Coś wyjątkowego! Jak wyszywać napisy i wzory na wszystkie pory roku

Okładka książki Coś wyjątkowego! Jak wyszywać napisy i wzory na wszystkie pory roku Kaja Muszak
Kaja Muszak Wydawnictwo: Otwarte rękodzieło
rękodzieło
Otwarte
2021-11-02
2021-11-02

Książka powiela niestety wszystkie błędy i niedociągnięcia pierwszej części. Całość treści mogłaby w zasadzie zostać zawarta w jednym rozdziale i umieszczona w poprzedniej publikacji - pozwoliłoby to na wyeliminowanie bardzo licznych powtórzeń przewijających się przez wszystkie rozdziały. Styl tekstu przypomina bardziej felieton niż poradnik. Część instrukcji jest zdecydowanie nieprecyzyjna, a zdjęcia zbyt małe aby stanowić wyraźną ilustrację omawianych ściegów. Całość jest zdecydowanie chaotyczna i nie oddaje tematu, który reklamuje sam tytuł. W rozdziale o inspiracjach podane są tylko 4 przykłady, a następnie przechodzimy do kilku stron porad, które były przedstawione już wielokrotnie wcześniej.
Dużą zaletą tej książki jest jednak przedstawienie wartości terapeutycznej haftu.

Jestem oburzony i zdegustowany tym w jaki sposób ocena tej książki została sztucznie napompowana wykupionymi i zaprzyjaźnionymi recenzjami. Stanowi to rozmyślne wprowadzanie w błąd osób, które szukają rzetelnych publikacji w dziedzinie haftu.

Uwielbiam tę książkę! Ogrom wiedzy, wskazówek, rad, dla mnie mega! Świetny pomysł z umieszczeniem w książce wzorów, na których można przećwiczyć wszystko, co przeczytało się w tej i poprzedniej książce autorki. Zajmuję się rękodziełem od lat, uwielbiam haft, ale i tak dowiedziałam się z tej pozycji wielu praktycznych rzeczy.
I piękne wydanie, fajnie, że w twardej okładce! Coś takiego było na rynku potrzebne.

I piękne wydanie, fajnie, że w twardej okładce!...

Jeśli myślicie, że w środku znajdziecie jelonka z okładki i instrukcję wyszywania do niego to bardzo się mylicie. Ilustracje w książce są bardzo małe, trudno się czegokolwiek dopatrzeć (zwłaszcza przy wzorach). Opisy są dokładne, ale białe pola na stronach mogły być o wiele lepiej wykorzystane. Wzory na końcu książki również są malutkie i niezbyt ciekawe. Ogólnie uważam, że książka mogła być o wiele lepiej wydana, a wzory mogły być ciekawsze i bardziej inspirujące.

Nie ważne, czy dopiero zaczynasz, czy już jesteś hafciarskim weteranem ta książka albo pomoże Ci się otworzyć na haft, albo pokaże nowe możliwości, ciekawostki i techniki. W tej propozycji skupiamy się głównie na haftowaniu literek. Z tego co wiem, to właśnie z nimi hafciarze mają najczęściej pod górkę. A tutaj mamy podane to w tak przystępnej formie, że czytając, odnosi się wrażenie wręcz takiej lekkości a nawet zaufania ze strony autorki, że po prostu nam się uda to zrobić. Aspekty wizualne?! No sami spójrzcie, książka jest bardzo przejrzysta, zawiera całą masę ilustracji, a w dodatku te kolory… 😍🌈 Dostajemy ćwiczenia do wykonania, wraz z wzorem co jest ogromnym ułatwieniem dla kogoś kto dopiero zaczyna. W „Coś wyjątkowego” można zaleźć też rady jak urozmaicić nasze literki i nadać im indywidualny charakter. Oprócz wyszywania samych napisów znajdziemy jeszcze inne inspirujące rzeczy…. Na przykład rozdział dotyczący wskazówek, gdzie autorka zdradza na przykład kwestię barwienia tkaniny, czy sprawę samego tamborka; jest też osobny rozdział z inspiracjami, choć jak dla mnie to cała ta książka jest jedną wielką inspiracją!
Najbardziej urzekły mnie wzory haftów, które autorka proponuje nam na końcu książki, a szczególnie jeden z nich. Są to muszelki, które tak bardzo kojarzą mi się z domem rodzinnym, a w hafciarskim wydaniu Kaji wyglądają fenomenalnie! 🐚🌊
Z czystym sumieniem i uśmiechem na twarzy mogę wam polecić „Coś wyjątkowego” bez względu na to czy wy już, czy jeszcze nie. ☺️🧶🪡🧵
A tobie Kaju, jeszcze raz serdecznie gratuluję wydania tak świetnych poradników dotyczących haftu. Czegoś takiego nam było trzeba! Dobra robotat!

Wspaniała pozycja dla osób, które chcą poznać dokładniej technikę haftu. Oprócz wspaniałych wskazówek autorki, znajdziemy dokładne opisy jak krok po kroku wyszywać napisy bądź wzory. Dodatkowo książka opatrzona jest mnóstwem wspaniałych zdjęć. Jeśli kiedykolwiek pomyślałaś, że chcesz nauczyć się haftować, ale bałaś się za to zabrać - już nie musisz! Coś pięknego i Coś wyjątkowego to pozycje dla Ciebie.

sznurkiem.zaczarowane

"Coś wyjątkowego" to skupienie się przede wszystkim na wyszywaniu literek.

Och, jak ja czekałam właśnie na TEN poradni! Może z dwa razy podjęłam desperacka próbę literowania haftem.. nie pytajcie...

Jednak dzięki tej książce mam zamiar podnieść porzuconą rękawice, podjąć się wyzwania i nauczyć choćby najprostszych wersji!

Kaja zrobiła naprawdę kawal roboty, nie tylko tej pisanej i stylistycznej ale włożyła masę pracy w sfotografowanie nam krok po kroczku jak wyszywać te niesforne literki. Przy każdym tłumaczonym ściegu trzyma nas za rączkę a my z ufnością możemy podążać za naszą "haftowaną" mamą - jeśli zrobimy błąd czy zerwiemy nitkę nie na krzyczy! przeciwnie! powie, że każdy nasz błąd uczy kolejnych dobrych rozwiązań i pomoże pójść dalej, zachęci, wesprze, z uśmiechem w oczach

Z punktu widzenia praktycznego i wizualnego , książka jest bardzo przejrzysta , posiada mnóstwo ilustracji. Dostajemy ćwiczenia do wykonania ze wzorami liter (to mobilizuje i zachęca!). Dowiemy się też jak urozmaicić nasze literki i nadać im indywidualny charakter

Oprócz wyszywania samych napisów znajdziemy jeszcze kilka ciekawych rozdział jak: wskazówki - gdzie Kaja zdradza np. technikę barwienia tkaniny farbą czy dzieli się pomysłami na urozmaicenie tamborka ; mamy też osobny rozdział poświęcony inspiracjom (choć jak dla mnie to cała ta książka jest jedna wielka inspiracją🤭),a na końcu czeka na nas kilka wzorów z których możemy skorzystać :)

Kaju ! Dziękuje Ci za to co stworzyłaś i już nie mogę się doczekać chwili gdy nareszcie siądę do mojego tamborka! Przez Ciebie mam ochotę rzucić wszystko jak stoję i brać się do haftowania😅

"Coś wyjątkowego" to skupienie się przede wszystkim na wyszywaniu literek.

Kaja zrobiła naprawdę kawal roboty, nie tylko tej...

Kolejna przepięknie wydana książka! Nie mogłam się doczekać po tym jak odkrywałam pierwszą. Dodatkowo zdecydowanie napisy w hafcie to moja „pięta Achillesa”. A dzięki wspaniałym zdjęciom oraz wskazówką autorki. Przy odpowiedniej dawce ćwiczeń myślę, że opanuje na 6!

Kolejny raz Kaja Muszak zaprasza do kreatywnego świata, gdzie ogranicza cię tylko wyobraźnia. Ostatnimi czasy na topie jest hand made. Nawet takie małe drobiazgi. Ale od serca. Wystarczą chęci. Autorka wychodzi temu naprzeciw.
Drugi poradnik hafciarski pertraktuje o wyszywaniu liter. Ale nie tylko. Autorka zdradza dość istotne szczegóły potrzebne do wykonania perfekcyjnego dzieła. Zaczyna od podstaw, czyli niezbędnych rzeczy aby zacząć czytać swą przygodę. I możemy działać.
Ilustracje są czytelne i przejrzyste. Wbrew pozorom to nie jest skomplikowane. Przynajmniej tak mi się wydaje. Dojrzali czytelnicy i nasze babcie raczej dadzą sobie z tym radę. Wszak kiedyś w szkole był taki przedmiot jak Technika. A nasze babcie chyba uwielbiały przyozdabiać własnoręcznie wykonane podusie czy kocyki. Spersonalizowane prezenty są na czasie, a Kaja podpowiada jakimi ściegami wyszywać. Krok po kroczku.
Wzory dostosowane są do pór roku, co czyni książkę nieodkładalną. Może być użytkowana non stop. Wszystko tylko zależy od ilości naszego wolnego czasu oraz przeznaczenia robótek. Ja jestem zachwycona.
A wiecie co jest najlepsze? Zbliża się Mikołaj oraz Boże Narodzenie a to najlepszy czas na podarowanie tego poradnika w prezencie. Tego, jak i poprzedniego "Coś pięknego! Poznaj haft i naucz się wyszywać krok po kroku". Piękne oprawiona, sztywna okładka, duży format. Nic tylko zapakować i wręczyć.

Polecam

Współpraca: Wydawnictwo Otwarte

Kolejna książka Kai Muszak, na którą czekałam z niecierpliwością! Tym razem wraz z autorką możemy poznać tajemnicę wyszywania napisów i wzorów na różne pory roku. Bardzo się cieszę, że powstał ten poradnik, bo ten temat w hafciarskim świecie jest bardzo ważny. Sama nie raz złapałam się na tym, że napis do haftu miałam w głowie, a brak mi było konkretnej techniki, którą miałabym zastosować. Tak oto moje wątpliwości odeszły w niepamięć i oddałam się całkowicie czerpaniu przyjemności z haftu. Dla mnie to kolejna perełka książkowa, która powinna znaleźć się w biblioteczce, każdego kto interesuje się haftem lub ma taki zamiar. Zupełnie nowe ściegi, wzory i techniki haftu sprawią, że będzie to twoja ulubiona książka, z którą jesienne wieczory będą absolutnie wyjątkowe i pełne uroku!

Dziś przychodzę do was z recenzją kolejnej (po "Coś pięknego") książki Kai Muszak pt. "Coś wyjątkowego".

"Coś wyjątkowego" dotyczy tym razem głównie haftowania napisów. To takie kompendium wiedzy o tym rodzaju haftów.
Na przykładach konkretnych liter są pokazane różne ściegi i to w jaki sposób nimi operować, by nasza praca prezentowała się jak najlepiej. Mnóstwo wiedzy, cennych porad i ciekawych trików.

Czy by nauczyć się haftować napisy potrzeba nabyć najpierw pierwszą książkę "Coś pięknego"? Myślę, że można, ale nie trzeba. Bo każdy ze ściegów użytych do napisów został tutaj dokładnie opisany, a w pierwszym rozdziale znajdziemy także podstawowe informacje o narzędziach do haftu.

Co jeszcze, poza haftowaniem napisów, znajdziemy w książce "Coś wyjątkowego"? Nowe zaawansowane ściegi oraz wzory haftów wraz z opisem wykonania. Co ciekawe wzory są przygotowane na każdą z pór roku. Mamy wzory kwiatowe na wiosnę, muszelki na lato, jesienne liście oraz zimowe motywy świąteczne. Genialne, prawda?

Dla mnie książka jest świetna. Nowe ściegi są niezwykle ciekawe i z chęcią je wypróbuję. A haftowanie napisów jest na mojej liście "do nauczenia" i jestem pewna, że dzięki tej książce będzie dużo łatwiejsze do opanowania. Może być to doskonały pomysł na prezent świąteczny dla osoby, która chciałaby się nauczyć haftu, ale może też stanowić instrukcję dla kogoś, kto chciałby przygotować prezenty własnoręcznie :)

• [Stan:] Posiadam
  • Robótki
  • Popularnonaukowe
  • Prezentowe
  • Przeczytane w 2023

Dodaj cytat z książki Coś wyjątkowego! Jak wyszywać napisy i wzory na wszystkie pory roku