Szydełkowe kapcie dla całej rodziny

Okładka książki Szydełkowe kapcie dla całej rodziny Ira Rott
Okładka książki Szydełkowe kapcie dla całej rodziny
Ira Rott Wydawnictwo: Publicat rękodzieło
rękodzieło
Publicat
2022-10-26
2022-10-26
Dominika Kielan

Książka przy pierwszym wrażeniu zachęciła mnie do zakupu bo ma wiele możliwości i wzorów do wykonania. W książce zawarte są 3 rodzaje kapci do wykonania i różne wzory jakie można tworzyć i mieszać między sobą i wszystko super do czasu aż nie zaczęłam robić pierwszych kapci... Schematy wykonania są czytelne jednak opis wykonania nie jest do końca poprawny np przy wykonywaniu krawędzi kapcia zauważyłam błędy i to nie tylko ja.. są opisane skrótami ale okrążenie jak i również oczko opisano jako o. I można się pogubić bardzo jeśli są opisane okrążenia słupkami relief. Bo nie do końca ktoś pomyślał aby to napisać bardziej czytelnie przez co już chyba z 20 razy robiłam i prulam kapcia i nie wiem czy nie wykonam tego wzoru po swojemu

"Szydełkowane kapcie dla całej rodziny" to poradnik dla każdego! Osoby początkującej jak i zaawansowanej. Napisane prostym językiem, idealna pozycja na prezent dla bliskiej osoby. Książka jest pięknie wydana, wzory szczegółowo są wyjaśnione. Bardzo polecam!

„Szydełkowane kapcie dla całej rodziny” to pozycja, która sprawdziła się u mnie świetnie.❤️Wszystko wytłumaczone bardzo prosto więc nawet dla laików wykonanie ślicznych kapci nie stanowi przeszkody a pozwoli obdarzyć naszych najbliższych oryginalnym prezentem. W środku znajdziemy miarkę zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, która pomoże nam wykonać każdy wzór ze książki, a jest ich aż ponad 20! Przy każdym projekcie dokładnie opisane jest co będziemy potrzebować oraz jakie rozmiary szydełka dobrać. Całą książkę ozdabiają ślicznie wykonane ilustracje. Jestem bardzo zadowolona z tego jak wydawnictwo Publicat dba zarówno o aspekty wizualne jak i samą treść poradnika. Gorąco polecam ten oraz inne poradniki o tematyce rękodzieła wydawane przez Publicat.

Z tą książką rzeczywiście można zrobić kapcie dla całej rodziny. Książka oferuje nam 3 rodzaje obuwia domowego do wyboru - klapki, bamboszki i pantofle o 3 stopniach trudności. Dobieramy rozmiar do nóżki, następnie dziergamy "bazę". I po tym etapie następuje cała zabawa, czyli wybór zwierzątka i dodawanie detali, które nadadzą naszym stopom charakteru. Bardzo dobrze wytłumaczone jak zebrać pomiary, jakich materiałów użyć, a instrukcja występuje w formie schematu oraz opisu, co jest bardzo pomocne przy dzierganiu :)

Bardzo ładnie wydana książka. Wzory oraz opisy stworzone tak, że nawet początkująca osoba bez problemu wydzierga kapcie przy znajomości podstawowych ściegów. Łatwo dobrać rozmiar, a możliwe jest zrobienie kapcia zarówno na stopę dziecka jak i dorosłej osoby. Idealna na prezent

Świetna książka! Bardzo ładne i czytelne wzory. Podoba mi się najbardziej to, że do każdego wzoru zwierzęcego mogę stworzyć kapcie, bambosze, klapki. Wszystko jest świetnie opisane. Rysunki są przejrzyste. Stworze dzięki tej książce na pewno nie jeden projekt. Miś już stworzony, w planach jednorożec 😊
Dzięki miarce można stworzyć zgodnie z tytułem książki, kapcie dla całej rodziny. 😊

Dzięki miarce można stworzyć zgodnie z tytułem książki, kapcie dla całej...

"Szydełkowe kapcie dla całej rodziny", to świetna pozycja zarówno dla początkujących, jak i tych bardziej zaawansowanych osób. Znajdziemy w niej 20 wzorów z motywami zwierzęcymi. Każdy z wzorów dostępny jest w 3 rozmiarach. Od malucha po dorosłego.
Książka jest bardzo ładnie wydana. Kolorowe, przejrzyste strony zachęcają do realizowania projektów. Naprawdę warto sięgnąć po ten zbiór wzorów i wykonać coś oryginalnego tylko dla siebie.

Kanadyjska autorka Ira Rott przedstawia w niej 60 wzorów na domowe obuwie! Najpierw czytelnicy książki muszą wybrać rodzaj buta, a mają do wyboru 3 rodzaje butów - klapki, kapcie oraz bambosze. Potem należy dobrać rozmiar - dziecięcy lub dla dorosłego i można się zabrać za szydełkowanie. W wyborze właściwego rozmiaru pomoże tabela na skrzydełku książki. Trzeba też wybrać jakiś zwierzęcy motyw, którym ozdobimy pantofle, a w książce jest aż 20 zwierzęcych wzorów do wyboru na przykład ulubione przez dzieci dinozaur, pingwin albo jednorożec. Wiadomo, że na takie robótki potrzeba czasu, dlatego świąteczny okres wydaje się idealny. To może się wydawać skomplikowane, ale z właściwym przewodnikiem można to opanować. Autorka książki przedstawiła w niej wszystko dokładnie, a każdy projekt został omówiony krok po kroku oraz rozpisany na schemacie. W książce zostało też napisane jakie są potrzebne materiały, rozmiary szydełek, akcesoria dodatkowe takie jak guziki czy igła do szycia. Podane są także sploty, poziom trudności oraz omówione jakie umiejętności trzeba posiadać, aby pantofle wykonać. Kapcie można uzupełnić antypoślizgową podeszwą - jest szablon i wystarczy tylko odrysować, a dla początkujących przygotowano prosty wzór kapcia. Całość prezentuje się świetnie, a Wydawnictwo Publicat zadbało o to, aby książka prezentowała się znakomicie.

Podobają Ci się te słodkie zwierzaki?

Podpowiem Ci - już teraz mogą ogrzać Twoje stopy!
I nie tylko Twoje, bo książka, którą miałam przyjemność zrecenzować,
to "Szydełkowe kapcie dla całej rodziny" Wydawnictwa Publicat.

Ira Rott - autorka książki - stworzyła szydełkowy przewodnik, w którym przedstawia
aż 60. zabawnych i łatwych do wykonania wzorów kapci.
Książka została napisana prostym, zrozumiałym językiem,
przystępnym dla osób początkujących, jak i tych bardziej zaawansowanych w szydełkowaniu.

Posiada przydatne miarki
-szablony do odrysowania-
pomocne w dobraniu odpowiedniego rozmiaru kapci.

W lekturze zawarte są fachowe wyjaśnienia użytych skrótów, symboli i technik szydełkowania.
Leworęczni i dla swojego sposobu dziergania znajdą odpowiednie wyjaśnienia.
W książce znajdują się nie tylko wzory, ale także sposoby pielęgnacji tego typu obuwia.

Dopiero zaczynasz przygodę z szydełkiem?
Dzięki pozycji "Szydełkowe kapcie dla całej rodziny" w swojej biblioteczce,
możesz z łatwością stworzyć niejedną parę kapci!

Kapcie - no właśnie - który model wybierzesz?
Pantofle, bambosze czy klapki?

Osobiście jestem bardzo zadowolona z tej książki i z mojego nowego przyjaciela - Hipisowskiej Lamy! :D

Jedyny, malutki minus, przez który nie daję 10/10, to zmieniłabym kolejność stron, na których są podpowiedzi, tj. techniki szydełkowania, łączenie wstawek. Osobiście umieściłabym tuż za wzorami wykonania wstawek.

Podobają Ci się te słodkie zwierzaki?

Podpowiem Ci - już teraz mogą ogrzać Twoje stopy!
I nie tylko Twoje, bo książka, którą miałam przyjemność zrecenzować,
to "Szydełkowe kapcie dla całej rodziny" Wydawnictwa Publicat.

aż 60. zabawnych i łatwych do wykonania wzorów kapci.
Książka została...

Książka jest pięknie wydana ma piękne zdjęcia i dużo treści. Wszystko jest dobrze wytłumaczone. Jestem nią oczarowana. Serdecznie polecam

• Do kupienia
  • Szydełko

Dodaj cytat z książki Szydełkowe kapcie dla całej rodziny