Kobiety umierają w sierpniu

Okładka książki Kobiety umierają w sierpniu Agnieszka Pruska
Okładka książki Kobiety umierają w sierpniu
Agnieszka Pruska Wydawnictwo: Lind&Co Cykl: Sezon na zbrodnie (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Sezon na zbrodnie (tom 2)
Lind&Co
2021-08-02
2021-08-02

Jeżeli tak jak ja lubicie od czasu do czasu sięgnąć po coś krótkiego, z czym będziecie mogli zapoznać się na raz, zdecydowanie polecam tytuły z serii “Sezon na zbrodnie”. Są to audiobooki, które są równowartością maksymalnie 50 stron, więc na przyspieszeniu zajmą Wam między 30 a 60 minut.

Dzisiaj pragnę Wam po krótce przedstawić historię zawartą w drugim tomie. Maciej Gromski zostaje postawiony przed wyzwaniem znalezienia mordercy swojej wakacyjnej kochanki. Niestety bardzo szybko to on zostaje podejrzany o dokonanie tego czynu. Czy uda mu się wyplątać z tego oszczerstwa?

Ciężko opowiedzieć coś więcej, tak żeby nie zdradzić też za wiele. Gwarantuję, że jest to dobry kęs na jeden raz. Może część z Was chce rozpocząć swoją przygodę z kryminałami, bądź thrillerami, ale nie jest pewna czy jest to coś dla nich. Myślę, że zapoznanie się z tą serią będzie odpowiednim wyborem, nie trzeba poświęcać tutaj za dużo czasu, a nawet jeżeli uznacie, że gatunek ten jest jednak nie dla Was, to przynajmniej nie zostawicie książki w połowie!

67/52

67/52

Podobne do poprzedniego. Wypadałoby te opowiadanka wydać w jednym tomie, a nie każde oddzielnie.

„KOBIETY UMIERAJĄ W SIERPNIU”

Agnieszka Pruska Wydawnictwo Oficynka

„Kobiety umierają w sierpniu” to drugi tom z serii „Sezon na zbrodnie”. Ponownie witamy Macieja Gromskiego na pokładzie. Nasz bohater próbuje wykonać tajną misję, którą dostał od swojego dziadka. Niestety nie zdradzę wam jaka to misja. Tym razem poznaje kobietę, z którą się umawia na wieczór. Niestety, kiedy po nią przychodzi zastaje jej zwłoki. Kim jest ta kobieta? Dlaczego ktoś ją zamordował? Kim tym razem okaże się morderca?
Nasz bohater ma pełne ręce roboty. Czy podoła zadaniu i odgadnie kim jest przestępca?
Drugi tom i ponownie krótka, kryminalna historia. Wciąga od samego początku. Doskonale dobrany lektor Filip Kosior. Niesamowity audiobook. I ponownie miałam lekki niedosyt. Za szybko się skończyła.
Szybka akcja, całkiem dobra fabuła i bohater sprawiają, że chce się poznać sierpniową opowieść Agnieszki Pruskiej.
Wielkie brawa dla autorki. Po raz kolejny mnie zauroczyła.
Słuchając tego audiobooka miałam wrażenie, że prowadzę to śledztwo.

„KOBIETY UMIERAJĄ W SIERPNIU”

Agnieszka Pruska Wydawnictwo Oficynka

Na półkach: , , , , , ,

Po raz drugi miałam okazję przeczytać opowiadanie spod pióra Agnieszki Pruskiej. Tym razem Maciej Gromski ma nadzieję na wakacyjny romans, a przy okazji chwilę spokoju. Nic z tego! Zamiast zaszyć się w pokoju z ukochaną i sprawdzać co bardziej skomplikowane pozycje łóżkowe ten został zmuszony do pewnych przemyśleń. Można rzec, że bardzo specyficznych, bowiem musi dojść do tego, kto zabił kobietę, na którą miał oko. Oczywiście, przy okazji co niektórym nadepnie na odcisk i to mocno!
Jestem zmuszona stwierdzić, że straszna szkoda, iż te historie są takie krótkie. Lubię opowiadania, ale w przypadku tematyki kryminalnej mam wrażenie, że opowiadanie to jednak zbyt krótka forma, aby w pełni oddać jej klimat. Na przykładzie opowieści snutej przez Agnieszkę Pruską śmiało mogę napisać, że zanim historia się porządnie zaczęła to już dobiegała końca. Nie zdążyłam zżyć się z poszczególnymi bohaterami, nad czym ubolewam bardzo. Z tego też względu, kiedy na jaw wychodzi makabryczne znalezisko głównego bohatera nie byłam w większym szoku, w sumie mogę stwierdzić, że było mi obojętne kto zginął i dlaczego. Mam sprzeczne uczucia względem tego opowiadania, chociaż oceniłam go na maksymalną ilość punktów. Z jednej strony było ono napisane bardzo dobrze, utrzymane w lekkim stylu, dzięki czemu bardzo szybko dobiegało się końca, a z drugiej zaś właśnie to wszystko trwało zbyt krótko i pozostał pewien niedosyt. Jestem też w szoku, na ile trupów jeden mały człowieczek może natrafić podczas wakacji. Maciej Gromski ma naprawdę do tego dryg i szczęście. Jestem również ciekawa, co też go czeka jeszcze w trzecim opowiadaniu.
Podsumowując, historia zatytułowana “Kobiety umierają w sierpniu” spod pióra Agnieszki Pruskiej jest wciągająca i intrygująca. Pomimo tego, że była ona zbyt krótka, to jednak w ostatecznym rozrachunku bardzo mi się podobała. Myślę, że śmiało na podstawie przygód Macieja Gromskiego można by stworzyć dłuższe książki, a nie tylko opowiadania.

Lato, wakacje, pensjonat w Międzyzdrojach i... trup.
Jest to moje pierwsze opowiadanie z cyklu więc może dlatego miałam wrażenie, jakbym przeczytała jeden rozdział ze środka książki.
Nie lubię takiej formy budowania fabuły, gdzie czytelnik jest po fakcie informowany o wydarzeniach. Przykładowo, Maciek przypomniał sobie o rozmowie, której nie było, a my dopiero wtedy dowiadujemy się jakie wnioski z niej wyciąga; mężczyzna informuje policjantów kto miał możliwość zabić, a kto ma alibi. Gdyby nie ten zabieg już na początku byłoby wiadomo kto, co i dlaczego.
Fabuła przewidywalna, sprawca oczywisty, motyw zbrodni banalny, ale spisane ładnym stylem literackim.
Może po przeczytaniu wcześniejszych opowiadań będę miała pełniejszy obraz.

Lato, wakacje, pensjonat w Międzyzdrojach i... trup.

To miał być miły urlop w Międzyzdrojach. Niestety randka Macieja Gromskiego skończyła jako zimny trup. A on skończył jako podejrzany dopuszczenia się tego czynu.
Kolejne krótkie opowiadanie kryminalne. Krótkie, ale ciekawie napisane i wciągające. A przede wszystkim zaskakujące. Cóż, zarówno motywy zbrodni, jak i narzędzia bywają bardzo niekonwencjonalne:)
Z ciekawością czekam na wrześniową zbrodnię:)

Z ciekawością...

Trzeba przyznać, że Autorka ma fajny styl. Do plusów policzę jeszcze lektora.
Ale poza tym, znowu pada deszcz, kobieta jest żywo zainteresowana Gromskim, a policja nad wyraz szybko wyciąga wnioski i dzieli się nimi.

Trzeba przyznać, że Autorka ma fajny styl. Do plusów policzę jeszcze lektora.

Krótka historia z bardzo ciekawym zakończeniem i niezwyczajnym motywem zbrodni. Coraz bardziej lubię Macieja Gromskiego:)

• Kryminały
  • Audiobooki
  • Thriller/sensacja/kryminał

Dodaj cytat z książki Kobiety umierają w sierpniu