Makrama pięciu żywiołów. 20 projektów pełnych harmonii

Okładka książki Makrama pięciu żywiołów. 20 projektów pełnych harmonii Rebecca Millar
Okładka książki Makrama pięciu żywiołów. 20 projektów pełnych harmonii
2022-07-27
2022-07-27
Dominika Kielan
makrama rękodzieło macrame

Kupiłem tą książkę skuszony napisem Dla początkujących, przy czym nigdy nawet nie próbowałem robić Makram i muszę powiedzieć, że książka nie jest dla takich osób.
Swoją drogą projekty opisane w tej książce jakoś mnie nie zachwyciły. Wg. mojej opinii pozycja przeciętna.

"Makrama pięciu żywiołów" to genialna inspiracja sznurkowa! Osoby początkujące mogą od podstaw nauczyć się makramy, a bardziej zaawansowani znajdą tu wiele ciekawych inspiracji. Super wydanie!prosto & przejrzyście wytłumaczone wszystko! Serdecznie polecam

Zrobiłam z tą książką moją pierwszą makramę, a chyba właśnie o to chodzi. Nigdy wcześniej sznurki mnie nie ciągnęły, natomiast w tej książce proces jest wytłumaczony bardzo czytelnie, rysunki są tak dobrze zrobione, że nie da się pomylić przy motaniu. Dla mnie mega! Nie dość, że wzory są fajnie wytłumaczone, to jeszcze są to naprawdę piękne projekty!

Poradników na temat tworzenia makram powstało już mnóstwo ale ta w sobie ma serio jakąś moc 🙈

"Makrama pięciu żywiołów" Rebecci Millar zawiera 20 projektów przepełniony kolorami, naturlanymi kolorami i ich mocą. Projekty przedstawione w książce, są podzielone na pięć żywiołów: • ziemia • powietrze • woda • ogień • duch
Każdemu z tych żywiołów przypisane są konkretne minerały. I tu dowiaduję się, że moim żywiołem jest powietrze, a jednym z kilku kryształów przypisanym do niego jest ametyst, który zawsze przyciąga mój wzrok przez swoją cudownie fioletową barwę 🤩
Jak zwykle w każdym poradniku na wstępie poznacie podstawowe węzły, sploty oraz techniki - niezbędne do rozpoczęcia przygody z makramą. Wszystko zostało wytłumaczone i zilustrowane w bardzo przejrzysty i łatwy sposób. Następnie każdy z projektów został krok po kroku rozpisany i wyjaśniony. Dopełnieniem całości są przepiękne zdjęcia, które ułatwią wyplatanie. W książce znajdziecie wiele cennych rad i wskazówek. Mnie najbardziej zaciekawiło farbowanie sznurków. Jeszcze nigdy nie spotkałam się z tym w żadnym poradniku makramowym.

Z całego serca polecam Wam tą książkę, jeżeli chcecie tworzyć swoje dzieła nie tylko jako zwykle dekoracje ale żeby niosły za sobą głębsze znaczenie 🌼

Każdemu z tych żywiołów przypisane są konkretne...

Makrama pięciu żywiołów to świetna propozycja dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z tą techniką wykonywania ozdób. W książce znajduje się 20 projektów, które są stosunkowo proste do wykonania. Książka prezentuje podstawowe sploty makramowe w sposób bardzo czytelny i prosty do wykonania. Całość jest bardzo czytelna i miła dla oka, w środku znajdziemy piękne zdjęcia makram, którymi można się zainspirować. Do tego znajduje się w środku gratka dla fanów litoterapii, mianowicie podział na pięć żywiołów oraz zastosowanie kamieni w projektach. Polecam!

Książka jest idealna dla kogoś, kto dopiero chciałby zacząć swoją przygodę z makramą, jak i dla osób, które coś już umieją. Książka wprowadza w podstawy węzłów makramowych, a także pokazuje ich zastosowanie w 20 projektach.
Poszczególne działy podzielone są na żywioły czyli ziemia, powietrze, woda, ogień i duch i w zależności, jakim żywiołem jesteś, masz wszystko opisane w nim, jakie kryształy do Ciebie pasują, jakie kolory, jakie łapacze ale nie tylko łapacze snów.... Mamy również do zrobienia drzewo życia czy wiszącą misę na owoce, naszyjniki, kolczyki, breloki,kwietniki czy podkładki na stół. Dla każdego coś się znajdzie 🙂
Jeśli lubisz makramę bądź chcesz spróbować swoich sił w tej dziedzinie, to pozycja obowiązkowa w Twojej biblioteczce i nie ma co się zastanawiać a wyplatać, bo poradnik wart jest Twojej uwagi, ja gorąco polecam

„Makrama pięciu żywiołów. 20 projektów pełnych harmonii” to bardzo twórczy, dostarczający masy pomysłów i gotowych projektów poradnik przeznaczony zarówno dla początkujących i zaawansowanych fanów makramy.

Projekty są podzielone na pięć działów reprezentujących żywioły ziemi, powietrza, wody, ognia i ducha. Autorka w ten sposób połączyła zafascynowanie od młodości magią i wicca z makramą.

Oprócz projektów w książce znajdziemy m.in. opis narzędzi i materiałów, techniki wiązania podstawowych węzłów, wykonywania otwartej i zamkniętej kieszonki z makramy, sieci łapacza snów, metody wkomponowywania kryształów w dekoracje ścienne czy farbowania sznurka.

Bez wątpienia projekty są tak przepiękne, że chciałoby się je wszystkie mieć. Do ich wykonania potrzebujemy jednak dużej ilości sznurka do makramy, najlepiej bawełnianego. Na początku lepiej sprawdzić czy to jest dla nas i zacząć od znacznie mniejszego projektu np. breloczka, kolczyków, czy podkładki pod kubek (takie projekty również znalazły się w tej publikacji). Ale pewnie na tym nie poprzestaniemy jak już złapiemy makramowego bakcyla. A żeby go podtrzymać polecam zaglądać choćby na: sznurecznik, marhericrafts i poplecione.

Dla wielbicieli makramy będzie to pozycja bardzo przydatna i inspirująca. Początkujący mogą od podstaw nauczyć się makramy, a bardziej zaawansowani znajdą tu wiele ciekawych sznurkowych inspiracji. Poradnik jest też doskonałym pomysłem na prezent. A obdarowana osoba może odwdzięczy się piękną makramą. Zdecydowanie polecam.

Jeśli, tak jak ja, lubicie spędzać kreatywnie czas i jednocześnie możecie stworzyć coś ozdobnego i/lub użytkowego, to ta pozycja jest dla Was 😊.
"Makramy pięciu żywiołów" Rebecca Millar wydawnictwa Publicat_sa
Piękna, kolorowa i treściwa książka, dzięki której można samodzielnie upleść kilka, jakże modnych ostatnio, ozdób do domu. Każdy projekt jest nie tylko czytelnie opisany, ale również zawiera odnośniki do wstępnych ćwiczeń i splotów. Więc łatwo się znaleźć w trakcie tworzenia projektu.
Książka podzielona jest na zycioły i odpowiadające im kolorystyki. Więc jeśli lubisz ogniste czerwienienie, to w żywiole ognia znajdziesz projekty dla siebie. Wolisz delikatne błękity, to zajrzyj do żywiołu powietrza. Wolisz fiolety? To duch ma coś dla Ciebie 😊.

"Makramy pięciu żywiołów" Rebecca Millar wydawnictwa Publicat_sa

Przepięknie wydana książka, która nie tylko nauczy podstaw sztuki makramy, każdego początkującego, ale także przyniesie mnóstwo inspiracji osobom, które są już zaawansowane w sztuce wyplatania. Bardzo podobają mi się dokładne i przejrzyste schematy wiązania podstawowych węzłów oraz to jak krok po kroku wytłumaczony jest każdy projekt. Książka będzie super wstępem dla każdego, kto nie miał w rękach nigdy sznurka. Można przebierać w projektach, a podział książki na działy według żywiołów ro bardzo oryginalny pomysł. Dodatkowym atutem tego wydania są przepiękne zdjęcia! Tę książkę warto mieć w biblioteczce nawet po to, by od czasu do czasu nacieszyć oczy jej zawartością. Bardzo podoba mi się też wytłumaczenie jakie właściwości niosą ze sobą różne kamienie oraz jaki żywioł pasuje do którego znaki zodiaku. Jak dotąd moja ulubiona książka o makramie:)

Jeżeli lubisz rękodzieło, prace manualne i łączenie technik, to zdecydowanie książka Rebecci Millar „ Makrama pięciu żywiołów „ jest dla Ciebie. Rozpoczęłam zabawę makramą niecały rok temu i coraz bardziej wciąga mnie ten świat. A takie książki mi w tym pomagają. Dużo informacji , które systematyzują dotychczas zdobytą wiedzę, wiele nowych rzeczy do przyswojenia i cudowne połączenie technik. Poznasz tajniki farbowania sznurka, wplatania, w swoje projekty, kamieni , piórek, czy koralików. Jeżeli szukasz książki, z którą mogłabyś wkroczyć w świat makramy, to książka Rebecci Millar będzie doskonałym wyborem. Polecam!!!

• » szycie, zaplatanie
  • Rękodzieło