Śmierć starszej pani. True Monsters. Tom 9

Okładka książki Śmierć starszej pani. True Monsters. Tom 9 Agnieszka Pruska
Okładka książki Śmierć starszej pani. True Monsters. Tom 9
Agnieszka Pruska Wydawnictwo: Lind&Co Cykl: True Monsters (tom 9) kryminał, sensacja, thriller
True Monsters (tom 9)
Lind&Co
2024-01-30
2024-01-30

Początek XX wieku, Sopot, brutalne zabójstwo bogatej wdowy, prozaiczny motyw i bezczelne działania sprawcy. Polecam!

Bardzo mi przypasowała seria True Monsters. Oparte na faktach, ciekawe

Bardzo mi przypasowała seria True Monsters. Oparte na faktach, ciekawe

"Śmierć starszej pani" Agnieszki Pruskiej to dziewiąty tom z kryminalnej serii "True Monsters". Ten kryminał oparty jest na prawdziwych wydarzeniach.
Ten audiobook jest bardzo wstrząsający. Ginie w nim starsza pani. Dlaczego doszło do tak tragicznej zbrodni?
Ciało wdowy znalazła jej przyjaciółka, Anna Weber. Coś z nim było nie tak.  Doszło również do kradzieży bardzo cennych mebli i biżuterii. Komu zależało na śmierci majętnej starszej pani? Tropów jest wiele. Czy policja wytropi prawdziwego mordercę?
Jestem zadowolona, że autorka przedstawiłam nam tę brutalną sprawę. O takich sprawach nie powinno się zapominać. Sprawcy zbrodni powinni mieć świadomość, że za swoje czyny prędzej czy później przyjdzie im zapłacić.
Do opisanego morderstwa doszło w Sopocie w XX wieku. Sprawę prowadził między innymi wachmistrz Frank Berger.
Czy do tej zbrodni przyczynili się krewni ofiary, czy może ktoś zupełnie obcy? Czy byli świadkowie tej zbrodni?
Uwielbiam czytać kryminały oparte na faktach.
Książkę "Śmierć starszej pani" słuchałam pod postacią audiobooka, którego czytał Mateusz Drozda. Idealny głos do tego typu historii. Ten lektor nadaje tej opowieści ciekawego charakteru. Warto go posłuchać.
Słuchając tego audiobooka, nie miałam czasu na nudę. Bardzo chciałam poznać mordercę i motyw, jakim się kierował, mordując wdowę. Miałam wytypowanego sprawcę. Oczywiście nie powiem wam, czy trafiłam, czy nie. Zachęcam was do odkrycia prawdy.
Do tej zbrodni nigdy nie powinno dojść. Starsza pani mogła sobie spokojnie żyć. Szkoda, że potwory w nieludzki sposób pozbawiają ludzi życia.
Okładka tego audiobooka z jednej strony jest przerażająca, a z drugiej przyciąga wzrok. Warto jej się przyjrzeć z bliska. Wielkie brawa dla twórcy tej okładki.
Na końcu Agnieszka Pruska wyjaśnia, czym inspirowała się, tworząc tę historię. Uwielbiam, gdy na końcu książki autor zwraca się do swojego czytelnika.
Was odsyłam do audiobooka "Śmierć starszej pani", a ja już z niecierpliwością wypatruję kolejnego odcinka z serii "True Monsters".

• Audiobooki
  • Kryminał, sensacja, thriller