Decoupage. Wszystkie techniki

Tłumaczenie: Monika Szyszłowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Inspiracje". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: RM
Decoupage manuale completo
978-83-7243-786-0
hobby, decoupage, poradnik
rękodzieło
Poetyka

Decoupage, czyli dekorowanie przedmiotów odpowiednio przyciętymi kawałkami papieru, znany jest w Europie od XVI wieku. Właśnie wtedy drogie, chińskie meble pokryte laką zastępowano tańszymi, zdobionymi decoupage'em. Starano się przy tym, by dekoracje z papieru bardzo przypominały te oryginalne, wykonane z laki. Dziś decoupage znowu staje się niezwykle modny. W poradniku tym omówiono...

W poradniku tym omówiono podstawowe techniki decoupage'u, m.in.: wycinanie, przygotowanie tła, układanie obrazków, klejenie, wykonywanie spękań, lakierowanie. Opisano sposoby zdobienia drewna, szkła, metalu, tkaniny, kartonu i świecy. Doradzono, jakich używać narzędzi i materiałów.

Wszystkie etapy wykonywania poszczególnych projektów zostały szczegółowo opisane i przedstawione na kolorowych fotografiach. Dzięki temu bez problemu stworzysz imitację antycznej wazy, ikony z pozłacanym tłem, tacy z marmuru czy wazonu z lazurytu. Komplet kieliszków zdobionych decoupage'em przypominającym szron lub atłas albo świece z trójwymiarowymi dekoracjami to doskonały pomysł na niebanalny prezent. Donice z motywami florystycznymi, pudełka, szkatułki, ramki na zdjęcia we wzorach klasycznych, rustykalnych, romantycznych i nowoczesnych będą wspaniałą i praktyczną ozdobą.

[Wydawnictwo RM, 2010]

monia | 2016-08-26

Bardzo dobra książka, przydatna nie tylko dla początkujących fanów decoupage'u ale również dla osób bardziej zorientowanych w temacie. Oprócz opisu sprzętu i technik zdobienia wykonywanych krok po kroku, z książki dowiemy się jak uzyskać m. in. imitację marmuru czy lazurytu. Plusem książki są fotografie, które towarzyszom każdemu opisowi.
Osobom zaczynającym swoją przygodę z ozdabianiem proponuję zacząć od najprostszych technik i małych przedmiotów a kiedy nabiorą już wprawy zabrać się za powierzchnie większe. Z pewnością ta technika wymaga oprócz wyobraźni (co jest najważniejsze:)) dużych pokładów cierpliwości ale proszę wierzyć, że ozdobione własnoręcznie i postarzone szafki w kuchni wyglądają kapitalnie i są jedyne w swoim rodzaju - bo te "małe dzieła sztuki" są po prostu wasze.
Powodzenia!

Anna | 2013-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2013

Obszerny przegląd technik zdobniczych metodą decoupage znajdziecie w tej publikacji, zwłaszcza, że jest to chyba najpełniejsza książka o decu dostępna na polskim rynku księgarskim. Spory wstęp opisuje m. in. wszystkie akcesoria, które mogą znaleźć tu zastosowanie, np. rodzaje podkładów, klei, lakierów i preparatów postarzających. Dokładnie opisano też różne rodzaje papierów, ale oprócz tego podpowiedziano zastosowanie etykiet z opakowań czy suszonych kwiatów lub liści. Następne strony zawierają opisy przygotowania różnych powierzchni (np. drewna, ceramiki, szkła itp.) przed rozpoczęciem pracy "właściwej".

Przewodnik po metodach dekorowania zaczyna się dopiero na 40 stronie, co najlepiej obrazuje ilość informacji wstępnych. Tu różne techniki pokazano na przykładach do realizacji (typu krok-po-kroku, opatrzone dużą ilością kolorowych fotografii). Warto zaznaczyć, że przykładów jest naprawdę dużo, np. sposoby postarzania przedmiotów pokazano w dziewięciu różnych wariacjach! Każdy...

wisia10 | 2015-12-22
ewqa | 2015-05-04