Coś pięknego! Poznaj haft i naucz się wyszywać krok po kroku

Okładka książki Coś pięknego! Poznaj haft i naucz się wyszywać krok po kroku Kaja Muszak
Okładka książki Coś pięknego! Poznaj haft i naucz się wyszywać krok po kroku
Kaja Muszak Wydawnictwo: Otwarte rękodzieło
rękodzieło
Otwarte
2021-10-04
2021-10-04

Autorkę obserwuję od dawna na instagramie i kiedy zobaczyłam jej książkę w bibliotece - nie mogłam przejść obojętnie! Książka napisana w bardzo przystępny sposób, idealna dla początkujących. Duuużo wiedzy, duuuużo wskazówek. Szkoda, że zdjęcia są często za małe, by dobrze się przyjrzeć detalom, sposobom wbicia igły itp. Przykłady polskich hafciarek też mają malutkie zdjęcia.

Książka jest niewątpliwie dziełem wielkiej pasji autorki, która przysparza jej wiele radości i powodów do dumy. Chęć i intencja podzielenia się nią z szerszym gronem zasługuje na uznanie. Jako osoba zajmująca się haftem hobbystycznie długo czekałem na rynku na pozycję, która spełni rolę dobrego podręcznika dla tej dziedziny kreatywności. Niestety "Coś Pięknego!" nie stanowi dobrej odpowiedzi na to zapotrzebowanie. Myślę, że istnieją trzy główne elementy, które warto poprawić jeśli doszłoby kiedyś do drugiej, poprawionej edycji:
1) Dodanie rozdziału technicznego o przyborach do haftu. O ile tamborki są przedstawione dość dokładnie (za wyjątkiem kwestii związanych z ich zabezpieczaniem),o tyle stanowczo brakuje uporządkowanych informacji na temat konkretnych zastosowań różnego rodzaju igieł.
2) Doprecyzowanie opisów wykonywania ściegów. Część informacji jest niedokładna, a części podstawowych technik w ogóle nie ma (np. jak poprawnie wykonywać sznureczek po łuku).
3) Zdjęcia i instrukcje wykorzystane do zilustrowania technik są zbyt małe i niewystarczająco detaliczne. Punkty, które powinny być punktami odniesienia dla wykonywanych ściegów, mogłyby być zaznaczone nie tylko literami ale też kropkami w konkretnych miejscach i z użyciem różnych kolorów dla większej przejrzystości.
Szkoda, że przed wydaniem publikacja nie została skonsultowana ze specjalistami, którzy zajmują się haftem zawodowo i na poziomie mistrzowskim. Tego rodzaju konsultacje mogłyby zwiększyć wartość pedagogiczną książki.

Czytałam o książce w zapowiedziach, a potem w księgarni bardzo się rozczarowałam i nie kupiłam jej. Nie znalazłam tam żadnego godnego uwagi projektu, a dodatkowo książka pomimo dobrego materiału zdjęciowego nie jest zaprojektowana aby te zdjęcia wykorzystać. Są małe i słabo czytelne. Lubię gromadzić książki o haftach, ale ta zdecydowanie mnie nie zachęca do nabycia

Gdy tylko pojawiły się wzmianki o tej książce nie mogłam się doczekać! To jest wspaniałe wprowadzenie do haftu! Wszystko podane w jasny, czytelny i zrozumiały sposób. Wielki plus za tak dużą liczbę zdjęć! Bardzo dużo wskazówek, ściegów, urzekły mnie też historie o innych hafciarkach. Książka przeprowadza przez każdy etap haftu- od doboru odpowiednich narzędzi, przez pracę ze ściegami czy instrukcjami wykonania konkretnych elementów, po promocję w internecie.
Autorka pisze tak jakby w tej przygodzie z haftem prowadziła za rękę, co dodaje dużo pewności siebie w hafcie :). Wzór z kalendarzem bardzo trafiony, korzystam i tworzę go prawie codziennie ;).
Piękne wydanie, z chęcią poczytałabym inne książki o hafcie autorki :).

Świetna pozycja dla osób rozpoczynających przygodę z haftem. Książka zawiera opisy poszczególnych etapów, od wyboru materiałów po dbanie o gotową pracę. Przedstawianym ściegom towarzyszą zdjęcia, co również ułatwia samodzielną naukę. Jednak, książka nie spełniła moich oczekiwać w całości. Największym minusem jest brak wzorów do odtworzenia. Na końcu książki umieszczone są tylko dwa, co w książce o nauce haftu jest dość dziwne. Dodatkowo, niektóre kwestie zostały dość skrótowo opisane. Dobór kolorów, propozycje wzorów czy cieniowanie nie zostały znacząco rozwinięte, co pozostawiło pewien niedosyt.
Po promocji książki i wypowiedziach autorki spodziewałam się kompendium na temat haftu, jednak, wciąż, jest to pozycja, która ułatwi osobom początkującym wejście w przygodę z rękodziełem.

Bardzo mnie zawiodła ta pozycja. Okładka dawała nadzieję, że w książce na prawdę znajdę coś pięknego. Niestety, ilustracje są maleńkie i dużo wolnego niepotrzebnego białego pola. Fakt, można nauczyć się haftować z tej książki ale wpatrywanie się w malutkie obrazki potrafi zirytować, a wszystkie wzory można znaleźć za darmo w internecie i to z filmami instruktażowymi. . Na końcu książki dodane tylko 2 wzory.... Kalendarz - w którym sama mam wymyślić co haftować oraz jakieś rozmazane niewyraźne serce. Żal, spodziewałam się, że w książce będzie choć jeden wzór jak z okładki. Żałuję, że kupiłam książkę która ma piękną tylko okładkę i to za nią daję drugą gwiazdkę.

Kiedy ostatni raz zrobiliście coś dla siebie? Macie jakieś pasje, hobby, czy może dopiero ich szukacie?

Do tego, by zacząć, nie potrzebujecie wiele: igła, nitka, materiał. W sieci jest wiele informacji, z których możecie nauczyć się podstaw, ale zachęcam Was do kupna tej książki, bo to jest po prostu hafciarska encyklopedia!

Kaja Muszak z profilu @naniewymiar_embroidery tworzy cudowności, ale nie trzyma swojej wiedzy w tajemnicy. Wydała piękną książkę "Coś pięknego!" I zawarła w niej chyba wszystko, co początkujących chciałby wiedzieć. Kaja mówi o sobie, zwraca uwagę na to, jakie mogą być trudności, omawia przybory, których potrzebujemy oraz etapy pracy. Do tego pokazuje, jak wyszywać poszczególne wzory. I wspiera, motywuje w każdym słowie. "Coś pięknego!" jest zachwycającą książką, która sama w sobie jest kursem, do którego możecie zajrzeć w każdej chwili. To notatki, które Kaja zrobiła za Was i dla Was, więc jak tu nie skorzystać? 😉

Kaja Muszak z profilu @naniewymiar_embroidery...

🍂ℝ𝔼ℂ𝔼ℕℤ𝕁𝔸🍂

Dzień dobry, #bookstagram 🥰

Kto już myśli powoli o świątecznych prezentach? ☺️
Bo mam super kandydata (-tkę🙃) na idealny, mikołajkowy lub podchoinkowy podarunek dla każdego, kto chociażby wie, jak wyglada igła i co to są nożyczki. 😃
No dobra, przyda się jeszcze trochę cierpliwości i wyobraźni, a także umiejetność czytania, ale cała reszta potrzebna do rozpoczęcia zabawy z haftem znajduje się w książce „Coś pięknego” autorstwa przezdolnej @naniewymiar_embroidery! 😍

Kaja Muszak zasypie Was tutaj swoją wiedzą na temat tego rodzaju rękodzieła, ale zrobi to w sposób prosty, czytelny i kolorowy! ☺️
Znajdą się tu zarówno informacje wstępne o hafcie, o potrzebnych narzędziach, o rodzajach igieł, tamborków i wszystkich tych fizycznie niezbędnych rzeczach, a także (co ważne!) dokładne opisy tych przedmiotów, wraz z ich wadami i zaletami, aby czytelnik mógł uniknąć błędów i wybrać najlepsze narzędzia. 🙃

Kiedy już mamy wszystko przygotowane, możemy przejść do nauki ściegów, które podzielone są według poziomów trudności, za co daję kolejnego plusa. ☺️
Znając już te podstawy, możemy wypuścić wodze fantazji i stworzyć niepowtarzalne dzieła, jakie tylko pojawią się w naszych głowach, ale wcale nie musimy, bo autorka przygotowała również instrukcje, krok po kroku, jak wyszyć konkretne elementy!
Kilka rodzajów kwiatów, listki, włosy i inne cuda mogą teraz ozdobić dosłownie wszystko, mnóstwo przedmiotów codziennego użytku, o których też przeczytacie.😉
A jakby tego wszystkiego było mało, to książka jest pięknie wydana, w twardej oprawie z ładnymi grafikami i świetnymi fotografiami prac autorki.

Mam tę pozycję już ponad miesiąc, tyle też minęło od jej premiery i jestem nią zachwycona! Gdybym jej nie miała, to bardzo chciałabym ją dostać, a musicie wiedzieć, że wyszła już druga część, tym razem o haftowaniu napisów, którą też wkrótce Wam przybliżę. ☺️

🍂ℝ𝔼ℂ𝔼ℕℤ𝕁𝔸🍂

Dzień dobry, #bookstagram 🥰

Kto już myśli powoli o świątecznych prezentach? ☺️

To pierwsza taka książka na polskim rynku. Jeśli ktoś chce zacząć swoją przygodę z haftem to ta książka jest dla Niego. Autorka w prosty sposób opisuje krok po kroku co jest nam potrzebne do rozpoczęcia tej wspaniałej przygody. Książka jest pięknie wydana i bogata w ilustracje. Będzie świetnym prezentem dla rękodzielnika. Polecam z całego serca

Przepięknie wydany, świetnie skonstruowany praktyczny poradnik. Wprowadza w świat haftu w taki sposób, że nie wyobrażam sobie, by cokolwiek po lekturze tej książki pozostawało niejasne. 10/10

• Przeczytane w 2021
  • Robótki
  • Polski Autor

Dodaj cytat z książki Coś pięknego! Poznaj haft i naucz się wyszywać krok po kroku