Szepty z lasu

Okładka książki Szepty z lasu M.M. Perr
Okładka książki Szepty z lasu
M.M. Perr Wydawnictwo: Prozami Cykl: Podkomisarz Robert Lew (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Podkomisarz Robert Lew (tom 3)
Prozami
2021-09-22
2021-09-22
literatura polska

Zafascynowała mnie seria z Robertem Lwem, dlatego jak najszybciej chcę nadrobić zaległości. Zostały mi dwa tomy, więc nie jest tak źle.

W trzecim z kolei tomie, w życiu Roberta powoli zaczyna się układać. Chociaż rodzina jeszcze się nie pozbierała po śmierci matki i rodzeństwa, ale są już na dobrej drodze.
Sonia chodzi na terapie w związku z zakończeniem śledztwa z udziałem Kality. W tym samym czasie zostaje przydzielone im nowe śledztwo. Ponieważ matka ofiary nie chce współpracować z lokalną policja do akcji wkracza Lew i Sonia.

W małej miejscowości Buków, zostaje znalezione ciało młodej dziewczyny. Początkowo wszyscy myślą, że to samobójstwo. Tylko dlaczego dziewczyna powieszona na drzewie ma związane ręce z tyłu? Detektyw Lew musi rozwiązać zagadkę, a okoliczni mieszkańcy mu tego nie ułatwiają.

Ponieważ nie posiadam papierowej wersji, musiałam i chciałam zadowolić się głosem pana Kosiora.😱

Książka wciągającą do samego końca. Miałam wrażenie, że cały czas coś się dzieje. Pojawiają się nowe osoby, podejrzani, poszlaki. Nowe fakty powoli wychodziły na jaw. Teraz wystarczyło to wszystko poskładać. Komu mogłoby się udać jak nie tej dwójce. Robert i Sonia dają z siebie wszystko.

Bardzo polubiłam bohaterów i z niecierpliwością czekam co będzie się działo w kolejnej części.

Polecam 💪💪💪

Sonia chodzi na terapie w związku z zakończeniem śledztwa z...

Zdecydowanie widać progress autorki. Pierwszy tom nie zachwycił, drugi już nawet, nawet, a ten jest genialny. Do tego Filip Kosior w roli lektora i mamy arcydzieło. Nie mogę się już doczekać na kolejny tom.

Do tej pory ta część z Robertem Lwem jest moją ulubioną. Wątek kryminalny bardzo zgrabnie łączy się z obrazem życia ludzi na wsi w małej społeczności. Do tego stara wiejska znachorka/czarownica, rodzinnie tajemnice i życie policjantów z Warszawy zyskało bardzo ludzki wymiar bez nudnych opisów samych postaci autorka i tak bardzo dobrze ich przedstawiła. Wielki plus za życiowe sytuacje i dialogi z humorem i ironią, które nie trąciły żenadą.

Po dłuższej przerwie wróciłam do podkomisarza Lwa i, jak się okazało, jest troszkę gorzej. Zabrakło mi tempa, wszystko było odrobinę rozmyte, emocje niezbyt mocne. Na pewno sięgnę po kolejne części bo, mimo wszystko, intrygują mnie losy głównych postaci.

W gęstym lesie otaczającym małą wieś Buków zostaje znaleziona Jagoda. Nic by nie było w tym dziwnego gdyby nie to, że dziewiętnastolatka wisiała na drzewie powieszona. Morderstwo czy samobojstwo? Odpowiedź na to bytanie będzie szukał Robert Lew oraz aspirantka Sonia Czech.

„Szepty z lasu” to 3 część cyklu książek tej autorki i przyznam, że jest najlepsza☺️ Szybko się czyta ponieważ cały czas coś się dzieje. Matka zamordowanej dziewczyny to taka trochę wiejska lekarka i bardzo przypadła mi do gustu. Poprostu lubię takie klimaty. Jest to trochę smutna historia ponieważ okazuje jak świat może być okrutny dla ludzi, którzy niekoniecznie dopasowują się do innych i sa indywidualistami. Jest mrocznie, jest zabawnie, jest intrygująco więc jak najbardziej na plus.

mam bardzo mieszane uczucia. książka w moim stylu (może dlatego, że z tym lektorem kojarzę tylko książki jakby stworzone dla mnie). I znów, jak w poprzednich częściach akcja toczyła się i nagle znikła. i to był koniec. Może to ja starzeję się?

Z kolejnością czytania czasami u mnie na bakier ;-) No ale mówi się trudno. W porządku książka.

Całkiem niezła, wciąga i szybko się czyta. Nie czytałam poprzednich części, ale nie przeszkadzało to mimo nawiązań do wcześniejszych historii.
Rozwiązania można się domyślić już na początku :P ale mimo to dobrze się czyta.

Rozwiązania można się domyślić już na początku :P ale mimo to dobrze się czyta.

Książka "Szepty z lasu" autorstwa M.M. Perr to thriller kryminalny, który wciąga czytelnika od pierwszych stron. Akcja rozgrywa się w gęstym lesie wokół małej miejscowości Buków, gdzie zostaje znalezione wiszące ciało dziewiętnastoletniej Jagody. Związane ręce dziewczyny i liczne obrażenia sugerują, że to była zbrodnia. Autorka wspaniale oddaje atmosferę tajemnicy i grozy, jaką niesie ze sobą to miejsce.

Głównymi bohaterami są podkomisarz Robert Lew oraz aspirantka Sonia Czech, którzy próbują rozwikłać tę zagadkę. Ich postacie są dobrze wykreowane i rozwijają się w miarę rozwoju fabuły.

Autorka M.M. Perr udowadnia swoje umiejętności pisarskie, tworząc wiarygodne postaci, które mają swoje osobiste problemy i tajemnice. Czytelnik z łatwością utożsamia się z głównymi bohaterami.

Kolejnym aspektem, który zasługuje na uwagę, jest głębia psychologiczna przedstawionych postaci.
Autorka bada ich motywacje, lęki i tajemnice, tworząc bogatą paletę osobowości. To sprawia, że możemy bez trudu, wczuć się w myśli i uczucia bohaterów, a to jest kluczowym elementem udanej powieści kryminalnej.

W "Szeptach z lasu" M.M. Perr skomponowała również intrygujący układ zagadek. W miarę jak śledztwo rozwija się, pojawiają się nowe tropy, które prowadzą do różnych podejrzanych. Zostajemy wciągnięci w rozgrywkę detektywistyczną, próbując rozgryźć skomplikowane kłamstwa i sekrety.

Największym atutem tej powieści są napięcie i zaskakujące zwroty akcji. Kiedy wydaje się, że śledztwo nabiera tempa, w Bukowie dochodzi do kolejnych tajemniczych śmierci, co tylko pogłębia zagadkę.

Kolejnym aspektem, który zasługuje na uznanie, jest opis przyrody i otoczenia. Gęsty las i malownicza mała miejscowość Buków stają się niemalże drugimi postaciami w książce. Autorka potrafi w doskonały sposób przenieść nas w te okolice gdzie każdy szept z lasu staje się niepokojący.

Należy również docenić umiejętność autorki w budowaniu napięcia. Kolejne zwroty akcji i niespodziewane momenty w powieści sprawiają, że trudno oderwać się od lektury.

Jednak, mimo wielu zalet, książka ta może nieco przesadzać w ilości wątków i skomplikowanych zwrotów akcji, co dla niektórych czytelników może być nieco przytłaczające. Czasami trudno jest nadążyć za wszystkimi wątkami i relacjami między postaciami.

Podsumowując, "Szepty z lasu" M.M. Perr to doskonały kryminał, który wciąga od pierwszej strony i trzyma w napięciu do samego końca. To historia pełna tajemnic, intryg i emocji, którą polecam każdemu miłośnikowi gatunku. Autorka udowadnia, że ma talent do tworzenia trzymających w napięciu opowieści kryminalnych. "Szepty z lasu" to pozycja obowiązkowa dla miłośników tego gatunku literatury.

Nietypowa. Ale m.in. dzięki temu mnie historia kupiła. Przeczytane w 1 dzień, więc z czystym sumieniem mogę polecić.

• Audiobooki

Dodaj cytat z książki Szepty z lasu