Inwazja

Książka jest przypisana do serii/cyklu "SF, Przybysze z ciemności". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Almaz
Вторжение
9772084119121
bookazine, Almaz, space opera
A--

U kresu Układu Słonecznego, za Obłokiem Oorta, zaczyna się mrok Galaktyki. Ludzkość przygotowuje się właśnie do sforsowania ostatniej granicy, zamierzając wyruszyć ku odległym gwiazdom. Zanim do tego dojdzie, w Układzie Słonecznym pojawi się armada obcej, wrogiej nam rasy. Ziemia na szczęście nie jest bezbronna. Dochodzi do starcia kosmicznych flot, ale to dopiero początek wojny na nieznaną ludzkości skalę…
Cykl „Przybysze z ciemności”, porównywany niejednokrotnie do najlepszych dokonań gatunku, w tym do znanej i u nas trylogii Siergieja Sniegowa „Ludzie jak bogowie”, ma wszystkie atrybuty znakomitej space-opery i bije na głowę wiele dokonań zachodniej science fiction.
Na kartach dziesięciu tomów tego cyklu czytelnik może prześledzić kolejny tysiąc lat ludzkiej historii, znajdzie opisane z rozmachem bitwy kosmiczne, polityczne intrygi godne Bizancjum, kontakty z obcymi rasami, samotnego bohatera stawiającego czoło licznym niebezpieczeństwom, tajemnice wymagające rozwikłania, dylematy moralne, a nawet rozterki miłosne i seks.

Jedna z najlepszych space-oper zza naszej wschodniej granicy.

źródło opisu: Almaz, 2012

źródło okładki: http://www.sklep.wydawnictwo-almaz.pl/pl/p/Inwazja/96

Silaqui | 2012-06-20
Przeczytana: 13 czerwca 2012

Z rosyjską literaturą fantastyczną miałam do tej pory niewiele do czynienia, a dotychczasowe przygody należały do średnio udanych: Nik Pierumow mnie zanudził rozmienianiem się na drobne, a bracia Strugaccy swoim "Piknikiem na skraju drogi" wręcz odwrotnie: skończyli zanim na dobre wczułam się w historię. Co prawda w pamięci mam dość przyjemną przygodę z "Wilczarzem" (autorstwa Marii Siemionowej), ale była to raczej zwykła rozrywka niż coś konkretniejszego. Krótko mówiąc: rosyjskim autorom nie udało się mnie do tej pory zachwycić, i nie ciągnęło mnie jakoś do dalszego zgłębiania meandrów literatury naszych wschodnich sąsiadów. Gdy jednak wydawnictwo Almaz zapowiedziało premierę Przybyszów z ciemności Michaiła Achmanowa, w moim czytelniczym serduchu zapaliło się światełko nadziei. Poprzednie dwa numery bookazinu SF były nadzwyczaj interesujące, i tego samego spodziewałam się po odsłonie trzeciej. Czy moje nadzieje się spełniły? O tym za chwilkę.

Jest rok 2088. Nieco bardziej...

rad | 2013-10-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 23 października 2013

Nie rozumiem peanów na cześć autora. Oda od tłumacza, wychwalała p. Achmanowa pod gwiazdy.
Gorszej sieczki nie czytałem. Jeżeli to jest szczyt rosyjskiej SF, to ja bardzo dziękuję. Bardziej już wolę czytać/ogladać radziecką propagandę.
Główny bohater, to jakiś nadczłowiek, delikatnie sugerując. Jestem szczęśliwy, iż moja przygodę z SF nie zacząłem od Tego autora.
Poległem na 87%, książkę męczyłem przeszło trzy dni. Lepiej było mi się upić, i zapomnieć o wszystkim, niż czytać coś takiego. Porażka.

Beata | 2014-09-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Papierowe

Kosmiczne starcie: pragmatyzm kontra emocje

Rok 2088. Ludzkość w końcu wyruszyła w kosmos. Ale jest to eksploracja nie nazbyt intensywna, bo ograniczona do Układu Słonecznego – badamy Czerwoną Plamę na Jowiszu, wydobywamy kopaliny na Merkurym i w pasie asteroid, rozmieszczamy radiolatarnie w przestrzeni, na Marsie mamy bazę wojskową. NASA oraz organizacje kosmiczne Rosji i innych państw połączyły się, tworząc Zjednoczone Siły Kosmiczne. Nie oznacza to, że na Ziemi powstał jeden rząd światowy – nie powstał; nie zostały również zażegnane najróżniejsze lokalne konflikty. W efekcie wciąż aktywni są terroryści, wciąż organizowane są odwetowe misje wojskowe, a politycy wciąż wykazują się czujnością, by nie przegapić żadnej okazji do zaskarbienia sobie większego poparcia wyborców. A tymczasem w okolicach Jowisza pojawia się statek kosmiczny nie najprzyjaźniej nastawionych obcych...
„Inwazja” Michała Achmanowa to pierwsza część wielotomowej sagi „Przybysze z ciemności”, której kolejne...

zuzankawes | 2012-07-20

„Niestety, okazali się ludźmi”

Spotkanie z Obcą Cywilizacją. Ile to już razy ludzie zastanawiali się, co by było gdyby…Są i tacy, którzy zaklinają się, że już mieli do czynienia z Obcymi. A to wyryli im znaki w zbożu, a to przelatywali nad ich domem, a to kontaktowali się mentalnie. Niektórzy w swoich wspomnieniach odnotowali, że zostali porwani na statek i poddani bolesnym (albo i nie) badaniom.

Michaił Achmanow w swoich wyobrażeniach na temat istot pozaziemskich poszedł w nieco innym kierunku. W jakim? Sprawdźcie sami w „Inwazji”, czyli pierwszym tomie cyklu „Przybysze z ciemności”. Wrażenia podczas lektury gwarantowane, bo wyobraźnia pisarza jest ogromna.
Książka Michaiła Achmanowa, czyli fizyka z wykształcenia (do 1998 roku pracował w zawodzie!), przynosi nie tylko świetnie wykreowany i obmyślony świat, gdzie cywilizacje pozaziemskie uchylają przed Ziemianami rąbka tajemnic kosmosu. To również książka pełna wiedzy z zakresu fizyki, z fizycznymi terminami i zagadnieniami,...

Temptation | 2015-05-26

Wciągająca, pasjonująca, prawdziwa space-opera. Autor pisze z wyobraźnia i pasją, trudno się oderwać (jeszcze tylko jeden rozdział ;)). Zdecydowanie polecam fanom s-f.

RoodyTheBill | 2017-06-19
Przeczytana: czerwiec 2011

Jest typowa space opera, z całkiem sporą dawką akcji i prostym uniwersum. Nie ma tutaj za wiele szczególnie intrygujących wątków, zwrotów akcji, narracji, bohaterów, czy morału. Jest dość przewidywalna, ale lekko, się czyta i jak nie mamy nic innego do czytania, lubimy zwykłe sf i wpadnie nam to w ręce, to możemy poczytać.

Tadeusz | 2015-01-17
Przeczytana: 17 grudnia 2014

Kawał dobrej s-f. Jest napisane poważnie, ciekawie i z pasją. Polecam lubiącym gatunek ;)

Immora | 2012-06-17
Na półkach: Posiadane, Przeczytane, 2012

| 2012-07-25
Przeczytana: 17 czerwca 2012

Damian | 2017-01-02

Przeczytałem do końca, ponieważ książka była znośna i bardzo nie lubię zaczynać, a potem nie kończyć powieści. Zacząłem ją czytać, bo lubię space opery, ale przede wszystkim dlatego, że książka została porównana do trylogii Ludzie jak Bogowie Siergieja Sniegowa. Niestety, powieść nie jest nawet w połowie tak dobra dzieło Sniegowa.