Inwazja

Książka jest przypisana do serii/cyklu "SF, Przybysze z ciemności". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Almaz
Вторжение
9772084119121
bookazine, Almaz, space opera
A--

U kresu Układu Słonecznego, za Obłokiem Oorta, zaczyna się mrok Galaktyki. Ludzkość przygotowuje się właśnie do sforsowania ostatniej granicy, zamierzając wyruszyć ku odległym gwiazdom. Zanim do tego dojdzie, w Układzie Słonecznym pojawi się armada obcej, wrogiej nam rasy. Ziemia na szczęście nie jest bezbronna. Dochodzi do starcia kosmicznych flot, ale to dopiero początek wojny na nieznaną ludzkości skalę…
Cykl „Przybysze z ciemności”, porównywany niejednokrotnie do najlepszych dokonań gatunku, w tym do znanej i u nas trylogii Siergieja Sniegowa „Ludzie jak bogowie”, ma wszystkie atrybuty znakomitej space-opery i bije na głowę wiele dokonań zachodniej science fiction.
Na kartach dziesięciu tomów tego cyklu czytelnik może prześledzić kolejny tysiąc lat ludzkiej historii, znajdzie opisane z rozmachem bitwy kosmiczne, polityczne intrygi godne Bizancjum, kontakty z obcymi rasami, samotnego bohatera stawiającego czoło licznym niebezpieczeństwom, tajemnice wymagające rozwikłania, dylematy moralne, a nawet rozterki miłosne i seks.

Jedna z najlepszych space-oper zza naszej wschodniej granicy.

źródło opisu: Almaz, 2012

źródło okładki: http://www.sklep.wydawnictwo-almaz.pl/pl/p/Inwazja/96

42n4 | 2019-05-09
Przeczytana: 01 maja 2019

Rozrywkowa military sf napisana przez autora ze sporą wiedzą na temat naszego układu słonecznego i samych Rosjan oraz ich stanu umysłu. Bohater ratuje świat, gdy giną jego rodacy.

Dawid | 2018-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2018

Bardzo dobra Space Opera, szybka akcja ,styl pisania prosty i łatwy w odbiorze. Główny bohater -niby nikt szczególny ale jeśli w grę wchodzi istnienie gatunku ludzkiego ,zdolny do poświęceń i walki do końca. Kibicowałem mu bez ustanku. Jeśli ktoś czytał "Upadek Smoka " to ta pozycja też powinna go zainteresować. Wciągnąłem książkę w ciągu dwóch wieczorów .

RoodyTheBill | 2017-06-19
Przeczytana: czerwiec 2011

Jest typowa space opera, z całkiem sporą dawką akcji i prostym uniwersum. Nie ma tutaj za wiele szczególnie intrygujących wątków, zwrotów akcji, narracji, bohaterów, czy morału. Jest dość przewidywalna, ale lekko, się czyta i jak nie mamy nic innego do czytania, lubimy zwykłe sf i wpadnie nam to w ręce, to możemy poczytać.

Damian | 2017-01-02

Przeczytałem do końca, ponieważ książka była znośna i bardzo nie lubię zaczynać, a potem nie kończyć powieści. Zacząłem ją czytać, bo lubię space opery, ale przede wszystkim dlatego, że książka została porównana do trylogii Ludzie jak Bogowie Siergieja Sniegowa. Niestety, powieść nie jest nawet w połowie tak dobra dzieło Sniegowa.

Michał | 2015-08-05

Szkoda, że nie ma więcej przetłumaczonych

Temptation | 2015-05-26

Wciągająca, pasjonująca, prawdziwa space-opera. Autor pisze z wyobraźnia i pasją, trudno się oderwać (jeszcze tylko jeden rozdział ;)). Zdecydowanie polecam fanom s-f.

Tadeusz | 2015-01-17
Przeczytana: 17 grudnia 2014

Kawał dobrej s-f. Jest napisane poważnie, ciekawie i z pasją. Polecam lubiącym gatunek ;)

Beata | 2014-09-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Papierowe

Kosmiczne starcie: pragmatyzm kontra emocje

Rok 2088. Ludzkość w końcu wyruszyła w kosmos. Ale jest to eksploracja nie nazbyt intensywna, bo ograniczona do Układu Słonecznego – badamy Czerwoną Plamę na Jowiszu, wydobywamy kopaliny na Merkurym i w pasie asteroid, rozmieszczamy radiolatarnie w przestrzeni, na Marsie mamy bazę wojskową. NASA oraz organizacje kosmiczne Rosji i innych państw połączyły się, tworząc Zjednoczone Siły Kosmiczne. Nie oznacza to, że na Ziemi powstał jeden rząd światowy – nie powstał; nie zostały również zażegnane najróżniejsze lokalne konflikty. W efekcie wciąż aktywni są terroryści, wciąż organizowane są odwetowe misje wojskowe, a politycy wciąż wykazują się czujnością, by nie przegapić żadnej okazji do zaskarbienia sobie większego poparcia wyborców. A tymczasem w okolicach Jowisza pojawia się statek kosmiczny nie najprzyjaźniej nastawionych obcych...
„Inwazja” Michała Achmanowa to pierwsza część wielotomowej sagi „Przybysze z ciemności”, której kolejne...

rad | 2013-10-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 23 października 2013

Nie rozumiem peanów na cześć autora. Oda od tłumacza, wychwalała p. Achmanowa pod gwiazdy.
Gorszej sieczki nie czytałem. Jeżeli to jest szczyt rosyjskiej SF, to ja bardzo dziękuję. Bardziej już wolę czytać/ogladać radziecką propagandę.
Główny bohater, to jakiś nadczłowiek, delikatnie sugerując. Jestem szczęśliwy, iż moja przygodę z SF nie zacząłem od Tego autora.
Poległem na 87%, książkę męczyłem przeszło trzy dni. Lepiej było mi się upić, i zapomnieć o wszystkim, niż czytać coś takiego. Porażka.

| 2012-07-25
Przeczytana: 17 czerwca 2012