ją od rodziny, dla niego zrezygnowała z pracy. Ich relacja to równia pochyła w dół. Artur coraz bardziej katuje kobietę. I tylko jej przyjaciel Maciek próbuje jej pomóc i wyrwać się z tego związku. Czy mu się to uda?
Ta historia bardzo mnie wciągnęła, czytałam ją w napięciu. Bardzo kibicowałam Maćkowi i cieszę się, że jako jedyny miał odwagę zareagować.

4. Ida pozbyła się nadprogramowych kilogramów i teraz bardzo o siebie dba. Jednego dnia miała bliskie spotkanie ze słupem, a jej wybawcą jak się później okazało był jej wykładowca. Do tego dziewczyna otrzymuje straszną diagnozę. Teraz gdy ktoś zwrócił na nią uwagę. Jak to się dla nich skończy?
Ta historia pokazuje, że los jest przewrotny, a każdy człowiek ma prawo do błędu. Gdy czytałam, co chwilę pojawiał się uśmiech na mojej twarzy. To bardzo przyjemne opowiadanie.

5. Lenę poznajemy od najmłodszych lat. Wtedy to przyjaźni się z czterema chłopakami. Każdego z nich wodzi za nos co doprowadza do rozpadu ich paczki. Czy uda im się pogodzić?
To bardzo smutna historia, pełna żalu i zmuszająca do przemyśleń. Na pewno wyróżnia się na tle pozostałych.

6. Kacper i Ela pochodzą z różnych światów. Co więcej dziewczyna dorabia sprzątając u niego mieszkanie. Podczas wizyty rodziców Kacper przedstawia Elę jako swoją dziewczynę. Co z tego wyniknie?
To bardzo przyjemna i lekka historia pełna miłości. Pokazuje, żeby nie oceniać ludzi pochopnie i nie wstydzić się swojego pochodzenia. Bardzo mi się podobała.

7. Maggie opiekuje się mieszkaniem kuzynki, gdy ta z mężem wyjeżdża na urlop. Niespodziewanie pojawia się przystojny Grayson, a kobieta budzi się u jego boku. Dodatkowo czeka ich wspólna podróż do Laponii. Co z tego wyniknie?
To opowiadanie pełne humoru i śniegu. Świetnie się bawiłam czytając je.

Adriana...

Dziś przychodzę do was z kolejna odsłona antologii od @wydawnictwo.literatka . To kolejny mój patronat, z którego jestem dumna.
Znajdziecie tutaj 7 autorek I 7 różnych histori. Nie będę spojlerowała , ani opisywała każdej po kolei bo niestety braknie mi tu miejsca ale także dlatego, że chciałabym abyś przeżyła/ żył je po swojemu.

Co mogę wam obiecać to to ,że są to historię , które poruszają trudne , życiowe tematy . Każde opowiadanie ściśnie cię za serce, a rewelacyjnie wykreowani bohaterowie mogliby być twoimi sąsiadami. Prawdziwi , nie wydealizowani z współczesnymi problemami. Każda autorka da ci nadzieję na lepsze jutro i pokaże inna odsłonę miłości. Miłość cierpliwą, bezinteresowną, namiętna, ale także i toksyczna, zdradziecką, zawistna .
Wszystkie fabuły oczywiście rozgrywają się na jesień, w różnych miejscach na świecie dlatego jest ona idealna na aktualna porę.

Jeżeli miałabym wybrać ulubiona historię, to nie byłabym w stanie ,ponieważ każda na swój sposób jest wyjątkową. Jednak jedna wyjątkowo mocno przeżyłam, jest nia 🍁 "Odnaleźć siebie" Katarzyna Amber. Przemoc, maltretowanie, ślepa i zawistna miłość to temat , który zawsze będzie odbijał się echem. Gdyby nie zawzięty przyjaciel to nikt nie pomógł by bohaterce. Wszyscy wiedzieli co dzieje się za zamkniętymi drzwiami i wszyscy milczeli. Nie wiem co musi się stać, aby w końcu ludzie zaczęli reagować na Przemoc domową.

Jeżeli jesień kojarzy się wam tak jak mi ,z kocykiem , gorąca herbatą, wełnianymi skarpetami i przyjemna książka, to koniecznie po nią sięgnijcie. Opatuli was jesienna aurą, a wasz wieczór zmieni , w klimatyczny sen o miłości.

Co mogę wam obiecać to to ,że są to...

Sweater weather - Klaudia Max, W.S James, Katarzyna Amber, Klaudia Leszczyńska, Patrycja Cygan-Jeż, Weronika Karczewska-Kosmatka, Daria Jędrzejek

"Siedem autorek połączyło swoje siły, by stworzyć zbiór opowiadań, który przeniesie Cię do innego świata. Świata, w którym króluje prawdziwa sweater weather."

Szczerze nie wiem co napisać w opisie książki ponieważ jest to książka z kilkoma historyjkami. Każda Historia opowiada o innych bohaterach i ich losach (co fajne wyróżniam ją na tle innych książek jakie czytam na co dzień!) więc nie opisze wam w skrócie co sie znajduje w książce bo byłoby to po prostu za długie. Jedyne co mogę powiedzieć to że znajdziemy w niej krótkie opowiadania mające miejsce w jesiennej aurze.

Moja opinia:
Niestety mi osobiście książka do gustu nie przypadła. Bohateriowie moim zdaniem w większości opowiadań byli "zbyt poszkodowani i jacy to oni nie są biedni" co osobiście uważam za robienie z nich nie wiadomo kogo. Mimo to są też historie które w książce mi się spdobały i uważam że są całkiem okej jednak większy potencjał miałaby gdyby były po prostu dłuższe. Akcja w opowiadaniach rozgrywa się bardzo szybko dlatego najbardziej brakuje mi w niej takiego lepszego poznawania się bohaterów ponieważ wszystko dzieje się zbyt szybko jak dla mnie. Mimo wszystko zachęcam was do samodzielnego przeczytania książki ponieważ każdy ma inne gusta i wam akurat może się spodobać.
~A💜

Liczba stron: 292📚

Szczerze nie wiem co napisać w opisie książki ponieważ jest to...

Urocze jesienne opowiadania o miłości. Idealne w komplecie z kocykiem i herbatką.
Są opowiadania, które fajnie się kończą, inne aż się proszą o kontynuację.

Są opowiadania, które fajnie się kończą, inne aż się proszą o kontynuację.

• Czytam z Legimi
  • Komedie romantyczne/Lekkie powieści
  • Czytane jesienią / jesienne książki / dla jesieniary
  • 2023 <3

Dodaj cytat z książki Sweater weather