Nowoczesny haft dla absolutnie początkujących

Okładka książki Nowoczesny haft dla absolutnie początkujących Celeste Johnston
Okładka książki Nowoczesny haft dla absolutnie początkujących
Celeste Johnston Wydawnictwo: Publicat rękodzieło
rękodzieło
Freshly Stitched. Modern Embroidery for Absolute Beginners
Publicat
2022-06-01
2022-06-01
haft haftowanie rękodzieło mulina igła

„Nowoczesny haft…” to idealny poradnik dla początkujących. Jeśli zamierzacie zająć się haftem, nie macie pojęcia od czego zacząć, by osiągnąć efekty, które oczarują znajomych i rodzinę, sięgnijcie po tę książkę.

Znajdziemy tu wszystko o haftowaniu od A do Z. Począwszy od rad co do wyboru tkanin i nici, narzędzi hafciarskich, przez kompletne, wytłumaczone krok po kroku, zasady haftu, skończywszy na cudnych projektach, przy których spędzicie niejeden zapracowany wieczór.

Na końcu książki znajdziemy dodatki: bibliotekę ściegów, spis kolorów nici, teorię kolorów oraz wzory do projektów.

To bardzo fajny poradnik, który bardzo prosto wyjaśnia jak zacząć a później kontynuować przygodę z haftem. Książka jest bogato ilustrowana, a każdy krok dokładnie i jasno opisany, dzięki czemu nie pogubimy się na żadnym etapie pracy. Polecam.

Ta książka jest stworzona dla "absolutnie początkujących". Jeśli rozpoczynasz przygodę z haftem albo szukasz nowych rozwiązań, inspiracji to ta książka jest właśnie dla Ciebie. Napisana prostym językiem, opisuje wiele ściegów dzięki, którym możesz tworzyć niesamowite i niepowtarzalne dekoracje do swoich wnętrz lub dla swoich bliskich. Cała oprawa graficzna książki, aż zachęca do zabrania się za igłę i nitkę. W książce znajdziesz wzory do samodzielnego haftowania, a Celeste poprowadzi Cię krok po kroku przez proces ich tworzenia. Również wskaże Tobie narzędzia potrzebne do realizacji projektów. Bardzo żałuję, że na początku mojej drogi z haftem nie było takiej pozycji w księgarniach, byłaby bardzo pomocna. Teraz mam katalog ściegów w jednym miejscu!

Piękna książka z bardzo ładnymi i przejrzystymi grafikami. Wszystko doskonale opisane. Książka zarówno dla początkujących bo opisane jest w niej krok po który od czego zacząć przygodę z haftem ale także i dla tych zaawansowanych. Można znaleźć ciekawe wskazówki a także przyjrzeć się temu w jaki sposób przekazywać wiedzę na temat haftu.
Bardzo fajny przydasiek.
Polecam

Bardzo fajny przydasiek.
Polecam

Cegiełkowy, atłaskowy, sznureczkowy, rozsiany … spytasz co to? Już spieszę z odpowiedzią, a właściwie to odpowiedź znajdziesz w książce „Nowoczesny haft dla absolutnie początkujących’’ autorstwa Celeste Johnston.
Jeśli chcesz zacząć haftować, a nie wiesz jak się za to zabrać, to Celeste dzieli się z Tobą wiedzą, którą posiada i robi to w bardzo prosty i zrozumiały sposób. Uczy jak przygotować tkaninę do haftu, nanieść na nią wzór i dobrze naciągnąć na tamborek. Omawia narzędzia hafciarskie, dobór kolorów mulin, technikę haftu na ubraniach i 15 hafciarskich ściegów. A wisienką na torcie jest aż 12 darmowych wzorów do haftu autorstwa Celeste.
Nic tylko zacząć haftować!

Poradnik jest przejrzysty i prosty w odbiorze. Każda osoba zaczynająca swoją przygodę z haftem z łatwością zrozumie każdą instrukcję wykonania danego ściegu czy projektu. A gotowych projektów tu nie brakuje - jest ich aż 12! I wszystkie opatrzone zdjęciem oraz szczegółową instrukcją. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, w zależności od stopnia zaawansowania w haftowaniu.

Rewelacyjną sprawą jest biblioteka ściegów hafciarskich! Idealna dla początkujących, ale też dla osób bardziej zaawansowanych w ramach małego przypomnienia i treningu.

Polecam z całego serca!

Książka przeznaczona jest dla wszystkich osób, które marzą, aby zacząć przygodę z haftem.

Jest to prawdziwy przewodnik wprowadzający w świat haftu płaskiego.

Chodź myślę, że doświadczone hafciarki znajdują w niej dużo wiedzy i inspiracji także dla siebie.

W książce mamy zebrane niezbędne informacje, wszystko przekazane jest prostym językiem, opisane krok po kroku i poparte licznymi ilustracjami. Dzięki cennym wskazówkom unikniesz błędów, które popełniają osoby początkujące.

W książce przedstawione jest 12 wzorów wraz z instrukcjami ich wykonania.

Wszystkie wzory są bardzo „przyjemne dla oka” i przygotowane w taki sposób, że dzięki wskazówkom zawartym w książce poradzą sobie z nimi osoby rozpoczynające przygodę z haftem oraz dają możliwość opanowania aż 15 ściegów używanych w hafcie.

Jeśli chcesz nauczyć się haftować lub uzupełnić swoją wiedzę w tej dziedzinie, to ta książka jest dla Ciebie.

Jest to prawdziwy przewodnik wprowadzający w świat haftu płaskiego.

Fajna książka. Nie tylko dla początkujących ale i dla tych którzy chcą poszerzyć swój warsztat hafciarski i dla tych co lubią motywy roślinne. Książka zawiera wszystkie potrzebne informacje o narzędziach pracy i o tym jak przenieść wzór na tkaninę. Potem możesz wybrać sobie gotowy projekt do haftowania krok po kroku, a jest ich aż 12 do wyboru !! Super książka polecam.

"Nowoczesny haft "
Celeste Johnston.

Kochani dzisiaj witam się z Wami recenzja książki, która spowoduje , że odpoczniemy od trudów dnia codziennego i zajmiemy się rekodziełem.
Pamiętam, jak chodziłam do podstawówki, to moja mama wieczorami sobie haftowała, robiła obrazy czy poszewki na podusie i tym zajęciem zaraziła i mnie. Teraz, gdy sama mam córkę, to próbuje ją też zarazić taką pasją i nawet mi się to udało.
Książka jest bardzo ładnie wydana, na samym początku jest wywiad z autorką, która sama kocha haftować a na kolejnych stronach książki przekonuje nas do swojej pasji krok po kroku. Od wyboru tkaniny do dziergania, nici potrzebnych do tego, po narzędzia, które są nam przydatne, nanoszenie wzoru, aż w końcu po samo haftowanie. I tu zaczyna się zabawa. Pokazuje nam różne techniki, różne ścięgi a na końcu książki znajdują się wzory do kopiowania. Naprawdę prosto pokazane jak krok po kroku przy użyciu nici, igły i dobrych chęci i pasji można stworzyć dzieło sztuki, które przyozdobi naszą przestrzeń i bardzo przyjemnie zagospodaruje nasz czas. Gorąco polecam zarówno początkującym jak i pasjonatom.

"Nowoczesny haft "
Celeste Johnston.

Jest to książka, która zawiera wszystkie ważne informacje dotyczące haftu. Znajdziesz tutaj: Opis i ciekawostki o autorce, Instrukcje krok po kroku, Miejsce na notatki, Darmowe wzory do haftu, I co najważniejsze mnóstwo przydatnej wiedzy. Książka jest doskonałym prezentem dla osób które pragną zacząć przygodę z haftem jak i dla tych które pragną poszerzyć swoją wiedzę w tej technice. Darmowe wzory jak i instrukcje znajdujące się w książce są proste i przyjemne w realizacji. Gwarantuje że każdy laik po przeczytaniu tej książki da sobie radę z wykonaniem wzorów i pokocha haft tak jak ja.

• Non-fiction
  • Poradniki
  • Robótki
  • Kreatywnie

Dodaj cytat z książki Nowoczesny haft dla absolutnie początkujących