Maska ognia

Tłumaczenie: Radosław Kot
Cykl: Ostatni Legion (tom 2) | Seria: Science Fiction
Wydawnictwo: Rebis
Firemask

Drugi tom cyklu "Ostatni Legion". Władze Konfederacji nie potrafią opanować wrzenia w rozpadającym się imperium, a co gorsza, nadal zbywają milczeniem wszystkie problemy w systemie Cumbre, gdzie toczy się walka już nie tylko z separatystami, ale i z obcymi. Wygnani niegdyś Musthowie postanawiają uderzyć na osłabione światy i odzyskać ich bogactwa oraz honor. Pozbawiony wsparcia Zespół...

Drugi tom cyklu "Ostatni Legion".

Władze Konfederacji nie potrafią opanować wrzenia w rozpadającym się imperium, a co gorsza, nadal zbywają milczeniem wszystkie problemy w systemie Cumbre, gdzie toczy się walka już nie tylko z separatystami, ale i z obcymi. Wygnani niegdyś Musthowie postanawiają uderzyć na osłabione światy i odzyskać ich bogactwa oraz honor. Pozbawiony wsparcia Zespół Uderzeniowy musi ulec. Po kapitulacji planetarnego rządu żołnierze rozpoczynają jednak własną, prywatną wojnę.

źródło opisu: [Wydawnictwo Rebis,2004]

Jan Bińczycki | 2012-01-10
Na półkach: Przeczytane, Szrot

Znalazłem to tomiszcze w koszu na śmieci, kiedy schylałem się żeby wyrzucić niedopałek. Żadna książka, nawet tak zła jak "Maska Ognia" nie zasługuje na podobny los. Ale z drugiej strony, trudno się dziwić, że czytelnicy nie przywiązują się do literatury, która służy jedynie najłatwiejszej rozrywce. Też tak czytałem, w okolicznościach, w których nie wypada zabierać się za przyzwoite lektury. Nie znam pozostałych tomów, ale pewnie podobnie jak ten stanowią literacki odpowiednik filmów akcji za piątkę, które można kupić w każdym kiosku.

kormet | 2015-12-28
książek: 2065